Alba Fehérvár – Real Madrid Baloncesto 72:104 (vége)
TLI-Alba Fehérvár
72:104 (23:31, 37:47, 47:73)
Real Madrid Baloncesto
szerda 08.10.2014, 19:00 • Vodafone Sportcentrum, Székesfehérvár • Felkészülési mérkőzések

Alba Fehérvár:

Brandon Wood 22/6, Lasan Kromah 19, Supola Zoltán 6/6, Csorvási Milán 6, Cleveland Melvin 5, Juhos Levente 4, Tóth Péter 3, Dalibor Djapa 3/3, Kovács Ádám 2

Real Madrid:

Salah Mejri 18, Kelvin Creswell Rivers 18/12, Jaycee Carroll 15/6, Facundo Campazzo 11, Jonas Maciulis 9/3, Felipe Reyes 8/3, Gustavo Ayón 6, Sergio Rodríguez 5/3, Sergio Llull 5/3, Andrés Nocioni 4, Marcus Slaughter 4, Ioannis Bourousis 2 (20:54:46)

A Real Madrid a második félidőben megmutatta, miért Európa egyik legjobb csapata: erőlködés nélkül, szenzációs csapatmunkával, szemet gyönyörködtető egyéni megoldásokkal, laza harminc pontos győzelmet aratnak a bemutató mérkőzésen a spanyolok. A taps azonban jár az Albának is, remekül helytálltak a fehérvári fiúk, akik vasárnap már a Jászberény ellen kezdik meg a bajnoki szezont. A remek bemutató végén Alba Fehérvár – Real Madrid Baloncesto 72:104!

40:00
    Mérkőzés vége. (72:104)

39:58
    Mejri hagy ki könnyű kosarat, majd Wood sem eredményes betörésből, ezzel vége a mérkőzésnek! (72:104) (72:104)

39:40
    Már zúg a "Szép volt fiúk!" a Vodafona Sportcentrumban! (72:104) (72:104)

39:10
    Labdaszerzés után Melvin zsák! (72:104) (72:104)

39:00
    Tóth Péter első büntetője jó, a második kimarad. (70:104) (70:104)

38:55
    Maciulis kipontozódik, Tóth Péter dobhat kettőt. (69:104) (69:104)

38:30
    Mejri sima ziccere a helyén. (69:104) (69:104)

38:27
    A büntetője már kimarad Kromahnak. (69:102) (69:102)

38:16
    Most Kromah viszi a csapatot, remekül tör be a festékre, faulttal együtt is jó a ziccere! (69:102) (67:102)

38:00
    Egész pályás passzt követően Mejri szerez újabb két pontot. (67:102) (67:102)

37:57
    Melvin mindkét büntetőt kihagyja, Kromah még megmenti. (67:100) (67:100)

37:55
    Parádés támadás végén Mejri duplája kimarad, Slaughter faultja után kettőt dobhat Melvin. (67:100) (67:100)

37:25
    Maciulis triplájával száz pontnál a Real Madrid! (67:100) (67:100)

37:00
    Kromah első büntetője jó, a második lejön, de Juhos visszateszi a pattanót! (67:97) (67:97)

36:55
    Ismét Kromah állhat a vonal mögé, dobás közben faultolták. (64:97) (64:97)

36:45
    Campazzo harcol ki két büntetőt, be is dobja őket. (64:97) (64:97)

36:20
    Most Kromahtól jönnek a pontok, újabb kettes az amerikaitól. (64:95) (64:95)

36:10
    Mejri teszi poszterre Juhost, brutális zsákolás. (62:95) (62:95)

36:00
    Kromah egy büntetőt dob be. (62:93) (62:93)

35:57
    Llull személyije után Kromah jöhet két büntetővel. (61:93) (61:93)

35:40
    Kromah szépen csinálja meg a ziccert, két pont. (61:93) (61:93)

35:20
    Llull triplája esik be a világ végéről! (59:93) (59:93)

35:00
    Maciulis duplája a festékről. (59:90) (59:90)

34:30
    Eladott labda, Maciulis üt oda Kromahnak. (59:88) (59:88)

34:22
    Wood remekül csinálja meg a helyet magának, ám középtávolija kimarad. (59:88) (59:88)

34:00
    Wood mindkét büntetőt értékesíti, jöhet a labdával az Alba. (59:88) (59:88)

33:57
    Sportszerűtlen után Wood áll a vonal mögé. (57:88) (57:88)

33:26
    Mejri faulttal együtt is bedobja a kettest, jó a büntető is. (57:88) (57:85)

33:00
    Wood labdaszerzés, majd újabb két pont! (57:85) (57:85)

32:45
    Kromah állhatott a büntetővonal mögé, mindkettő a helyén. (55:85) (55:85)

32:39
    Mejri kapja az asszisztot Rodrígueztől, könnyű kettes (53:85) (53:85)

32:20
    Wood dob be egy nagyon nehéz kettest, nagyot játszik. (53:83) (53:83)

32:00
    Mejri harcol ki két büntetőt, értékesíti mindkettőt. (51:83) (51:83)

31:20
    Rodríguez ziccerére Csorvási válaszol, szintén kettessel. (51:81) (51:81)

31:00
    Rivers elkapta a fonalat, sorozatban szórja a triplákat! (49:79) (49:79)

30:20
    Kromah középtávolija behullik, szép kettes! (49:76) (49:76)

30:13
    Rivers hárompontosával indul a negyedik negyed. (47:76) (47:76)

30:01
    Elkezdődött a 4. negyed. (47:73)

A második félidőben kezd kijönni a két csapat közti különbség, a harmadik negyedet 10:26 arányban nyerte a Real.

30:00
    Befejeződött a 3. negyed. (47:73)

29:57
    Wood kettőt bedob a háromból, ezzel zárul a harmadik negyed! (47:73) (47:73)

29:52
    Riverstől érkezik az újabb hárompontos! A másik oldalon Wood harcol ki három büntetőt! (45:73) (45:73)

29:30
    Csorvási kap blokkot, Kromah szedi a támadót és dobja be közelről. (45:70) (45:70)

28:56
    Szép Real támadás végén Reyes dob homályt. (43:70) (43:70)

28:30
    Rivers triplája viszont a helyén, 70 pontnál a Real! (43:70) (43:70)

28:00
    Csorvási hármas, nem jó ez sem. (43:67) (43:67)

27:40
    Campazzo dobása marad ki. (43:67) (43:67)

27:20
    Wood futából dob szép kettest. (43:67) (43:67)

27:00
    Supola hármas kimarad, a másik oldalon érkezik a Carroll dupla. (41:67) (41:67)

26:20
    Csorvási eredményes hazai oldalon. (41:65) (41:65)

25:49
    Slaughter húzza be az alley-oopot, Carrolltól kapta a passzt. (40:65) (40:65)

25:30
    Wood hármasa nem jó, Carroll dupla. (40:63) (40:63)

25:00
    Végre egy Csorvási tripla, első fehérvári pontok a negyedben. (40:61) (40:61)

24:30
    Melvin triplája kimarad, Campazzo félpályás passza után Ayón eredményes. (37:61) (37:61)

24:00
    Campazzo leheletfinom ziccere újabb két pontot jelent a madridiaknak. (37:59) (37:59)

23:48
    Rivers adja el a labdát, jöhet az Alba, de Melvin is túlvállalja magát. (37:57) (37:57)

23:37
    Csorvási hagyja ki a ziccert. (37:57) (37:57)

23:00
    Nem tud pontot dobni az Alba, Ayón zsákolásával húsz ponttal elhúz a Real Madrid. (37:57) (37:57)

22:40
    Campazzo jó védekezést kap, a támadót azonban leszedi Slaughter, tőle jön a dupla. (37:53) (37:53)

22:10
    Rögtön időt kér az Alba Fehérvár. (37:51) (37:51)

22:00
    Gyors eladott labda a fehérváriaktól, Carroll viszi végig. (37:51) (37:51)

21:30
    Rivers ziccerével két ponttal növeli előnyét a Real. (37:49) (37:49)

21:15
    Carroll nehéz középtávolija sem esik be, de a lepattanó a Madridé. (37:47) (37:47)

20:40
    Carroll ziccere marad ki, majd a másik oldalon Kromah is ront egyet, pedig a nehezét már megcsinálta. (37:47) (37:47)

20:20
    Djapa homály az első fehérvári támadásnál. (37:47) (37:47)

20:01
    Elkezdődött a 3. negyed. (37:47)

A hazaiak legeredményesebb játékosa Brandon Wood a maga 12 pontjával, míg a Realnál Jaycee Carroll 11 pontot szórt az első félidőben.

Tartja magát az Alba Fehérvár két negyedet követően, a fehérváriak az első félidőben többször is megközelítette a madridiakat, azonban a spanyolok a végén egy fokozattal feljebb kapcsoltak, így tíz pontos különbséggel mehetnek szünetre a csapatok. Az Albánál érezhetően az erre a meccsre visszatérő Brandon Wood a vezér, rajta kívül Supolától és Juhostól érkeztek még fontos pontok. A Real Madrid klasszisai nem igazán erőltetik meg magukat, azonban így is szenzációs megmozdulásokat láthatunk Rodríguezéktől, könnyedén vezetnek. A félidőben tehát Alba Fehérvár – Real Madrid Baloncesto 37:47!

20:00
    Vége a második negyednek. (37:47)

20:00
    Slaughter duplája beesik, ám támadót fújnak. Az utolsó Alba támadásból nincs rádobás. (37:47) (37:47)

19:30
    Rivers tempója lejön, a pattanó az Albáé, Wood viszi végig, jó a ziccer. (37:47) (37:47)

19:00
    Melvin áll bele a hármasba, ez is kimarad. (35:47) (35:47)

18:40
    Djapa és Rivers triplája sem jó, az Alba jöhet. (35:47) (35:47)

18:10
    Ayón kettese érkezik a festékről. (35:47) (35:47)

17:30
    Kovács hármasa kimarad, a támadást szépen védekezi ki az Alba, Rivers kiszorított helyzetből nem tudja bedobni a triplát. (35:45) (35:45)

17:09
    Maciulis közelije beszédül. (35:45) (35:45)

16:30
    Labdaszerzés után Melvin adja el a labdát. (35:43) (35:43)

16:05
    Tóth Péter szép ziccere a helyén. (35:43) (35:43)

15:30
    Végletekig kijátszott támadás végén Rivers duplája a esik be. Tíz pont a különbség! (33:43) (33:43)

15:27
    Eladott labda fehérvári részről. (33:41) (33:41)

15:00
    Ismét kétpontos akció a spanyoloktól, Marcel Tenter időt is kér. (33:41) (33:41)

14:50
    Rodríguez szolgálja ki Bourousist, újabb két pontos. (33:39) (33:39)

14:30
    Tóth Péter crossovere után jön a fehérvári dupla. (33:37) (33:37)

14:00
    Supola tripla érkezik a fehérváriaktól, amire Llull válaszol egy zsákolással. (31:37) (31:37)

13:35
    Reyes nem hibázik, mindkét büntetője a helyén. (28:35) (28:35)

13:35
    Juhos hármasa nem esik be, a túloldalon Reyest darálja le Supola, két büntető. (28:33) (28:33)

13:10
    Maciulis mindkét büntetője jó, első pontjai a madridiaknak a negyedben. (28:33) (28:33)

13:08
    Maciulis fordul le Kovácsról, a magyar fiú faultja után két dobással jöhet a vonalról a Real játékosa. (28:31) (28:31)

12:53
    Kovács Ádám hármasa már kimarad, ezzel egyenlíthetett volna a hazai csapat. (28:31) (28:31)

12:28
    Juhos Levente parádés kettesével tovább zárkózik a Fehérvár! (28:31) (28:31)

12:10
    Maciulis veszít labdát, jöhet vele az Alba Fehérvár! (26:31) (26:31)

11:50
    Supola süllyeszt el egy három pontost! (26:31) (26:31)

11:15
    Wood áll bele a dobásba, lejön a kettese, összeszedik a pattanót a madridiak. (23:31) (23:31)

10:49
    Juhos dobhat üresen a sarokból, nem jó a triplája. A másik oldalon Rodríguez hármasa is kimarad. (23:31) (23:31)

10:30
    Kromah kap blokkot a palánk alatt. (23:31) (23:31)

10:06
    Sergio Llull személyében újabb klasszis lép parkettre. (23:31) (23:31)

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (23:31)

A Real félgőzzel is könnyedén vezet, a fehérváriak Wood vezetésével azonban szépen tartják magukat!

10:00
    Befejeződött az 1. negyed. (23:31)

09:59
    Bourousist sapkázza be Juhos Levente, ezzel zárul az első negyed. (23:31) (23:31)

09:30
    Reyes hármasára Wood válaszol a másik oldalon egy duplával. (23:31) (23:31)

09:00
    Kromah középtávolija behullik, szép kettes! (21:28) (21:28)

08:37
    Carroll egy büntetőt értékesít a kettőből. (19:28) (19:28)

08:36
    Juhos véti el a tempót, Csorvási fault után jöhet a vonalról Carroll. (19:27) (19:27)

08:10
    Rodríguez tripla! (19:27) (19:27)

07:40
    Carroll egy lábról szerez szép kosarat közelről, öt közte. (19:24) (19:24)

07:05
    Reyes parádés cselét követően két büntetőt dobhat. Az első jó, a második kimarad. (19:22) (19:22)

07:00
    Hazai időkérés, eddig kiválóan tartja magát a fehérvári csapat a világsztárokat felvonultató Real Madriddal szemben! (19:21) (19:21)

06:57
    Csorvási runnerje behullik a palánkról, két pontra zárkózik ismét az Alba! (19:21) (19:21)

06:43
    Mejri a büntetőjét is értékesíti. (17:21) (17:21)

06:43
    Mejri faulttal együtt is eredményes közelről. (17:20) (17:20)

06:25
    Wood villog a fehérváriaknák, nagy hármast süllyeszt el. (17:18) (17:18)

06:10
    Nocioni nem ront a büntetővonal mögött, négy közte. (14:18) (14:18)

06:00
    Wood hármasa nem jó, a másik oldalon Nocionit faultolja Djapa, két dobás! (14:16) (14:16)

05:46
    Kromah bedobja mindkét büntetőt, két pontra zárkózik a Fehérvár! (14:16) (14:16)

05:39
    Nocioni sportszerűtlen faultja után dobhat kettőt Kromah, majd a félpályáról jöhet az Alba. (12:16) (12:16)

05:15
    Wood triplája jó, a másik oldalon Nocionié kimarad. (12:16) (12:16)

05:03
    Campazzo veszíti el a labdát. (9:16) (9:16)

05:00
    Wood kettőből kettő a büntetővonal mögül. (9:16) (9:16)

04:50
    Woodot faultolják dobás közben, kettőt dobhat. (8:16) (8:16)

04:45
    Campazzo mindkét dobása jó a vonalról. (8:16) (8:16)

04:35
    Campazzo harcol ki két büntetőt. (7:14) (7:14)

04:22
    Rivers triplája kimarad, majd Kromah hármasa sem esik be. (7:14) (7:14)

04:02
    Melvin dob homályt, jöhet a Real Madrid. (7:14) (7:14)

04:00
    Kromah az elsőt kihagyja, a második már a helyén. (7:14) (7:14)

03:50
    Kromah dobhat két büntetőt egy betörés után. (6:14) (6:14)

03:40
    Carroll triplája ismét jó! (6:14) (6:14)

03:30
    Melvin az elsőt bedobja, a második lejön. (6:11) (6:11)

03:23
    Két támadót is leszed az Alba, Melvint faultolják a palánk alatt, két büntető. (5:11) (5:11)

03:06
    Nocioni kettesével tovább távolodik a Madrid. (5:11) (5:11)

02:20
    Kromah kísérlete után leszedik a pattanót a spanyolok. (5:9) (5:9)

02:00
    Nocioni teszi ki Carrollnak, aki nagy hármast ragaszt. (5:9) (5:9)

01:30
    Campazzo tör be a palánk alá, szép kettessel vezet a Real Madrid. (5:6) (5:6)

01:10
    Rivers középtávolija szédül be. (5:4) (5:4)

00:50
    Melvin alley-oop, Tóth Péter tette fel neki. (5:2) (5:2)

00:40
    Mejri szerez pontot a festékről. (3:2) (3:2)

00:20
    Djapa triplájával rögtön megszerzi a vezetést a Fehérvár! (3:0) (3:0)

00:10
    Az Alba hozza el a feldobást. (0:0) (0:0)

00:01

Rudy Fernández sérülés miatt nem lép ma parkettre.

Történik a csapatok bemutatása, hamarosan kezdetét veszi a mérkőzés!

Alba Fehérvár: 4 Simon Balázs, 8 Juhos Levente, 11 Tóth Péter, 15 Supola Zoltán, 6 Blaskovits László, 10 Kovács Ádám, 12 Csorvási Milán, 21 Lasan Kromah, 5 Cleveland Melvin, 13 Dalibor Djapa, 7 Czirbus József, 14 Molnár Máté, 24 Brandon Wood

Vezetőedző: Marcel Tenter

Real Madrid Baloncesto: 4 Kelvin Creswell Rivers, 5 Rudy Fernández, 6 Andrés Nocioni, 7 Facundo Campazzo, 8 Jonas Maciulis, 9 Felipe Reyes, 13 Sergio Rodríguez, 14 Gustavo Ayón, 20 Jaycee Carroll, 23 Sergio Llull, 30 Ioannis Bourousis, 44 Marcus Slaughter, 50 Salah Mejri

Vezetőedző: Pablo Laso.

A madridiaknak idén már két tétmeccsen is túl vannak, a spanyol Szuperkupát, illetve első bajnokijukat is megnyerték Sergio Rodríguezék. Ennek ellenére nem érkeznek Székesfehérvárra tartalékos csapattal a spanyolok, olyan világklasszisokat találhatunk a keretben, mint a fent említett Rodríguez, Andrés Nocioni, Felipe Reyes, vagy Rudy Fernández.

Az Alba Fehérvár utolsó felkészülési mérkőzéséhez érkezik a vasárnapi bajnoki nyitány előtt. A mai bemutató azonban több lesz egy egyszerű edzőmeccsnél, az ellenfél ugyanis nem más, mint Európa egyik legjobb kosárcsapata, az előző szezon Euroliga döntőse, a spanyol sztáregyüttes, Real Madrid! Igazi ünnep lesz ez a találkozó, ilyen kaliberű csapatot nem gyakran láthatunk hazánkban!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Ákos Pallag

TLI-Alba Fehérvár: 4 Simon Balázs, 5 Cleveland Melvin, 8 Juhos Levente, 11 Tóth Péter, 15 Supola Zoltán, 6 Blaskovits László, 10 Kovács Ádám, 12 Csorvási Milán, 21 Lasan Kromah, 13 Dalibor Djapa, 7 Czirbus József, 14 Molnár Máté, 24 Brandon Wood

Real Madrid Baloncesto: 4 Kelvin Creswell Rivers, 6 Andrés Nocioni, 7 Facundo Campazzo, 8 Jonas Maciulis, 9 Felipe Reyes, 13 Sergio Rodríguez, 14 Gustavo Ayón, 20 Jaycee Carroll, 23 Sergio Llull, 30 Ioannis Bourousis, 44 Marcus Slaughter, 50 Salah Mejri

Vezetőedző: Pablo Laso