West Ham United – Manchester City 2:1 (vége) | Liverpool F.C. – Hull City 0:0 (vége) | Southampton FC – Stoke City 1:0 (vége)
Sunderland AFC – Arsenal FC 0:2 (vége) | West Bromwich Albion – Crystal Palace 2:2 (vége) | Swansea City – Leicester City 2:0 (vége)
Swansea City
2:0 (1:0)
Leicester City
szombat 25.10.2014, 18:30 • Liberty Stadium, Swansea • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

A Swansea a Leicestert fogadja az angol bajnokság kilencedik fordulójában.

A walesiek nyolcadik helyen állnak a táblázaton, de nincsenek jó formában, hiszen a legutóbbi három meccsükön nem tudtak nyerni. Korábban dobogós helyen is álltak. A Swansea legeredményesebb játékosa Dyer három góllal.

A Leicester a Manchester United elleni parádés 5:3-as győzelem óta nem tudott nyerni, így már háromnál jár a nyeretlenségi szériája. Az együttes legjobbja az argentin Ulloa öt góllal, akit nagyon drágán igazoltak a nyáron, de eddig úgy tűnik megszolgálja a vételárát.

Egyik csapatnál sincs sérült, de a Leicesterben King eltiltás miatt nem játszhat. A Swansea mellett szól az a tény, hogy a két csapat legutóbbi öt találkozóját mindig a hazai gárda nyerte.

Swansea City: Fabianski – Rangel, Williams, Fernandez, Taylor – Shelvey, Ki – Routledge, Sigurdsson, Montero – Bony
    Cserék: Tremmel – Bartley, Emnes, Shephard, Carroll, Dyer, Gomis

Leicester City: Schmeichel – De Laet, Morgan, Moore, Konchesky – Mahrez, Drinkwater, Hammond, Nugent – Vardy, Ulloa
    Cserék: Smith – King, James, Wasilewski, Cambiasso, Schlupp, Wood

Játékvezetők: M. Jones, Scholes, West.

1

1
    A fehér mezes Swansea kezdte a találkozót.

2
    Bony passza után Routledge adott, de az magas volt a társaknak.

3
    Swansea adogatott hátul, egészen Fabianskiig került hátra a labda.

4
    Routledge rúgta rá a labdát Mahrezre, bedobás.

5
    Egy szöglet után fejelt Bony jócskán kapu mellé.

6
    Nem siet a Leicester, mintha már húznák az időt.

7
    Montero cselezett, majd vesztett labdát.

8
    Mahrez passzol pontatlanul, így elakadt a vendég akció.

9
    Shelvey indítása éppen csak hosszú volt Routledge-nek.

10
    Montero indult meg a bal szélen,de szerelte őt De Laet.

11
    Monterónak most a beadása nem sikerült.

12
    Bonynak nem volt jó a beadás.

13
    Hammond segített be a védőknek és állították meg a Leicester-támadást.

14
    Hammond könyökölte le Sigurdssont.

15
    Rangel passzát Drinkwater fülelte le.

16
    Bony lőtt 20 méterről félmagasan, de éppen Schmeichel kezei közé ment a labda.

17
    Bony most ballal lőtt hasonló távolságból, de jócskán mellé ezúttal.

18
    Ki passza után Monteróról ment ki a labda, De Laet dobhatott.

19
    Morgan rúgta fel brutálisan Bonyt, megúszta lap nélkül.

20
    Jól fejlődött fel a Leicester támadása, Shelvey azonban megakasztotta.

21
    Ismét hátul passzolgat a Leicester, nagyon óvatosak a vendégek.

22
    Sigurdsson elesett a 16-oson belül, Morgan a bíró szerint nem bántotta az izlandit.

23
    Fernandez kísérte ki a labdát Vardy elől.

24
    Kiegyenlített a játék, nincsen sok helyzet, mezőnyjáték dominál.

25
    Montero adott be egy percen belül kétszer balról, de egyik sem volt jó.

26
    Montero megint felesleges adta középre a labdát és nem is lett jó.

27
    Mahrez adott be jobbról élesen, mély lett a labdája.

28
    Montero most fellökte De Laet-t, az ecuadori eddig nem sokat tett hozzá a játékhoz.

29
    Routledge szépen pörgette fel a labdát Rangelnek, akinek a beadása viszont nem volt jó.

30
    Ulloa adott rossz passzt Mahreznek.

31
    Morgan szerelt szépen a vendégek kapuja előtt.

32
    Vardy harcolta ki az első Leicester szögletet.

33
    Aszöglet vége, hogy hátra került a labda Schmeichelhez.

34
    Nagyon lassan csordogál a mérkőzés, nem olyan a színvonal, mit amit PL-meccseken megszokhattunk.

35
    A Swansea gólt szerzett!

WILFRIED BONY sarokkal tette le a labdát Sigurdssonnak, majd visszakapta és 14 méterről jobbal középről kilőtte a bal alsó sarkot.
    BONY - 1:0

36
    Ez a gól jót tehet a meccsnek, hiszen, így most már támadnia kell Leicesternek.

37
    Williams szerelte De Laet-t.

38
    Nugent kapott egy labdát elől, de nem tudta átvenni.

39
    Nem támadja le a Swansea védőit a Leicester támadói, ez érthetetlen, hiszen hátrányban vannak.

40
    Támadásban semmit sem mutatott eddig a Leicester.

41
    Egy kósza előreívelt labda Drinkwatertől, de ez is csak Fabianskinak jó.

42
    Vardy passza Nugent felé nem volt pontos, Williams érkezett.

43
    Megint Fabianski szedhette fel zavartalanul a labdát.

44
    A Swansea-védők nyugodtan adogathattak nem támadta őket az ellenfél.

45
    A ráadás 1 perc.

45+1

Az első félidő nem volt méltó a Premier League-hez. Egyik csapat sem erőltette a támadásokat a Leicester kapura sem lőtt egy félidő alatt. A Swansea egy gyönyörű gólt szerzett Bony révén, ezzel jobban állnak és ha nem változtat a felfogásán a Leicester, akkor a hazaiak meg is nyerik a mérkőzést.

46

46
    A Leicester kezdte a második félidőt.

47
    Rangel szabálytalansága miatt jó helyről rúghatott szabadrúgást a Leicester, Fabianski kiöklözte az ívelést.

48
    Leicester-bedobásból felső kapufa lett érintés nélkül, természetesen nem ért volna ha bemegy a labda.

49
    Mahrez indult meg és lőtt középről méterről ballal fölé.

50
    Mahrez felpasszolt labdája hosszú volt Ulloának.

51
    Montero bedobásából lógott meg majdnem Sigurdsson.

52
    Drinkwater szerzett labdát, igazán harcias volt.

53
    Dea Laet harcolt ki szögletet a Leicesternek.

54
    Bony gyönyörű cseleket bemutatva indult meg középen és lőtt 16 méterről fölé-mellé.

55
    Drinkwater lőtt 25 méterről jobb külsővel a a bal felső sarok felé, de Fabianski leszedte a labdát.

56
    Konchesky bal oldali beadását lehúzta Fabianski.

57

WILFRIED BONY duplázik. Az eddig gyengélkedő Montero és Sigurdsson játszott össze a bal oldalon és előbbi passzolt középre az üresen álló BONY-hoz, aki 8 méterről higgadtan passzolt a kapuba.
    BONY - 2:0

58
    A remeklő Sigurdsson megsérült, helyére jött Carroll.

60
    Drinkwater lőtt távolról fölé.

61
    Konchesky trükkje nem jött be,így nem jutott el a labda Ulloához.

62
    Ulloa beadását az előrehúzódó Moore fejelte a kapu közepébe, így nem okozott gondot Fabianskinak.

63
    Shelvey tüzelt 30 méterről és felső lécet találta telibe.

64
    Konchesky mutatott be pazar becsúszó szerelést a kilépő Routledge-el szemben.

65
    Az eset után Schmeichel és Routledge is lenn maradt.

66
    Mahrez lőtt a 16-os vonal előteréből a jobb kapufa mellé.

67
    James váltotta Vardyt.

68
    King jött be Hammond helyett.

68
    A rutinos Cambiasso érkezett a második félidőben jól teljesítő Drinkwater helyett.

70
    Morgan mintha sántikálna pedig már nincs csere lehetősége a Leicesternek.

71
    Mahrez tolta befelé a labdát és ballal lőtt 25 méterről, a pattogó lövést nehezen tudta fogni Fabianski.

73
    De Laet kósza kísérletét könnyedén szedte fel Fabianski.

75
    Montero szöktette magát hosszan.

76
    Bony adott nagy labdát Shelveynek, aki azonban egy kicsit hosszan tálalt Routledge elé.

77
    Morgan lőtt kis híján öngólt Routledge beadása után.

78
    Montero bal oldali beadását Schmeichel húzta le.

79
    Visszavett a tempóból a második bekapott gól után a Leicester, pedig jól kezdték a második félidőt.

80
    Routledge passza után Bony szórakozott el egy lehetőséget.

81
    De Laet nem tudta beadni a labdát Taylor mellől.

82
    Routledge-et váltotta Dyer.

83
    A meccs hőse Bony lejött, Gomis állt be helyette.

84
    Mahrez a vendégek legjobbja ezen a meccsen, de most ő is csak hátra tudott passzolni.

85
    Dyer volt lesen.

86
    De Laet esett el az ellenfél 16-osán belül, de ő is tudta, hogy nem történt szabálytalanság, így rögtön fel is pattant.

88
    Kavarodás a Swansea kapuja előtt, végül Morgan ellen fújt a bíró.

89
    Fabianski nagyon lassan végezte el a szabadrúgást, pedig semmi veszély nem fenyegeti a Swansea sikerét.

90
    A hosszabbítás 3 perc lesz.

90+1
    Cambiasso a kapu közvetlen közeléből a kapufára pöckölt egy kavarodás után.

90+2
    Ulloa támadta teljesen feleslegesen Fabianskit.

90+3

Láttunk már jobb mérkőzést és fogunk is. Különösen az első játékrész volt unalmas, a második félidő elejére felpörgött a Leicester az 1-0-ás hátrány miatt, de amikor Bony a második találatát is megszerezte, onnantól elfogyott a lendület a vendégek játékából. A Swansea sem tündökölt, de Bony kétszer is megvillant, különösen az első volt fantasztikus. A kiszolgálásban pedig Sigurdsson jeleskedett. Ezen a mérkőzésen kijött, hogy a Swansea jobb csapat és a középmezőnyben a bajnokság végén is ott lehet, a Leicester viszont valószínűleg a kiesés ellen fog küzdeni.

Swansea City – Leicester City 2:0

Közönöm a figyelmet! (21:29:42)