HSC Csíkszereda – Nové Zámky 2:3 (vége) | Debreceni HK – DVTK Jegesmedvék 1:3 (vége) | Budapešť – Ferencváros Bp. ESMTK 5:3 (vége)
HSC Csíkszereda
2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 28.09.2014, 17:00 • Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda • MOL Liga

A mérkőzést végül az Érsekújvár nyerte a hajrában szerzett találattal. A HSC védelme kihagyott a gólnál, fontos momentumban, akár csak tegnap a Dab.Docler ellen. Mezőnyben abszolút partiban voltak ma a szeredaiak a címvédővel, viszont nem sikerült pontot szerezniük. Legközelebb a Miskolc ellen bizonyíthatnak hazai pályán, jövő vasárnap. Tartsanak velünk! (19:06:06)

60:00

59:10
    A HSC 6 mezőnyjátékossal próbál meg majd egyenlíteni, Kozuch amint teheti lejön.

58:36
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    84 másodperccel a vége előtt megszerzi a vezetést a Érsekújvár. Kames passzol a kapu hátától JURAJ FAITHNEK, aki könnyedén bepasszolja az üres kapuba.

57:54
    Tranca lövése pattan meg Hrudikon, Blazicek időben eszmél.

56:31
    Bors szépen korcsolyázik be az ellenfél harmadába, majd fonákkal lő, Blazicek védeni tudott.

55:45
    Kames lő a kék vonalról, Kozuch begyűjti.

54:49
    Kiegészül az Érsekújvár, megúsztak egymás után két emberhátrányos szituációt.

53:20
    Nagy helyzet marad ki. Bors lövésébe ezúttal Sjölund ér bele, de a korong elkerüli a kaput.

52:49
    Újabb kiállítás az Érsekújvárnál. Uhnák kap 2 percet bottal akasztásért.

52:12
    Bors lövésébe ér bele Molnár Zsombor, Blaziceket sikerült majdnem meglepni.

51:04
    Spady lő szépen, a kipattanó Mihályé, de nem tudta átemelni a korongott Blazicek fölött.

50:26
    Stefanka kap 2 percet az ellenfél botjának fogásáért.

50:12
    Dubec előtt megint lehetőség adódott, de nem tudta beütni a kipattanót.

49:23
    Spady óriásit hibázik a kapu hátánál, Dubec egyedül marad Kozuchal szemben, aki menteni tud.

47:32
    Vérszemet kapott a HSC, Mihály volt 100%-os ziccerben, elfektette Blaziceket aki azonban szépen visszaért a rövid sarokra.

46:47
    A HSC gólt szerzett!
    Egyenlít a HSC! Egy buli után GECSE HUGÓHOZ kerül a korong, a lövése megpattan egy védőn és a kapuba vágódik.

46:25
    A sokadik hazai támadás hiúsul meg les miatt, ezúttal Sjölund siette el a dolgokat.

45:26
    Curillat keresték a támadásnál, de lesen volt.

44:40
    Kiegyensúlyozott a játék, az Érsekújvár stabilan védekezik, a HSC megpróbálja megszerezni a vezetést.

44:00
    Bors bejátszását könnyen fogja Blazicek.

42:52
    Uram fordul be a kapu mögül, Kozuch résen volt.

40:40
    Satek lő közelről, Blazicek szépen véd a mammutokkal.

40:01

A második harmadban gyakorlatilag ugyanaz történt mint az elsőben, viszont most egyik csapatnak sem sikerült gólra váltani a helyzeteket. Érdekes utolsó harmadra van kilátás, a HSC-nek többet kell kockáztatnia ha pontot akar szerezni ezen a meccsen. Az Érsekújvárnak is gólokra lenne szüksége, hogy bebiztosítsa az előnyét. Nemsokára folytatjuk.

40:00

39:27
    Nagy helyzet marad ki az Érsekújvárnál. Urámnak nem iskerül belőni Kozuch mellől a kipattanót.

38:35
    Tilos felszabadítás. (HSC Csíkszereda)

37:30
    Curilla teszi be középre Farkasnak, aki nem tudja belőni Blazicek mellett, hatalmas védés a vendégek kapusától.

36:55
    Nem alakult ki komolyabb helyzet az emberelőnyben, pontatlanul játszik a HSC egyelőre.

34:45
    Uhnak kap 2 percet az ellenfél botjának fogásáért.

34:30
    Caladi járt közel a gólszerzéshez, közelrő ért bele egy belőtt korongba, de Kozuch védeni tudott.

34:00
    Tranca adja be Sjölundnak aki középről fölé lő, majd nagyot esik és elviszi a kaput is. Szerencsére nincs gond vele.

31:50
    Podstavek vinné be a kapuba, sikerült Kozuchot is fellökni.

30:58
    Sjölund maradt le kevéssel egy kapu elé belőtt korongról.

29:29
    Faith kerül nagy helyzetbe, üresen lőhetett közél a kapuhoz, de Kozuch nagyszerűen védett.

28:30
    Papp lő távolról, kipattan a kapusról, de nem sikerült begyötörni senkinek.

28:06
    Mindeddig nem sikerült nagyobb helyzetet kialakítani a kettős emberelőnyből, ami 13 másodperc múlva lejár.

26:36
    Újabb kiállítás a vendégeknél. Siska kap2 percet gáncsolásért. Kettős emberelőny a hazaiaknak.

26:20
    Huba kap 2 percet akasztásért.

24:35
    Podstavek lőhetett jó helyről, de blokkoltak a hazai védők.

23:49
    Molnár Zsombor lő erősen, Blazicek a bottal véd.

21:42
    Óriási ziccer marad ki a hazaiaknál. Sjölund elkorcsolyázik a jobb oldalon, majd egyedül marad Blazicek ellen, megpróbálja elfektetni azonban a vendégek kapusa bravúrosan véd.

20:30
    Élesen belőtt korong középre, Spady éppen csak lemarad.

20:01

Kiegyenlített játékot hozott az első harmad, az Érsekújvár azonban jobban gazdálkodott a helyzetekkel és egygólos vezetést szereztek.
    A HSC-nek ilyen játékkal megvan az esélye az egyenlítésre, sőt a győzelemre is. A csíkiak idáig méltó ellenfelei a címvédőnek.

20:00

19:40
    Óriási helyzet marad ki, Spady lövése után Curilla állt az üres kapu előtt, de nem tudott már beleérni a korongba.

19:22
    Uram lő kapásból középről, Kozuch magabiztosan fogja.

14:10
    Farkas ér bele Bors lövésébe, mellé száll a korong.

12:35
    Újra vezet az Érsekújvár. Egy kapu előtti kavarodás után JURAJ FAITH közvetlen közelről kotorja be a korongot Kozuch kapujába.

12:24
    Molnárt ugratnák ki ziccerbe, de rosszul veszi át és ez így les.

11:42
    Curilla húz el a bal szélen és lő nagyon szépen, Blazicek vetődve tud hárítani.

11:20
    Salló lő a kék vonalról, Blazicek kesztyűjében landol a korong.

10:12
    Papp kerül nagy helyzetbe a bal oldalon, azonban Blazicek kitornázta a korongot a felső sarokból.

08:24
    Curilla szólózik nagyot, de az utolsó pillanatban leveszik a korongot az ütőjéről.

07:20
    Gyorsan egyenlít a HSC. Az emberelőnyben Sjölund centerez az üresen álló TRANCA DANIELHEZ, aki elfekteti a kapust és fonákkal belövi a korongot.

06:51
    Technikai kisbüntetés az Érsekújvárnak, túl sok játékos volt a jégen.

06:34
    Dubec lő erősen, nem sokkal ment mellé.

05:32
    Megszerzik a vezetést a vendégek. JURAJ FAITH lövi el kapásból Huba passzát, Kozuch tehetetlen volt.

04:47
    Beszorulnak a vendégek, A HSC a tegnaphoz hasonlóan ma is jól kezd.

02:50
    Mihály volt jó pozícióba középen, de blokkolták a lövését.

01:40
    Tranca csen el egy korongot az ellenfél kapuja előtt, végül javítani tudnak a védők.

01:16
    A vendégeké az első helyzet, közelről lőtt Faith, de Kozuch védeni tudott.

00:29
    Tilos felszabadítás. (Nové Zámky)

00:01

HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj) – Bors, Spady, Satek, Sjölund, Bíró T., Salló, Nagy I., Mihály E., Farkas, Papp Sz. (C), Gecse, Bíró M., Tranca, Bíró O., Pál, Molnár, Rokaly, Hildebrand, Curilla, Molnár Zs., Geréb. Edző: Christer Dreberg

HC Nové Zámky: Blazicek (Krajcovic) – Hrudik, Král, Podsatvek, Chrenko, Uram – Huba, Kames, Hurtaj, Frolik, Faith – Siska, Duris, Stefanka (C), Uhnák, Caladi (A) – Dubec (A). Edző: Spisak Robert.

Csíkszeredába látogat a MOL Liga címvédője. Érdekes mérkőzésre van kilátás a HSC Csíkszereda és a HC Nové Zámky között. Az érsekújváriak 4 meccs után 9 pontot gyűjtöttek be és a tabella harmadik helyét foglalják el. Nem rajtoltak a legjobban, hiszen Újpesten a 3 "kötelező" pontból csak kettőt hoztak el, hazai pályán pedig alulmaradtak a Miskolccal szemben büntetőkkel. Tegnap viszont 7-2-re győzni tudtak Brassóban, ami azt is jelentheti, hogy csak kisebb hullámvölgyben voltak.
    A HSC tegnap tudta megszerezni idei első győzelmét, egy jó első harmad után végül hosszabbításban győzték le a Dab.Doclert. A győzelem ellenére továbbra is a tabella legalján tanyáznak a kék-fehérek 2 ponttal .A csíkiak célja, hogy állandósítsák a jó játékukat, és a hazai pálya előnyét élvezve megszerezzék második győzelmüket.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

Imre Hunor

Gólok és gólpasszok: 8. Tranca (Sjölund, Zs.), 47. Gecse – 6. Faith (Huba, Frolik), 13. Faith (Frolik), 59. Faith (Kames)

HC MIKRON Nové Zámky: Blazicek (Krajcovic) – Hrudik, Král, Podsatvek, Chrenko, Uram – Huba, Kames, Hurtaj, Frolik, Faith – Siska, Duris, Stefanka (C), Uhnák, Caladi (A) – Dubec (A). Edző: Spisak Robert

Játékvezetők: Gergely Lehel, Lascar Valentin, Rédai Botond, Csata Attila