Dab.Docler – Nové Zámky 2:0 (vége) | HSC Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék 3:2 (2:1 szétlövés után) | Ferencváros Bp. ESMTK – Budapešť 2:3 (vége)
Dab.Docler
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 05.10.2014, 17:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Nagy iramban kezdték a csapatok a mérkőzést. Már mindjárt a kezdő sípszó után Pavuk került helyzetbe, de a lehetőség kimaradt. Továbbra is hazai rohamok jellemezték inkább a harmad első felét. A vendég csapat inkább kontrákra épített amik mindig veszélyt jelentettek Kalnins kapujára. Több esetben is a vendég csatár csak Kalninsal állt szemben, de minden esetben a lett kapus nyerte a párharcot. Majd a harmad második felében többet kezdeményez az érsekújvári csapat, így több helyzetet is kialakítanak. A harmad vége fele ismét a DAB volt kezdeményezőbb, de gólt nem sikerült elérniük.

A harmad elején ismét a DAB akarata érvényesült, több nagy helyzetet is kihagytak. Az érsekújvári csapat inkább kontrákra épített ebben az időben. A harmad felét elhagyva, Hrdel korcsolyázta le védőjét, majd középrepasszolt az érkező Azarinak, aki kapásból lőtt Krajcovic mellett a hálóba.
    Majd Galanisz-Peterdi akciót követően, utóbbi passzolt a kapu előtt üresen álló Papphoz, aki Krajcovic lábai közt szerezte meg a hazai csapat második találatát.
    Mindenképp össze kell szednie magát a vendég csapatnak, ha szorossá akarja tenni a mérkőzést az utolsó harmadban.

A harmadik harmadban is inkább a DAB akarata érvényesült. A vendégek elfáradtak a harmadik harmadra, és nem nagyon jelentettek már veszélyt a hazai kapura, nem igazán tudták azt játszani amit tudnak, hisz hiányzott egy komplett soruk. (19:03:46)