KTE-Duna Aszfalt – Pécsi VSK-PANNONPOWER 80:65 (vége)
KTE-Duna Aszfalt
80:65 (19:18, 37:33, 58:55)
Pécsi VSK-PANNONPOWER
péntek 17.10.2014, 18:00 • Messzi István Sportcsarnok • Férfi NB I. A csoport

A második játékrészre sem lett sokkal tisztább egyik csapat védekezése sem. A mérkőzés talán ott dőlt el, hogy a KTE tripláira a pécsiek csak elvétve tudtak válaszolni a második félidő elején. A végjátékban mind távoliból, mind középtávoliból gyatrán teljesítettek a vendégek.

A hazaiak Derasimovic vezérletével meggyőző hajrát produkáltak, így megérdemelten nyertek.

KTE-Duna Aszfalt 80-65 Pécsi VSK-PANNONPOWER

Köszönöm a figyelmet! (19:49:35)

40:00
    Mérkőzés vége. (80:65)

39:51
    KOVÁCS tempója vélhetően lezárja a mai találkozót. (80:65) (80:65)

39:27
    BUDIMIR duplája valószínűleg már csak szépségtapasz. (78:65) (78:65)

39:10
    KOVÁCS büntetőkkel növeli a kecskemétiek előnyét. (78:63) (78:63)

38:40
    Eladott pécsi labda, amivel KINNEY futhatott palánkra. (76:63) (76:63)

38:31
    A KTE már az idővel is játszik. Egy hosszúra nyúlt akció végén KARAHODZIC dobhatott ziccert. (74:63) (74:63)

37:33
    NELSON büntetőivel zárkózik a Pécs. (72:63) (72:63)

37:20
    Újabb DERASIMOVIC-tripla. Időt kér a PVSK. (72:61) (72:61)

37:01
    BUDIMIR csak egyszer eredményes a vonalról. (69:61) (69:61)

36:17
    DERASIMOVIC triplájával elhúz a KTE. (69:60) (69:60)

35:57
    BÍRÓ dobott be egy büntetőt a kettőből. (66:60) (66:60)

35:00
    A Pécs sokadjára próbálkozik hármassal, sikertelenül. (66:59) (66:59)

33:33
    KARAHODZIC állt ezúttal a vonalhoz. Az első dobása talált csak célba. (66:59) (66:59)

32:32
    NELSON büntetőzött, csak az elsőt dobta be. (65:59) (65:59)

32:22
    KARAHODZIC leválása tökéletesre sikerült, újabb két pontot szerez ezzel a KTE-nek. (65:58) (65:58)

30:43
    HALÁSZ hármasával zárkóznak a vendégek. (63:58) (63:58)

30:29
    Pécsi időkérés a fél perc alatt bekapott 5 pontra. (63:55) (63:55)

30:29
    DERASIMOVIC csapott le egy labdára, amit aztán ziccerig vitt. (63:55) (63:55)

30:13
    DERASIMOVIC triplája nyitja a negyedik negyedet. (61:55) (61:55)

29:39
    NELSON tört be és faulttal együtt gyötörte a gyűrűbe a labdát. (58:54) (58:54)

27:58
    BAROVIC kiváló labdát kapott a palánk alatt, a ziccert pedig nem hibázta el. (58:52) (58:52)

27:12
    KARAHODZIC büntetői a hálóban. (56:52) (56:52)

27:04
    PAHLMBLAD triplával válaszol. (54:52) (54:52)

26:37
    Egy végletekig kijátszott akció végén IVOSEV dob egy hármast a sarokból. (54:49) (54:49)

25:58
    KINNEY ismét triplázik. Újra a KTE-nél az előny. (51:49) (51:49)

25:34
    HALÁSZ bedobott büntetőivel már a baranyaiak vezetnek. (48:49) (48:49)

25:14
    BUDIMIR határozott betörésével már csak egy pont a Pécs hátránya. (48:47) (48:47)

24:34
    BUDIMIR dobott ziccert. (48:45) (48:45)

24:20
    Folytatódik az első félidőben tapasztalt sokhibás játék. Ezúttal KOVÁCS állhatott a vonalra. Mindkétszer betalált. (48:43) (48:43)

23:59
    HARAZIN szintén büntetőzik, szintén csak egyet dob be. (46:43) (46:43)

23:03
    Ezúttal a KTE-nél egy sportszerűtlen fault. A büntetőkből NELSON csak az elsőt dobta be. (46:42) (46:42)

22:47
    NELSON szép egyéni akciója két pontot ér a Pécsnek. (46:41) (46:41)

22:02
    NELSON a vonalról is eredményes. (46:39) (46:39)

22:02
    NELSON ziccerébe faultoltak bele, de így is bedobta. (46:38) (46:38)

22:00
    RAKIC is csatlakozik a hárompontos-szerzők táborához. (46:36) (46:36)

21:51
    Triplára tripla. BÍRÓ a kosárszerző. (43:36) (43:36)

21:20
    DERASIMOVIC szinte az alapvonalról szórta be a triplát. (43:33) (43:33)

20:57
    Budimir sportszerűtlen faultjára PONGÓ Máté egy bedobott büntetővel válaszol. (40:33) (40:33)

20:36
    DERASIMOVIC ziccerével indul a második félidő. (39:33) (39:33)

20:01
    Elkezdődött a 3. negyed. (37:33)

Az már sejthető, hogy nem a tiszta védekezés tanesete lesz a mai összecsapás. Az első negyedben már a hetedik percben összegyűjtötte mindkét gárda az 5 csapatfaultját, de még ezután is sok hibával védekeztek, melynek köszönhetően az utolsó percek kizárólag a büntetőkről szóltak.

Ami a támadásokat illeti, alapvetően a büntetőszázalék határozza meg a mérkőzés alakulását. Csak egy-egy tripla, illetve Kinney kevés, de kreatív megmozdulásai vittek színt az első játékrészbe.

20:00
    Vége a második negyednek. (37:33)

19:59
    KINNEY dudaszóra szerzett triplával lopja be magát a hazai közönség szívébe. (37:33) (37:33)

19:20
    Ivosev önzetlen passzából DERASIMOVIC szerez kosarat. (34:33) (34:33)

18:59
    Halász Ákos dob egy leütésből tempót. (32:33) (32:33)

18:39
    BAROVIC kapott remek labdát a palánk alatt, aki horogdobással juttatta a gyűrűbe a játékszert. Időt kér a Pécs. (32:31) (32:31)

18:23
    IVOSEV a második büntetőjét kihagyja. (30:31) (30:31)

18:04
    HALÁSZ büntetőzött, kétszer is sikeresen. (29:31) (29:31)

17:49
    KINNEY magyar pályán ritkán látható egyéni megmozdulással szerez kosarat. (29:29) (29:29)

17:26
    DERASIMOCIV ezúttal is biztos kézzel dob a vonalról. (27:29) (27:29)

17:10
    PAHLMBLAD szór be egy triplát váratlanul. (25:29) (25:29)

16:50
    DERASIMOVIC büntetőivel zárkózik a KTE. (25:26) (25:26)

16:35
    Majd 3 perc pauza után HALÁSZ ziccere a hálóban. (23:26) (23:26)

13:10
    BUDMIR a csíkról is eredményes. (23:24) (23:24)

13:10
    BUDIMIR lépshiba-gyanús körülmények között gyötörte be a labdát. És még büntetőzhet is. (23:23) (23:23)

12:53
    BÍRÓ Olivér szerzi a pécsiek első tripláját. (23:21) (23:21)

12:07
    KINNEY első kecskeméti pontjainak tapsol a közönség. (23:18) (23:18)

11:46
    A majd két perces gólcsendet KARAHODZIC centermunkája töri meg. (21:18) (21:18)

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (19:18)

10:00
    Befejeződött az 1. negyed. (19:18)

09:51
    A KTE letámadását szépen állta a PVSK, a támadásuk végén SOMOGYFOKI szerzett kosarat. (19:18) (19:18)

09:29
    IVOSEV váltja pontokra a kiharcolt büntetőket. (19:16) (19:16)

09:20
    SOMOGYFOKI betörése két pontot hoz a Pécsnek. (17:16) (17:16)

08:45
    HALÁSZ eredményes egy jó-ütemű centerezést követően. (17:14) (17:14)

08:19
    Mivel mindkét oldalon összegyűlt az 5 csapatfault, így minden szabálytalanság után büntetők következnek. Ezúttal PONGÓ Máté állt a vonalhoz. Csak a másodikat dobta be. (17:12) (17:12)

07:13
    PAHLMBLAD is büntetőzik. Csak egyet dob be. (16:12) (16:12)

07:00
    KOVÁCS Péter dob be egy büntetőt volt csapata ellen. (16:11) (16:11)

06:42
    Ismét BUDIMIR a pontszerző. Ezúttal egy eladott labdából dobhatott sima ziccert. (15:11) (15:11)

06:18
    BUDIMIR eredményes a palánk alól. (15:9) (15:9)

05:45
    Az imént beállt HEGEDŰS szór be kintről egy triplát. (15:7) (15:7)

05:18
    Büntetőpárbaj a negyed közepén. Ezúttal BUDIMIR állt a vonalhoz, a másodikat dobta csak be. (12:7) (12:7)

04:59
    KARAHODZIC növeli a kecskemétiek pontjainak a számát büntetőkből. (12:6) (12:6)

04:42
    PONGÓ Máté dobja a mérkőzés első tripláját. (10:6) (10:6)

04:14
    HORTI Bálint büntetőzhetett, mindkétszer betalált. (7:6) (7:6)

03:12
    IVOSEV távolija kis híján 3 pontos. (7:4) (7:4)

02:37
    BÍRÓ Olivér szép labda nélküli befutásából eredményesek a baranyaiak. (5:4) (5:4)

01:38
    RAKIC büntetői a gyűrűben. (5:2) (5:2)

01:30
    NELSON betörésével szerzi meg első pontjait a Pécs. (3:2) (3:2)

00:56
    Egy eladott labdából kontrázhatott a KTE, PONGÓ Martin dobta be a ziccerét. (3:0) (3:0)

00:17
    BAROVIC harcol ki rögtön egy faultot. A második kísérlete eredményes a vonalról. (1:0) (1:0)

A KTE vezetheti az első támadást. (0:0) (0:0)

00:01

Az A-csoportos férfi kosárlabda bajnokság második fordulójában a KTE-Duna Aszfalt és a Pécsi VSK-Pannonpower csapatai csapnak össze.

Mindkét együttes egy-egy szoros nyitómérkőzésen van túl, amiről a kecskemétieknek lehetnek kellemesebb emlékeik, hiszen a hosszabbításban végül is több ponttal verték a Körmendet hazai pályán (80-73).

A baranyaiak viszont egy már-már megnyert mérkőzést veszítettek el a Paks ellen: Csirke Ferenc tanítványai a félidőben 15 ponttal vezettek, ám végül 75-76 arányban kaptak ki Pécsett.

Két bizonyítási vágytól fűtött gárda összecsapása várható.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Bence Blahó

KTE-Duna Aszfalt: 4 James KINNEY, 5 KOVÁCS Péter, 6 Filip BAROVIC, 8 Marko DERASIMOVIC, 9 PONGÓ Máté, 10 PONGÓ Martin, 11 Kemal KARAHODZIC, 12 Miljan RAKIC, 13 MÉSZÁROS Máté, 14 Tomislav IVOSEV, 15 HEGEDŰS Gergely, 18 KOVÁCS Barnabás
    Pécsi VSK-PANNONPOWER: 4 HALÁSZ Ákos, 5 DÉLITY Bence, 6 Veljko BUDIMIR, 7 BÍRÓ Olivér, 9 SÉRTŐ Ádám, 10 Martin PAHLMBLAD, 13 SOMOGYFOKI Szabolcs, 14 HARAZIN Tamás, 21 Anthony NELSON, 22 HORTI Bálint

Játékvezetők: Cziffra Cs. Hegedûs T. Minár L. (Bukta)