CSM Digi Oradea - ASC Duisburg 15:11 (vége) | A Híd-OSC-Újbuda - Sintez Kazany 13:12 (vége)
A Híd-OSC-Újbuda - Sintez Kazany

13:12

(1:2, 3:3, 4:4, 5:3)

szombat 18.10.2014, 16:30 • Nyéki Imre Uszoda • Vízilabda BL

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 16:30 - kor kezdődik..

A tegnapi két győztes találkozik egymással a budapesti Bajnokok Ligája selejtezőcsoport második fordulójában. A házigazda OSC a Nagyváradot intézte el meglepően simán 12:7-re, míg a Kazany a Duisburgot múlta felül egy gólgazdag mérkőzésen 17:10-re. Mindkét együttesnek elég volt egy kimagasló negyed is a győzelemhez, utána pedig valószínűleg már a mai összecsapásra tartalékoltak. Kérdés, hogy ez melyik csapatnak sikerült. A győztes valószínűleg csoportelső lesz, úgyhogy nagy a találkozó tétje! Hajrá magyarok!

Hamarosan kezdődik a magyar csapat szempontjából talán a legfontosabb mérkőzés!

A Kazanynál tegnap Timakov volt a legeredményesebb négy góllal, de Kovacic, Nagaev és Rizhov is 3-3 találatot jegyzett.

Az OSC-nél Bátori négyszer, Decker, Gór-Nagy és Salamon pedig kétszer talált az ellenfél kapujába a Nagyvárad ellen.

1
    Elkezdődött a mérkőzés, Shepelev hozza el a labdát az oroszoknak.

1
    Bisztritsányinak nem kell védenie, a kapufa ment helyette.

1
    Kontra a hazaiak ellen.

2
    Dudkin védi Bátori bal oldali lövését.

2
    Három védővel a nyakán Timakov mellé lő centerből.

3
    Bundschuh pattint a kapu fölé távolról.

3
    ODINTSOV emberelőnyben szerzi a mérkőzés első találatát, a bal alsóba! (0:1)

4
    Brguljan mellé ejt középről.

4
    Szép labdalopás hazai részről.

4
    Juhász lő fölé, amikor kiegészültek a vendégek.

5
    Előbb kontra a Kazany ellen, majd rögtön utána az OSC ellen is.

5
    Megszerzi a magyar csapat a labdát, de megint kontrát fújnak a játékvezetők.

5
    Bisztritsányi véd kétszer is, másodszorra már megtartja a labdát.

6
    Kovacic a keresztélcet lövi telibe.

7
    SALAMON FERENC kap labdát Brguljantól, amit a kapu közepébe vág fórból! (1:1)

7
    ODINTSOV a bal alsóba lövi a büntetőt! (1:2)

7
    Emberelőnybe kerül az OSC, Vincze Balázs ezt kihasználva időt kér.

8
    Graham passzába nyúlnak bele a védők, nem sikerül kihasználni a fórt.

8
    Vége az első negyednek.

Ahogy várható volt, harcos és küzdelmes mérkőzést láthatnak a nézők. Mindent elmond erről, hogy akciógól még nem esett. Az OSC kicsit visszafogottabb támadásban, reméljük a folytatásban megtalálják a magyarok a lövő kezüket!

9
    Elkezdődött a második negyed és bár Graham volt a gyorsabb, de ellenfélhez üti a labdát.

9
    Megpattan a labda, de nem jár túl a nyújtózkodó Bisztritsányi eszén.

9
    Kontra az OSC ellen.

10
    Hátul szerelnek a magyarok.

10
    Éppen kiegészült a Kazany, amikor KEVIN GRAHAM a jobb szélről lőtt a kapus keze között a hálóba! (2:2)

11
    Ismét labdát szerez a magyar csapat.

12
    Gór-Nagyot küldik ki a játékvezetők, az oroszok pedig időt kérnek.

12
    Kettős hátrányban ment Bisztritsányi, majd szimpla fórban is hárít!

13
    Graham szedi össze a kipattanó labdát, DECKER ÁDÁM pedig a kapu elé passzolt labdát a bal szélről a rövidbe húzza! (3:2)

14
    ELIZAROV a jobb szélről lövi ki a hosszút fórban! (3:3)

14
    Bisztritsányi emberhátrányban üti ki sarokra a labdát.

15
    Ismét Bisztritsányi bravúr, de marad a labda az oroszoknál.

15
    IVANKOV lövésébe beleér Bisztritsányi, de a kapusról a bal alsóba pattan a labda! (3:4)

15
    KOVÁCS GÁBOR lövése a bal alsóban köt ki! (4:4)

16
    Kontra az oroszok ellen.

16
    Vincze Balázs 35 másodperccel a negyed vége előtt időt kér.

16
    Nem végzik el időben a szabaddobást a hazaiak, így fordulhat a Kazany.

16
    TIMAKOV centerből lő Bisztritsányi feje felett a kapuba! (4:5)

16
    Zinnatullin pontozódik ki.

16
    Vége a második negyednek.

Továbbra is nagyon kiélezett a találkozó! Bár 3:2-nél átvette a magyar együttes a vezetést, utána ismét fordítottak az oroszok. Bisztritsányi nagyon jól véd a kapuban, de elől még akadozik a gépezet. Reméljük a folytatásban összeáll a támadójáték és az emberelőny kihasználás is!

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, most Graham volt a gyorsabb, így emberelőnyben támadhat az OSC!

17
    Éppen kiegészültek az oroszok, amikor SALAMON FERENC ajobb felsőbe zúdítja a labdát! (5:5)

17
    A lefordulásból KEVIN GRAHAM lövi ki a jobb felsőt! (6:5)

18
    KOVACIC középről lő a jobb alsóba, hiába ért bele Bisztritsányi! (6:6)

18
    Dudkin is bemutat egy védést.

19
    Timakov válik le emberéről centerben, de a felső lécre pattint.

19

19
    Bisztritsányi a jobb alsóból szedi ki Rizhov kísérletét.

20
    Bisztritsányi sarokra üti Odintsov távoli bombáját.

20
    Emberelőnybe kerül a Kazany, de edzőjük előbb időt kér.

21
    A blokkról az oroszokhoz kerül még a labda, de a második próbálkozás már mellé száll.

21
    BUNDSCHUH ERIK pár lóba után, öt méterről a jobb felsőbe lő! (7:6)

21
    Elizarov passzol középre TIMAKOVNAK, aki fórban a jobb alsóba húzza a labdát! (7:7)

22
    A magyar lehetőség kimarad emberelőnyben, a védők blokkolnak.

23
    ELIZAROV a jobb szélről a rövid alsóba húzza a labdát! Ismét vezetnek a vendégek. (7:8)

23
    Emberelőnyben a magyarok, de Vincze Balázs előbb időt kér.

23
    Gór-Nagy a felső lécre üti a bejátszott labdát, így újabb fór marad ki.

24
    ELIZAROV tüzelhetett üresen a jobb oldalról, a felső lécről levágódó labda pedig Bisztritsányi hátáról pattan a hálóba! (7:9)

24
    Hasonló figura, mint az előbb, GÓR-NAGY MIKLÓS viszont most a bal alsóba húzza a labdát! (8:9)

24
    Vége a harmadik negyednek.

Fej-fej mellett továbbra is a két együttes. Nagyon jól jött ez az utolsó gól, mert így továbbra is csak egy találattal vezet a Kazany. Ezt kellene ledolgozni az utolsó negyedben.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, Graham hozza el a labdát másodszorra.

25
    Centerben tisztán szerelnek az oroszok.

25
    ODINTSOV fórban a jobb alsóba lő! (8:10)

26
    Odintsov gólját követően kipontozódik.

26
    Dudkin védi a bal szélről érkező labdát, újabb előny marad ki.

27
    IVANKOV a jobb szélről a rövid alsóba lő! (8:11)

27
    BÁTORI BENCE gyorsan válaszol, a jobb alsót lövi ki! (9:11)

27
    RIZHOV válik le emberéről és lő a jobb alsóba! (9:12)

28
    BÁTORI BENCE ismét eredményes, fórból lő a jobb alsóba! (10:12)

28
    GÓR-NAGY MIKLÓS teszi szorossá az eredményt, már csak egy gól a hátrány! (11:12)

29
    A jobb oldali magyar lövés fölé száll.

29
    Az orosz kísérlet a felső lécről levágódik.

30
    Fantasztikus! Háromgólos hátrányból egyenlít az OSC! GÓR-NAGY MIKLÓS emelkedik ki a kapu előtt és talál a jobb alsóba! (12:12)

30
    Gór-Nagy közeli lövését most védi Dudkin.

31
    SALAMON FERENC úszik meg a labdával és dobja a ziccert a kapuba! Vezet az OSC! (13:12)

32
    Bisztritsányi védi a bal oldali lövést emberhátrányban!

32
    Dudkin sarokra üti a labdát, így marad a játékszer az OSC-nél.

32
    Négy másodperccel a vége előtt Vincze Balázs még időt kér. Valószínűleg csak azért, hogy megdicsérje csapatát.

32
    Vége a mérkőzésnek.

Fantasztikus győzelmet aratott az OSC! 9:12-ről felállva, 13:12-re fordítottak a magyarok, ezzel megnyerték csoportjukat! Az utolsó negyedben nagyon koncentráltak a fővárosiak és ennek meg lett az eredménye mind támadásban, mind védekezésben. Szép volt fiúk! Köszönjük ma esti figyelmüket, holnap jövünk a záró nappal, ahol a Duisburg lesz az OSC ellenfele! (17:51:25)