HSC Csíkszereda – Budapešť 3:2 (2:1 szétlövés után) | Debreceni HK – Dab.Docler 4:5 (hosszabbítás vége) | DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 7:5 (vége)
Corona Brasov Wolves – Ferencváros Bp. ESMTK 2:1 (vége)
Corona Brasov Wolves
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Ferencváros Bp. ESMTK
vasárnap 26.10.2014, 18:30 • Patinoarul Olimpic, Brassó • MOL Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 – kor kezdődik..

Ezen a hétvégén a budapesti csapatok erdélyi vendégjátékára figyel a jégkorong MOL liga küzdelmei iránt érdeklődő közönség!
    Szombaton a Ferencváros Csíkszeredán begyűjtötte a három pontot, míg a Brassó – szintén rendes játékidőben – az Újpest ellen diadalmaskodott. Ezek után csap össze a két szombati győztes, a brassói Patinoarul Olimpic Arénában.
    A Fradi célja most már nyilvánvalóan egy tökéletes erdélyi túra, hat ponttal a zsákban és persze a tabellán felzárkózás folytatása!
    A Brassó, amely a múlt hétvégén egy remek hangulatú és színvonalú Kontinentális kupa csoportküzdelem házigazdája volt és nagy csatában, alig maradt le a továbbjutásról, egyelőre a negyedik helyen található a MOL liga tabelláján, de nem tűnik gyengébbnek a pillanatnyi dobogósoknál. Egyértelműen Ők most az erősebb romániai MOL ligás csapat, sőt a román bajnokság címvédői is.
    Ennek megfelelően nagy csata várható tehát, ha a Ferencváros új szerzeménye, a cseh Jiri Moravec bemutatkozása egyelőre még várat is magára, viszont a Brassóból is hiányzik még a tavalyi szezon MVP-je, Zsók Levente, aki szeptemberben még épp' Pestszenterzsébeten szenvedett sérülést!
    A szikrázónak ígérkező meccs minden rezdülése nyomon követhető lesz a szöveges közvetítésünk segítségével.
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Jelenleg a bemelegítés zajlik a jégen, tartsanak velünk a mérkőzés alatt!

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Filip, Obsut, Péter R., Mihály Á., Klouda – Hietamaki, Piszarenko, Molnár Zs., Saluga, Virág Csanád – Imecs, Nagy Cs., Fodor Cs., Antal Zs., Petres – János, Oprea, Bálint Zs., Péter Zs., Márton. Edző: Jerry Anderson

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai K. (Marton) – Kramar, Cerny, Dubek, Novak, Mikusovic – Horváth A., Hegyi Á., Galló, Borbás, Kiss G. – Lencsés, Lévai, Revák, Pál Z., Farkas L. – Mach, Németh P., Papp Cs. Megbízott edző: Szakács Ferenc

Játékvezetők: Valentin Lascar, Csomortani Zsolt – Csata Attila, Butucel Alexandru.

A csapatok már a jégen, azonnal kezdődik a mérkőzés, maradjanak velünk!

Szokásos sárga-kék szerelésében a Brassó, fehér felsőben az FTC!

00:01

0:04
    A hazaiaké az első buli!

0:30
    Mihály Árpád elől mentett a Fradi kapusa Budai Krisztián!

1:10
    Megint Budai volt munkában, bekezdett a Brassó!

1:51
    Brassói emberelőny, Ales Cerny bottal akasztásért kapott 2 percet.

2:13
    Molnár közeli korongját mentette a Fradi kapusa.

3:40
    Petres a kapu torkából sem tudott betalálni, elütött a korong felett.

3:51
    Az első fór kimaradt, kiegészült a Ferencváros.

4:40
    Tilost ütött a vendégegyüttes!

5:25
    Klouda visszatett korongja volt pontatlan a jobb oldalon Mihálynak.

6:30
    Virág Csanád nem jutott lövéshez a Fradi kapuja előtt.

6:55
    Kiss Gábor elől ütötte el a korongot a brassói védelem.

7:30
    Fodor Csanád lövése kerülte el a Fradi kapuját.

8:25
    Ezúttal a brassóiak ütöttek tilost.

8:51
    Budai korcsolyázott ki a kapujából és mentett Virág Csanád elől, de közben már egy kiállítás a Fradiból, Kramar kapta bottal akasztásért! Újabb brassi emberelőny.

9:10
    Péter Zsolt közeli korongját védte Budai Krisztián.

9:55
    Kétszer egymás után is védeni tudott a ferencvárosi portás!

10:30
    Obsut nagy lövését fogta megint Budai!

10:51
    Ezt is kihúzta a Fradi, kiegészült a vendégcsapat!

11:50
    Egy kicsit egyoldalú most a meccs, 5 az 5 ellen is csak a Brassó támad, újabb ferencvárosi tilos felszabadítás!

12:50
    Volt egy kis gond a technikával kedves nézőink, amiért elnézést kérünk, egyelőre továbbra is gól nélküli az állás Brassóban!

14:20
    Botfogásért Mikusovic is kapott 2 percet.

16:20
    Ezt az emberhátrányt is kihúzta a Fradi védelme.

17:00
    Revák és Pál elől mentett a brassói védelem.

20:00

Uralta az első harmadot a házigazda Brassó, de mivel három emberelőnyt is kihasználatlanul hagytak, így egyelőre gól nélküli az állás!
    Tartsanak velünk a szünetet követően is!

Jönnek a csapatok a folytatásra, azonnal indul a második harmad, tartsanak továbbra is velünk, egyelőre 0-0 az állás!

20:01

20:05
    Egyelőre a ferencvárosiaké a korong.

20:40
    Kramar középre tartó lövését hárította Polc, az első igazi kapura tartó korong a Fraditól!

23:06
    Megint a ferencvárosi Mikusovic kapott 2 percet, ezúttal gáncsolásért, újabb brassói fór!

24:30
    Egyelőre kiütik a korongot az emberhátrányban lévő zöld-fehérek.

25:06
    Ez a brassói emberelőny is kimaradt, kiegészült a Fradi!

25:55
    Tilost ütöttek a ferencvárosiak.

26:30
    Budai védte Saluga egészen közeli lövését!

27:00
    Polcnak kellett rátenyerelnie a korongra a túlsó kapunál!

27:24
    Itt az első Fradi emberelőny, Obsut kapott fogásért 2 percet!

28:10
    Budainak kellett emberelőnyben hárítania Mihály Árpád korongját.

29:24
    Nincs gól továbbra sem, kiegészült a Brassó!

29:55
    Polc védte szépen Kiss Gábor lövését.

30:15
    Brassói részről most egy tilos felszabadítás!

30:30
    Budai a kapujából kikorcsolyázva mentett a brassói támadók elől.

31:00
    Újabb brassói tilos!

31:10
    Lesen akadt el egy Fradi akció, ráadásul szándékos, így a bedobás a zöldek kapuja előtt!

31:30
    Nem igazán van most folyamatos játék a jégen, ráadásul a gól továbbra is hiánycikk!

31:49
    Újabb brassói emberelőny, Horváth András kapott 2 percet testre ütésért!

32:50
    Saluga egészen közeli lövését védte Budai.

33:49
    Hihetetlen! Ez a brassói fór is kimaradt, kiegészült ismét a Fradi csapata!

34:30
    Nagy Csaba lövése után ment el a korong Budai kapuja mellett!

35:30
    Beszorul most a Ferencváros, de pontatlanok a brassói támadások.

35:50
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Gólszerző REVÁK. Assziszt: Papp Cs.. Megbosszulta magát a sok kihagyott brassói emberelőny, Papp Csaba középre tett korongját REVÁK ZOLTÁN lőtte Polc kapujába! 0-1

36:22
    Testre ütésért Piszarenko is kapott 2 percet, most a Fradi lesz emberelőnyben!

36:45
    Súlyosnak látszó sajnálatos sérülés, egy brassói fiú a jégen, egy kemény ütközést követően!

36:45
    Petres Magor Tivadar az, akit úgy kell letámogatni a jégről! Mielőbbi jobbulást kívánunk a brassói csatárnak!

37:30
    Klouda lépett ki emberhátrányban, de Budai mamutjával védte a közeli lövést!

37:55
    Kramar nagy lövését védte szépen Polc, a brassói kapus!

38:22
    Továbbra sincs emberelőnyös gól a meccsen, kiegészült a brassói csapat!

39:00
    Klouda közeli lövését védte Budai!

39:10
    Megint Budai! Eddig remekel a ferencvárosi kapus!

39:13
    A Brassó gólt szerzett!
    Gólszerző KLOUDA. Assziszt: Obsut. Ezt már Budai sem háríthatta! Jaroslav Obsut korongját, PETER KLOUDA piszkálta a Fradi kapujába! 1-1

40:00

A második harmad is hozott 4 kiállítást – kettőt az egyik, kettőt a másik oldalon – de emberelőnyből egyelőre képtelenek betalálni a csapatok!
    Ellenben 5 az 5 ellen Revák és a másik oldalon Klouda is eredményes tudott lenni, így egyelőre 1-1-re áll ez a vártnál talán alacsonyabb színvonalú találkozó!
    Minden kérdés nyitott viszont, érdemes tehát velünk tartani az újabb szünetet követően is!

Jönnek a csapatok a jégre, azonnal folytatódik a találkozó, maradjanak velünk, hiszen nagyon izgalmas harmadik harmad elé nézünk!

40:01

40:05
    Egyelőre a hazaiaké a korong!

40:20
    Tilost ütöttek a ferencvárosiak!

42:20
    Pál Zoltán cselezgetett, majd kapura lőtt, Patrik Polc hárított!

42:55
    Mihály Árpád egészen közeli korongját védte Budai Krisztián!

43:30
    Klouda elől mentett a Fradi védelem, gólhelyzetben.

44:10
    Virág Csanád bombáját is védte a Fradi kapusa!

44:48
    Gólszerző PISZARENKO. Assziszt: Virág Csanád és Péter R.. Péter Róbert korongjával Virág Csanád megkerülte a kaput, kicsalta Budait is, a visszatett korongot pedig JEVGENYIJ PISZARENKO vágta az üresen árválkodó kapuba! 2-1 a Brassó javára!

46:00
    Próbál támadni, az immár egygólos hátrányban lévő Fradi!

47:00
    Tilost ütöttek azonban most a zöld fehérek!

48:40
    Galló elől nagyon nehezen mentett a Brassó szlovák kapusa Polc!

50:00
    Novak belőtt korongja nem okozott nagy gondot Polc kapusnak!

51:10
    Megint Galló Illés kevergetett a brassói kapu előtt, de ebből sem lett meg a második ferencvárosi gól.

52:00
    A túloldalon Budai volt munkában, Bálint közeli lövését védte a Fradi kapusa!

52:37
    Piszarenko most gáncsolt, kapott is 2 percet, a Fradi pedig egy egyenlítési sanszot!

53:00
    Saluga emberhátrányban kapura küldött fonákját védte szépen Budai!

53:18
    Megint Budainak kellett védenie, miközben fórban van a Fradi!

54:00
    Galló egészen közeli korongját csípte el Polc!

54:37
    Nem tudott élni az emberelőny adta lehetőséggel a Fradi, kiegészült a Brassó!

55:00
    Megint Budainak kellett nagyot védenie, most Saluga közeli lövésénél!

56:02
    Testre ütésért megint Piszarenkonak kell kiülnie 2 percre, ismét Fradi emberelőny!

57:10
    Kiss Gábor egészen közelről Polc kapusba lőtte a korongot!

57:31
    Oda a Fradi emberelőnye, Vaclav Novak bottal akasztásért kapott két percet!

58:01
    Belül vagyunk a harmadik harmad utolsó kettő percén, egyelőre 4 a 4 ellen a felek a jégen!

58:02
    Kiegészült a Barssó, most Ők vannak emberelőnyben!

58:30
    Mihály egészen közeli korongját hárította Budai!

59:31
    Kiegészült a Fradi, de már nagyon kevés a hátralévő idő!

60:00

Nem volt egy kimondottan jó meccs a Brassó és a Ferencváros mérkőzése, legalábbis ahhoz képest, amit a MOL ligában megszoktunk az utóbbi időszakban!
    Küzdelem, hajtás és hat brassói-, valamint négy ferencvárosi emberelőny kimaradása jellemezte ezt a 60 percet, valamint három gól, amely mindegyike 5 az 5 elleni szituációból esett!
    A többet kezdeményező és lehetőségeivel valamivel jobban sáfárkodó Brassó egygólos sikere megérdemelt!
    Viszont az utóbbi időben sok nehézséggel küzdő FTC összességében jól helytállt. a múlt hét végén a nemzetközi porondon is vitézkedő dél-erdélyi együttes ellen!
    Kiegyenlített tehát továbbra is a MOL liga pontvadászata, érdemes lesz velünk tartani a következő meccsek alkalmával is!
    Mára köszönjük szépen a hokibarátok megtisztelő figyelmét, de kattintsanak ránk más sportágak közvetítései esetén is! (20:47:32)

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 40. Klouda (Obsut), 45. Piszarenko (Virág Csanád, Péter R.) – 36. Revák (Papp Cs.)