HSC Csíkszereda – Budapešť 3:2 (2:1 szétlövés után) | Debreceni HK – Dab.Docler 4:5 (hosszabbítás vége) | DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 7:5 (vége)
Corona Brasov Wolves – Ferencváros Bp. ESMTK 2:1 (vége)
hosszabbítás vége
Debreceni HK
4:5 (1:2, 1:0, 2:2 - 0:1)
Dab.Docler
vasárnap 26.10.2014, 18:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Megjósolhatatlan végkimenetelű mérkőzést rendeznek a Debreceni Jégcsarnokban vasárnap este. Az eddig meglepően jól szereplő DHK fogadja a listavezető DAB.Doclert. Mindkét csapat jó formában van, ugyanakkor a legutóbbi mérkőzésüket pénteken a debreceniek és a dunaújvárosiak is elvesztették. Ladányiék a Miskolc otthonában kaptak ki 5-1-re, míg a DAB idén először nem szerzett pontot: Érsekújváron kaptak ki Galaniszék 5-2-re.

A két csapat a szezon elején már találkozott, akkor Dunaújvárosban magabiztos, 6:3-as győzelmet aratott a DAB.Docler. Hazai pályán viszont bárkire veszélyes ez a DHK, tehát egyáltalán nem biztos, hogy ennyire egyoldalú meccs lesz a mostani is. Érdemes lesz velünk tartani, mert izgalmas mérkőzésre van kilátás. Valamivel 18:00 előtt várjuk Önöket!

Térdsérülése miatt ma sem lép jégre a debreceni csapatkapitány, Ladányi Balázs. Ez jelentős érvágás a hazaiak számára, akik esélyei így nagyban csökkentek a pontszerzésre.

A játékvezetők a jégen, 3 perc a kezdésig.

2 perccel a kezdés előtt a csapatok is a jégen. Fehér-fekete szerelésében a Dunaújváros, szokásos piros mezében a DHK.

00:01

00:38
    Sychov parádés ütőkezelése után jut be a DHK a vendégek harmadába, majd Berta Ákos előtt alakul ki lövőhelyzet, Sevela véd.

01:16
    Az újvárosi cserepadon a pakk, középen a buli.

01:37
    Pozsgai lövése pattan ki a debreceni kapu elől.

02:02
    Tilos felszabadítás a vendégeknél.

02:28
    A vendégek harmadik sora kavargat a debreceni kapu előtt, de nincs lövés az akcióból.

03:26
    Papp Viktor volt pontatlan ígéretes szögből leadott kapáslövésénél, majd pár másodperccel később Tőke öleli magához a korongot. Buli a DHK kapuja előtt.

03:50
    Berta kezd nagy lövőkedvel, megint Sevela védi erős lövését.

04:05
    Tőke is megtart egy lövést az ölében, buli a debreceni harmadban.

04:11
    A Dunaújváros gólt szerzett!

Másodpercekkel a buli után nagy helyzet alakul ki a debreceni kapu előtt, Azari Zsolt nyeri a bedobást, Hüffner Adrián kapu elé belőtt korongját pedig PAVUK ATTILA tessékeli a kapuba.

06:13
    Sychov kapta hatalmas ziccerben a pakkot, de lest fújt a vonalbíró.

06:32
    Kaskovot küldik ki bottal akasztásért. 2 percig, gólig vagy újabb kiállításig emberelőnyben a Dunaújváros.

07:42

Kézpasszt reklamálnak a hazai szurkolók, de a gól érvényes. Emberelőnyben felállt a DAB.Docler, Gröschl Tamásnak pedig kétségtelenül a kesztyűjéről pattan a gólszerző ZBYNEK HRDEL elé a korong, aki bebrusztolja a második vendéggólt is.

07:56
    Lesen az újvárosiak.

08:20
    Sevela kapja fel a kapuja mögé belőtt pakkot, buli a vendégek harmadában.

09:10
    Élmény nézni Vitaly Sychov játékát, az orosz center rendszeresen bolondot csinál védőiből, ezúttal azonban a visszatett korongjára nem érkezett társ.

09:57
    Sevela véd egyet, majd debreceni les miatt áll meg a játék pár másoperccel később.

10:28
    Hári majdnem korongot veszít saját harmada közepén, utolsó emberként, de végül arrébb sodorja a pakkot estében.

11:06
    Kiss Ákos volt szélsebes, de kapu mögül visszatett korongjából a lövést Tőke védi. Kisles miatt amúgy is megállítják a játékot.

11:28
    Lesen a Debrecen.

12:08
    Kovács Viktor kapta nagy helyzetben a korongot, de mire megszelídítette a pattogó játékszert, odaértek a védők.

13:08
    Hüffner távoli lövését védi bravúrral Tőke.

13:37
    A Debrecen gólt szerzett!

Gyönyörű gól! A vendégcsere során nem először próbálkoznak hosszú felpasszal a debreceniek. Valeri Sadikov pont a kék vonalon találja meg DANIL KASKOVOT, aki Sevelát egy pimasz áthúzós csellel eteti meg.

13:57
    Debreceni les miatt a semleges harmadban a buli.

14:40
    Hrdel bal szélről leadott lövését magabiztosan fogja Tőke. Bedobás a debreceni harmadban.

14:44
    Martine távoli lövése egy debreceni ütőn változtat irányt, így kerüli el a kaput.

16:18
    A debreceni cserepadon a korong, a semleges harmadban a buli.

16:32
    Tilos felszabadításra üt a DHK.

16:35
    Megint a buli után közvetlenül alakul ki nagy helyzet: Azari lőhet jó szögből, de Tőke jól helyezkedik és véd.

16:52
    Alexei Voronov a kiállított játékos testre ütés miatt.

17:24
    Emelianov a tetőszerkezetre emeli a korongot, gondolkodnak a játékvezetők a büntetésen, de nem ítélnek játék késleltetésért végül újabb kiállítást.

17:30
    Ezúttal elhozzák a bulit a hazaiak, és ki is emelik a korongot a harmadukból.

17:50
    A debreceni sarokban Mestyán István volt túl agresszív, emiatt 2+2 perc kiállítás a büntetése. 1:02 másodpercig négy-négy mezőnyjátékos a jégen, majd debreceni emberelőny jön.

18:02
    Kaskov és Pozsgai kapnak páros kiállítást kakaskodásért. Marad a négy mezőnyjátékos mindkét oldalon.

18:18
    Berta a palánkra üti a korongot magát indítva, de Sevela felszedi a kapujáig csúszó pakkot. Buli a vendégek zónájában.

19:58
    Emelianov lő az utolsó pillanatban a plexire, majd Berta Ákost a dudaszó pillanatában ütközik le keményen.

20:00

Nem kezdte jól a meccset a DHK, hamar kétgólos előnyre tett szert az esélyesebb Dab.Docler, de aztán összekapták magukat a hazaiak is, és szépítettek még az első harmadban. Az első játékrész második felében már kiegyenlítettebb játék folyt, köszönhetően a kiállítások kiegyenlítődésének is. Kétségtelen, hogy az újvárosiak kétes bírói ítéletekből jobban jöttek ki, de egyáltalán nem emiatt vezetnek az első szünetben. A mélyebb keret is a vendégek mellett szól, így a hazaiaktól koncentráltabb játék kell majd a folytatásban, ha meccsben akarnak maradni. Nem igazán forogtak veszélyben a kapuk eddig, így mindkét gárda dicséretet kaphat az öltözőben a helyzetkihasználása miatt.

1:49 másodpercig még előnyben a DHK.

20:01

20:34
    Sadikov lő a kék vonalról emberelőnyben, de Sevela magabiztos.

21:17
    Sevela szedi fel a belőtt korongot, buli az újvárosi kapu előtt.

22:10
    Nem tudott helyzetet kialakítani az emberfölényben játszó DHK, majd tilosra is ütnek a hazaiak.

22:31
    Lesen a vendégek.

23:43
    Hatalmas helyzet maradt ki a debreceni kapu előtt, Tőke már elfeküdt, de a csatár nem találta el a kék zónán átcsúszó korongot.

24:30
    Néhány nagyobb ütközés borzolja a kedélyeket.

24:58
    Voronov távoli lövését könnyedén söpri oldalra Sevela.

25:16
    A hazai cserepadon a korong, középen a bedobás.

25:48
    Magosi veszélyes lövése pattan oldalra Tőke mamutjáról.

26:07
    Tilos felszabadítás: DAB.

26:23
    Odnoga és Barabás nem értették meg egymást: les a vége.

26:29
    Martinka veszélyesen teszi be a debreceni kapu elé a korongot, de nem érkezik társ.

26:52
    Tőkére esik rá egy vendég támadó, miután magához ölelte a pakkot a hazai kapus, de nincs nagy vita az eset után.

28:02
    Sadikov üti ki a dunaújvárosi kispadra a korongot, ezért a debreceni harmadban a buli.

28:10
    Tőke tenyerel rá a pakkra, buli megint a debreceni harmadban.

28:14
    Akadozik a játék: megint a dunaújvárosi kispadon a korong, de ezúttal kipattant oda, tehát a semleges harmadban folytatódik a játék.

28:46
    Megint a játéktéren kívül a korong, Csíkin pedig egy nagy ütközést kér számon Azari.

29:11
    Tilos felszabadítás: DHK.

29:38
    Kovács Viktor löki be lesre Barabást, de a szabálytalanság miatt debreceni emberelőny jön.

29:53
    Kaskov lövését könnyedén blokkolják, majd tisztáznak a védők.

30:43
    Megint helyzet nélkül kerül ki a korong az újvárosi harmadból.

31:13

Megtörte a vendégek emberhátrányos egységét a DHK. DANCSFALVI NORBERT a saját kipattanójából eredményes, miután remek passzt kapott Berta Ákostól. Könczei Áron kap még gólpasszt.

32:00

32:15
    Tőke fekszik rá a korongra, a sípszó után szúrnak oda neki, ami miatt kiállítás nincs, de kakaskodás igen.

32:35
    Hári hatalmas és szabályos ütközéssel áll bosszút, ezt Pavuk viseli nehezen, őt viszont kiállítják.

33:40
    Az emberelőny felénél szorul be a korong két játékos közé, ezért állítja meg a játékvezető a meccset.

34:12
    Voronov került hatalmas ziccerbe egy kapu előtti kavarodás után, ideje is volt a hazai védőnek, de fejbe lőtte Sevelát.

35:20
    Az eddig észrevehetetlen Galanisz villant: Tőke sisakját találta el a vendégek csatára. Nagy helyzet volt ez is.

36:33
    Tilos felszabadítás: DAB.Docler.

37:15
    Peterdi fordulna be a kapu mögül, de lövésig sem jut a rutinos csatár.

38:02

38:19
    Tőke tenyerel rá egy kapuja elé csorgó korongra. Bedobás a debreceni védekező harmadban.

39:09
    Könczei bodicsekje után tilosra üt.

39:31
    Martinka lőtt a palánk mellől, Tőke végig látta a lövést és védte.

40:00

Egy emberelőnyös góllal kiegyenlített a DHK, és jobban is játszik a hazai csapat, mint az első játékrészben. Ezt emeli ki az éppen nyilatkozó Hári Norbert is. Több helyzet és nagyobb ütközések voltak láthatók, így élvezhetőbb második harmadot láthatott a publikum. A játékvezetők és a vendégjátékosok továbbra sem a hazai szurkolók kedvencei, de ez aligha érdekli őket. Izgalmas harmadik harmad várható, ahol a jobban koncentráló csapat megnyerheti a meccset, de a hosszabbításnak is komoly esélye van jelen pillanatban.

40:01

40:40
    Sychov lő oldalról, Seveláról jön ki a korong.

40:48

41:01

HÁRI NORBERT kapott korongot Csíki Zoltántól a bedobó körnél, és szép egyéni akció után kilőtte a hosszú felsőt. Gólpasszos még: Vitaly Sychov.

41:25
    Les: DAB.Docler.

42:20
    Gröschl lövése megy fölé kevéssel.

42:53
    Pozsgai tartotta a korongot a saját kapuja mögött, amíg cserél csapata, de a nagy nyugalomban hatan voltak egyszerre a jégen a vendégek. A két perces technikai büntetést Szappanos üli le.

44:10
    Emelianov nagy lökete töri ketté Papp Viktor botját, de a szorításból kiszabadul a DAB a felszabadítás után.

44:53
    Vendégek teljes létszámban.

45:02
    Hatalmasat kap Kaskov a dunaújvárosi kék vonalon, néhány másodpercig lenn is marad, de nincs következmény: sem kiállítás, sem komolyabb sérülés.

45:09
    Tőke nyeli el a korongot.

45:49

Galanisz Nikandrosz zseniális egyéni alakítás végén jutott el a kapuig, majd miután Tőkét is elfektette, az üres kapu előtt álló AZARI ZSOLT elé tálalt, aki nem hibázott. Pavuk Attila kap még asszisztot első harmadbeli gólja után.

46:02

46:12
    Tilos felszabadítás megint a vendégek részéről.

46:23

Villámgyorsan fordítanak a vendégek. Nagy Richárd találja meg a debreceni harmadban Kiss Ákost, aki azonnal továbbpasszol SZAPPANOS DÁVIDHOZ, az újvárosi csatár pedig tökéletesen lövi ki a hosszú felsőt.

46:38

47:29
    Kinyílt a gólzsák! Danil Kaskov szerzett korongot a támadó harmadban, majd szépen tette vissza a pakkot VITALY SYCHOVNAK, aki nagy erővel lőtt a hosszú alsóba.

47:38
    Parázs események a jégen. Nagyon komoly bunyók után kiállítások tömkelege várható.

47:38
    Pavuk Attila kap 5 percet + véglegest, Kaskovot pedig két percre küldik ki. Nem voltak túl szigorúak a játékvezetők, ez a minimum mindkét játékosnak.

47:53
    Tőke tenyerel rá a pakkra egy veszélyes lövés után.

48:17
    Azari fegyelmezetlen: olyat mondott a játékvezetőknek, ami 10+10 perc fegyelmit ér.

48:17
    Továbbra is négy-négy mezőnyjátékos, Azari helyett nincs senki a büntetőpadon, hiszen csak fegyelmit kapott.

48:53
    Hári lő váratlanul, de Sevela résen van. Még 45 másodpercig azonos létszám, utána 3 perc debreceni emberelőny jöhet.

49:29

49:42
    Hazaiak teljes létszámban.

49:57
    Papp Viktor lő a védőhálóba.

50:40
    Két perc még a debreceni emberelőnyből, felállni még nem sikerült.

52:07
    31 másodpercig tart még az előny, amikor Tőkének kell védenie. Egyáltalán nem veszélyes most előnyben a DHK.

52:30
    Voronov ezúttal lőni tudott, de mellé.

52:50
    A padról visszatérő Kovács tört be agilisan a támadó harmadba, de lapos lövését Tőke rúgta ki az alsó sarokból.

53:28
    Sevela is véd egy szépet.

54:54
    Sychov parádézik megint cselekkel, végül Sevela védi bravúrral az orosz csatár lövését.

56:27
    Dancsfalvit testtel állítják meg a palánk mellett. Szép ütközés.

56:52
    Martinka távoli lövése veszélytelen, Tőke fogja a lepkés kesztyűvel.

57:13
    Ezúttal elnyomták Sychovot a vendégek, aki megint megpróbálta befűzni védőjét.

58:30
    Másfél perc még, nagyon jó meccs kerekedett ebből.

58:46
    Tőke úgy védett, hogy nem látta a korongot.

59:16
    Mindkét csapat 3 pontot akar, nagy helyzetek mindkét oldalon. Végül a DHK üt tilosra.

59:16
    Hazai időkérés.

59:20
    Megint a DAB nyeri a bulit, de Tőke most ráfekszik a pattogó korongra.

59:44

59:53
    Könczei még lő egyet, de mellé.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

A "Szép volt fiúk!" zúg a lelátón, noha a hosszabbítás még hátravan...

Fantasztikus meccs eddig, mindkét csapat megérdemli a pontot, így igazságos a 4-4-es eredmény 60 perc játék után. Innentől kezdve 1 pontja már mindkét együttesnek van, a plusz egységért pedig 5 percnyi hirtelen halál következik.

A harmad elején gyors gólváltást rendeztek a csapatok, 2-2 gól esett mindkét oldalon, onnantól kezdve pedig izgalmas és parázs mezőnyjáték folyt a jégen. Tényleg remek meccs.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

4-4 mezőnyjátékos a jégen a szabályok értelmében.

61:00
    Hrdel lő Tőkébe.

61:22
    Hári Norbert került helyzetbe, de pontatlanul célzott.

62:15
    Kiss Ákos lövését blokkolja Csíki.

62:29
    Kaskov kap 2 percet testre ütésért, így emberelőnyben a DAB.

62:42
    Hamar kihasználta az előnyt a Dunaújváros. MESTYÁN ISTVÁN kapott korongot Zbynek Hrdeltől a kapuval szemben, nagy erejű, félmagas kapáslövése pedig utat talált Tőke kapujába. Szappanos Dávid kap még gólpasszt a győztes találatnál.

Kaskov buta kiállítása a végén megpecsételte a nagyot küzdő hazaiak sorsát, hiszen a rutinos és jobb erőkből álló vendégek szinte azonnal kihasználták az emberelőnyt. Így a DAB győztesen távozik Debrecenből, még ha nem is két ponttal. Ugyanakkor a DHK sem lehet elégedetlen, hiszen Könczeiék pontot szereztek az eddig remekül szereplő listavezetővel szemben, ráadásul a mai játékkal biztosan szereztek maguknak jó néhány szimpatizánst a bajnokság folytatására. Köszönjük megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (20:28:16)

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 14. Kaskov (Sadikov), 32. Dancsfalvi (Berta, Könczei), 42. Hári (Csíki, Sychov), 48. Sychov (Kaskov) – 5. Pavuk (Hüffner, Azari), 8. Hrdel (Gröschl), 46. Azari (Galanisz, Pavuk), 47. Szappanos (Á., R.), 63. Mestyán (Hrdel, Szappanos)

Debreceni HK: Tőke (László A.) – Emelianov, Csíki, Könczei (A), Berta (C), Hári N. – Sadikov, Voronov, Sychov, Kaskov, Kurilyuk – Tőkési, Orosz, Dancsfalvi (A),Okos, Barabás – Odnoga

Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

Dab.Docler: Sevela (Kalnins) – Martine, Hüffner (A), Pavuk, Peterdi (A), Galanisz – Martinka, Pozsgai, Azari, Szappanos, Hrdel – Mestyán, Nagy R., Papp V., Kiss Á., Gröschl (C) – Erdélyi, Léránt, Kovács V., Szepessy, Magosi

Vezetőedző: Donald Maclean

Játékvezetők: Mayer Gábor, Druga Norbert – Vas Mátyás, Sipos Roland