6 3 6
Márton Fucsovics
1
1 6 3
vasárnap 12.10.2014, 18:50 • Court B, Bécs • ATP 250 Erste Bank Open - Erste Bank Open (fedett kemény borítás)

Az első játszmát Brands lehengerlő magabiztossággal nyerte alig 25 perc játék után, ám a második játszmában Marci fel tudott javulni és 6:3-ra hozta.

A döntő játszmában sokáig fej-fej mellett haladtak a felek, majd Fucsovics három bréklabdához jutott a játszma hajrájában. Mindhárom lehetőséget kihagyta, ettől úgy néz ki, kicsit megtört, mert utána könnyedén elvesztette a sajátját, végül pedig Brands semmire hozta az adogatását, ezzel 6:3-ra behúzta az utolsó szettet, ezzel megnyerte a mérkőzést.

Nagy kár ezért a vereségért, érzésem szerint a három bréklabdánál Marci kezében volt a győzelem a végén.

Daniel Brands – Fucsovics Márton: 2:1!
    6:1, 3:6, 6:3!
    ---- (20:37:41)

Daniel Brands három szettben végül megnyeri a mérkőzést, ezzel továbbjut a bécsi tenisztorna következő fordulójába, Fucsovics Márton pedig kiesik, bár esélyesebbként indult.

Mérkőzés vége

6:3
    Szett győztese Brands.

40-0
    Három mérkőzéslabdához jut Daniel Brands. Úgy tűnik, szétesett Fucsovics a három elpuskázott bréklabda után.

40-0
    Labdamenet győztese Brands.

30-0
    Két labdára a győzelemtől Daniel Brands.

30-0

15-0

5:3
    Marci nem tudta értékesíteni a három bréklabdáját, Brands a másodikat igen. Ez a különbség, amiért súlyos árat fizet most Marci. Brékelőny helyett brékhátrány! 5:3-ra vezet Brands és a meccsért adogat!

5:3
    Játék győztese Brands.

40-15
    Labdamenet győztese Fucsovics.

40-0
    Három bréklabdája van Brandsnak. Brékelőny helyett pillanatokon belül brékhátrány lesz, úgy tűnik.