Budapešť – Corona Brasov Wolves 3:4 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – HSC Csíkszereda 4:3 (hosszabbítás vége)
UTE Újpest Budapešť
3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
Corona Brasov Wolves
hétfő 13.10.2014, 18:00 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Egy izgalmas mérkőzés után viszi el Újpestről a három pontot a Brassó. A lila-fehérek nem első alkalommal aludtak bele a kezdésbe és az ott összeszedett hátrányt már nem tudták ledolgozni, a végén egy emberelőnynél rengeteget lőttek kapura, de Polc ezt mind hatástalanította.
    Így a Brassó eredményes utat zárt Magyarországon.
    Köszönöm a figyelmet! (20:09:08)

60:00

59:30
    Mihalik eladott korongja után lőtt Filip, de Ágoston fogta a pakkot.

58:50
    A Brassó kiegészült!

58:45
    Létszámegyenlőség!
    David Coleman ment ki két percre.
    Ágoston Olivér pedig visszatért a kapuba.

58:35
    Mihalik lökette gurult végig a kapu előtt, de nem ment be.

57:44
    Tapio és Demiters is a rövid sarkot vette célba, de Polc ott volt.

57:31
    Ágostont levitte az Újpest!

57:14
    Durak lövése után tömegjelenet a kapu előtt, de senki nem találta el a korongot.

56:50
    Újpesti emberelőny!
    Jaroslav Obsut megy ki két percre gáncsolásért.

52:31
    Elomo próbált centerezni, de Mihalik elől elütik a korongot.

51:55
    Márton lövésébe blokkol bele Demiters.

51:41
    Kiegészültek a csapatok!

51:02
    Kavarodás Ágoston kapuja előtt, de végül nincs belőle lövés.

50:35
    Tapio előtt volt szabad terület, el is lőtte a korongot, de Polc szépen spárgázta ki.

49:41
    Páros kiállítás!
    Dömötör és Márton mennek ki két percre. 4 a 4 ellen megy a játék.

49:40
    Molnár tört be szépen a harmadba, majd Márton lőtt, de Ágoston áttért a sarokra szépen.

48:53
    Kiegészült az Újpest!

48:22
    Obsut akarta a kapu elé tenni a korongot, de kilövik a harmadból a hazaiak.

47:34
    Nagy lövését szedi ki Ágoston.

46:53
    Brassói emberelőny!
    Ványi Gergő megy ki két percre gáncsolásért.

46:32
    Mihály centerezése Klouda mögé érkezett.

45:41
    Feli lőhetett, de szorították ki folyamatosan, így Polc könnyen véd, utána egy kis kakaskodás, de nincs belőle kiállítás.

45:16
    Gágyor lövése pattan meg, így veszélytelen kapura.

44:50
    Tilos felszabadítás a fővárosi lila-fehérektől.

43:38
    Elomo lőtt a semleges harmadból, de Polc szépen zárta a mamutokat.

42:10
    Fodort blokkolják még mielőtt indulhatott volna.

40:01

Érkeznek vissza a csapatok az utolsó harmadra.

A harmad elejét megnyomta az Újpest és Mihalik egy remek egyéni akció után vette be közelről Polc kapuját. Ezután jöhetett egy hazai emberelőny, de ebből egyenlítés helyett egy újabb brassói gól született, majd a harmad végén is egy emberelőny az Újpestnek, de ezt már Virág Tamás kihasználta, így egy gólos előnnyel mehet a Brassó szünetre.
    Izgalmas utolsó játékrész ígérkezik!

40:00

39:51
    Az Újpest gólt szerzett!
    Nagyon nyomott az Újpest ebben az emberelőnyben és ezt már nem bírta a Brassó, korongjáratás után Durak lőtt és VIRÁG TAMÁS ért bele a kapu előtt.

Gólpassz: Miroslav Durak és Jussi Petteri Tapio.

A góllal a Brassó kiegészült!

39:36
    Durak lőtt kétszer, de mindkétszer Polc védett.

39:17
    Tapio lövése pattant meg a blokkon.

38:29
    Evgenii Pysarenko megy ki két percre testre ütésért.

36:59
    Tilos felszabadítás a vendégeknél.

36:48
    Tapio fordulásból emelte fel a korongot, de nagy bravúrral kiszedte a léc alól Polc.

36:14
    Obsut lőtte el keresztbe a kapu előtt a korongot.

35:44
    Demiters vitte be a korongot, de a vonalbíró úgy látta, hogy Feil addigra már bent volt a harmadban.

34:23
    Fodor lőtt a buli után kapu mellé.

34:19
    Hegyi Ádám Zoltán ütötte tilosra a korongot.

33:41
    Kiegészült a Brassó!

31:54
    A Brassó gólt szerzett!
    Emberelőnyben lép el Saluga és a középen érkező PETER KLOUDA egy csel után teszi el korongot Ágoston alatt.

Gólpassz: Martin Saluga.

A gól emberhátrányban született!

31:41
    Antal Zsombor megy ki két percre testre ütésért.

31:14
    Durak lövését kotorja ki a saroknál Polc.

30:53
    Tilos felszabadítás a hazaiaktól.

30:43
    Virág Csanád lőtt közvetlen közelről kapura, de Ágoston hihetetlen bravúrral hárít.

30:19
    Molnár zavart Ágoston előtt, de a kapus, így is leszedi a távoli lövést.

30:01
    Egy veszélyes lövés közelről, de Ágoston rátenyerel a korongra.

29:55

28:49
    Szép korongjáratás után lőtt Obsut, kijött Ágostonról, de eltüntetik a kapu elől az ismétel ni készülő Petrest.

27:55
    Garbacz Ádám bottal lökés miatt megy ki két percre.

27:22
    Molnár tette le maga elé a korongot, majd fordulásból lőtt gyengén, ami így nem volt veszélyes.

26:36
    Virág Csanád száguldott Ágoston kapuja felé, de megállítják lesen.

25:45
    Feil mehetett egy az egyben a kapura, de rosszul vette át a korongot, így oda a helyzet is.

25:02
    Gágyor távolról lőtt magasan kapu fölé.

24:07
    Durak lövése pattan le a kék vonalnál, benntartotta JOZEF MIHALIK, aki a kapu elé ment és közvetlen közelről lőtt gólt.

Gólpassz: Hegyi Ádám Zoltán.

23:39

23:06
    Molnár centerezését vágják ki középről.

21:58
    Virág Csanád lövését fogja lepkéssel Ágoston.

21:40
    Turbucz ment Polcra, de megállítják les miatt.

21:13
    Kapu elé begyötört korong, de Polcban elakadt a tuszkolás után.

20:32
    Teljes létszámban is felállt az Újepst, Durak lőtt megint a kék vonaltól, de Polc védett.

20:01

Érkeznek vissza a csapatok a jégre.

A mérkőzés elejébe belealudt a hazai csapat és ezt Saluga valamint Molnár gyorsan meg is bűntette. Ezután mindkét csapat támadásokat vezetett, de a harmad közepéig kellett várni a következő gólra, amit Obsut szerzett emberelőnyben. Ezután beszorította ellenfelét az Újpest és Elomo góljával szépítettek is, de újabb gólok nem születtek az előnyből, így egyharmad után a Brassó vezet 3:1-re.

20:00

18:33
    Durak és Tapio is lőtt már teljes létszámban, de Polc a helyén volt.

18:13

17:51
    Durak lőtt messziről, a korongot nem szerezte meg Polc, de nem sikerült begyötörni a játékszert.

16:28
    Tapio lövése pattan meg egy védő korcsolyán és, így milliméterekkel kerülte el a vasat a korong.

16:13
    Evgenii Pysarenko kapott két percet, mert szabálytalanul fogta Elomot.

15:56
    Durak lövését ütik ki a kapu elől.

14:21
    Bent maradt az Újpest a harmadban és a kapu előtti tömörülést valamint, hogy Polc nem lát semmit szépen használta ki TEEMU ELOMO egy góllal.

14:13
    Mihalik korcsolyázott be szépen, majd lőtt Tapio elé, akinek lövését blokkolták.

12:53
    Szépen járata a korongot a Brassó, majd a kék vonalnál megtalálták JAROSLAV OBSUTOT, aki elemi erővel lőtte ki a bal felsőt.

Gólpassz: Mihály Árpád és Martin Saluga.

A góllal az Újpest kiegészült!

12:37
    Filip lőtt a rövid sarok felé, Ágoston zárta a területet.

11:49
    Felállt a Brassó, de Petres közeli lövése elkerüli a kaput.

11:25
    David Coleman megy ki két percre szabálytalan testjátékért.

10:50
    Szűcs lőtt takarásból, de nem jutott el a kapuig a korong.

10:41
    Polc tenyerelt egy korongra messzi a kapujától.

09:31
    Obsut lőtt távolról, de Ágoston szépen hárított.

09:15
    Gágyor próbált Feil elé centerezni, de kicsit hosszú volt a korong, így a csatár nem érhette el azt.

08:45

07:48
    Tömörülés Polc előtt, de Tapio fordulásból nem találta el a kaput.

07:33

07:07
    Elomo lőtt távolról, ez kipattant Polcról, majd Tapio közeli lövését is hárítja a vendég kapus.

06:08
    Ágoston ütötte rossz helyre a korongot, de egy hazai védő bevetődött a korong elé megakadályozva egy gólt.

05:33
    Antal Zsombor megy ki két percre palánkra lökésért.

05:03
    Mihály Árpád lőtt tisztán közelről, de Ágoston szépen hárított.

04:24
    Fodor vette célba a rövid sarkot, de Ágoston kipaskolta a korongot.

04:15
    Tilos felszabadítás a hazai csapattól.

02:02
    Újabb gólt kapott a hazai csapat, kaput megkerülte Virág Csanád majd MOLNÁR ZSOLT elé passzolt aki közelről lőtt gólt.

Gólpassz: Virág Csanád

01:33
    Bevitte a korongot a Brassó és MARTIN SALUGA cikázott a kapu elé, majd Ágoston mamutja fölött a kapuba lőtte a pakkot.

Gólpassz: Mihály Árpád.

01:15

00:52
    Buli után egy lövés, de Ágoston védett.

00:29
    Fodor passzolt a kapu mögül Hietamaki elé, aki azonban kapu mellé durrantott középről.

00:01

00:01

A hazaiak lilában, még a vendégek sárga-kékben lépnek ma jégre.

A hazaiak kapujában Ágoston Olivér kezd, még a vendég Brassó kapujában Patrik Polc.

Érkeznek a csapatok a jégre.

A csapatok már befejezték a bemelegítést, szűk 10 perc és kezdődik a mérkőzés.

Újpesti TE: Ágoston (Pleszkán) – Zalavári (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Demtiers, Garbacz, Coleman, Turbucz, Szűcs – Hegyi Á. Z. (A), Sommer, Feil, Virág T., Gágyor – Bereczki, Ványi, Reiter, Egyed, Dömötör.

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Filip, Obsut, Saluga, Mihály Á. (C), Klouda – Nagy Cs., Hietamaki, Antal, Petres (A), Márton – Pysarenko (A), János, Molnár, Fodor, Virág Cs. – Oprea, Bálint, Péter.

Játékvezetők: Németh Márton, Gangel László – Vas Mátyás, Berger Ákos.

A mai napon is rendeznek MOL Liga mérkőzést és péntek után az Újpest újra hazai jégen fog játszani, ezúttal a tavalyi döntős Brassó lesz a fővárosi lila-fehérek ellenfele.
    Az Újpestnek ebben a szezonban két arca van, van mikor bravúrosan játszanak és szereznek pontot, pontokat. Hazai jégen eddig 2 győzelem 1 hosszabbítás utáni vereség és 2 vereség a mérleg. Legutóbb a DAB vitte el pénteken a három pontot a Megyeri útról. Sok múlik azon, hogy az Újpest nagy trióját az Elomo, Tapio, Mihalik tengelyt, hogy tudják tartani őket, hiszen hihetetlen mértékben termelik a pontokat és jelenleg mindhárman 15 ponttal állnak a kanadai táblázaton.
    A Brassó kicsit beragadt a rajtnál és egy edzőváltás után elindultak felfele, szombaton nem kis bravúrt hajtottak végre, hiszen ebben a szezonban először győzték le hazai jegén a Miskolcot. Jelenleg 12 szerzett ponttal az 5. helyen állnak, még az Újpest a 6. 10 szerzett ponttal.
    Tartsanak velünk az izgalmasnak ígérkező mérkőzésen!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 15. Elomo (Hegyi Á. Z.), 25. Mihalik (Hegyi Á. Z.), 40. Virág T. (Durak, Tapio) – 2. Saluga (Mihály Á.), 3. Molnár (Virág Cs.), 13. Obsut (Mihály Á., Saluga), 32. Klouda (Saluga)

UTE Újpest Budapešť: Ágoston (Pleszkán) – Zalavári (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Demtiers, Garbacz, Coleman, Turbucz, Szűcs – Hegyi Á. Z. (A), Sommer, Feil, Virág T., Gágyor – Bereczki, Ványi, Reiter, Egyed, Dömötör.

Játékvezetők: Németh Márton, Gangel László – Vas Mátyás, Berger Ákos