Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 3:2 (3:2 szétlövés után) | Ferencváros Bp. ESMTK – DVTK Jegesmedvék 1:4 (vége) | Budapešť – Dab.Docler 3:6 (vége)
Debreceni HK – HSC Csíkszereda 7:2 (vége)
UTE Újpest Budapešť
3:6 (0:1, 2:4, 1:1)
Dab.Docler
péntek 10.10.2014, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Vége a mérkőzésnek, az Újpest megint nem adta könnyen a bőrét. Sokba került a nyolc perc alatt bekapott négy gól. Az első harmadot a DAB kezdte jobban utána a csapatok elvesztették a fejüket és nem a játékkal foglalkoztak. Ez folytatódott a következő harmadban, amelynek közepén Egyed Márk megszerezte első felnőtt bajnokságban szerzett gólját. Utána rögtön büntetőből lőtt gólt Galanisz és itt nem állt meg a DAB, hiszen Gröschl, Azari, Azari sorrendben 5-1 volt az állás. Az utolsó harmadban Elomo hibázott büntetőt, majd Tapio szépített és Szilassy Zoltán a végén kockáztatott hiszen lehozta Ágostont, melynek eredménye, hogy a legvégén Peterdi beállította a végeredményt.
    Így a DAB elvitte Újpestről a három pontot.
    Köszönöm a figyelmet! (20:21:35)

60:00

59:55
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Üresen volt a kapu és a semleges harmadból a kapuba talált PETERDI IMRE.

59:30
    Buli után erős lövés, de védi Sevela.

59:07
    Kiegészült a Duanújváros!

58:58
    Levitték Ágostont és egy egész pályás lövés akad el a vason.

58:28
    Mihalik lőtt takarásból, de védett Sevela.

57:59
    Tapio keresztpassza akad el a kapu előtt.

57:07
    Újpesti emberelőny!
    Lukas Martinka megy ki két percre könyökhasználat miatt.

57:00
    Dömötör próbálta Feilt megjátszani, de elakad a korong.

55:36
    Egy közeli vendég lövés, amit Ágoston védett.

55:07
    Azari lőtt a kék vonaltól, de Ágoston kiütötte a korongot.

54:18
    Virág Csaba volt a kapu előtt, de nem tudott beleérni a korongba.

53:38
    Az Újpest gólt szerzett!
    Szépen fölállt az Újpest é JUSSI PETTERI TAPIO játszotta magát tisztára és elemi erővel lőtte be a kapuba a korongot.

Gólpassz: Jozef Mihalik és Teemu Elomo.

A góllal kiegészült a Dunaújváros!

53:20
    Elomo lassan vezette rá a korongot, majd elfektette Sevelát, de a kapus visszatudott nyúlni, így nincs gól.

53:20
    Elomo fogja rávezetni a korongot.

53:20
    Demitersnek ütött oda ziccerben Hüffner, így jöhet a büntető.

52:47
    Elomo lövése jut túl Sevelán, de a gólvonalig nem jutott el a korong.

52:01
    Szappanos Dávid bottal akasztás miatt megy ki két percre.

51:58

51:20
    Durak lövése pattant meg, majd ment el keresztbe Sevela előtt.

50:58
    Felállt az Újpest, de nincsen belőle lövés.

49:58
    Azari Zsolt ütött oda csúnyán Duraknak arcra, így mehet ki két percre.

48:29
    Demiters lövését védi vállal Sevela.

47:35
    Mihalik lőtt messziről, de Sevela ezt is védte.

45:50
    Feil tett maga elé egy korongot, de addigra odaértek a védők.

45:19
    Gágyor visszatett korongja akad el a védők korcsolyájában.

44:25
    Virág Csaba lövése jön Ki Seveláról, de nincs veszély belőle.

44:03
    Tapio kerülte meg a kaput, majd tett Virág Csaba elé, de ő nem találta el a korongot megint.

41:13
    Coleman visszatett korongja után Virág Csaba nem tudott lőni közvetlen közelről.

40:41
    Mihalik elől sodorják el a korongot a támadó harmadban.

40:01

Jönnek vissza a csapatok a jégre.

Egy izgalmas játékrész után vezet jelentős előnnyel a DAB. Az Újpest egyenlítő gólja után gyorsan jött a válasz és ezután összeesett az Újpest, ami azt jelentette, hogy a vendégek 5:1-re mentek el. A harmad vége felé a hazaiak kivédekeztek egy kettős emberhátrányt, ami után Elomo kapott még 10 perc fegyelmit. A slusszpoént Miroslav Durak tette a harmad végére, hiszen a dudaszó pillanatában talált Sevela kapujába, így még egy nagyon jó utolsó harmaddal van esélyük a hazaiaknak.

40:00

39:59
    MIROSLAV DURAK a dudaszó pillanatában talált a kapuba közelről.

39:55
    Virág Tamás lőtt fordulásból kapu mellé.

39:13
    Teemu Elomo visszajött majd kapott 10 perc fegyelmit is azonnal.

39:13
    Ágoston tenyerelt rá a kapu előtt egy árva korongra.

38:51
    Kiegészült az Újpest!

38:20
    Garbacz visszatért!

37:59
    Hüffner lőtt erőből, de Ágoston szépen fogta.

Dunaújvárosi emberelőny!
    Garbacz Ádám ült ki a büntetőpadra két percre.

36:08
    Egyszerűen az utóbbi időben amit kapura lő a DAB abból gól van.
    AZARI ZSOLT lőtt az alapvonaltól és Pleszkán mamutjáról befele pattant.

Gólpassz: Nagy Richárd.

Kapust cserélt az Újpest, Ágoston Olivér a kapuban.

35:08
    Durak lőtt a harmad közepéről keresztbe a kapu előtt.

34:21
    Az Újpest időt kért!

34:21
    Összesett az Újpest és sorozatban kapja gólokat. AZARI ZSOLT kapott remek korongot a kapu mögül és be is vágta.

Gólpassz: Kiss Ákos.

34:07
    Erős lövés Sevela kapujára, de védi a kapus.

33:14
    Somogyi ugrott meg és vette észre szépen a kapu előtt érkező GRÖSCHL TAMÁST, aki közelről a kapuba lőtte a pakkot.

Gólpassz: Somogyi Balázs és Szappanos Dávid.

32:40
    Coleman és Turbucz játszottak össze, de a lövést elfekve védi Sevela.

32:14
    Közeli lövés, de a korong Pleszkán mellén csattan.

31:42
    Dömötör elé próbálta centerezni, de elakad a védőkben a korong.

30:59
    Martine lőtt a kék vonaltól, de Pleszkán ezt könnyen fogja.

30:41
    Tapio visszalőtt korongja akad el Sevela mamutjában.

30:27
    Mihalik ment ziccerben, de utolérték, így csak kapu fölé tudott lőni.

28:58
    A büntetőt magabiztosan lőtte Pleszkán kapujába GALANISZ NIKANDROSZ.

28:58
    Büntető a Duanújvárosnak! Galanisznak ütött oda Hegyi Ádám Zoltán, ezért jár a büntető.

28:27
    EGYED MÁRK tartózkodott a kapu előtt és egy belőtt korongba beleért, így védhetetlen volt Sevela számára.

Gólpassz: Garbacz Ádám.

28:01
    Kiegészült a Dunaújváros!

27:32
    Tuszkolás Sevela előtt, de nincs belőle veszély.

27:20
    Durak lőtt a kék vonaltól kapu mellé.

26:48
    Tapio próbálta Mihalik elé lőni a korongot, de blokkolnak a védők.

26:01
    Pavuk Attila kapott most két percet bottal lökésért.

25:30
    Oldalról egy lövés, de Pleszkán lepkéssel védett.

25:24

25:12
    Hüffner lőtt a kék vonaltól, de Pleszkán ezt is fogta.

24:56
    Szappanos elé kerül megpattanva a korong, így odaértek a védők és Pleszkán is véd.

24:26
    Nem tud felállni a DAB, jól védekezik az Újpest.

23:39
    Galanisz kanyarodott a kapu elé, de belelőtte Pleszkánba, majd Kiss Ákos is megtette ezt.

23:24
    Feil ütött oda Sevelának a kapu előtt, ezt Gröschl nem vette jó néven. Feil kapot 2+2t, még Gröschl 2 percet.

23:06
    Visszajött mindenki a büntetőpadról.

22:00
    Hegyi Ádám Zoltán állt szembe a kapuval, de lövés előtt blokkolnak előtte.

20:39

20:01

A harmad elején megszerezte a vezetést a DAB és utána egy jó darabig még a játékról szólt a történet, de a harmad végén elgurult a gyógyszer mindkét oldalon és tömeg verekedések következtében jelenleg 4 DAB és 3 UTE játékos van kiállítva.

20:00

18:56
    Hosszú szünet után folytatódik a játék.

18:39
    Gröschl Tamás is kimegy két percre gáncsolásért.
    Újabb verekedés ez után és a vendégektől kimegy Somogyi és Szappanos két percre, még a hazaiaktól Garbacz és Turbucz szintén két percre.
    A játék 5 a 4 ellen megy.

18:01
    Az eset után Pozsgai 2+2 percet és Elomo is 2+2 percet kapott, de a játék 5 az 5 ellen megy.

18:00
    Verekedés a vendé a kispad előtt, mindjárt jönnek az ítéletek.

18:00
    Tapio visszatett korongját lőtte el Zalavári, de blokkolták. Utána Elomo lőtt, de Sevela rátenyerelt.

17:39
    Mihalik lőtt egy megszerzett korong után, de Sevela leszedte lepkéssel.

17:08
    Hrdel elől sodorják el a korongot a kapu előtt.

15:49
    Durak lőtt a kék vonaltól és a korong a kapuvasról vágódott vissza a mezőnybe.

15:10
    Próbálja tartani a korongot az Újpest, de csak távolról tudnak Sevela kapujára lőni.

13:48

13:30
    Mihalik vitte Sevelára a korongot, de a kapusba lőtte a szlovák légiós.

13:16
    Tapio vágta ki a korongot.

12:26
    Megint nem tudnak felállni a vendégek, jól védekezik az Újpest.

11:48
    Teemu Elomo lökte el a vendégek kapusát, így mehet ki két percre ő is.

11:40

11:25
    Nem tud felállni a DAB, mert a hazaiak folyamatosan kivágják a korongot.

10:14
    Somogyi lépett be a koronggal a támadó harmadba, de könnyen kivágták a hazaiak.

09:40
    Hegyi Ádám Zoltán húzta vissza bottal Nagy Richárdot, így mehet ki két percre.

08:15
    Azari a kapu előteréből tisztán lőhetett, de nem találta el a kaput.

08:04
    Mestyán lőtt a kék vonaltól, de a korong elkerülte a kaput.

07:24
    Visszatett korong Gröschl felé, de pontatlan volt a passz.

06:00
    Turbucz várta a korongot a kapu előtt, de nem kapott jó passzt.

04:33
    Gágyor szerzett korongot, egy csel után lőtt, de Sevela szépen zárta a sarkot.

04:07
    Tapio tette a korongot Elomo elé, akinek a lövésébe egy ütővel blokkoltak bele.

03:00
    David Coleman szerzett korongot a támadó harmadba ráfordult kapura majd gyengén Sevelába lőtte a korongot.

01:19
    Egy ellentámadás után a vendégek bevitték a korongot és a kapu előtt kapott jó passzt GLANISZ NIKANDROSZ, aki közelről be is vágta a kapuba a pakkot.

Gólpassz: Peterdi Imre.

0:54
    Eddig mindkét csapat támadólag lép fel, keveset áll a játék.

00:01

A hazaiak kapuja előtt Pleszkán József, a vendégek ketrece előtt pedig Peter Sevela.

Érkeznek a csapatok a jégre, a vendégek fehérben, még a hazaiak lilában lépnek jégre.

A csapatok befejezték a melegítést, bő tíz perc és kezdődik a mérkőzés. Múlthéten Dunaújvárosba az acélbikák nyertek 5-2-re.

Újpesti TE: Pleszkán (Ágoston) – Zalavári (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Demiters, Garbacz, Virág Cs. (A), Coleman, Turbucz – Hegyi Á. Z. (A), Sommer, Feil, Virág T., Gágyor – Bereczki, Ványi, Reiter, Dömötör.

Dab.Docler: Sevela (Kalnins) – Martine, Hüffner (A), Hrdel, Azari, Kiss Á. – Martinka, Pozsgai, Somogyi, Gröschl (C), Szappanos – Nagy R., Mestyán, Pavuk, Peterdi (A), Galanisz – Szepessy, Léránt, Kovács V., Papp V., Magosi.

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Wolf László – Abonyi Attila, Berger Ákos.

A mai napon négy mérkőzéssel folytatódik a MOL Liga tehát minden csapat jégre lép a bajnokságban. Újpestre a tavalyi elődöntős és magyar bajnok Dunaújváros látogat.
    Az Újpest egy hatalmas pofonból próbál lábra állni, hiszen kedden 7-2-re kaptok a Debrecentől Újpesten. A DAB utolsó meccsét az Érsekújvár ellen játszotta vasárnap és ott a Fejér megyei csapat nyert 2-0-ra.
    Az Újpest eddig büszke lehet szezonjára, hiszen megszerzett 10 pontjuk már bőven túlszárnyalta tavalyi szezonjukat. Az eredményesség nagyban köszönhető három légiósának az Elomo, Tapio, Mihalik triónak, akik a liga kanadai táblázatának az első három helyét foglalják el.
    A Dunaújváros pedig hozza eddig a tőlük megszokott kiegyensúlyozottságot és 18 ponttal vezetik is a tabellát. Egy vereségüket is hosszabbítás után szerezték Csíkszeredában. Az edzőváltás eddig jól sült el és a csapat egyre meggyőzőbb játékot mutat, a védekezés eddig remek hiszen eddig a második legkevesebbet gólt kapták.
    Izgalmas csata várható, hiszen egy meccset leszámítva az Újpest hazai pályán megkeserítette mindenki dolgát.
    Tartsanak velünk a mérkőzés alatt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 29. Egyed (Garbacz), 40. Durak, 54. Tapio (Mihalik, Elomo) – 2. Galanisz (Peterdi), 29. Galanisz (bünt.), 34. Gröschl (Somogyi, Szappanos), 35. Azari (Kiss Á.), 37. Azari (Nagy R.), 60. Peterdi (Nagy R.)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Ágoston) – Zalavári (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Demiters, Garbacz, Virág Cs. (A), Coleman, Turbucz – Hegyi Á. Z. (A), Sommer, Feil, Virág T., Gágyor – Bereczki, Ványi, Reiter, Dömötör, Egyed.

Játékvezetők: Haszonits Miklós, Wolf László – Abonyi Attila, Berger Ákos