Alba Fehérvár – Jászberény KSE 104:85 (vége)
TLI-Alba Fehérvár
104:85 (28:16, 50:42, 81:58)
Jászberény KSE
vasárnap 12.10.2014, 19:30 • Vodafone Sportcentrum, Székesfehérvár • Férfi NB I. A csoport

Játékos statisztikák:

Alba Fehérvár:

Lasan Kromah (Kezdő): 24 pont (10/15 3PT: 0/2 Büntető: 4/4), 4 lepattanó (TL: 3), 1 gólpassz, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 3 személyi hiba, +/-: 22
    Cleveland Melvin (Kezdő): 18 pont (6/12 3PT: 0/1 Büntető: 6/6), 6 lepattanó (TL: 1), 2 gólpassz, 3 blokk, 1 szerzett labda, 2 személyi hiba, +/-: 31
    Tóth Péter (Kezdő): 16 pont (6/9 3PT: 2/3 Büntető: 2/2), 2 lepattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett labda, 1 eladott labda, 2 személyi hiba +/-: 28
    Dalibor Djapa (Kezdő): 15 pont (6/10 3PT: 3/5), 6 lepattanó (TL: 1), 2 gólpassz, 2 eladott labda, 2 személyi hiba, +/-: 28
    Supola Zoltán: 9 pont (4/7 3PT: 1/2), 2 lepattanó (TL: 1), 3 gólpassz, 1 szerzett labda, 1 eladott labda, 4 személyi hiba, +/-: 6
    Kovács Ádám (Kezdő): 8 pont (3/9 3PT: 0/3, Büntető: 2/4), 6 lepattanó (TL: 1), 2 szerzett labda, 1 eladott labda, 3 személyi hiba, +/-: 16
    Csorvási Milán: 8 pont (4/5 3PT: 0/1), 3 lepattanó (TL: 1), 2 gólpassz, 2 szerzett labda, 2 eladott labda, 1 személyi hiba, +/-: -9
    Juhos Levente: 6 pont (3/5 3PT: 0/1, Büntető: 0/1), 3 lepattanó (TL: 1), 1 gólpassz, 1 szerzett labda, 1 eladott labda, 1 személyi hiba, +/-: -12
    Blaskovits László: 0 pont, 1 blokk, +/-: -8
    Molnár Máté: 0 pont (0/1 3PT: 0/1), +/-: -7

Jászberény KSE:

Dustin Ware (Kezdő): 28 pont (9/18 3PT: 6/9, Büntető: 4/4), 5 lepattanó (TL: 1), 3 gólpassz, 1 szerzett labda, 4 eladott labda, +/-: -20
    Rastko Dramicanin (Kezdő): 15 pont (5/10 3PT: 3/5, Büntető: 2/5), 5 lepattanó (TL: 1), 2 gólpassz, 2 eladott labda, 3 személyi hiba, +/-: -19
    Soós Gábor (Kezdő): 10 pont (4/9 3PT: 2/3), 3 lepattanó (TL: 1), 1 gólpassz, 1 szerzett labda, 3 eladott labda, 4 személyi hiba, +/-: -24
    Horváth Ákos (Kezdő): 9 pont (4/7 3PT: 1/4), 1 lepattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett labda, 8 eladott labda, +/-: -20
    Kerpel-Fronius Balázs: 9 pont (3/7 3PT: 3/5), 1 lepattanó, 3 gólpassz, 1 eladott labda, 1 személyi hiba, +/-: 8
    Csabay Ádám (Kezdő): 5 pont (2/5 3PT: 1/2), 1 lepattanó (TL: 1), 2 szerzett labda, 1 eladott labda, 3 személyi hiba, +/-: -24
    Szögi Ádám: 5 pont (1/3 3PT: 1/1, Büntető: 2/2), 5 lepattanó (TL: 1), 2 gólpassz, 2 személyi hiba, +/-: -1
    Cseh György: 4 pont (2/4), 5 lepattanó (TL: 1), 4 gólpassz, 2 blokk, 1 szerzett labda, 4 eladott labda, 3 személyi, +/-: 5 (23:10:14)

Ugyan a második és az utolsó negyedet megnyerte a Jászberény, összességében azonban nagyon magabiztos győzelmet arat a bajnoki nyitányon az Alba Fehérvár. A berényiek elsősorban Ware-nek és Dramicaninnek köszönhetően tudták lehozni húsz alatt a mérkőzést, míg a hazaiaktól igazi csapatteljesítményt láthattunk. Jól debütáltak a légiósok a fehérváriaknál, Lasan Kromah lett a meccs embere a maga 24 pontjával. A végeredmény tehát Alba Fehérvár – Jászberény KSE 104:85!

40:00
    Mérkőzés vége. (104:85)

39:53
    Kovács Ádám középtávolijával 104 ponttal fejezi be a mérkőzést az Alba! (104:85) (104:85)

39:33
    Kerpel-Fronius Balázs eredményes ismét, ezúttal is triplából. (102:85) (102:85)

39:16
    Tóth Péter eladott labdája után jöhet a Jászberény. (102:82) (102:82)

38:50
    Csehi György takarja be Melvint a palánknál, nagy blokk! (102:82) (102:82)

38:33
    Kromah szerez labdát, Csehitől érkezik is a fault. (102:82) (102:82)

38:05
    Kerpel-Fronius Balázs süllyeszt el egy újabb triplát a vendégeknél. (102:82) (102:82)

37:20
    Ware mindkét büntetője jó, 28 pontnál jár. (102:79) (102:79)

37:20
    Kovács faultja után kigyűlik az öt fault a hazaiaknál, Ware áll a vonal mögé. (102:77) (102:77)

37:05
    Cseh György szerez két pontot a festékről. (102:77) (102:77)

36:57
    Melvin ezúttal sem ront büntetőt. (102:75) (102:75)

36:57
    Melvin harcol ki újabb büntetőket, Dramicaninon a fault. (100:75) (100:75)

36:34
    Szögi mindkét büntetője a helyén. (100:75) (100:75)

36:34
    Melvin második faultja után Szögi Ádám áll a vonal mögé két büntető erejéig. (100:73) (100:73)

36:26
    Melvin kettese után megvan a 100 pont a fehérváriaknak! (100:73) (100:73)

36:07
    Soós közeli kettese kimarad, jöhet a labdával az Alba. (98:73) (98:73)

35:45
    Lasan Kromah előbb szed egy támadót, majd eladja a labdát. (98:73) (98:73)

35:25
    Ware-t nem tudják tartani, gyönyörű ziccer végén újabb két pont. (98:73) (98:73)

35:04
    Supolára fújnak faultot, negyedik személyije, le is ül a padra. (98:71) (98:71)

35:03
    Kromah labdaszerzés után zsákol egyet, 27 pont közte. (98:71) (98:71)

34:40
    Labdaszerzés után Tóth Péter ziccere is behullik. (96:71) (96:71)

34:25
    Melvin mindkét büntetője beesik. (94:71) (94:71)

34:25
    Rossz vendég támadás után Melvint viszik földre, két büntető. (92:71) (92:71)

34:05
    Tóth Péter remek crossover után eredményes közelről. (92:71) (92:71)

33:41
    Hazai időkérés! (90:71) (90:71)

33:41
    Soós Gábor triplája nagy nehezen beesik, húsz pont alatt a Jászberény! (90:71) (90:71)

33:22
    Dustin Ware újabb triplát ragaszt az Alba hálójába, 24 pontnál jár! (90:68) (90:68)

33:05
    Csabay dupláját Csorvási Milán kettese követi hazai oldalon. (90:65) (90:65)

32:25
    Supola tripla, kilencedik pontja! (88:63) (88:63)

32:06
    Kromah újabb pontjai, szép középtávoliból újabb két pont az amerikainak. (85:63) (85:63)

31:40
    Kerpel-Fronius hármasa kimarad, ám Dramicanin leszedi a támadót és jó a kettese. (83:63) (83:63)

31:23
    Kromah küzd nagyot a palánk alatt, újabb duplájával húsz pontos az amerikai! (83:61) (83:61)

31:14
    Ware ziccere nem esik be, Csorávsi szedi a lepattanót. (81:61) (81:61)

30:55
    Dramicaniné viszont jó a másik oldalon. (81:61) (81:61)

30:39
    Juhos Levente hármasa nem jó. (81:58) (81:58)

30:23
    Ware veszít labdát a vendég támadásnál. (81:58) (81:58)

30:12
    Supola hármasa kimarad a negyedik negyed elején. (81:58) (81:58)

30:01
    Elkezdődött a 4. negyed. (81:58)

Nagyot ment a harmadik negyedben az Alba, 15 ponttal nyerték a negyedet, ezzel a győzelem sorsa valószínűleg eldőlt.

30:00
    Befejeződött a 3. negyed. (81:58)

29:59
    Tóth Péter szerez labdát, ám nem jó a passza Blaskovits Lászlónak, így már nincs dobás a dudaszó előtt. (81:58) (81:58)

29:40
    Juhos passza után Csorvási közelije a helyén! (81:58) (81:58)

29:05
    Szögi Ádám triplája is beesik, huszonegy ponton a Jászberény. (79:58) (79:58)

28:40
    Tóth Péter hármasa kimarad, ám Juhos leszedi a támadót, és jó a kettese. (79:55) (79:55)

28:16
    Juhos Levente középtávolija kimarad, míg a másik oldalon Blaskovits oszt ki egy blokkot. (77:55) (77:55)

27:52
    Horváth Ákos kettese jó betörésből, időt kér az Alba. (77:55) (77:55)

27:47
    Lasan Kromah faultja után jöhet a labdával a Jászberény. (77:53) (77:53)

27:25
    Dramicanin triplája is jó. (77:53) (77:53)

26:59
    Kromah szed támadót, majd teszi fel a ziccert, beesik a kettese. (77:50) (77:50)

26:30
    Kerpel-Fronius Balázs triplája esik be a vendégeknél, ötven pontnál a berényiek. (75:50) (75:50)

26:10
    Melvin nem hibázik a vonalról. (75:47) (75:47)

26:10
    Dramicanin hagy ki egy hármast, majd tünteti el az útból Melvint. Két büntető a hazaiaknak! (73:47) (73:47)

25:51
    Mindkét büntetőt bedobja Kromah. (73:47) (73:47)

25:48
    Kromah hagy ki egy ziccert, de leszedi a támadót és két büntetőt is dobhat Szögi személyije után. Ötödik csapatfault a Jászberénynél. (71:47) (71:47)

25:30
    Kromah szerez pontot könnyű ziccerből, majd a másik oldalon Ware triplája esik be. (71:47) (71:47)

25:00
    Cseh György szerzi a berényiek első pontjait a harmadik negyedben. (69:44) (69:44)

24:30
    Dalibor Djapa újabb hármasba áll bele, be is hullik. (69:42) (69:42)

24:25
    Kromah vezeti a támadást, Soós Gábor újabb faultja. Negyedik személyije. (66:42) (66:42)

24:08
    Djapa hármasa ezúttal kimarad, majd Kovács Ádám faultol. (66:42) (66:42)

23:56
    Horváth Ákos triplája kimarad, majd Tóth Pétert faultolja Soós Gábor. Harmadik csapatfault a harmadik negyedben a vendégeknél. (66:42) (66:42)

23:45
    Jól védekezik az Alba, nagy nyomás alatt a berényiek. (66:42) (66:42)

23:29
    Ismét időt kér a Jászberény, 16:0-ás futás a fehérváriaktól. (66:42) (66:42)

23:29
    Szétszedi ellenfelét az Alba: Tóth Péter kétszer is labdát szerez, az elsőnél Melvin, míg a másodiknál saját maga eredményes! (66:42) (66:42)

22:43
    Tóth Péter triplájával húsz közte! (62:42) (62:42)

22:10
    Tóth Péter szerez labdát, majd Cleveland Melvin tépi meg a gyűrűt, alley-oop! Kromahé az assziszt. (59:42) (59:42)

21:53
    7:0-ás futás után időt kér a Jászberény. (57:42) (57:42)

21:53
    Kromah megy fel dobásra közelről, be is hullik a kettese. (57:42) (57:42)

21:40
    Csabay Ádám harmadik személyi hibája. (55:42) (55:42)

21:20
    Djapa eredményes ismét közelről, szép pontok az Alba centerétől. (55:42) (55:42)

20:50
    Djapa ragaszt be egy hárompontost! (53:42) (53:42)

20:30
    Soós hagy ki egy könnyű ziccert. (50:42) (50:42)

20:15
    Dramicanin hármasa kimarad, ezzel kezdődik a harmadik negyed. (50:42) (50:42)

20:01
    Elkezdődött a 3. negyed. (50:42)

Az Alba Fehérvár az első félidőben 64%-os hatékonysággal dob mezőnyből, ez a szám a Jászberénynél 48%. Érdekes statisztika, hogy míg a Fehérvárnál a cserék 14 pontot termeltek, addig a jászberényi pad nem járult hozzá pontokkal az eredményhez.

Csabay Ádám 3 pont (25%)

Nagyon jól kezdte a találkozót az Alba, jobban is dobnak a vendégeknél, ám a második negyedben felerősödött a Jászberény, és Dustin Ware vezérletével nyolc pontra zárkóztak. A Fehérvár jobban üzemel csapatként, míg a Jászberény elsősorban az egyéni teljesítményeknek köszönheti második negyedbeli jó játékát. A félidőben tehát Alba Fehérvár – Jászberény 50:42!

20:00
    Vége a második negyednek. (50:42)

19:59
    Dustin Ware!!! Az utolsó támadásból egy hatalmas buzzer hármast ragaszt be Csorvásiról, ezzel nyolc pont a Fehérvár előnye a félidőben. (50:42) (50:42)

19:48
    Melvin kap blokkot, majd Ware rohanja le a fehérváriakat, a ziccere azonban kimarad. Csorvásiról megy ki a labda, 12 másodperccel a vége előtt támadhat a Jászberény. (50:39) (50:39)

19:13
    Dustin Ware viszi a vendégeket, újabb triplát temet el. A másik oldalon Kromah válaszol egy kettessel. (50:39) (50:39)

18:30
    Dustin Ware süllyeszt el egy hármast! (48:36) (48:36)

18:18
    Csorvási veszít labdát a fehérvári támadásnál. (48:33) (48:33)

18:06
    Ware vezeti ki a labdát a jászberényi támadásnál. (48:33) (48:33)

17:58
    Melvin középtávolija kimarad. (48:33) (48:33)

17:30
    Supola passza után Csorvási kettese a helyén. (48:33) (48:33)

17:10
    Dramicanin egyet dob be a háromból. (46:33) (46:33)

17:10
    Csorvási üt oda Dramicaninnak tripladobás közben, három büntető. (46:32) (46:32)

16:58
    Csorvási szed támadót, majd Melvin kettese jó a festékről. (46:32) (46:32)

16:37
    Dramicanin egyet dob be a vonal mögül. (44:32) (44:32)

16:33
    Dramicanin teszi fel dobásra a palánk alatt, Djapa személyije után kettőt dobhat a berényi center. Ötödik csapatfault a hazaiaknál! (44:31) (44:31)

Vendég időkérés. (44:31) (44:31)

16:25
    Kovács Ádám viszi végig a fehérvári támadást, jó a ziccere. (44:31) (44:31)

16:13
    Melvin oszt ki méretes sapkát Cseh Györgynek. (42:31) (42:31)

15:56
    Kromah hármasa nem jó, Djapa leszedi a támadót, azonban Kromah elveszti a labdát. (42:31) (42:31)

15:39
    Soós hárompontosa kimarad, a támadót sem tudják összeszedni a jászberényiek. (42:31) (42:31)

15:30
    Melvin tör be a festékre, jó a kettese. (42:31) (42:31)

15:00
    Kovács első büntetője kimarad, a második már jó. (40:31) (40:31)

15:02
    Kromah triplája kimarad, ám Kovács leszedi a támadót, és kiharcol egy faultot is. Két büntető! (39:31) (39:31)

14:42
    Az időkérés után az Alba jöhet a labdával. (39:31) (39:31)

14:42
    Soós Gábor nagyot megy, most egy triplát süllyeszt el, tíz ponton belül a Jászberény. Hazai időkérés! (39:31) (39:31)

14:30
    Juhos Levente kétpontosa beesik. (39:28) (39:28)

14:00
    Csorvási adja el a labdát, Soós viszi végig. (37:28) (37:28)

13:41
    Eladott labda az utóbbi berényi támadásnál. (37:26) (37:26)

13:20
    Soós veri meg Juhost, szépen megy fel ziccerre, be is esik. (37:26) (37:26)

12:59
    Soós triplája kimarad, majd Dramicanin sem tud kosarat szerezni a festéken. (37:24) (37:24)

12:40
    Berényi oldalon kimarad egy hármas, Tóth Péter viszi végig a pályán, jó a ziccer. (37:24) (37:24)

12:16
    Csorvási szerez két pontot a festékről. (35:24) (35:24)

12:00
    Ware dobja be mindkét büntetőjét. (33:24) (33:24)

11:54
    Ware harcol ki faultot dobás közben, Juhos ütött oda. Kettőt dobhat a légiós. (33:22) (33:22)

11:48
    Juhos büntetője már kimarad. (33:22) (33:22)

11:42
    Juhos Levente megy fel dobásra, faulttal együtt is jó. (33:22) (33:22)

11:38
    Hatalmas a harc a labdáért, a hazaiak szerzik meg azt. (31:22) (31:25)

10:55
    Tóth Péter hármasa esik be! (31:22) (31:25)

10:43
    Cseh György személyi hibája. (28:22) (28:22)

10:32
    Juhos adja el a labdát, amit Csabay Ádám meg is büntet egy újabb triplával. Hat pontra zárkózik a Jászberény, hazai időkérés. (28:22) (28:22)

10:10
    Dustin Ware pörköl be egy triplát a második negyed legelején. (28:19) (28:19)

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (28:16)

Magabiztosan játszik a Fehérvár, egyelőre nem tudják tartani a tempót a berényiek.

10:00
    Befejeződött az 1. negyed. (28:16)

09:59
    Az utolsó jászberényi támadásnál Horváth Ákos középtávolija esik be nagy nehezen, ezzel tizenkét ponton tartja csapatát. (28:16) (28:16)

09:37
    Eladott labda a vendégeknél, Supola szerzi meg, majd a lefordulás után jó a ziccere. (28:14) (28:14)

09:20
    Supola Zoltán megy fel a középtávolira, jó is. (26:14) (26:14)

09:10
    Dramicanin hármasa beesik! (24:14) (24:14)

08:55
    Kovács Ádám személyi hibája. (24:11) (24:11)

08:30
    Csorvási asszisztjából Kromah eredményes közelről. (24:11) (24:11)

08:10
    Csabay triplája nem jó, (22:11) (22:11)

07:49
    Supola tör be a festékre, jó a ziccer. (22:11) (22:11)

07:38
    Szögi Ádám személyije már a negyedik fault a berényieknél. (20:11) (20:11)

07:10
    Melvin blokkja után jöhet a labdával a Jászberény, Ware dublája a helyén egy betörést követően. (20:11) (20:11)

06:52
    Kovács dobhat két büntetőt, az egyik jó csak. (20:9) (20:9)

06:36
    Djapa dolgozik nagyot a palánk alatt, két pont a jutalma, amire a másik oldalon Dramicanin válaszol egy duplával. Az újabb fehérvári támadás végén Djapa triplája zörgeti meg a hálót. (19:9) (19:9)

05:26
    Ware kétszerindulása után jöhet a labdával a Fehérvár. (14:7) (14:7)

05:03
    Djapára fújnak támadót. (14:7) (14:7)

04:56
    Tóth Péter mindkét büntetője jó, és jöhet a labdával az Alba a sportszerűtlen után. (14:7) (14:7)

04:56
    Dramicanin személyije után időt kér a Jászberény. (12:7) (12:7)

04:30
    Djapa eredményes a palánk alól. (12:7) (12:7)

04:10
    Kovács Ádám zsákol szépet Kromah passza után. (10:7) (10:7)

03:46
    Dramicanin közelije nem esik be, később Melvin szerez labdát. (8:7) (8:7)

03:25
    Ware megy fel a dobásra, Melvintől kap jó védekezést, nem jó a kettese. (8:7) (8:7)

03:00
    Előbb Kromah szór be egy újabb ziccert, amire Horváth Ákos válaszol egy triplával. (8:7) (8:7)

02:30
    Horváth Ákos runnerje a helyén. (6:4) (6:4)

02:05
    Melvin húzza be az alley-oopot, Tóth Péter tette fel. (6:2) (6:2)

01:38
    Szép védekezés a fehérváriaktól, Soós már idő után dobta el a triplát. (4:2) (4:2)

01:12
    Melvin asszisztja után Kromah ziccere esik be. (4:2) (4:2)

00:45
    Dustin Ware középtávoliból szerez pontokat. (2:2) (2:2)

00:30
    Kromah személyije Csabayn. (2:0) (2:0)

00:16
    Kromah mindkét büntetője a helyén. (2:0) (2:0)

00:16
    Kromah harcol ki faultot, két büntetőt dobhat. (0:0) (0:0)

00:05
    Az Alba hozza el a feldobást. (0:0) (0:0)

00:01

Jászberény KSE: 4 Dejan Mladenovics, 5 Horváth Ákos, 6 Nárai Bence, 7 Rastko Dramicanin, 8 Kerpel-Fronius Balázs, 9 Répási Richárd, 10 Dustin Ware, 11 Csabay Ádám, 14 Cseh György, 15 Szögi Ádám, 25 Soós Gábor, 45 Szappanos Máté.

A jászságiak a tizedik helyen fejezték be az előző szezont, így lemaradtak a rájátszásról. Anyagi gondok miatt nem telt problémamentesen a holtszezon, ám mostanra megoldódni látszik a kék-fehérek helyzete. Sok volt a távozó a berényieknél is (Nebojsa Dukics, Bruno Sundov, Kelemen Kristóf, Varga István, Mirza Ahmetbasics, Nik Raivio, Lázár László, Brane Szavics, Horti Bálint, Milos Markovics), így az idei szezonban a bennmaradás lehet számukra az elsődleges cél. Ebben az új szerzemények közül nagy segítségükre lehet Dustin Ware, valamint Horváth Ákos (Szeged). A fehérváriakhoz hasonlóan a Jászberény is új edzővel vág neki a szezonnak, Bencze Tamás a Győr női csapatától érkezik a kispadra.

(Fotó: bb1.hu)

Az előző szezonhoz hasonlóan idén is óriási változtatásokat eszközöltek a fehérvári csapatnál. A 2012/13-as szezon bajnoka tavaly már a rájátszás első körében elvérzett a Sopron ellen, így érthető módon nagy volt a játékosmozgás az Albánál. Mindössze négyen maradtak a tavalyi keretből (Supola Zoltán, Juhos Levente, Tóth Péter, Blaskovits László), emellett távozott egy csapatnyi játékos (Somogyi Gergely, Kyle Barone, Ramon Moore, Anthony Olah, Brandon Hobbs, Tóth Norbert, Szanati Mátyás, Timkó Norbert), valamint elhagyta Fehérvárt a vezetőedző, Carlos Frade is.
    Az új emberek között találhatunk NCAA bajnokot (Lasan Kromah), valamint egy nagy visszatérőt, Simon Balázs személyében. Mellettük érkezett még Dalibor Djapa, Csorvási Milán, Cleveland Melvin, Kovács Ádám, a vezetőedzői posztot pedig a román válogatottat is irányító Marcel Tenter foglalja majd el.
    A sok új arc miatt nehéz megjósolni, hogy mire is számíthatunk ettől az Albától, a szurkolók mindazonáltal joggal bizakodhatnak egy tavalyinál sikeresebb idényben.

(Fotó: albakosar.hu)

Végre elrajtol a magyar kosárlabda bajnokság 2014/15-ös szezonja is, az első forduló utolsó mérkőzésén a tavaly csalódást keltő Alba Fehérvár a Jászberényt látja vendégül a Vodafone Sportcentrumban, Székesfehérváron!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:30 - kor kezdődik..

Ákos Pallag

Kommentátort keresünk a Jászberény KSE csapatának meccseihez. További információk.

TLI-Alba Fehérvár: 5 Cleveland Melvin, 6 Blaskovits László, 7 Czirbus József, 8 Juhos Levente, 10 Kovács Ádám, 11 Tóth Péter, 12 Csorvási Milán, 13 Dalibor Djapa, 14 Molnár Máté, 15 Supola Zoltán, 21 Lasan Kromah

Játékvezetők: Földházi Tamás, Farkas Gábor, Söjtöry Tamás