Dab.Docler – Nové Zámky 2:0 (vége) | HSC Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék 3:2 (2:1 szétlövés után) | Ferencváros Bp. ESMTK – Budapešť 2:3 (vége)
Dab.Docler
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 05.10.2014, 17:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Nagy iramban kezdték a csapatok a mérkőzést. Már mindjárt a kezdő sípszó után Pavuk került helyzetbe, de a lehetőség kimaradt. Továbbra is hazai rohamok jellemezték inkább a harmad első felét. A vendég csapat inkább kontrákra épített amik mindig veszélyt jelentettek Kalnins kapujára. Több esetben is a vendég csatár csak Kalninsal állt szemben, de minden esetben a lett kapus nyerte a párharcot. Majd a harmad második felében többet kezdeményez az érsekújvári csapat, így több helyzetet is kialakítanak. A harmad vége fele ismét a DAB volt kezdeményezőbb, de gólt nem sikerült elérniük.

A harmad elején ismét a DAB akarata érvényesült, több nagy helyzetet is kihagytak. Az érsekújvári csapat inkább kontrákra épített ebben az időben. A harmad felét elhagyva, Hrdel korcsolyázta le védőjét, majd középrepasszolt az érkező Azarinak, aki kapásból lőtt Krajcovic mellett a hálóba.
    Majd Galanisz-Peterdi akciót követően, utóbbi passzolt a kapu előtt üresen álló Papphoz, aki Krajcovic lábai közt szerezte meg a hazai csapat második találatát.
    Mindenképp össze kell szednie magát a vendég csapatnak, ha szorossá akarja tenni a mérkőzést az utolsó harmadban.

A harmadik harmadban is inkább a DAB akarata érvényesült. A vendégek elfáradtak a harmadik harmadra, és nem nagyon jelentettek már veszélyt a hazai kapura, nem igazán tudták azt játszani amit tudnak, hisz hiányzott egy komplett soruk. (19:03:46)

44:04
    Púchovsky verekszi be magát egészen a kapuig, de közeli lövése elakad Kalninsban

41:54
    Nagy adja el a korongot a saját harmadában, Dubec lecsap a korongra, de Kalnins eszén nem tud túljárni

41:00
    Somogyi viszi be a korongot a harmadba, majd egy csel után elveszti a korongot, ami Krajcovicnál köt ki

40:01

40:00

39:43
    Azari cselezte be magát a harmadba, de az utolsó pillanatban a lövésbe beleér egy védő botja

Gólpassz: Peterdi Imre, Galanisz Nikandrosz

Galanisz vitte be a korongot a harmadba, majd Peterdihez passzolt, aki Papphoz passzolt középre. Krajcovic lábai közt szerzi az újabb hazai gólt

34:20
    Azari passzolt keresztbe az üresen álló Pozsgaihoz, aki egy állítás után kapu fölé lő

32:53
    Martin Dubec büntetése 2 perc bottal akasztásért

31:52

Gólszerző: AZARI ZSOLT
    Gólpassz: Zbynek Hrdel, Kiss Ákos

Hrdel korcsolyázta le védőjét a támadóharmadban, majd középrepasszolt Azarihoz, aki kapásból lőtt Krajcovic kapujába

27:06
    Gröschl teszi le a korongot Somogyinak, aki a kék vonalról lő, de Krajcovic hárítja a lövést

24:30
    Pozsgai cselezi be magát a harmadba, majd takarásból leadott lövését Krajcovic üti oldalra

24:07
    Tilos felszabadítás, a vendég harmadban a bedobás

23:53
    Dubec passzol Podstaveknek, de lesen veszi át a korongot

23:36
    Azari és Kiss akciójának végén Kiss lő kapu mellé, majd a másik oldalon Polcik lövését hárítja Kalnins

16:18
    Somogyi viszi be a harmadba a korongot, majd passzol Gröschlhöz aki egy állítás után lő kapura. Krajcovic hárítja a próbálkozást

09:48
    Pavuk vitte be a korongot a harmadba, majd egy csel után középrepasszolt, de Galanisz nem tudott a korongba érni

08:17
    Magosi lövi be a korongot a harmadba, amit Krajcovic megfog. Bedobás a vendég harmadban

05:10
    Eladja a korongot a harmadban a hazai csapat, Martin Dubec pedig a kapu előtt megkapva, egy cselt bemutatva lő kapura, de Kalnins hárítja a próbálkozást

01:29
    Miroslav Stefanka lépett ki egy koronggal, már Kalninst is megverte, de Kalnins még fekve védeni tudott

00:40
    Somogyi verekedte magát a kapu elé, de lövését Krajcovic kiütötte

00:04
    A hazai csapat hozza el a korongot, majd mindjárt az első támadás végén Pavuk veszélyeztet, de a korong kijön Krajcovicról

00:01

Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdetét veszi a mérkőzés

Dab.Docler: Kalnins (Sevela) – Martine, Hüffner, Hrdel, Azari, Kiss – Martinka, Pozsgai, Somogyi, Gröschl, Szappanos – Nagy, Mestyán, Peterdi, Galanisz, Pavuk – Hruby, Erdélyi, Kovács, Magosi, Papp

HC Nové Zámky: Krajcovic (Blazicek) – Hrudik, Král, Polcik, Dubec Marek, Podstavek – Siska, Duris, Cseres, Caladi, Stefanka M. – Lesko, Baron. Púchovsky, Stefanka O., Dubec Martin

Játékvezetők: HASZONITS Miklós, WOLF László, ABONYI Attila, SZÉKELY Gergely.

A MOL Liga vasárnapi játéknapján a harmadik helyezett Érsekújvár látogat a második helyen álló Dab.Doclerhez.

Fontos erőfelmérő lesz ez mindkét csapat számára, amelyek a Miskolccal együtt kissé elhúztak a mezőnytől. A felvidékiek a Debrecen elleni meccsel, a hazaiak az UTE-val hangoltak az összecsapásra.

Vasárnap mindkét csapat teljes erőbedobással játszik majd, hazai szempontból kiemelt jelentőségű lesz tehát, hogy mennyire sikerül 60 vagy adott esetben 65 percen keresztül megvalósítani a taktikát és közel azonosan magas hőfokon végigpörgetni a mérkőzést. Donald MacLean meccs utáni értékeléseiben ugyanis visszatérő elem a negatívumok között, hogy a csapat a meccseken belül igen hullámzó teljesítményt nyújt. Pozitívum ugyanakkor az eddig megszokottakhoz képest, hogy az egy héttel ezelőtti, HSC elleni mérkőzést leszámítva, a csapat általában kimondottan erősen kezdi a meccset. Az eddig lejátszott hat találkozóból négyszer mentek első szünetre dunaújvárosi vezetéssel a csapatok, két alkalommal két gól, két alkalommal három gól volt a különbség, csak idegenben indult be lassabban a szekér a Brassó és a már említett Csíkszereda ellen.

Nem kezd rosszul az Érsekújvár sem, de fölénye korántsem ilyen meggyőző az elején, három döntetlen mellett ugyanis csak háromszor sikerült egygólos előnyt kicsikarni az első húsz percet követően. A gyengébb kezdést azonban gyakran igen erős harmadik periódussal kompenzálják, elég csak az UTE elleni 4-0-ra, a HSC vagy a Brassó elleni 3-0-ra gondolni. Ezzel együtt a címvédő nem úgy kezdte a szezont, ahogy az elvárható lett volna, de a nagy aggódásnak nincs itt az ideje, hiszen így is simán benne vannak a mezőnytől kicsit elhúzó hármas élbolyban a Miskolccal és a DAB-bal, de Spisak mesternek még akadnak gondjai az összhanggal és a csapatjátékkal. Feltehetően vasárnap is ez lesz a siker egyik kulcsa.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..