Szeged KKSE – Mosonmagyaróvári KCSE 29:36 (vége) | MTK-Budapest – Debrecen 27:28 (vége)
Szeged KKSE
29:36 (15:19)
Mosonmagyaróvári KCSE
vasárnap 26.10.2014, 18:00 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Újonccsata a női kézilabda-bajnokság 7. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, amikor a Szeged KKSE fogadja a győri fiatalokra épülő Mosonmagyaróvár csapatát. A háromhetes szünet talán jót tett a szegedieknek, akiknek mindössze egy pontjuk van a bajnokságban, azt is úgy szerezték hazai pályán az MTK ellen, hogy hétgólos előnyt adtak le a hajrában. Emellett a vereségek elég nagyarányúra sikeredtek, nem így képzelték el a kezdést Szegeden, az egész biztos...

Az egypontos szegedi gárda jelenleg sereghajtó a bajnokságban, míg az eddig három pontot gyűjtő óváriak a 9. helyen állnak. Az óváriak is ikszeltek már az MTK-val, emellett a nyitófordulóban verték egy góllal a gödörben lévő Vác csapatát. A szegediek a bajnoki szünetben továbbjutottak a Magyar Kupában, az alacsonyabb osztályú Balmazújváros elleni sikerrel hangoltak e fontos bajnoki találkozóra.

Mivel e meccs után három nehéz idegenbeli fellépés (Debrecen, Fehérvár, Vác) vár a szegedi lányokra, nem csoda, hogy ezúttal mindenki győzelmet vár hazai pályán a Mosonmagyaróvár ellen. Gulyás és Futaki betegséggel, Dobó kapus és Hárs sérüléssel küszködött a héten, de a hazai tréner bízik benne, hogy mindannyian rendelkezésére állnak majd a "kiesési rangadón".

A hazaiak tiszta fekete szerelésben játszanak majd, ellenfelük pedig fehér mezben és kék nadrágban.

Szeged KKSE: 1 Dobó Mónika, 55 Futaki – 2 Tóth Orsolya, 4 Hárs, 5 Dajka, 6 Cubela, 8 Barján, 9 Albert, 10 Karsai, 11 Mistric, 15 Zsilák, 17 Gulyás, 19 Selmeci, 30 Dobó Andrea, 77 Szabó Edina, 83 Lojpur. Edző: Marosán György

Mosonmagyaróvári KCSE: 12 Schneck, 16 Szemerey – 3 Knedlikova, 4 Hajtai, 7 Kiss Kitti, 10 Marincsák, 11 Dombi, 13 Filipovic, 14 Gerháth, 20 Gyimesi, 23 Tóth Gabriella, 28 Élő, 39 Nádasdi, 57 Puhalák, 88 Kopecz, 92 Hanczvikkel. Edző: Róth Kálmán

Játékvezetők: Andorka Miklós, Hucker Róbert.

Megkezdődik a csapatok bemutatása.

A szegediek kezdik a meccset az ünnepélyes kezdődobást követően.

1

1
    Dajka passza rossz balra, de sikertelen akcióval zárnak a vendégek is. (0:0) (0:0)

1
    Hárs harcol ki középen szabaddobást. (0:0) (0:0)

2
    Hazai labdavesztés után Knedlikova lő kapufát. (0:0) (0:0)

2
    CUBELA átlövése nyitja középről a gólok sorát. (1:0) (1:0)

3
    Cubela kap sárga lapot a falban védekezve. (1:0) (1:0)

3
    Tóth Gabriella sáncolt lövése után SZABÓ EDINA lő a hosszúba a bal szélről. (2:0) (2:0)

4
    TÓTH GABRIELLA szerzi balról a vendégek első gólját. (2:1) (2:1)

4
    CUBELA középről, átlövésből válaszol azonnal. (3:1) (3:1)

5
    Gyimesi ellépte, de rossz a hazai passz balra Szabó Edina felé. (3:1) (3:1)

5
    FILIPOVIC átlövése kettőt flipperezik a kapufa és Futaki háta között, míg végül becsorog. (3:2) (3:2)

6
    Cubela rossz bejátszása beállóba, de Knedlikova kapufát lő az ellenakció végén. (3:2) (3:2)

6
    BARJÁN középen betörve talál a hálóba. (4:2) (4:2)

7
    FILIPOVIC eredményes újra átlövésből. (4:3) (4:3)

8
    Cubela nagy bejátszását LOJPUR lövi be beállóból. (5:3) (5:3)

8
    Gyimesi átlövése kapufa, de a kipattanó után FILIPOVIC talál a hálóba bal kettőből. (5:4) (5:4)

9
    LOJPUR eredményes újra beállóból. (6:4) (6:4)

9
    FILIPOVIC középen betörve talál a bal alsó sarokba. (6:5) (6:5)

10
    Barján passzát HÁRS lövi a hosszúba a jobb szélről. (7:5) (7:5)

10
    Filipovic lövését védi Futaki, a túloldalon a Barjánt földre teremtő Kopecz mehet ki két percre. (7:5) (7:5)

11
    Dajka tör be középen, de a bal kapufát találja telibe, a vendégeké a labda. (7:5) (7:5)

11
    Tóth Gabriella passzát DOMBI paskolja be beállóból. (7:6) (7:6)

12
    CUBELA felel gyorsan átlövésből. (8:6) (8:6)

12
    TÓTH GABRIELLA tör be szépen középen, s a bal sarokba lő. (8:7) (8:7)

13
    SZABÓ EDINA a bal szélről lő a hosszú felső sarokba. (9:7) (9:7)

13
    TÓTH GABRIELLA indul meg ellenállhatatlanul középen, s közbelövése a bal sarokban landol. (9:8) (9:8)

13
    Tóth Gabriella a földön maradt az akció végén, ápolásra szorul, miközben a hazaiaknál kapuscsere, Dobó Mónika áll be. (9:8) (9:8)

14
    Három rossz passz után Tóth Gabriella átadásából KNEDLIKOVA lő jobbról gólt. (9:9) (9:9)

15
    CUBELA talál be újra, középen betörve. (10:9) (10:9)

15
    Tóth Gabriellát ki is küldték a bírók két percre. (10:9) (10:9)

16
    Filipovic lövését védte Dobó, Cubela leindítását pedig LOJPUR lövi be ziccerből. (11:9) (11:9)

16
    Dombi harcol ki hétméterest. (11:9) (11:9)

16
    Barjánt még ki is küldték két percre. (11:9) (11:9)

16
    HANCZVIKKEL a jobb sarokba lövi a büntetőt. (11:10) (11:10)

17
    Cubela rossz bejátszása után Tóth Gabriella indításából GYIMESI talál jobbról a hosszúba. (11:11) (11:11)

18
    Hazai időkérés. (11:11) (11:11)

18
    CUBELA átlövése középről a bal sarokba vágódik. (12:11) (12:11)

18
    HAJTAI a bal szélről lő a hosszú sarokba. (12:12) (12:12)

18
    Gólja után Hajtai is a földön maradt, ápolni kell, miközben Hárs mehet ki két percre. (12:12) (12:12)

19
    Nyitott védekezés az Óvárnál, ami nem ízlik a hazaiaknak, el is adják a labdát, de a túloldalon Tóth Gabriellánál lépéshiba. (12:12) (12:12)

20
    Mistric átlövését védi Szemerey, a vendégeké a labda. (12:12) (12:12)

20
    FILIPOVIC tör be középen, s a kapu közepébe lő. (12:13) (12:13)

21
    SZEMEREY kapus lő egészpályás gólt a vészkapus Tóth Orsolya lépéshibája után. (12:14) (12:14)

22
    Gulyás lövését védi Szemerey. (12:14) (12:14)

22
    TÓTH GABRIELLA jobb kettőből lő átlövésgólt. (12:15) (12:15)

23
    Dajka lépéshibája után Filipovic ziccerét védi Dobó. (12:15) (12:15)

23
    Cubela lövését védte Szemerey, a vendégek indulhatnak. (12:15) (12:15)

24
    Vendég időkérés. (12:15) (12:15)

24
    Filipovic átlövése száll fölé. (12:15) (12:15)

24
    Gulyás lövését azonban újra védi Szemerey. (12:15) (12:15)

24
    FILIPOVIC eredményes újra bal kettőből. (12:16) (12:16)

25
    Tóth Gabriella passzát DOMBI lövi be középről. (12:17) (12:17)

26
    Lojpur harcol ki hetest beállóban. (12:17) (12:17)

26
    Gyimesit ki is küldték két percre. (12:17) (12:17)

26
    DAJKA a bal felső sarokba lövi a büntetőt. (13:17) (13:17)

27
    Belemenés Filipovicnál, a hazaiak indulhatnak. (13:17) (13:17)

27
    Dajka nagy bejátszását LOJPUR lövi beállóból a bal sarokba. (14:17) (14:17)

28
    TÓTH GABRIELLA középről, alulról lő hatalmas gólt a jobb felső sarokba. (14:18) (14:18)

29
    Rossz bejátszás Lojpurnak beállóba, a vendégeké a labda. (14:18) (14:18)

29
    FILIPOVIC elhajlásos átlövése köt ki a jobb sarokban. (14:19) (14:19)

30
    MISTRIC balátlövőből talál be. (15:19) (15:19)

30
    Puhalák bejátszása után Dombi beállóból a bal kapufát találja el. (15:19) (15:19)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (15:19)

Roppant gyors mérkőzésen sokáig őrizte előnyét a hazai csapat, de a nyitott védekezésre váltó Mosonmagyaróvár idővel átvette a kezdeményezést, s a félidő végére komfortos előnyt épített ki magának. A vendégek a 20. percben vezettek először, kihasználva, hogy a szegedi lányok a 18. és a 26. perc között gólképtelenek voltak. Ekkor lépett meg az Óvár, s ha hasonló stílusban játszik a folytatásban is, meg fogja nyerni ezt a mérkőzést.

A vendégek kezdik majd a második játékrészt.

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:19)

31
    Tóth Gabriella passzát KNEDLIKOVA lövi be a jobb szélről. (15:20) (15:20)

31
    Hazai technikai hiba után FILIPOVIC középről, átlövésből talál be. (15:21) (15:21)

32
    DAJKA bal kettőben betörve lő a kapu közepébe. (16:21) (16:21)

32
    Tóth Gabriellát még ki is küldték két percre. (16:21) (16:21)

33
    ÉLŐ jobbátlövőből lő nagy gólt a hosszú felső sarokba. (16:22) (16:22)

33
    Rossz labda jobbra Hárs felé, a vendégek indulhatnak. (16:22) (16:22)

34
    Filipovic átlövése száll a jobb sarok mellé. (16:22) (16:22)

34
    Lojpur ejt beállóból, de ezt könnyen fogja a vendégkapus. (16:22) (16:22)

34
    ÉLŐ középről lő óriási gólt a bal felső sarokba. (16:23) (16:23)

35
    Szabó Edina ziccerét is fogja Szemerey, a vendégeké a labda. (16:23) (16:23)

35
    FILIPOVIC jobb kettőben betörve lő a rövid sarokba. (16:24) (16:24)

36
    GULYÁS lő szép gólt beállóban befordulva. (17:24) (17:24)

37
    Filipovic átlövését védi Dobó, de Barjánt kiállítják kétkezes lökésért. (17:24) (17:24)

38
    Passzívnál Cubela átlövése száll fölé. (17:24) (17:24)

38
    Filipovic átlövését újra védi Dobó, de a leindítás hosszú Hárs felé... (17:24) (17:24)

38
    ÉLŐ jobbátlövőből talál a kapu közepébe. (17:25) (17:25)

39
    Cubela passzát Gulyás lőtte a bal kapufára beállóból. (17:25) (17:25)

40
    Élő passzát GERHÁTH vágja bal kettőből a léc alá. (17:26) (17:26)

40
    CUBELA lő középről a bal sarokba. (18:26) (18:26)

41
    Dombival szemben belülvédekezés, hetes. (18:26) (18:26)

41
    HANCZVIKKEL a kapu közepén a léc alá lövi a büntetőt. (18:27) (18:27)

41
    Cubela átlövése száll fölé. (18:27) (18:27)

42
    Gerháth rossz bejátszása után indulhatnak a szegediek. (18:27) (18:27)

43
    Mistric átlövését azonban védi Szemerey. (18:27) (18:27)

43
    Élő lő jobb kettőből a bal sarok mellé. (18:27) (18:27)

43
    Mistric lő felugrásból, de Szemerey ezt is védi. (18:27) (18:27)

44
    Élő passzát KISS KITTI lövi a jobb szélről a hosszú sarokba. (18:28) (18:28)

44
    BARJÁN jobbátlövőből talál be. (19:28) (19:28)

45
    GERHÁTH lő középről nagy átlövésgólt. (19:29) (19:29)

45
    Mistric bejátszása után belülvédekezés Gulyáson, hetes. (19:29) (19:29)

46
    DAJKA a jobb sarokba lövi a büntetőt. (20:29) (20:29)

46
    GERHÁTH emelkedik jobb kettőben, s a rövid sarokba talál. (20:30) (20:30)

47
    Dajka passzát BARJÁN lövi a hosszúba jobbátlövőből. (21:30) (21:30)

47
    KISS KITTI a jobb szélről lő gyönyörűen a hosszú felső sarokba. (21:31) (21:31)

48
    Mistric technikai hibája után a bal kettőben betörő HANCZVIKKEL lő a hosszú sarokba. (21:32) (21:32)

48
    Hazai időkérés. (21:32) (21:32)

48
    Barján átlövése felső kapufa, a vendégeké a labda. (21:32) (21:32)

49
    Tóth Gabriella passzát KISS KITTI lövi a jobb szélről a rövid sarokba. (21:33) (21:33)

49
    HÁRS villámgyorsan felel, szintén a jobb szélről. (22:33) (22:33)

50
    Élő átlövése száll középről fölé, a túloldalon Cubela lövését védi Schneck. (22:33) (22:33)

51
    Gerháth átlövése száll középről fölé, a túloldalon Barján harcol ki hetest. (22:33) (22:33)

52
    DAJKA a bal sarokba lövi a büntetőt. (23:33) (23:33)

52
    Vendég időkérés. (23:33) (23:33)

52
    Gerháth lövését védi Futaki, az ellenakcióból Selmeci lő fölé. (23:33) (23:33)

53
    Élő lövését védte Futaki, a leindításból DAJKA lő ziccergólt. (24:33) (24:33)

53
    GERHÁTH lő nagy gólt balátlövőből. (24:34) (24:34)

54
    Dajka lövését sáncolják, sarokdobás. (24:34) (24:34)

54
    Végül SZABÓ EDINA lő a hosszúba a bal szélről. (25:34) (25:34)

54
    MARINCSÁK tör be bal kettőben, s nagyon szép gólt lő. (25:35) (25:35)

55
    Selmeci sáncolt közbelövése után Marincsák passza hosszú a bal szélre. (25:35) (25:35)

56
    Gulyás ziccerét beállóból védi Schneck. (25:35) (25:35)

56
    A vendégeknél rossz a bejátszás beállóba, a hazai akció végén LOJPUR már betalál beállóból. (26:35) (26:35)

57
    ÉLŐ emelkedik középen, s hatalmas átlövést küld a jobb sarokba. (26:36) (26:36)

57
    Belemenés Gulyásnál, a vendégeké a labda. (26:36) (26:36)

58
    Gerháth ellépte, a hazaiak indulhatnak. (26:36) (26:36)

58
    TÓTH ORSOLYA emelkedik középen, s az apró lány a bal sarokba talál. (27:36) (27:36)

58
    Marincsák közbelövése száll fölé jobb kettőből. (27:36) (27:36)

59
    DAJKA tör előre középen, s szépen lő a jobb alsó sarokba. (28:36) (28:36)

60
    Élő lövését védte Futaki, majd indította DAJKÁT, aki belőtte a ziccert a jobb sarokba. (29:36) (29:36)

60
    Élő átlövését sáncolja a hazai védelem, Puhalák labdája balról pedig Futaki kezében landol. (29:36) (29:36)

60
    Mérkőzés vége. (29:36)

Nos, ha ez volt a nyerhető mérkőzés, akkor komoly a baj Szegeden. Bő negyedóráig volt csak esélye a hazaiaknak a pontszerzésre, addig szinte folyamatosan vezettek egy-két góllal. Ekkor nyolcperces szegedi gólcsend következett, amit kihasználva szépen elhúzott a Mosonmagyaróvár, s a második félidőben a hitehagyottnak tűnő hazai csapat ellen már szinte a teljes csapatát nyugodt szívvel forgathatta Róth Kálmán, fölényes sikerük egy percig sem forgott veszélyben. Kétség sem férhet hozzá, hogy a jobbik csapat győzött.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:22:25)