Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 3:2 (3:2 szétlövés után) | Ferencváros Bp. ESMTK – DVTK Jegesmedvék 1:4 (vége) | Budapešť – Dab.Docler 3:6 (vége)
Debreceni HK – HSC Csíkszereda 7:2 (vége)
szétlövés vége (3:2)
HC MIKRON Nové Zámky
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Corona Brasov Wolves
péntek 10.10.2014, 18:00MOL Liga

Egy izgalmas hajrának voltak szemtanúi az érsekújvári drukkerek, a vendégek az utolsó öt percben vissza hozták a meccset és kiegyenlítettek, majd a hosszabbításban nem bírtak egymással a csapatok, végül a büntetők döntöttek, amelyben Peter Polćík mesterhármasával dőlt el a két pont sorsa. (20:22:06)

65:00
    A HC Nové Zámky csapata nyerte a szétlövést.
    PETER POLČÍK lőtte a mindent eldöntő büntetőt!

Szétlövés kezdete.

A büntetők következnek hamarosan, de előtte a rolba főszerepben.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:20
    Chrenko indul meg az utolsó percben, de már Klouda botján a pakk.

63:25
    Ketten az egy ellen indul meg a hazai gárda, végül egy brassói védő piszkál bele az utolsó pillanatban Uram előtt a pakkba.

63:00
    Kowalczyk hárít Hietamaki előtt, kisebb nyomás a hazai kapu előtt.

62:30
    Chrenko távoli lövését teszi ki a társaknak Polc.

61:20
    Pontatlan játék mindkét oldalon, végül Blažíček húz le egy lövést.

60:28
    Blažíček munkában, buli a jobb oldalán.

60:15
    Majdnem helyzetbe került Uram a kezdő buli után.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

A hazai csapat eljátszotta az előnyét, pedig jól tartották az eredményt, az utolsó öt percben mindent egy lapra tett fel a Brassó, és bejött nekik, de ehhez kellettek az újvári hibák is.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:01
    Frolík cselezget a brassói harmadban eredmény nélkül, úgy néz ki hosszabbításban dől el a meccs..

58:24
    A Brassó gólt szerzett!
    Nagy újvári ziccer után egy kontra végén egyenlít a Brassó PETRES TIVADAR révén. Gólpassz: Péter Róbert.

57:30
    Mihály viszi be a pakkot a támadói harmadba, ismét kihozza az Újvár, majd Kowalczyk lő nagy erővel egyet a kapu mellé.

57:12
    Izgalmas lesz még a vége, buli Blažíček előtt.

56:20
    Nagy harc a korongért az újvári harmadban, végül sikerült kivágni a harmadból.

55:35
    Ez sikerült is, HEITAMAKI JUHAMMATI a körök közül vágta be Blažíček lepkés kesztyűje felett a brassóiak első találatát. Gólpasszok: Petres Magor Tivadar, Klouda Peter.

55:20
    A vendégeknek mindent egy lapra kell feltenniük ha akarnak még keresni valamit ezen a meccsen.

54:35
    Lassan közeledik a meccs hajrája, a hazaik okosan tartják most a pakkot.

53:35
    Blažíček véd egy kemény löketet, buli következik.

53:00
    Most hosszabb ideje a brassói harmadban kevergettek a hazaiak, Polc a lepkéssel szakítja meg a hazai nyomást.

52:35
    Aktívan játszik a hazai csapat nem tördeli a játékot, ismét Polc munkában.

51:45
    Nagyon jó a tempó, Filip lő veszélyesen éles szögből, a fordulásból Polc védi Hurtaj lövését.

51:00
    Dubec zavarja a brassói támadás indítását Polc kapuja mögött.

50:10
    Kiegészült a hazai csapat, Baron újra játékban, kihúzta gól nélkül a hazai gárda a brassói előnyt.

49:45
    Frolík hozza ki a korongot a harmadból.

49:15
    Blažíček tenyerel a korongra és szakítja meg a vendég nyomást.

48:10
    Baron kap két percet a hazai csapatból, itt a lehetőség a felzárkózásra.

47:45
    Antal lövi a korongot az oldalhálóba, majd utána megy és a jégre kerül.

46:50
    Pontatlan hazai megoldások sora, kissé szétszórt most a játék.

46:00
    Továbbra is hazai mezőnyfölény a harmad e szakaszában.

45:37
    Dubec a körök közül bombáz Polcba.

45:27
    Hosszabb idő után játék megszakítás, buli Polc előtt.

44:50
    Piszarenko lövése után ott pattogott a korong a kapu előtt, végül sikerült eltakarítani az újvariaknak.

44:00
    Saluga éles szögből ereszt el egy veszélyes lövést, Blažíček remekül hárít.

43:15
    Nyomást gyakorol most az Érsekújvár Polc kapujára, hosszabb ideje már nem tudják kidobni a pakkot a vendégek.

42:28
    Polc védése után buli a brassói harmadban.

42:00
    Molnár ziccerben a korong felett üt el, elpuskázott brassói lehetőség volt.

41:25
    Huba lövése esik ki Polc kezéből, de eltakarítják a vedők a pakkot.

40:30
    Saluga viszi be a támadó harmadba a korongot, és fonákkal mellé lövi.

40:01

Egy kiváló harmadot produkáltak a csapatok, főleg a harmad második felében varázsoltak a kapusok, de csak a hazai csapatnak sikerült betalálni Hurtaj révén, így már kettővel vezet a hazai gárda az utolsó felvonás előtt, de még izgalmas lehet a végjáték.

40:00

39:30
    A harmad utolsó percében Blažíček véd a lepkéssel, buli a bal oldalán.

38:51
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    ĽUBOMÍR HURTAJ keverte meg alaposan a pakkot Polc előtt és a lábvédői között a második hazai gólt szerezte.Gólpasszok: Juraj Faith, Vladimír Kameš.

38:00
    Kiegészült a Brassó, és Piszarenko rögtön helyzetben, Blažíček a lepkéssel véd.

37:20
    A felsőbe lőtte Frolík a körök közül Uram passzát, de Polc varázsolt.

37:00
    Nem tud felállni a hazai csapat, jól védekezik a Brassó.

36:10
    Kivágja a Brassó a pakkot, újból indul a hazai támadás.

35:44
    Kiállítás a brassói csapatból Piszarenko kap két percet akadályozásért.

35:20
    Jó a meccs, a visszavágó sokkal kiegyenlítettebb, mint az első meccs volt Brassóban.

34:10
    Óriási brassói ziccerek maradnak ki a hazai kapu előtt, Blažíček kétszer is csodával határos módon tornázta ki a korongot a kapuból.

33:20
    Polc bravúrja egy védelmi hiba után, Čaládi közeli lövését védi.

32:30
    Antal lövése megy el kapu mellett, majd Hietamaki kétszer próbálkozik közelről, Blažíček bravúrral véd.

31:30
    Folyamatos játék, Mihály lövését üti ki Blažíček, kevés a megszakítás az idő gyorsan telik.

30:30
    Dubec bombájába piszkál bele Stefanka M., megakad végül a korong.

29:20
    Nagy harc Polc kapuja mögött, kivágják a vendégek, de nincs tilos felszabadítás.

28:37
    Polčík már játékban, és már el is ereszt egy lövést, Polc a lepkéssel üti ki.

28:00
    Remek hazai védekezés, lassan letelik a két perc.

27:01
    Uram hozza ki a korongot, majd Dubecnak passzol aki megugrik, de szerelni tudják.

26:37
    Polčík kap két percet gáncsolásért.

26:25
    Fodor lövését blokkolják a körök között.

25:55
    Kiegyenlített a mezőnyjátek, gyors támadó hokit követhetünk a második harmadban is.

25:00
    Kameš ereszt el egy bődületes lövést a kékről, a kapuvas mellett suhant el a pakk.

24:14
    Uram remek keresztpasszát bombázta Dubec a vetődő brassói védőbe, szép akció volt.

23:41
    A vendégek korcsolyáztak lesre.

23:15
    Kisebb vendég nyomás Blažíček előtt, végül Dubec hozza ki a pakkot.

22:30
    Blažiček első hárítása ebben a harmadban.

21:45
    Ketten az egy ellen vihették a hazaiak a korongot Polcra, de az utolsó pillanatban sikerült szerelni a brassói védőnek.

20:45
    Az újváriak vezették a harmad első támadását, beviszik a pakkot a támadó harmadba, de gyorsan kivágják a brassóiak.

20:01

Lassan indult a harmad, de fokozatosan belejöttek a csapatok és egyre gyakrabban kerültek veszélybe a kapuk. A hazai csapat háromszor játszott előnyben, végül a harmadikat sikerült kihasználni Frolík révén az újváriaknak, így egygólos hazai vezetés mellett vonulnak a csapatok a pihenőre.

20:00

19:01
    Felpörgött a játék a harmad hajrájában, gyors hoki, le föl támadnak a csapatok.

18:20
    Egy veszélyes vendég kontra végén védett bravúrral Blažíček.

17:35
    Hurtaj passzolt Kameš botjára a körök közé, aki kéményen lőtte meg a pakkot, de Polc védett.

17:14
    Ismét egy hosszú pontatlan vendég korong.

16:59
    Vendég tilos felszabadítás, a játék ismét Polc előtt folytatódik.

16:30
    A gól után folytatódik az újvariak aktivitása Polc előtt.

15:55
    Uram passzol Kowalczyknak , aki keményem lőtt Polc lábvédőjébe.

14:53
    Kameš lövésébe a kék vonalról tette bele ügyesen a botját MARTIN FROLÍK és megszerezte az újváriak vezető gólját. Gólpasszok: Kameš Vladimír, Faith Juraj.

14:25
    Virág megy le két percre magas bottal való játékért.

13:55
    Kisebb hazai nyomás a vendégek harmadában, nagy kavarodás Polc előtt.

13:00
    Štefanka lövését védi takarásból Polc, maradnak az újváriak a harmadban.

12:20
    Sok a harc a korongért, nem tudnak a csapatok kidolgozni igazán nagy ziccereket.

11:25
    Kiegészült a Brassó, kimaradt a hazai előny.

10:58
    Az újváriak korcsolyáztak lesre.

10:30
    Polčík bombája vágódott a palánknak, épphogy elsuhant a kapu mellett.

10:00
    Saluga csípte el Stefanka pontatlant passzát és indult meg vele kontrába.

09:25
    Péter Zsolt kap két percet a vendégcsapatból, akadályozásért.

08:30
    Közben kiegészült a hazai csapat, Huba már játékban.

08:10
    Hurtaj akarta indítani Frolíkot , de hosszú volt a passz.

07:54
    János gyenge lövése pattan a védőhálóra, buli a hazai kapu előtt.

07:10
    Kihozza Štefanka a korongot, jó védelmi játék eddig a hátrányban.

06:15
    A hazai Huba kap két percet testreütésért.

06:10
    Blažíček védi Hietamaki lövését a kékről, kipattan a korong, de újvári botokra kerül.

05:45
    Polčík élesen belőtt korongját kivágják a brassói védők, tilos felszabadítás.

05:00
    Jól védi eddig a kék vonalát a Brassó, az ujváriak nem tudtak az első percekben nyomást gyakorolni Polc kapujára.

04:03
    Kissé szétszórt most a játék, brassói les.

03:45
    Kiegészült a brassói gárda, Antal újra játékban.

01:25
    Jó az iram , de most egy les állítja meg az újvári akciót.

00:55
    Blažíček első védése, a buli után Fodor lövését védi a botossal.

00:30
    Uram került majdnem helyzetbe, hosszú volt a korong, csak a bot végével tudott belenyúlni.

00:01

A csapatok már a jégen, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

HC Nové Zámky: Blažíček (Krajčovič) – Hrudík, Kowalczyk, Dubec Marek (A), Uram, Polčík – Huba, Kameš, hurtaj, Frolík, Faith – Král, Šiška, Čaládi (A), Štefanka M.(C), Chrenko – Baron, Ďuriš A., Dubec Martin, Púchovský, Štefanka O.

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Obšut, Filip, Klouda, Šaluga, Mihály (C) – Hietamaki, Nagy, Fodor, Péter (A), Petres – János, Piszarenko (A), Molnár Zs., Antal, Virág – Oprea, Péter, Bálint, Márton.

Játékvezetők: Beniac, Bachúrik – Pálkövi, Somos.
    Két nap pihenő után, újfent hazai pályán lép jégre pénteken este a HC Nové Zámky. A tavalyi szezon döntő meccssorozata óta először látogat a Corona Brasov legénysége Újvárba.

A képen a tavalyi döntő sorozat kezdő bulija előtti pillanat van megörökítve.

A Corona Brasov együttesével már másodszor csap össze az idei évadban az érsekújvái gárda. Az első mérkőzésen Brassóban várakozáson felül szerepelt a Zámky, ahol egy aránylag sima 7-2-es győzelmet arattak a fiúk. A brassóiak eddig hullámzó formájukkal a középmezőnyben foglalják el helyüket. Kilenc begyűjtött pontnál, ami eddig az ötödik helyre elég, mindenképpen többet vártak a brassói drukkerek. Igaz, az utóbbi két meccs javuló formát mutat, hiszen a jó formában lévő miskolciaktól csak büntetőkkel kaptak ki, majd a házi rangadón a Csíkszereda otthonából hozták el a három pontot.

A HC Nové Zámky gárdaja lényegesen jobban szerepel a ligában mint a tavalyi döntőbeli vetélytársa, de voltak mérkőzések amelyek után Róbert Spišák edző nagyon mérges volt, mert gyerekes taktikai hibák végett feleslegesen hullottak el a pontok. A mérleg eddig nem rossz, hiszen 17 ponttal ott van a HC az élvonalban a legjobb három társaságában, egy ponttal a vezető DAB mögött. A legújabb hír az újváriak táborából Vladimír Kameš és Martin Uhnák távozása a csapattól. Kameš a német Füssenbe, az Oberliga déli csoportjába igazolt, de a mai meccsen még jégre lép, Uhnák a tengerentúlon folytatja pályafutását. Kicsit meglepő a csökkenő nézőszám az érsekújvári csarnokban a tavalyihoz képest, reméljük a továbbiakban ez a mutató már csak javulni fog. A legutóbbi Fradi elleni nagyarányú győzelem jó meghívó lehet a góléhes támadó hokit kedvelő nézőknek a mai meccsre.

Helyszíni közvetítésünk a szokásos időpontban, 18:00 órakor kezdődik az érsekújvári téli stadionból, aki nem tud kilátogatni a mérkőzésre és szeretné követni az eseményeket, itt nálunk az onajnok oldalán megteheti. Jó szurkolást, jó szórakozást kívanok a mérkőzéshez.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 15. Frolík (Kameš, Faith), 39. Hurtaj (Faith, Kameš), utolsó bünt. Polčík (bünt.) – 56. Heitamaki (Petres, Klouda), 59. Petres (Péter)