Debreceni VSC – Ferencvárosi Torna Club 2:2 (vége) | Szombathelyi Haladás – Győr 0:2 (vége)
Stade Rennes
2:0 (0:0)
Lille OSC
vasárnap 26.10.2014, 14:00 • Stade de la Route de Lorient, Rennes • Ligue 1 Uber Eats

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (15:54:31)

Kiegyenlített mérkőzés az első félidőben, hazai örömjáték a másodikban, nagyjából így lehet összefoglalni a Rennes magabiztos győzelmével végződő találkozót. Nagyobb helyzetei már az első játékrészben is a hazaiaknak voltak, a szünet után azonban bal oldalon vezetett akcióikkal teljesen állva hagyták vendégeiket. Szűk 10 perc alatt eldőlt minden a második félidő elején, utána már a Lille szinte a pályán sem volt, miközben a hazaiak egyre-másra alakították, s hagyták is ki helyzeteiket Enyeama kapuja előtt. A Rennes sikere a ma látottak alapján mindenképpen megérdemelt, a Lille pedig igen komoly gödörben van.

90+5

90+5
    Corchia szöglete után még egy fejes középen, de a labda a hazai kapu mellett landol.

90+4
    Roux harcol ki még egy szögletet jobbösszekötőben.

90+4
    André bal oldali beadását Basa fejeli el nehéz helyzetben Grosicki elöl.

90+3
    Prcic bal oldali szögletét lehúzza a kilépő Enyeama.
    Grosicki

90+2
    Grosicki passza után Hosiner 14 méteres lövését üti fölé bravúrral Enyeama.

90+1
    Nyugodtan passzolgatnak a hazaiak a bal oldalon, ez a meccs már az övék.

90
    Négy perc a hosszabbítás.

90
    André elöl ment a tizenhatos előterében utolsó emberként Kjaer.

89
    Rodelin mély jobb oldali beadása landol a hazai kapu mögött.

89
    Hosszú kiugratás középre Grosicki felé, Enyeama a tizenhatos vonaláig kifutva szerzi meg a labdát.

88
    Souaré bal oldali szabadrúgása után ismét fejjel mentenek a hazai védők.

87
    Corchia harcol a jobb szélen, egy bedobás lesz a jutalma.

86
    Corchia jobb oldali szabadrúgása után fejjel mentenek középen a hazai védők.

85
    Öt perccel a vége előtt egyértelműen uralja a meccset a Rennes, már csak a győzelmük különbsége kérdéses.

84
    Ntep helyén Hosiner folytatja a hazai csapatban.

83
    A kontra végén Doucouré passza találja nagy helyzetben középen Grosickit, aki azonban a kilépő kapusba lövi a labdát, ami Enyeamáról a kapu fölé pattan.

83
    Corchia bal oldali szögletét Costil öklözi a mezőnybe.

82
    Origi bal oldali beadása pattan szögletre a blokkoló védőkről.

81
    André lépett oda csúnyán Sidibének, akit ápolni is kell, ez is sárga lap.

80
    Ntep cselezgetett az ötös bal oldalvonala előtt, de lapos beadása végül nem talált társat középen.

79
    Gueye szabálytalan támadásban a felezővonalnál, szabadrúgás a hazaiaknak.

78
    Grosicki jobb oldali beadását blokkolja Souaré, a vendégeké a labda.

77
    Balmont rúgta fel csúnyán a bal szélen megiramodó Ntepet, sárga lap.

77
    Pajot helyén Prcic a második hazai csere.

75
    A gólszerző Habibou helyén André az első hazai csere.

74
    Pajot harcol ki védekezésben szabadrúgást a saját tizenhatosa előtt.

73
    Hosszú keresztlabda Roux-tól jobbra Sidibé felé, aki el sem indul rá, M'Bengué végezhet el bedobást.

72
    Frey helyén Rodelin a vendégek utolsó cseréje.

72
    Basa fejeli haza Enyeama kapusnak Armand hosszan előreívelt keresztlabdáját.

71
    52:48 a labdabirtoklás százalékos aránya eddig a Rennes javára.

70
    Grosicki elöl vágja ki oldalra a jobb szélen a labdát Souaré.

69
    A vendégek támadásban gyakorlatilag semmit sem mutatnak már, így pedig nehéz lesz...

68
    Hosszú labda jobbösszekötőbe Grosicki felé, Enyeama kapus gyűjtheti be.

68
    M'Bengué törne befelé a bal szélről, de Sidibé ezúttal meg tudja állítani. Talán ha a gólok előtt is Sidibé lett volna ott, nem pedig Béria...

66
    Habibou kap jó kiugratást középen, de löki közben Kjaert, így szabadrúgás jön kifelé.

65
    M'Bengué ápolásra is szorul, lekísérik az oldalvonal mellé.

64
    Az akció közben Sidibé rúgta fel M'Benguét, sárga lap.

64
    Ntep húzott befelé balról, sarokkal játszotta volna meg Grosickit, aki elöl mentenek a vendégvédők.

63
    Doucouré indítása után Grosickit állítják meg lesen középen.

62
    Grosicki jobb oldali szöglete elsuhan középen mindenkie lőtt, a kontra végén azonban Frey-t megállítják a hazai védők a jobb szélen.

62
    A kisszöglet után Ntep bal oldali beadását fejeli ismét szögletre Souaré.

61
    Gyors hazai támadás végén M'Bengué bal oldali passza után mentenek szögletre a védők az ötösnél.

61
    Ntep esik nagyot a bal szélen, de mehet tovább a játék.

60
    Habibou-t szerelik a vendégvédők a jobb oldalon, de a Rennes végezhet el bedobást.

59
    Doucouré passza után Pajot lő 25 méterről messze a jobb sarok mellé.
    Grosicki

58
    Habibou passza után Grosicki lő jobbról, 7 méterről, s labdája a bal kapufáról vágódik mellé.

57
    Szükség is van a változtatásra, nagyon bennragadt a második félidőben a Lille.

56
    Bériát pedig Sidibé váltja.

56
    Mendes helyére Roux érkezik a vendégcsapatba.

55
    Balmont jobbról beívelt szabadrúgása után Frey fejesét védi Costil, de már támadófaultot látott közben a bíró, szabadrúgás kifelé.
    DOUCOURÉ - 2:0

53
    A Rennais gólt szerzett!
    Corchia blokkolt jobb oldali beadása után most Ntep ment el a bal oldalon, laposan adott középre, ABDOULAYE DOUCOURÉ pedig 12 méterről lőtt okosan a jobb alsó sarokba.

53
    Origi bal oldali beadása után a hosszún M'Bengué vágja ki a labdát.

53
    Souaré elöl mentett Danzé a bal szélen egy hosszú indítást követően.

52
    Corchia mély jobb oldali beadását húzza le Costil kapus.

52
    Corchia passza után Mendes elöl mentenek a hazai védők a jobb szélen.

51
    Grosicki hosszan középre tett labdája után Basa vágja azt a mezőnybe.

50
    Habibou maradt a földön fejsérüléssel, ápolásra szorul.

49
    Corchia jobb oldali szögletét az ötösnél fejelik a mezőnybe a hazai védők, de a kontra végén hosszú a kiugratás középre Grosicki felé.

47
    Kiválóan kezdte a második félidőt a Rennes, a vendégek kissé mintha az öltözőben maradtak volna.
    HABIBOU - 2:0

46
    M'Bengué ment el remekül a bal szélen, élesen tekert középre, ahol az egyedül érkező MAHAMADOU HABIBOU 6 méterről fejelt a jobb sarokba.

46
    A vendégek kezdték a második játékrészt.

46

Nem túl magas színvonalú mérkőzésen nincs gól 45 perc után a Rennes és a Lille között. Nagyobb helyzeteket a hazaiak dolgoztak ki, Ntep például már a legelején könnyen vezetést szerezhetett volna, de a Lille játéka sem veszélytelen, így ezen a találkozón még tényleg bármi lehet a folytatást követően.

45+2

45+2
    A kontra végén Mendes elöl mentenek nagy nehezen a védők, a kifutó Costil kapust is megelőzve.

45+2
    Pajot passza nem jó középre Habibou felé, a kilépő Enyeama szerzi meg a labdát.

45+1
    Corchia bal oldali szöglete után az ötösnél mentenek a hazai védők.

45
    Két perc a hosszabbítás.

45
    Mendes harcol ki szögletet a bal szélen.

44
    Pajot jobb oldali beadása után mentenek a hosszún a vendégvédők Ntep elöl.

43
    A kontra végén Corchia jobb oldali beadását blokkolják.

42
    Habibou mögé érkezik középen egy kiugratás, így mentenek előle a védők, a csatár pedig hiába esik el, nincs szabadrúgás.

40
    A kontra végén a balról befelé törő Origi lő 11 méterről kevéssel a kapu fölé.

39
    Pajot bal oldali beadása elsuhan középen mindenki előtt, M'Bengué bal oldali ismétlését pedig kifejelik a védők.

39
    Souaré megpattanó bal oldali beadása után kirúgással jöhetnek a hazaiak.

38
    Mexer előreívelése után Habibou átemeli a labdát Basa és Kjaer felett, majd nagy helyzetben Enyeama kapusba lő 12 méterről.

37
    Costil kirúgása után harcolnak ki bedobást a hazaiak a jobb szélen.

35
    Habibou volt lesen középen egy hazai támadás közben, így szabadrúgás kifelé.

34
    Béria kiugratása hosszú jobbösszekötőben Corchia felé, kirúgással jöhetnek a hazaiak.

34
    Danzé jobb oldali beadását Doucouré fejelte le Grosicki elé, akinek 12 méteres lövését fogja Enyeama.

33
    Mendes távoli próbálkozása után hárít Costil kapus.

32
    Gueye indul meg jobbösszekötőben, de a tizenhatos vonala előtt megállítják a hazai védők.

31
    Danzé jobb oldali beadását Pajot fejeli 12 méterről messze a jobb sarok mellé.

30
    Ntep bal oldali szögletét a rövidnél fejjel mentik a vendégvédők.

30
    Habibou passza után Ntep harcol ki szögletet balösszekötőben.

29
    Béria egy nagy csel után adna be jobbról, de labdája levágódik a hazai blokkról.

29
    Mendes törne át középen, de fennakad a hazai védelmen.

28
    Corchia ment el nagy csellel Armand mellett jobbösszekötőben, de aztán rosszul találja el a labdát, s az a kapu mögé pattan róla.

27
    Danzé jobb oldali beadása pontatlan, mentenek a vendégvédők.

27
    Grosicki ugratná ki középen Ntepet, de Doucouré közbelép és felszabadít.

26
    Ntep balról, 25 méterről magasan fölé küldi a labdát szabadrúgásból.

26
    Souaré visszatért, kemény gyerek...

25
    Ntep harcolt ki szabadrúgást balösszekötőben Béria mellett.

25
    Újraindult a játék, Souarét a vonal mellett ápolják tovább.

24
    Nagy turbánnal a fején most próbálják talpra állítani Souarét, de ebből szerintem nem lesz neki folytatás.
    Souaré

23
    Souaré nem mutat jól, saját csapattársa, Gueye stoplija találta fejbe.

22
    Egy légicsata után Souaré maradt fejsérüléssel a földön, ápolásra szorul.

20
    Az első húsz perc egy nagy hazai helyzettel ért véget, de az elmúlt időszakban már a Lille játszik fölényben.

19
    Frey mintegy 25 méterről lő messze a jobb alsó sarok mellé.

19
    Grosicki ment egy hosszú labda után a bal szélen Souaré elöl.

18
    Gueye középre tett labdája után Corchia lábáról pattan a játékszer Costil kapushoz. A kontra végén Grosicki lesállása miatt jöhet a Lille.

17
    Ntep bal oldali beadása után Mendes ment középen fejjel Pajot elöl.

16
    59:41 eddig a labdabirtoklás százalékos aránya a Rennes javára.

15
    Pajot labdája hosszú jobbra Grosicki felé, a vendégek jöhetnek bedobással.

14
    Corchia szabadrúgása érintés nélkül suhan a hosszú saroknál az alapvonalon túlra.

14
    Balmont harcol ki szabadrúgást a hazai térfél közepén Doucouréval szemben.

13
    Armand jobbösszekötőbe küldött hosszú indítása után fejeli vissza Souaré a mezőnybe a labdát.

12
    Mendes szereli szépen a jobb szélen meginduló Habibou-t, majd Danzé jobb oldali beadását vágják ki a vendégvédők.

11
    Kjaer balösszekötőbe küldött labdája hosszú, Costil kapus gyűjtheti be.

10
    Balmont balról középre ívelt szabadrúgását Kjaer fejeli 10 méterről Costil kezébe.

10
    Habibou lépett oda keményen Basának, de megússza szóbeli figyelmeztetéssel.

9
    Kjaer előreívelése után Mendes balról középre tett labdáját vágja ki oldalra Armand.

9
    Hosszú labda a bal szélre Ntep felé, akit lesen állít meg a partjelző zászlaja.

8
    Mendes szöktette hosszan magát középen megindulva, így szerelik a Rennes védői.

7
    Hosszú kiugratás jobbösszekötőbe Corchia felé, a hazaiak jöhetnek kirúgással.

7
    Souaré bal oldali beadása után ment középen a Rennes védelme.

6
    Mendes indult volna balról befelé, de fennakadt a hazai védőkön.

5
    Balmont harcol ki szabadrúgást a jobb szélen Fernandessel szemben, majd kissé össze is szólalkoznak egymással, de a középre ívelt szabadrúgás Costil kapus zsákmánya lesz.
    Ntep

4
    Habibou jobbról középre tett labdáját Ntep fejeli az ötösnél egyedül érkezve, hatalmas helyzetben a kapu fölé!

3
    Ntep próbálkozik a bal szélen, de megállítják a vendégvédők.

2
    A hazaiak piros-kék mezben, kék nadrágban játszanak, a Lille tiszta citromsárgában.

1

Stade Rennais FC: Costil – Danzé, Mexer, Armand, M'Bengué – Doucouré, Fernandes – Ntep, Grosicki, Pajot – Habibou. Edző: Philippe Montanier
    Cserék: Sorin (k), Hosiner, Diagne, Pedro Henrique, André, Konradsen, Prcic

Lille OSC: Enyeama – Béria, Kjaer, Basa, Souaré – Gueye, Balmont – Corchia, Mendes, Frey – Origi. Edző: René Girard
    Cserék: Elana (k), Traoré, Rodelin, Martin, Sidibé, Rozehnal, Roux

Játékvezetők: Kalt – Annonier, Zakrani – Brisard.

A legutóbbi fordulóban a Rennes 0:0-ás döntetlent ért el a Metz vendégeként. Ugyanekkor a Lille megdöbbentő, 2:1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Guingamp csapatától, góljukat már 0:2-nél szerezte a hajrában Mavuba. A hazaiaknál Konradsen, Allée, Brüls és Toivonen, a vendégcsapatban Mendes, Delaplace és Marcos Lopes hiányzik majd sérülés miatt.

A francia bajnokság 11. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén a Stade Rennes csapatához az Európa Liga-résztvevő Lille látogat. A Rennes a forduló előtt a bajnokság 13. helyén állt 12 ponttal, míg a csütörtökön az EL-ben hazai pályán az Evertonnal 0:0-ás döntetlent játszó Lille 15 ponttal 8. helyezett. A meccs esélyese inkább a vendégcsapat, kérdés, a nemzetközi kupaküzdelmek árnyékában mennyire tudtak rákészülni erre a csatára.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik..