HSC Csíkszereda – Budapešť 3:2 (2:1 szétlövés után) | Debreceni HK – Dab.Docler 4:5 (hosszabbítás vége) | DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 7:5 (vége)
Corona Brasov Wolves – Ferencváros Bp. ESMTK 2:1 (vége)
szétlövés vége (2:1)
HSC Csíkszereda
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
UTE Újpest Budapešť
vasárnap 26.10.2014, 17:00 • Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda • MOL Liga

A büntetőpárbajt vágül Curilla döntötte el az utolsó körben. A HSC két pontot szerzett, így 7 pontjuk van jelenleg, 3 pontot egy mérkőzésen azonban még mindig nem sikerült szerezni. Az Újpest sem panaszkodhat az egy pont miatt, továbbra is versenyben vannak a rájátszást érő helyért. A HSC-re még rengeteg munka vár ha ahhoz, hogy felzárkózzon a mezőnyhöz.
    Folytatás november 1-én a DHK ellen. (19:30:46)

63:25
    Elomo kerül helyzetbe, közeli lövését Ruczuj hárítja.

62:42
    Vendégek teljes létszámban.

61:51
    Spady lő közelről, Pleszkán eszén nem tud túljárni.

61:20
    Pojkar lő távolról, de Pleszkán védeni tud.

59:19
    Az Újpest aktívabb a végjátékban, de már nem sok van hátra az utolsó harmadból.

58:01
    Satek kerül óriási helyzetbe a jobb oldalon, közvetlen közelről azonban képtelen betalálni, Pleszkán résen volt.

56:22
    Ziccer itt, ziccer ott. Az Újpestnél Hegyi nem tudta belőni a korongot közelről Ruczuj mellett, majd a kontra után Sjölund kerül 100%-os ziccerbe, azonban a lövése Pleszkán lábai közt elakadt.

55:34
    Kiegészül az Újpest, megúszták a 4 perces emberhátrányt.

55:25
    Spady próbálkozik fáradhatatlanul, most a kipattanó Satek elé kerül, de nem tudja bekotorni.

54:45
    Bors erősen lő, de a lövés középre megy, Pleszkán lenyeli. Még 50 másodperc az emberelőnyből.

53:45
    Spady lő megint, Pleszkánról a korongfogó hálóba pattan a korong.

53:10
    Spady is megpróbálja távolról, ez mellé ment.

52:31
    Pojkar lő a bal oldalról, Pleszkán rutinosan begyűjti.

51:35
    Durak kap 2+2 percet magas bottal való játékért. Nagy esély a hazaiaknak.

49:39
    Tilos felszabadítás. (HSC)

48:59
    Durak lövésébe ér bele Tapio, Ruczuj nehezen védeni tud.

47:22
    Sjölund kap 2 percet az ellenfél botjának fogásáért.

46:55
    Sjölund kerülhetett volna ziccerbe azonban a vendégek védője remekül ért vissza és szabályosan nyomta el a svéd játékost.

45:55
    Bíró Mátyás passzol Pojkarhoz aki közelről lendületből nem tudja mattolni Pleszkánt.

45:30
    Eddig óvatosan játszik mindkét csapat, talán a hajrára tartogatják a puskaport.

44:20
    Durak távoli lövése megpattan és majdnem becsapja Ruczujt.

41:12

40:27
    Spady lő távolról, majd a kipattanó Sjölund elé jön, aki belelövi Pleszkánba a korongot.

40:01

A gólszegény első harmadot gólgazdag második harmad követte. A HSC mindkétszer vezetést szerzett, amire a vendégek villámgyorsan reagáltak. Kiegyenlített játék jellemezte ezt a játékrészt, izgalmas utolsó harmadra van kilátás.

40:00

39:10
    Hegyi kap 2 percet szabálytalan testjátékért.

37:54
    Virág Tamás lő távolról, Ruczujról kipattan, majd tisztázni tudtak a hazaiak.

36:37
    Bíró Mátyás kerüli meg a védőjét majd lő tiszta helyzetből, Pleszkán szépen védett kesztyűvel.

35:45
    A hazaiak láthatóan letörtek a két egyenlítő újpesti gól után, a lila-fehérek pedig egyre jobban játszanak.

33:47
    Az Újpest gólt szerzett!
    Villámgyorsan egyenlít az Újpest. Reiter kapuralövése szerencsétlenül pattan ki Ruczujról, ezt pedig szemfülesen használta ki DAVID COLEMAN.

33:25
    A HSC gólt szerzett!
    Újra vezet a HSC. MAREK CURILLA kap egy passzt a kapu hátától, majd fordulatból ellövi a korongot, ami védhetetlenül csapódik a keresztléc alá

32:52

30:52
    Tapio kap 2 percet gáncsolásért.

30:36
    Egyenlít az Újpest. Egy kapu előtti kavarodás után Hegyi passzol JOZEF MIHÁLIK-hoz, akinek nincs más dolga mint bepasszolni a játékszert az üres kapuba.

30:02
    Sjölund lő a bal oldalról éles szögből, a korong elkerüli a kaput.

28:20
    Pojkar lő erősen, túl magasra száll a korong.

27:23
    Ványi kap 2 percet gáncsolásért.

25:15
    NIKLAS SJÖLUND kap gyönyörű passzt a kék vonalnál. Jó ütemben veszi át és ziccerben marad, majd higgadtan lövi el Pleszkán mellett a korongot.

24:12
    Pojkar lő laposan a kék vonalról, nem sokat tévedett.

23:45
    Sjölund lő éles szögből a rövid sarok irányába, kevéssel megy mellé a korong.

22:20
    Mihálik lő 5 méterről, Ruczuj védeni tud.

21:22
    Spady kap 2 percet játék késleltetésért.

20:40
    Mihalik marad teljes ziccerben, lövése kipattan Ruczujról, a hazaiak kapusa pedig az ismétlést is védeni tudja.

20:01

Az első harmad nem hozott igazán nagy iramot, a HSC-nek sikerült valamivel több helyzetet kidolgoznia mint az ellenfélnek, ezen kívűl mindkét oldalon volt egy-egy kapuvas. A győzelemért eddig a hazaiak tettek többet, kérdés ez mire lesz elég az Újpest jól működő védelme ellen.

20:00

18:13
    Az Újpest egy szélről bejátszott koronggal próbálkozott amibe a hazaiak játékosa Pojkar ért bele és majdnem öngólt szerzett.

17:10
    Mihály lő 6-7 méterről, Pleszkán kitornázza.

15:58
    Tapio megveri egy az egyben Sallót majd ziccerben marad, és telibe lövi a keresztlécet.

14:40
    Bíró Mátyás lő távolról, Pleszkán begyűjti a kesztyűvel.

14:14

13:20
    Salló lő laposan távolról, Pleszkán véd a mammutokkal.

12:16
    Pojkar passza után Spady lő távolról, Pleszkán könnyedén hárít.

10:56
    Satek korcsolyázik be középre és eltalálja a kapuvasat a rövid oldalnál!

10:16
    Hegyi kap 2 percet bottal akasztásért.

08:20
    Zalavári lent marad és ápolásra szorul.

07:47
    Molnár és Mihály kerülnek ziccerbe, azonban les miatt meghiúsul a helyzet.

06:30
    Sjölund ér bele Salló lövésébe, nem sokkal ment mellé.

06:09
    A HSC is megússza az első emberhátrányt, kiegészülnek.

04:06
    Mihály kap 2 percet fogásért.

03:40
    A HSC jól kezd, ők diktálják az iramot, gólt azonban nem tudtak szerezni egyelőre.

01:57
    Spady lövése patan meg, de túl magasra szállt a korong.

01:01
    Pojkar lövés pattan ki, az Újpest tisztázni tud.

00:18
    Turbucz kap 2 percet fogásért.

00:18
    Curilla húz el a jobb oldalon, lapos lövését védi Pleszkán.

00:01

A MOL Liga idény meglepetéscsapatát fogadja ma a HSC Csíkszereda. Az Újpest eddig elváráson felül teljesít, és ez nagyban köszönhető annak, hogy három légiósuk is a legjobb 5 játékos között van a kanadai táblázaton. Név szerint Teemu Kalermo Elomo, Jozef Mihálik és Jussi Petteri Tapio.
    A HSC tegnap csalódást keltő mérkőzés után kapott ki 4-2-re a Ferencvárostól és ezzel egyre jobban kezdtek leszakadni a mezőnytől, így a hazai csapat számára csak a győzelem elfogadható.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

Imre Hunor

Gólok és gólpasszok: 26. Sjölund (Spady, Salló), 34. Curilla (M., Satek) – 31. Mihálik (Hegyi, Tapio), 34. Coleman (Reiter)

2:1   Curilla (HSC)

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Kozuch) – Molnár, Sjölund, Pojkar, Bors, Curilla, Salló, Satek, Mihály, Tranca, Papp, Spady, Bíró O., Bíró M., Pál, Nagy, Bíró T., Farkas, Gecse, Rokaly. Edző: Christer Dreberg
    UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Ágoston) – Reiter, Mihalik, Egyed, Zalavári, Tapio, Ványi, Dömötör,Virág Cs., Hegyi, Coleman, Elomo, Durak, Virág T., Demiters, Garbacz, Turbucz, Gágyor, Szűcs. Edző: Szilassy Zoltán.

Játékvezetők: Topirceanu Cosmin, Gergely Lehel, Máthé István, Rédai Botond