HSC Csíkszereda – Nové Zámky 2:3 (vége) | Debreceni HK – DVTK Jegesmedvék 1:3 (vége) | Budapešť – Ferencváros Bp. ESMTK 5:3 (vége)
UTE Újpest Budapešť
5:3 (2:0, 3:3, 0:0)
Ferencváros Bp. ESMTK
vasárnap 28.09.2014, 18:30 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

A mérkőzés első harmadában egyértelműen az Újpest dominált, ezután jött egy nagyon pörgős második harmad, ami döntetlennel zárult és mint kiderült ez lett a végeredmény is, hiszen az utolsó harmadban az 5:3-as állás nem változott.
    A különbséget talán a Tapio, Elomo, Mihalik trió jelentette, így megelőzte a tabellán az Újpest a Fradit és már 7 pontjuk van, amiből az összeset hazai jégen szerezték.

Újpesti emberelőny!
    Túl sokan voltak a vendég játékosok a jégen.

57:57
    Kiegészült a Ferencváros!

57:45
    Virág Tamás centerezésében blokkolnak bele.

57:25
    Durak lőtt a kék vonaltól, de Marton védett.

56:45
    Coleman elől piszkálják el a korongot.

55:57
    Ales Cerny megy ki két percre gáncsolásért.

55:12
    Mihalik ugrott ki nagy helyzetben, de nem találta el jól a korongot, majd Marton kapuja előtt helyzetek, de a kapus a helyén.

54:58
    Novak lőhetett középről, de Pleszkán szépen védett.

54:29
    Virág Tamás erős lövése jön ki Martonról, de másodszorra már rátenyerelt.

54:10
    Magas bot miatt kerül a korong a Fradi védő harmadába.

52:44
    Elomo szerzett korongot, de centerezése nem jó Mihalik felé.

52:11
    Kiegészült az Újpest!

51:56
    Eddig nincs lövés emberelőnyben.

51:11
    Felperdült a korong és kikerült a játéktérről.

50:11
    Ferencvárosi emberelőny!
    Garbacz Ádám megy ki testreütésért.

49:04
    Tömörülés Marton előtt, de nincs lövés belőle.

48:30
    Demiteres szolozott majd lőtt a kék vonaltól Marton védett.

47:32
    Mikusovic próbálta visszatenni a korongot, de csak kívülről a hálóba sikerült neki.

47:09
    Les a vendégeknél.

46:13
    Folytatódik a játék.

46:13
    Gágyor Pétert találta arcon a korong, le kellett kísérni és ápolják a jégen kívül. Vér is került a jégre, így egy kicsit áll a játék.

45:13
    Tilos felszabadítás az Újpestnél!

44:45
    Egy vendég lövés ami kívülről súrolta a hálót.

43:22
    Dömötör centerezett a korong körül voltak öten, így nem sikerült kapuba tenni.

43:05
    Tilos felszabadítás a zöld-fehéreknél.

42:55
    Reiter belőtt korongját hozzák ki a vendégek.

41:58
    Kiegészült a Fradi!

41:03
    Durak lőtt megint, de Marton védett újra.

40:26
    Durak lőtt, de Marton fogta a távoli lövést.

40:01
    A Fradi hozta el a korongot.

40:01

Újra az első sorok várják a kezdést.

1:58 van az Újpest emberelőnyéből.

A csapatok már megérkezte a harmadik játékrészre.

Remek harmadon vagyunk túl, ahol két emberelőnnyel kiegyenlített a Fradi, majd újra vezetett az Újpest emberelőnyből és jött egy újabb vendég emberelőny amit értékesítettek. A végjátékban pedig hiába támadott talán többet a Fradi, két szép góllal vezet újra az Újpest két góllal. Az utolsó két gól főszereplői a nagyon veszélyes Tapio, Elomo, Mihalik trió.
    15 perc és jövünk vissza!

40:00

39:58
    David Croteau megy ki két percre durva játék miatt.

39:42
    Az Újpest gólt szerzett!
    Tapio lövése kijött a kapuból lehet már az is gól volt, de végül JOZEF MIHALIK lőtte be a kapuba a korongot.

Gólpassz: Teemu Elomo és Jussi Petteri Tapio.

39:03
    Egy újabb hazai lövés, de elzúg a kapu mellett.

37:30
    Mihali küzdött meg két védővel a korongért majd tette vissza Tapionak, aki tovább tette Elomonak és a visszatett korongot JUSSI PETTERI TAPIO lőtte be.

Gólpassz: Teemu Elomo.

36:40
    Géczi lőtt kapu fölé, majd Novak lövését védte Pleszkán.

35:54
    Tilos felszabadítás a Fraditól!

34:44
    Kiegészültek a csapatok!

33:59
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Novak korongját még védte Pleszkán, de a kipattanót LENCSÉS TAMÁS a kapuba tette.

Gólpassz: Novak Vaclav.

A góllal Garbacz kiállítása lejárt!

33:43
    Garbacz Ádám megy ki két percre.

32:44
    Páros kiállítás!
    Feil Arnold és Hegyi Ádám mennek le két percre.

32:43
    Hegyi Ádám Zoltán tette be a korongot Marton elé, a vendégek kapusa rátenyerelt.

32:11
    Turbucz tette vissza a korongot, de nincs lövés a kapu elől.

31:30
    A Ferencváros kiegészült!

30:41
    Szépen megjáratott korong után Tapio lövését védte Marton.

29:46
    Az első emberelőnynek vége!

29:30
    Újpesti kettős emberelőny!
    David Croteau megy ki két percre bottal akasztás miatt.

29:25
    Gágyor mozgott a kék vonalnál és a bírók úgy látták, hogy bent is volt a harmadban, így les.

28:50
    Meglépett a Fradi, hatalmas helyzett Sijka előtt, de egy hazai játékos bevetődve mentett az üres kapu előtt, még a kapu is elmozdult az eset után.

28:29
    Marton kapuja előtt kétszer is kavarodás, de nincs gólt.

28:16
    Tapio tüzelt kapu mellé.

27:46
    Vladimir Dubek megy ki bottal akasztás miatt.

27:16
    Szépen felállt a korong és korongjáratás után a bal kapufánál állt TEEMU ELOMO, aki közelről a kapuba talált.

Gólpassz: Jussi Petteri Tapio és Miroslav Durak.

A góllal a Ferencváros kiegészült!

26:23
    Marek Mikusovic megy ki két percre nem megengedélyezett testjáték miatt.

25:52
    Kramar lőtte be a korongot a kapu elé ahol beleért VLADIMIR DUBEK és ez átverte Pleszkánt.

Gólpassz: David Croteau és Kramar Dominik.

A góllal az Újpest kiegészült!

24:52
    Megint Ferencvárosi emberelőny!
    Garbacz Ádám megy ki két percre bottal lökés miatt.

24:22
    Elomo kevert a kapu előtt, Marton jött ki a korongra, majd a vendég védők felszabadítottak.

23:33
    Teemu Elomo akart centerezni, de Marton mamutjában elakadt a korong, a gólvonal körül mozgott a korong. Először gól jelzés volt, de egy kis tanácskozás után az a döntés született, hogy nem gól.

22:53
    Mikusovic vitte a korongot kapura, egy hazai védő önfeláldozón bevetődve mentett.

21:27
    Pál Tamás tette ki a korongot VACLAV NOVAKNAK, aki emberelőnyben szépített.

Gólpassz: Pál Tamás és Horváth András.

21:00
    Az első emberelőny lejárt! 5-4 ellen megy a játék.

20:34
    Kettős emberelőnyben a Fradi!
    Renis Demiters testreütésért megy ki.

20:15
    Borbás iramodott meg, de ziccerben kapu mellé lőtt.

20:01

20:01

Még egy egész perc az emberelőnyből pontosan.

Érkeznek vissza a csapatok a jégre.

Az Újpest az első harmad nagy részében szépen uralta a játékot és kiharcolt két gólos előnyt. Szépen és dinamikusan támadnak, amivel nagyon meglepték a Fradit, két vendég emberelőny volt és van is, az elsőben veszélyeztetett a zöld-fehér csapat, de Pleszkán szépen védett, még a másodikból még egy perc van.
    15 perc és folytatódik a mérkőzés!

20:00

19:39
    Cerny lőtt a kék vonaltól, de Pleszkán szépen védett megint.

19:00
    Miroslav Durak megy ki két percre gáncsolásért.

18:27
    Kiss lövése akad el a blokkban.

17:57
    Dömötör lőtt szélről, de Marton szépen nyúlt ki lepkéssel a korongért.

17:26

16:42
    Novak lőtt, Pleszkánról kijött és Hegyi Ádám közevetlen közelről kapu mellé lőtt. Nagy helyzet volt.

15:54
    Novak lövése akadt el a blokkban, majd Rafaj lövését rúgja ki Pleszkán.

15:26
    Ferencváros emberelőny!
    Hegyi Ádám Zoltán megy ki testreütésért.

15:12
    A másik oldalon Horváth léphetett volna ki, de elcsúszott korongátvétel közben.

14:50
    Reiter lövése jön ki Martonról, de nincs érkező hazai játékos.

14:24
    Újabb hazai centerezés, de Coleman nem fért a koronghoz.

13:42
    Elomo centerezése pattan meg középen Mihalik ütőjén, de elkerülte a kaput a korong.

13:01
    Dubek szerzett korongot a kék vonalnál, majd lőtt középről, de Pleszkán szépen fogta a korongot.

12:34
    Az üres kapu előtt árválkodott a korong, de a Fradi védői észlelték a veszélyt és felszabadítottak.

12:22

11:54
    Croteaut állítják meg a támadó harmad előtt.

11:17
    Garbacz is a kék vonaltól lőtt, de Marton védte a sarkot.

11:02
    Elomo tette vissza a korongot Duraknak a kék vonalra, aki elemi erővel és pontosan tüzelt, de Marton fogta lepkéssel.

10:32
    Sommer vitte be lesre a korongot.

8:35
    Maradt az Újpest a kapu előtt és megszerezték második góljukat, most a finn JUSSI PETTERI TAPIO talált a kapuba.

Gólpassz: Jozef Mihalik és Teemu Elomo.

8:29
    Zalavári lőtt a kék vonaltól, kipattant, de Mihálik próbálkozása nem ment be.

8:13
    Tilos felszabadítás a Fraditól.

7:07
    Rafaj a semleges harmadból lőtt kapu fölé.

6:39
    Kramar elől sodorják el szépen a korongot.

6:12
    Belőtt korong, így mehet cserélni mindkét csapat.

5:05
    Buli után kapura tett korong, de Marton rátenyerelt a lepattanóra.

4:59
    Továbbra is az Újpest dominál, nekik van több helyzetük.

3:53
    Letámadott az Újpest és DAVID COLEMAN közelről Marton kapujába tette a korongot.

Gólpassz: Gágyor Péte és Turbucz Martin Zoltán.

3:33
    Megint eladta a korongot a Fradi a saját harmadában, Tapio lőhetett de fölé ment.

3:01
    Tapio tette be a korongot Elomo háta mögé, így nincs lövés.

2:38
    Rossz korong kezelés a Fradi harmadában, Mihalik lőhetett, de Marton fogta a korongot.

2:05
    Nagy kavarodás Pleszkán előtt, de nincs gól.

1:38
    Reiter ütője lendült lövésre, de Kramar remekül blokkolt.

1:03
    Sommer belőtt korongját hozza fel a Fradi.

0:22
    Elomo lőtt rögtön az elején, de blokkról kapu fölé ment.

0:01
    Az Újpest hozat el a korongot.

00:01

A kezdő ötösök a jégen, mindkét oldalon az első sor kezd.

A hazaiak kapujában Pleszkán József kezd, még a vendégeknél Robert Marton áll a kapuban.

A csapatok a jégen, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

A csapatok most fejezték be a bemelegítést a jégen, a rollba letisztítja a játékteret és jöhetnek a csapatok az első harmadra.

Újpesti TE: Pleszkán (Ágoston) – Zalavári (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Demiters, Sommer, Coleman, Turbucz, Gágyor – Garbacz, Hegyi Á. Z., Feil, Reiter, Virág T. – Bereczki, Dömötör, Virág Cs. (A), Pichler.

Ferencváros Bp. ESMTK: Marton (Budai) – Horváth A., Cerny, Borbás, Novak (A), Croteau – Lencsés (A), Kramar, Dubek, Pál, Rafaj – Géczi, Hegyi Á., Kiss G. (C), Sijka, Mikusovic – Lévai, Revák, Németh P., Farkas, Papp Cs.

Játékvezetők: Gangel László, Kincses Gergely – Pálkövi Botond, Vas Mátyás.

A mai napon Újpesten rendezik a két fővárosi csapat mérkőzését. Az Újpest fogadja a Ferencvárost.
    Mindkét csapatnak ez lesz a negyedik mérkőzése az idei bajnokságban. Az Újpest eddig két idegenbeli meccsén komoly vereséget szenvedett. Debrecenben 5-1-re, még pénteken Miskolcon 9-1-es vereséget szenvedtek, de hazai pályán Elomoék eddig remek formát mutatnak, a szezonnyitó mérkőzésen a bajnok Érsekújvár ellen már vezetek 5-1-re, de végül hosszabbításban 6-5-re a vendég csapat nyert. A másik hazai mérkőzésen az erdélyi Csíkszereda volt az ellenfél, az első harmad után még a kék-fehérek vezettek, de utána két harmadon keresztül esélyük nem volt a remekül játszó Újpest ellen és a főváros lila-fehérek 4-1-es győzelemmel tartották otthon a 3 pontot. Az így megszerzett négy pont jelenleg a tabella hatodik helyére elé.
    Az ellenfél a zöld-fehér Ferencváros lesz, akik eddig remekül játszanak nyáron megerősített keretükkel. A számukra szezonnyitó mérkőzésen Miskolcon egy kemény csata után 4-3-as vereséget szenvedtek a rendes játékidőben, utána rá két napra hazai pályán a Brassót verték meg nyolc(!) büntetősorozat után 4:3-ra, így megszerezték az első pontjaikat a bajnokságban. Ezek után mentek Dunaújvárosba, ahol a szokásos eredmény a 4:3 fordult elő megint, most éppen vereséget jelentett ez a csapatnak. Pénteken hazai környezetben Erzsébeten fogadták az újonc Debrecent, ahol 3:2-es győzelmet arattak. Így eddig megszerzett 5 pont a negyedik helyre elég.
    Komoly csata várható, hisz mindkét csapat felszívja magát erre a rangadóra, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 4. Coleman (Gágyor, Turbucz), 9. Tapio (Mihalik, Elomo), 28. Elomo (Tapio, Durak), 38. Tapio (Elomo), 40. Mihalik (Elomo, Tapio) – 22. Novak (Pál, Horváth), 26. Dubek (Croteau, Krama), 34. Lencsés (Novak)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Ágoston) – Zalavári (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Demiters, Sommer, Coleman, Turbucz, Gágyor – Garbacz, Hegyi Á. Z., Feil, Reiter, Virág T. – Bereczki, Dömötör, Virág Cs. (A), Pichler.

Játékvezetők: Gangel László, Kincses Gergely – Pálkövi Botond, Vas Mátyás