Debreceni VSC – Ferencvárosi Torna Club 2:2 (vége) | Szombathelyi Haladás – Győr 0:2 (vége)
Chievo Verona
1:2 (1:0)
Genoa CFC
vasárnap 26.10.2014, 15:00 • Marco Antonio Bentegodi, Chievo • Serie A

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik..

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) nyolcadik fordulójában a Chievo hazai pályán fogadja a Genoa együttesét.

A hazaiak pocsék formában vannak, a második fordulóban még bravúrgyőzelmet szereztek Nápolyban, azóta viszont öt forduló alatt mindössze egy pontra futotta a csapatnak. A Chievo négy pontjával jelenleg 19. a bajnoki tabellán.

A Genoa egyelőre felemás teljesítményt nyújt, kilenc pontot gyűjtöttek eddig a vendégek, ez a tizedik helyre elegendő.
    A genovaiak utolsó idegenbeli meccsükön nyerni tudtak a Parma ellen, nyilván most is győzelemre fognak játszani. A Chievo pedig bizakodhat, hogy egyszer minden rossz sorozatnak vége.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Chievo Verona: Bardi – Zukanović, Dainelli, Biraghi, Frey – Radovanović, Schelotto, Birsa, Hetemaj, Meggiorini – Paloshi.

Cserék: Bizzarri, Seculin – Edimar Fraga, Gamberini, Cesar, Sardo, Bellomo, Mangani, Cofie, Lazarević, Lopez, Pellissier

Genoa CFC: Perin – Roncaglia, Antonelli, Burdisso – De Maio, Bertolacci, Kucka, Edenilson, Lestienne – Perotti, Pinilla

Cserék: Sommariva, Lamanna – Rosi, Antonini, Izzo, Marchese, Mussis, Greco, Mandragora, Iago Falque, Matri

Játékvezetők: M. Di Bello – C. La Rocca, O. Gava, M. Barbirati.

1

2
    A Chievo játékosai passzolgatnak, kényelmes iramban kezdődik a találkozó.

3
    Bertolacci volt szabálytalan, saját térfeléről jöhet szabadrúgással a hazai együttes.

4
    Mélységi indítással próbálkoztak a hazaiak, a labdát a Genoa védői kapcsolták le, de nem sokáig tudták megtartani a játékszert.

5
    Paloshi felé ment egy indítás a jobb szélen, védője szögletre mentett.

6
    A Chievo jobbról ívelhetett sarokrúgása, semmilyen veszélyt nem jelentett kapura.

7
    Meggiorini futott lesre, szabaddal jöhet kifelé a Genoa. A vendégek a szabad elvégzése után a középpályán adogatnak.

8
    Perotti végezte el a genovaiak sarokrúgását, középen a hazai védők felszabadítottak.

10
    Egyelőre nem sok érdemleges történik a pályán, hazai enyhe mezőnyfölényt láthatunk.

11
    Kucka lépett oda ellenfelének, a Chievo végezhet el szabadrúgást.

12
    A veronaiak ívelték be a labdát a vendégek tizenhatosára, Zukanović mintegy nyolc méterről fejelt kapura, Perin tette a dolgát a kapuban.

13
    Schelotto felé ment egy indítás, a hazaiak játékosa nem tudta benntartani, a Genoa jöhet támadással.

14
    Jó bejátszás után Paloschi próbálkozott meg egy lövéssel, kísérlete nem talált kaput.

15
    Meggiorini kapott sárga lapot belépőért.

16
    A vendégek az elvégzett szabadrúgás után hamar elveszítették a labdát.

18
    Küzdelemből nincs hiány a pályán, a szép játékkal egyelőre adósak a csapatok.

20
    Paloshi kapott jó labdát a Genoa tizenhatosa előtt, két védő között szeretett volna betörni, szabálytalanul állították meg. Kecsegtető távolságból jöhet szabaddal a Chievo..

21
    Burdisso kapott sárga lapot lerántásért...

22
    Birsa vállalta el a hazaiak szabadrúgását, 23 méterről csúnyán fölé bikázta.

23
    A Chievo birtokolja a labdát, a hazaiak egyelőre jóval aktívabbak.

24
    A hazaiak vágták hosszan előre a labdát, a büntetőterületen belül Perin kapus érkezett, és mezőnybe vágta a játékszert.

25
    Meggiorini tekerte be jobbról a labdát a Genoa kapujához, les miatt azonban már szabadrúgás kifelé.

26
    A Genoa jobb híján a védekezéssel van elfoglalva, a vendégvédelem mögé azonban egyelőre nem nagyon tudja bejátszani a labdákat a Chievo.

27
    Radovanović lépett oda, érkezett is a sárga lap.

28
    Nagyon sok a kisebb-nagyobb szabálytalanság a pályán, alig van folyamatos játék.

29
    Kucka rúgta fel ellenfelét, a középpályáról jöhet szabaddal a Chievo.

30
    Kucka belépő miatt kapott sárga lapot.

31
    A hazaiak ívelhettek be szabadrúgást a Genoa tizenhatosára, ugyan ment egy gyengécske fejes kapura, de ez Perinnek nem okozott gondot..

32
    A középpályán gyűrik egymást a csapatok, egyelőre inkább a biztonságra törekednek.

34
    Bedobás után a Chievo építkezett, majd Bertolacci buktatta ellenfelét. A középpályáról jöhet szabadrúgással a hazai csapat.

35
    A Chievo gólt szerzett!
    Birsa ívelte be a hazaiak szabadrúgását a Genoa kapujához, a védők között ERVIN ZUKANOVIC csapott le a labdára, és az ötösről a kapu bal sarkába pöckölte azt.
    ZUKANOVIć - 1:0

37
    A Chievo eddig végig aktívabban és kezdeményezőbben játszott, érett már nagyon a hazai gól.

38
    Schelotto fejezte be lövéssel a hazaik támadását, kísérlete nem talált kaput. Kirúgással jöhet a Genoa.

39
    A vendégek is kezdenek felébredni Csipkerózsika-álmukból, támadásuk után szöglettel jöhet a Genoa.

40
    Perotti sarokrúgása veszélytelen, középen a hazai védők könnyedén felszabadítottak.

42
    Kisebb szabálytalanság után a hazaiak jöhetnek szabadrúgással.

43
    Birsa mélységi labdája nem a legpontosabb, de szöglettel vigasztalódhatnak a hazaiak.

44
    A Chievo sarokrúgását Birsa végezte el, ívelését középen kifejelték a védők.

45
    Pinilla zavarta meg az állóvizet a hazaiak védelmében, lövése azonban elakadt a blokkban.

45
    A félidő végén most még egy vendégszöglete, kapura nem volt veszélyes.

45

A Chievo az első félidőben végig előnyben játszott, a vendégek többnyire saját térfelükön védekeztek. A veronaiak vezető találta a 35. percben született, egy beívelt szabadrúgásnál aludtak be a Genoa védői.
    A vendégektől mindenképpen több kell a második félidőben, ha nem szeretnének Veronából pont nélkül távozni.

46

47
    A Genoa tartja a labdát, egyelőre nehezen fejlődik fel a vendégek támadása.

48
    Perotti lőtte be a labdát a hazaiak tizenhatosára, a védők azonban tisztáztak.

49
    Paloschi közelről tette kapura, labdája nem találta el a kaput. Nem kezdődött unalmasan a második félidő.

51
    Paloshi kezezése után a vendégek végezhetnek el szabadrúgást.

53
    A középpályán folyik a játék, most egyik csapat sem tudja veszélyes területre bejátszani a labdát.

54
    Roncaglia helyett Matri jött be.

54
    Lestienne helyett Greco a pályán.

55
    Perotti kísérlete a blokkban elakadt, de maradt a labda a genovaiaknál..

55
    Greco alig állt be, buktatásért azonnal sárga lapot kapott.

57
    Valamivel veszélyesebben játszik a Genoa mint az első félidőben, de komoly helyzeteket nem igazán tud kidolgozni.

58
    Bertolacci mintegy 12 méterről próbálkozott meg lövéssel, nem találta el a hazaiak kapuját.

59
    Frey volt szabálytalan, a vendégek jöhetnek szabadrúgással.

61
    Paloschi könnyen növelhette volna a hazaiak előnyét, azonban közelről gyengén fejezte be a támadást, Perin a helyén volt.

62
    Birsa ívelte be a hazaiak szögletét, a labda pontatlan és magas.

63
    Birsa helyett Lazarević a pályán.

64
    Próbálkoznak ugyan becsülettel a vendégek, de igazából a Chievo védelmét nem tudják megzavarni.

66
    Perotti végezte el a vendégek sarokrúgását, középen Bardi kapus kitessékelte a labdát.

68
    Hosszú indítással próbálkoztak a hazaiak, a labdát a védők lekapcsolták.

70
    Lazarevic fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, próbálkozása mellé ment.

71
    Meggiorini helyett Pellissier a pályán.

72
    A Genoa gólt szerzett!
    A csereként beálló ALESSANDRO MATRI kiegyenlített! A vendégek játékosa közéről fejjel vette be Bardi kapuját.
    MATRI - 1:1

74
    Radovanović szabálytalankodott a büntetőterületen belül, a játékvezető piros lapot vett elő.

75
    Pinilla vállalta el a vendégek büntetőjét, lövését Bardi védte.

76
    Paloschi helyett Cofie a pályán.

77
    A vendég Genoa pillanatokon belül megfordíthatta volna a mérkőzést, a büntetővel hatalmas lehetőséget puskáztak el.

78
    Falque jött be a lecserélt Kuca helyett.

79
    Matri volt lesen, szabadrúgással jöhetnek kifelé a hazaiak.

80
    Edenilson volt szabálytalan, a hazaiak jöhetnek szabadrúgással.

81
    Érthető módon emberhátrányban a Chievo nem kapkod, igyekszik inkább megtartani a labdát. De pokoli tíz perc vár a hazaiakra.

83
    Ami nem jött össze MAURICIO PINILLÁ-nak büntetőből, az összejött akcióból. Egy beadást fejelt védhetetlenül a kapuba, ezzel a vendégek megfordították a mérkőzést.
    PINILLA - 1:2

85
    Cofie volt szabálytalan, a vendégek végezhetnek el szabadrúgást.

86
    A Genoa emberelőnyben tartja a labdát, bajban vannak a mérkőzést jól kezdő veronaiak.

87
    Zukanović kapott sárga lapot belépőért.

88
    Falque próbálkozott meg lövéssel, kísérlete a blokkról szögletre csapódott.

89
    A vendégek szöglete veszélytelen, de megy az idő, ez pedig most aranyat ér a genovaiaknak.

90
    Három perc lesz a ráadás.

90+1
    Kisebb szabálytalanság után a Chievo végezhet el szabadrúgást.

90+3
    A középpályán folyik a játék, itt már komoly változás nem lesz.

90+3

A Chievo rossz sorozata tovább folytatódott, a Genoa pedig egymásután kétszer is nyerni tudott idegenben.
    Az első félidőben még a veronaiak játszottak aktívabban, hazai vezetéssel kezdődhetett a második játékrész. A fordulást követően a taktikusabban futballozó Genoa egyenlített, majd a vendégek büntetőt is hibáztak. Közben a hazaiak emberhátrányba kerültek, ezt kihasználva Pinilla 83. percben szerzett találatával meglett a vendéggyőzelem.
    Köszönöm a figyelmet! (16:55:16)

Gólok: 35. Zukanović – 72. Matri, 83. Pinilla

Lapok:   15. Meggiorini (CHV), 27. Radovanović (CHV), 87. Zukanović (CHV) – 21. Burdisso (GEN), 30. Kucka (GEN), 55. Greco (GEN)   74. Radovanović (CHV)

kimaradt büntető: 75. Pinilla (GEN), kapus Bardi hatástalanítva

Chievo Verona: Bardi – Zukanović, Dainelli, Biraghi, Frey – Radovanović, Schelotto, Birsa (63. Lazarević), Hetemaj, Meggiorini (71. Pellissier) – Paloshi (76. Cofie)

Genoa CFC: Perin – Roncaglia (54. Matri), Antonelli, Burdisso – De Maio, Bertolacci, Kucka (78. Falque), Edenilson, Lestienne (54. Greco – Perotti, Pinilla

Játékvezetők: M. Di Bello – C. La Rocca, O. Gava, M. Barbirati