ETO-SZESE – Tatai Atlétikai Club 24:34 (vége) | FKSE Algyő – Kőnig-Trade-Balmazújvárosi KK 16:27 (vége)
FKSE Algyő
16:27 (12:17)
Kőnig-Trade-Balmazújvárosi KK
kedd 21.10.2014, 18:30 • Fehér Ignác Általános Iskola Algyői Sportcsarnok, Algyő • Magyar kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

Kedd kora este a másodosztályú algyői férfi kézilabdacsapat az élvonal újoncát, a Balmazújvárost fogadja a Magyar Kupa 3. fordulójában. Természetesen alapvetően az élvonalbeli gárda a meccs és a továbbjutás esélyese, azonban olyan irgalmatlanul nagy különbség nincs a két csapat között, hogy egy remek teljesítménnyel ne tudnának meglepetést okozni a hazaiak.

Az algyőiek felemásan kezdték a szezont az NB I/B keleti csoportjában, hat meccs után 3 győzelemmel és 3 vereséggel állnak a tabella 8. helyén. Pedig Füzesabonyban győzelemmel kezdték az idényt, majd otthon verték a Pick Szeged U23-as csapatát is, és Békésen is nyerni tudtak. A remek kezdést azonban három vereség követte, otthon a Balassagyarmattól és a Kecskeméttől, idegenben pedig az FTC-től szenvedtek vereséget, nincs tehát pillanatnyilag jó formában Dankó Ervin legénysége.

Az újonc Balmazújváros két győzelemmel és hat vereséggel az élvonalbeli táblázat utolsó előtti helyén áll. Vereséget szenvedtek Orosházán, Tatabányán, a Pick Szeged vendégeként, Mezőkövesden és Cegléden, valamint otthon a Csurgótól, míg legyőzték otthon a Gyöngyöst és a szintén újonc Komlót. Idegenben tehát még nincs bajnoki pontjuk, ami némi reményt jelenthet az algyőieknek is.

FKSE Algyő: 1 Farkas, 12 Deák – 2 Ambrus, 3 Raffai, 4 Zöldy, 5 László, 6 Gazsó, 8 Pál, 9 Szepesi, 15 Szélpál, 18 Kiss András, 22 Valaczkai, 23 Béleczki, 29 Bolvári, 33 Teimel, 66 Morva. Edző: Dankó Ervin

Kőnig-Trade-Balmazújvárosi KK: 12 Oláh Zoltán, 16 Knezevic – 3 Mekaru, 6 Temesvári, 8 Korsós, 9 Nagy Norbert, 13 Füleki, 14 Oláh Tamás, 15 Balázs, 17 Heiczinger, 18 Mateo Dioris, 24 Minegász, 25 Kovácech, 34 Horvácki, 44 Hajdu, 89 István. Edző: Füzesi Ferenc

Játékvezetők: Medve Róbert, Nagy László.

A hazaiak kék mezben, fekete nadrágban játszanak majd, a Balmazújváros fehér mezben és kék nadrágban.

Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, ebben az esetben az alacsonyabb osztályú csapat, azaz itt az FKSE Algyő a továbbjutó.

Megkezdődik a csapatok bemutatása.

A vendégek kezdik a meccset.

1

1
    OLÁH TAMÁS lő nagy gólt a jobb felső sarokba átlövésből. (0:1) (0:1)

2
    Zöldy remek passzából BÉLECZKI egyenlít a jobb szélről. (1:1) (1:1)

3
    OLÁH TAMÁS jobbátlövőből talál a bal sarokba félmagasan. (1:2) (1:2)

3
    Hajdu kap sárga lapot. (1:2) (1:2)

4
    Raffai rossz passza után a lerohanás végén TEMESVÁRI lövi be a ziccert. (1:3) (1:3)

4
    VALACZKAI balátlövőből lő a jobb alsó sarokba. (2:3) (2:3)

5
    Nagy Norbert jobb szélről a rövid sarok mellé lő. (2:3) (2:3)

5
    RAFFAI középen betörve lövi be Zöldy passzát. (3:3) (3:3)

5
    Temesvári lépett a vonalra a bal szélen, a hazaiaké a labda. (3:3) (3:3)

6
    Valaczkai átlövését Oláh Zoltán kivédi, majd Zöldy hibáz ziccert. (3:3) (3:3)

7
    OLÁH TAMÁS középről lő a bal sarokba. (3:4) (3:4)

8
    Raffai eladott labdája után Temesvári lő ziccerben kapufát. (3:4) (3:4)

8
    ZÖLDY jobb kettőben betörve egyenlít. (4:4) (4:4)

8
    HAJDU átlövésből talál a jobb felső sarokba. (4:5) (4:5)

9
    Valaczkai közbelövése kapufa, de a kipattanót ZÖLDY beállóból belövi. (5:5) (5:5)

9
    Mekaru bejátszása után István harcol ki hetest. (5:5) (5:5)

10
    MEKARU a bal felső sarokba lövi a büntetőt. (5:6) (5:6)

10
    Valaczkai sárga lapot is kapott az esetnél. (5:6) (5:6)

11
    RAFFAI középről lő nagy gólt a bal felső sarokba. (6:6) (6:6)

11
    OLÁH TAMÁS átlövésből talál a jobb sarokba. (6:7) (6:7)

11
    Raffai bejátszását GAZSÓ pörgeti beállóból a kapu közepébe. (7:7) (7:7)

12
    Farkas ezúttal védi Oláh Tamás átlövését. (7:7) (7:7)

12
    Béleczki lő a jobb szélről a hosszú sarok mellé. (7:7) (7:7)

13
    Mekaru lő középről a bal sarok mellé. (7:7) (7:7)

13
    Raffai nagy bejátszását GAZSÓ lövi be beállóból. (8:7) (8:7)

14
    Hajdu bejátszása nem jó beállóba Istvánnak, a hazaiak indulhatnak. (8:7) (8:7)

15
    Zöldy zúgó kapufája után a lerohanás végén NAGY NORBERT talál be jobbról. (8:8) (8:8)

16
    Belemenés Ambrusnál a vendégek indulhatnak. (8:8) (8:8)

16
    ISTVÁN ejt beállóból szépen a bal sarokba. (8:9) (8:9)

16
    Ambrus sárga lapot is kapott az eset végén. (8:9) (8:9)

17
    Valaczkai védett átlövése után Oláh Tamás passzát NAGY NORBERT lövi a jobb szélről a hosszú sarokba. (8:10) (8:10)

18
    Ambrus rossz bejátszása után Zöldy kap sárga lapot védekezésben. (8:10) (8:10)

18
    Oláh Tamás lövését védte Farkas, a hazaiaké a labda. (8:10) (8:10)

18
    ZÖLDY tör be erőszakosan középen, s a jobb sarokba lő. (9:10) (9:10)

19
    Kovácech harcol ki szabaddobást középen. (9:10) (9:10)

19
    Füleki átlövése pattan hazai kezekbe a bal kapufáról. (9:10) (9:10)

20
    AMBRUS középről talál be a jobb sarokba. (10:10) (10:10)

20
    A középkezdés után lerohanásból TEMESVÁRI eredményes. (10:11) (10:11)

21
    Füleki kap sárga lapot a falban védekezve. (10:11) (10:11)

21
    Zöldy eladott labdája után TEMESVÁRI lő lerohanás végén ziccerből a jobb sarokba. (10:12) (10:12)

22
    Hazai időkérés. (10:12) (10:12)

22
    VALACZKAI átlövése landol középről a jobb sarokban. (11:12) (11:12)

22
    Balmazújvárosi technikai hiba után a hazaiak támadhatnak. (11:12) (11:12)

23
    Ambrus bejátszása után Gazsó harcol ki beállóban hetest. (11:12) (11:12)

23
    Ambrus büntetőjét védi Oláh Zoltán! (11:12) (11:12)

23
    KOVÁCECH jobbátlövőből ragaszt hatalmas gólt a jobb felső sarokba. (11:13) (11:13)

24
    AMBRUS felugrásból lő a jobb alsó sarokba. (12:13) (12:13)

25
    HORVÁCKI bal kettőben betörve lő a kapu közepébe. (12:14) (12:14)

25
    Horvácki kap sárga lapot. (12:14) (12:14)

26
    Ambrus átlövése a sáncról pattan fölé, sarokdobás. (12:14) (12:14)

26
    Valaczkai átlövését védi Oláh Zoltán, a vendégeké a labda. (12:14) (12:14)

27
    Horvácki bejátszását ISTVÁN lövi beállóból, estében a jobb alsó sarokba. (12:15) (12:15)

28
    Raffai átlövését is védte Oláh Zoltán, a leindításból NAGY NORBERT lő ziccerből a bal sarokba. (12:16) (12:16)

28
    Ambrus balátlövőből találja telibe Oláh Zoltánt, de a hazaiaké marad a labda. (12:16) (12:16)

29
    Raffai harcol ki középen szabaddobást. (12:16) (12:16)

29
    Pál átlövését is hárítja Oláh Zoltán, a vendégeké a labda. (12:16) (12:16)

30
    HORVÁCKI alulról, középről lő hatalmas gólt a bal sarokba. (12:17) (12:17)

30
    Horvácki a földön is maradt a gól után, de rövid ápolás után már talpon. (12:17) (12:17)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:17)

Sokáig kiegyenlített küzdelem jellemezte a mérkőzést, a 13. percben még a vezetést is át tudta venni az alacsonyabb osztályban szereplő Algyő az élvonal addig egy-két gól előnyben kézilabdázó újoncától. Ezt követően a cserékkel felfrissített Balmazújváros fokozatosan ragadta magához a kezdeményezést, s az első félidő utolsó öt percében igencsak elhúzott a 24. perc óta gólképtelen algyőiekkel szemben.

Az első félidő utolsó öt percében szétesett az Algyő játéka, mind támadásban, mind védekezésben javulniuk kell a szünet után, ha tartani akarják a lépést, s fel akarnak zárkózni ellenfelükhöz.

A hazaiak kezdik majd a második félidőt.

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:17)

31
    Gazsó harcol ki hetest középen. (12:17) (12:17)

31
    Ambrus büntetőjét azonban védi Oláh Zoltán! (12:17) (12:17)

31
    Fülekit ki is küldték két percre az előző akció végén. (12:17) (12:17)

32
    Oláh Tamás átlövését védte Deák, de a kontra végén rossz a passz a jobb szélre Teimel felé. (12:17) (12:17)

33
    Deák védi a jobb szélről Mateo Dioris lövését, a túloldalon Gazsó ziccerét fogja Oláh Zoltán. (12:17) (12:17)

33
    Mateo Dioris harcolt ki hetest a jobb szélen. (12:17) (12:17)

34
    Mekaru büntetőjét fogja Deák! (12:17) (12:17)

34
    A kipattanóért folyó küzdelem végén Ambrust küldik ki a bírók két percre. (12:17) (12:17)

34
    Raffai közbelövése a keresztlécről pattan fölé, nincs még gól a második félidőben. (12:17) (12:17)

35
    Passzívnál Kovácech átlövését is kiüti Deák, a hazaiaké a labda. (12:17) (12:17)

36
    RAFFAI középen betörve lő a jobb felső sarokba. (13:17) (13:17)

36
    Kovácech eladott labdája után a hazaiak támadhatnak. (13:17) (13:17)

37
    Mateo Dioris mehet le két percre Lászlón védekezve. (13:17) (13:17)

37
    RAFFAI középről lő átlövésből a jobb felső sarokba. (14:17) (14:17)

38
    Temesvári, majd István is kapufát lő ziccerben, de a kontra végén Gazsó beállóban nem tudja átvenni Raffai bejátszását. (14:17) (14:17)

39
    Passzívnál Szélpált küldik le két percre, Oláh Tamással szemben szabálytalankodott. (14:17) (14:17)

40
    TEMESVÁRI talál be a bal szélről, ez a vendégek első gólja a második félidőben. (14:18) (14:18)

40
    László bejátszása nem jó beállóba, a lerohanás végén TEMESVÁRI eredményes ziccerből. (14:19) (14:19)

41
    Pál eladott labdájával ISTVÁN rohan végig a pályán, s ziccerből a bal felső sarokba lő. (14:20) (14:20)

41
    Pált szerelték a vendégek, s a leindításból MATEO DIORIS talál a jobb felső sarokba jobbról. (14:21) (14:21)

42
    Ambrus lövése mellé száll, de szabaddobást kap közben. (14:21) (14:21)

42
    Morva átlövését sáncolják, a vendégeké a labda. (14:21) (14:21)

43
    Oláh Tamás passzát MATEO DIORIS vágja a jobb szélről a hosszú felső sarokba. (14:22) (14:22)

43
    Újabb eladott hazai labda után Mateo Dioris lő ziccerben felső kapufát, a túloldalon Gazsó harcol ki hetest. (14:22) (14:22)

43
    Balázst ki is küldték két percre. (14:22) (14:22)

44
    László hetesét védi Oláh Zoltán! (14:22) (14:22)

44
    FÜLEKI balátlövőből lő hatalmas gólt a hosszú sarokba. (14:23) (14:23)

44
    Hazai időkérés. (14:23) (14:23)

44
    A második félidő első 9 percében gólképtelen vendégcsapat azóta könyörtelenül kihasználja az algyőiek egyre szaporodó hibáit, s mostanra könnyű góljaival gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. (14:23) (14:23)

44
    Gazsó ziccere beállóból, de Oláh Zoltán ezt is bravúrral védi. (14:23) (14:23)

45
    Hajdu lövését még védte Deák, de a kipattanót HEICZINGER beállóból a bal sarokba lőtte. (14:24) (14:24)

45
    SZEPESI szintén beállóból töri meg a hosszú ideje tartó hazai gólcsendet. (15:24) (15:24)

46
    OLÁH TAMÁS közbelövése landol középről félmagasan a bal sarokban. (15:25) (15:25)

47
    Zöldy átlövése suhan el középről a bal sarok mellett. (15:25) (15:25)

47
    Oláh Tamás középről szintén a bal sarok mellé talál. (15:25) (15:25)

48
    Szepesi lövését beállóból védi Oláh Zoltán. (15:25) (15:25)

48
    A túloldalon Hajdu passzát Mateo Dioris lövi fölé a jobb szélről. (15:25) (15:25)

49
    Zöldy lövését is védi a vendégkapus, de az algyőieké marad a labda. (15:25) (15:25)

50
    Szélpál sáncolt átlövése után a vendégek támadhatnak. (15:25) (15:25)

50
    Hajdu csúszik el bal kettőben betörve, s kisebb ápolásra szorul. (15:25) (15:25)

51
    Szélpál alulról eleresztett lövését is hárítja Oláh Zoltán. (15:25) (15:25)

52
    Oláh Tamás eladott labdája után Valaczkai átlövését sáncolják, de a hazaiaké marad a labda. (15:25) (15:25)

53
    Passzívnál Valaczkai átlövését védi Oláh Zoltán. (15:25) (15:25)

53
    KORSÓS középről lő nagy átlövésgólt a jobb sarokba. (15:26) (15:26)

54
    Morva harcol ki középen szabaddobást. (15:26) (15:26)

55
    ZÖLDY átlövése a kapus lába alatt vágódik a kapu közepébe. (16:26) (16:26)

55
    Oláh Tamás középről mellé lő, de szabaddobást kap. (16:26) (16:26)

55
    OLÁH TAMÁS jobbátlövőből lő végül a kapu közepébe. (16:27) (16:27)

56
    Valaczkai átlövését, majd Szepesi ismétlését is védi Oláh Zoltán. (16:27) (16:27)

57
    Eladott vendéglabda után Oláh Zoltán hárítja Zöldy átlövését is. (16:27) (16:27)

58
    Oláh Tamás átlövése Heiczingert találja telibe, aki ápolásra is szorul a "baráti tűz" után. (16:27) (16:27)

58
    Heiczinger talpon, folytatódhat a mérkőzés. (16:27) (16:27)

59
    Passzívnál Valaczkai lő középről a kapu fölé. (16:27) (16:27)

59
    Oláh Tamás passza nem jó balra, a hazaiak indulhatnak. (16:27) (16:27)

60
    Teimel jobbról bekanyarodva lő a bal sarok mellé, a túloldalon pedig Korsós átlövése száll bal kettőből fölé. (16:27) (16:27)

60
    Morva közbelövését is védi Oláh Zoltán, a vendégek pedig már nem érnek fel a támadással. (16:27) (16:27)

60
    Mérkőzés vége. (16:27)

Véget ért az FKSE Algyő idei kupakalandja, az NB I/B-s gárda összességében sima vereséget szenvedett ma az élvonal újoncától. 25 percig tartották magukat a hazaiak, addig kifejezetten kiegyenlített volt a mérkőzés, de aztán fokozatosan húztak el a vendégek. A második félidő nem hozott magas színvonalú játékot, a Balmazújváros az első 9 percben nem talált be, az Algyő pedig az egész második játékrészben csupán négyszer volt eredményes. Így hiába a vendégek egy-egy rövidzárlata, nem lehetett esélye a hazai csapatnak a továbbjutás kiharcolására, megérdemelten győzött a Balmazújváros.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:56:46)

Attila Varsányi

Kommentátort keresünk a Kőnig-Trade-Balmazújvárosi KK csapatának meccseihez. További információk.

Játékvezetők: Medve Róbert, Nagy László