Debreceni VSC – Ferencvárosi Torna Club 2:2 (vége) | Szombathelyi Haladás – Győr 0:2 (vége)
Olympique Lyon
1:0 (0:0)
Olympique Marseille
vasárnap 26.10.2014, 21:00 • Stade de Gerland, Lyon • Ligue 1 Uber Eats

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik..

Olympique-rangadóra kerül sor vasárnap este, a francia bajnokság 11. fordulójának zárómérkőzésén, melyen a Marseille csapata Lyonba látogat. Nem kis meccsre van kilátás, hiszen a negyedik helyen álló, 17 pontos Lyon fogadja a 25 pontjával listavezető kikötővárosiakat, s mindenképpen győzelemre lenne szüksége, hogy csökkentse némileg a két egylet közti elég tekintélyes pontmennyiséget.

A legutóbbi fordulóban a Lyon odahaza ütötte ki egészen remek futballal (5:1) a Montpellier gárdáját, Gourcuff duplája mellett Fekir, Lacazette és Malbranque volt eredményes. A Marseille szintén nyert a múlt fordulóban, otthon győzte le 2:0-ra a Toulouse csapatát, N'Koulou és Gignac góljaival akkor már a 35. percre eldőlt a mérkőzés.

Olympique Lyon: Lopes – Jallet, Bisevac, Umtiti, Bedimo – Ferri, Gonalons, Gourcuff, Tolisso – Fekir, Lacazette. Edző: Hubert Fournier
    Cserék: Gorgelin (k), Zeffane, Koné, Malbranque, Yattara, N'Jie, Mvuemba

Olympique Marseille: Mandanda – Dja Djédjé, N'Koulou, Morel, Mendy – Imbula, Romao – Thauvin, Payet, Ayew – Gignac. Edző: Marcelo Bielsa
    Cserék: Samba (k), Doria, Lemina, Alessandrini, Batshuayi, Fanni, Barrada

Játékvezetők: Jaffredo – Chevreux, Philippe – Thual.

A Lyon tiszta fehér szerelésben játszik ma, a Marseille tiszta feketében.

1

1
    A hazaiak kezdték a meccset.

2
    Ayew balról küldött keresztlabdáját Bedimo fejeli a mezőnybe, a kontra végén Fekir harcol ki szabadrúgást a bal szélen.

3
    Gourcuff szabadrúgása elsuhan a bal felső sarok fölött kevéssel.

3
    Tolisso passza után Lacazette-et szerelték a vendégvédők a tizenhatos előterében, majd a bal szélen Bedimo lábáról pattan a labda az alapvonalon túlra.

4
    Umtiti indul meg a bal oldalon, de fennakad a vendégvédőkön.

5
    Lacazette harcol ki szabadrúgást a bal oldalon, hatalmas lendülettel kezd a Lyon.

6
    Gourcuff szabadrúgása balról, az ötösnél N'Koulou ment.

6
    Thauvin jobb oldali beadása után ment középen a hazai védelem.

6
    Gignac ugrana ki balösszekötőben, de lesen állítják meg.

7
    Payet harcol ki szabadrúgást a bal oldalon Jallet mellett.

7
    Payet szabadrúgása után kifejelik a labdát a hazai védők a tizenhatosukról.

8
    Morel eladott labdája után Ferrit rúgja fel jobbösszekötőben Morel, sárga lap.

9
    Fekir szabadrúgását kivágja középen N'Koulou, majd Lacazette elöl ment Mendy az ötösnél veszélyes helyzetben.

10
    Gourcuff jobb oldali szögletét Mendy középre fejelte ki, Jallet azonban 28 méterről fölé lő.

11
    A felezővonalnál harcolnak ki szabadrúgást a hazaiak.

13
    Payet bal oldali beadását vágja ki középen Umtiti.

14
    Bedimo bal oldali beadása hosszú, visszakerül a labda Mandanda kapushoz.

15
    Letámad a Lyon, hátul tartja egyelőre a labdát a vendégcsapat, de előre nem nagyon jutnak vele.

16
    Gignac maradt a földön a jobb oldalon, de sántikálva már talpon van.

16
    A jobbról Thauvin által középre ívelt szabadrúgást lehúzza Lopes kapus.

17
    Ayew bal oldali beadására csapnak le a védők, majd Ayew harcol ki szabadrúgást mintegy 35 méterre Lopes kapujától.

17
    Thauvin újabb középre ívelt szabadrúgása Lopes kapusé.

18
    Fekir jobbról laposan középre tett labdáját Romao vágja szögletre.

18
    Gourcuff szögletét az ötösnél a mezőnybe fejelik a vendégvédők.

19
    N'Koulou labdája nem jó a jobb szélre, a hazaiak jöhetnek bedobással.

19
    Lacazette balról keresztbe tett labdáját Mendy elvéti, de Jallet kiszorított helyzetből, 8 méterről az égbe lő.

20
    Fekir harcol ki szabadrúgást a kezdőkörnél.

20
    Dja Djédjé lökte el Umtitit, de megússza szóbeli figyelmeztetéssel.

21
    Gourcuff szabadrúgása után Lacazette kap újabb szabadrúgást a tizenhatos bal oldalvonala előtt, Romao pedig sárga lapot.

22
    Gourcuff szabadrúgása balról, a lapos labdát továbbtették a hazaiak középre, de az ötösnél N'Koulou fejjel menteni tudott.

23
    Dja Djédjé kap szabadrúgást a jobb szélen Bedimo mellett.

23
    Mendyt rúgta fel Ferri a bal szélen, a vendégek végezhetnek el újabb szabadrúgást, amiből kezd kicsit sok lenni.

24
    Thauvin balról röviden középre tett szabadrúgását a tizenhatos vonalánál kivágják a mezőnybe a hazai védők.

25
    Thauvin tört előre középen, de 18 méterről a bal alsó sarok mellé lő.

26
    Payet jobbról keresztbe tett labdájával Ayew csinált egy cselt befelé, 14 méteres lövését bravúrral ütötte szögletre Lopes.

26
    Thauvin jobb oldali szöglete után fejjel ment középen a hazai védelem.

27
    Payet balról középre tekert labdájáról Thauvin csak egy nyelettel marad le az ötösnél.

27
    Gourcuff passza rossz balra Bedimo felé, bedobással jöhetnek a vendégek.

28
    Jallet mély jobb oldali beadását a hosszún Dja Djédjé gyűjtheti be.

29
    Hosszú labda balra Fekir felé, Dja Djédjé jöhet bedobással.

30
    Bedimo a bíró szerint kézzel vett át egy labdát a vendégtérfél közepén, szabadrúgás kifelé.

30
    Gignac nem tud átvenni egy lőtt passzt a tizenhatos előterében, a kontra végén keresztlabda balra Fekir felé, aki 13 méterről Mandanda kapusba lő.

31
    Lacazette balra szánt keresztlabdája nem jut el Fekirhez, majd Dja Djédjé fejel össze csúnyán Tolissóval, s a földön marad.

32
    Dja Djédjé ápolása miatt áll a játék.

33
    A kiterült Dja Djédjé nem mutat jól, cseppet sem elképzelhetetlen a csere, hordágyat is hoznak neki, miközben Tolisso már talpon.

34
    Dja Djédjét egyelőre a hordágyra sem igen tudják rárakni, miközben Lemina vár helyette bevetésre.

35
    Dja Djédjé hordágyon, leviszik a pályáról.

36
    A megsérült Dja Djédjé helyén Lemina folytatásban a vendégeknél.

36
    Thauvin jobbról középre tekert szabadrúgását húzza le Lopes.

37
    Umtiti harcol ki szabadrúgást a saját térfele közepén, majd Jallet jobb oldali beadását vágják ki a védők középen Fekir elöl.

38
    Mendy bal oldali beadását a hosszún Thauvin lövi az ötös sarkáról az égbe kapásból.

40
    Bedimo bal oldali beadását Lacazette hat méterről nem tudja Morel mellett kapura fejelni, Mandanda húzza le végül a labdát.

41
    Mendy veszélyes bal oldali beadása után Lopes kapus lábbal ment az ötösnél.

41
    A kontra végén Fekir teker 17 méterről a bal felső sarok fölé.

42
    Lacazette szabálytalan támadásban Morellel szemben, szabadrúgás kifelé.

43
    Thauvin passzolt jobbról befelé, de Payet lövőhelyzetben nem tudta átvenni a labdát, így oda a veszély.

43
    Lacazette indítása után Jallet jobb oldali beadása mély, így használhatatlan a középre érkező Lacazette számára.

44
    Fekir lépett oda támadásban Imbulának, szabadrúgás kifelé.

44
    Mendy bal oldali beadása után Bedimo ment középen veszélyes helyzetben Gignac elöl.

45
    Most Umtiti maradt a földön a saját tizenhatosánál, az ő ápolása miatt áll a játék.

45
    Három perc a hosszabbítás, ami meglepően kevés Dja Djédjé és Umtiti ápolásának hosszát figyelembe véve.

45+1
    Umtiti legalább talpon, vissza is tért a pályára.

45+2
    Ferri törne előre középen, de kézzel vette át a labdát, így szabadrúgás a vendégeknek.

45+3
    Ayew harcol ki szabadrúgást a bal szélen Lacazette-tel szemben.

45+3
    Thauvin indulna meg a jobb szélen, de szerelik a hazai védők.

45+3

A rengeteg apróbb szabálytalanság miatt roppant szaggatott mérkőzésen nincs gól 45 perc után. A Lyon hatalmas lendülettel esett neki listavezető ellenfelének, de eredmény ebből nem sok származott, a félidő közepétől pedig a Marseille is egyre gyakoribb vendég lett Lopes kapuja előtt, nem is kis lehetőségekkel. Mindkét csapatban benne van a gól, így mindenképpen izgalmas második félidőre van kilátásunk. Főleg úgy, hogy a végeredmény most szinte megjósolhatatlan.

A Marseille indítja majd útjára a labdát a folytatásban.

46

46
    Magas keresztlabda balra Mendy felé, a hazaiak jöhetnek bedobással.

47
    Gourcuff harcol ki szabadrúgást balról befelé törve.

48
    Gourcuff szabadrúgása középre pattan Mandanda kapusról, de az ötösnél támadófaultot lát a bíró, Bisevac sárga lapot is kap talpalásért.

49
    Mandanda hibája most majdnem gólt eredményezett.

49
    Mendy vezette ki a labdát a bal szélen az alapvonalon túlra, Lopes jöhet kirúgással.

50
    Lacazette passza rövid balra, Bedimót szerelik is a vendégek.

50
    Lemina jobb oldali beadása után vágják ki oldalra a labdát a Lyon védői.

51
    Payet keresztlabdája után Lemina jobb oldali beadását húzza le Lopes kapus.

52
    Jallet labdája hosszú jobbra Fekir felé, aki egy bedobást azért kiharcol, ami után Jallet-nak akad gondja a labdakezeléssel, így Mandanda jöhet végül kirúgással.

53
    Gignac balösszekötőből, 14 méterről kínálja meg Lopes kapust, aki nagyot véd, majd szögletre mentenek a hazaiak.

54
    A bal oldali sarokrúgás veszélytelen, a rövidnél felszabadítanak a lyoni védők.

54
    Mendy passza után Ayew törne előre középen, de fennakad a hazai védelmen.

55
    Hosszú keresztlabda balösszekötőbe Gignac felé, oda a veszély.

55
    Az egyébként már lesen lévő Gignac 12 méteres lapos lövését is védi Lopes.

56
    Payet passza után Mendy 16 méteres lövése kipattan a bal kapufáról, Gignac meg már lesről lő a bal sarok mellé.

57
    Bedimo bal oldali beadását Lacazette az égbe fejeli, N'Koulou pedig hazabólintja a labdát Mandandának.

58
    Imbula jobbra szánt keresztlabdája rövid, Bedimo fejeli a mezőnybe.

58
    A második félidő eddig egyértelműen a Marseille-é.

59
    Mendy harcol ki bedobást a bal szélen.

60
    A mezőnyben eltűnt Fekir helyén Njie folytatja a hazaiaknál.

61
    Njie indulna meg rögtön a jobb szélen, de Morel rutinosan beáll elé, így a csatárról kerül a labda az alapvonalon túlra.

61
    Ayew lőtt kapásból, öt méterről balról Lemina jobb oldali beadása után, Lopes óriási bravúrral, lábbal véd!

62
    Egyre nagyobb helyzetei vannak a vendégeknek, miközben a Lyon támadásban teljesen súlytalanná vált.

63
    Rossz labda jobbra Njie felé, aki már csak előrevágni tudja azt, Mandanda jöhet kirúgással.

64
    Payet mély bal oldali beadása landol Lopes kapusnál.

65
    A Lyon gólt szerzett!
    YOANN GOURCUFF találatával vezet a Lyon! A középpályás hatalmas lendülettel tört be a tizenhatoson belülre Lacazette labdájával, átette a labdát a jobb lábáról a balra egy nagy visszacsellel, s a léc alá tekert.
    GOURCUFF - 1:0

67
    Nagy meglepetés ez a gól, kiváló egyéni teljesítmény, de gyakorlatilag a játék képével ellentétes esemény.

68
    A Marseille számára most fel van adva a lecke: gólt kellene lőni.

70
    Húsz perccel a vége előtt vezet a Lyon, támad a Marseille.

71
    A bal oldalon harcolnak ki szabadrúgást a vendégek.

72
    Thauvin ívelése azonban veszélytelen, mentenek a hazaiak.

73
    Morel helyén Alessandrini folytatja a vendégeknél.

74
    Ayew lépett oda keményen Bisevacnak, sárga lap.

75
    Thauvin indult meg a jobb oldalon, de szerelik a hazai védők.

76
    Thauvin jobb oldali beadását fejelik oldalra a hazai védők.

77
    Thauvin újabb jobb oldali beadása után tisztáznak a hazaiak középen.

77
    Thauvin esik nagyot a tizenhatoson belül Umtiti mellett, de nincs büntető.

78
    A megsérült Ferri helyén Mvuemba folytatja a hazaiaknál.

78
    Payet helyén Barrada a vendégek utolsó cseréje.

79
    Thauvin marad a földön a jobb szélen Bedimo belépőjét követően, szabadrúgás a vendégeknek.

80
    A középre ívelt szabadrúgást azonban lehúzza Lopes kapus.

81
    Mendy bal oldali beadását blokkolták, de a kontrából a jobb oldalon meginduló Njiét N'Koulou rutinosan megállítja.

82
    Thauvin jobb oldali beadását Jallet fejeli a mezőnybe.

82
    Gonalons szereli a tizenhatos előterében Alessandrinit, de nagyon nyom most a Marseille.

83
    Njie balról keresztbe tett labdája éppúgy rövid Lacazette felé, mint aztán Lacazette jobbról belőtt próbálkozása is elhal N'Koulou lábában.

84
    Bedimo bal oldali beadását Mendy fejeli ki a hosszún.

84
    Tolisso tört előre középen, de passz helyett belevezette a labdát a védőkbe.

84
    A kontra végén Gignac ad be jobbról, de Jallet fejjel menteni tud Alessandrini elöl.

85
    Gourcuff helyén Malbranque a meccs, s a hazaiak utolsó cseréje.

86
    Alessandrini tört előre balról, de rossz a kényszerítőből, Ayew-tól visszakapott labda, így menteni tudnak a hazai védők.

87
    Malbranque balról középre tett labdája után a tizenhatoson belül forgolódó Lacazette-et szerelik a védők, a kontra végén Lemina jobb oldali beadása Lopes kapusé.

88
    Alessandrini bal oldali beadása után Umtiti ment középen.

88
    Thauvin akad fenn Malbranque-on jobbösszekötőben, majd még szabálytalankodik is vele szemben, szabadrúgás a hazaiaknak.

89
    Lacezette húzott balról befelé, de 14 méteres lapos lövése nem jelentett gondot Mandandának.

90
    Njie jobb oldali beadása után visszakerül a labda a szélsőhöz, aki jobbról, 13 méterről lő a kapus kezébe.

90
    Támadófault Alessandrininél a hazai térfél közepén, Gonalons rutinja hazai szabadrúgást ért.

90
    Három perc a hosszabbítás.

90+1
    Malbranque 16 méteres lövését blokkolja a vendégvédelem, de a kontra végén Mendy mély bal oldali beadása landol a hazai kapu mögött.

90+2
    Most Gignacnál a támadófault Bisevaccal szemben, szabadrúgás kifelé.

90+3
    A szabadrúgás magas jobbra Njie felé, a vendégeké a bedobás.

90+3
    Mvuemba passza után Lacazette lapos bal oldali beadását Njie lövi rá 15 méterről, Mandanda kiszedi a labdát a léc alól.

90+4
    Malbranque kisszögletére azonban már nincs idő.

90+4

Nagy győzelmet aratott az "Olympique-rangadón" a Lyon a komoly győzelmi sorozatát ezzel lezáró Marseille ellen. Az első félidőt a hazaiak kezdték jobban, majd a játékrész közepétől a vendégek is egyre többször kerültek helyzetbe. A második félidőben hatalmas fölényben futballozott a Marseille, ennek csúcsán azonban meglepetésre a hazaiak kerültek előnybe Gourcuff nagyszerű egyéni teljesítményének köszönhetően. A hajrában az egyre elkeseredettebben rohamozó vendégek nagyon kinyíltak, így a hazai siker a helyzetek alapján akár még nagyobb arányú is lehetett volna.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (23:00:12)