Ajka – Újpest FC 1:1 (3:5 bűnt. vége) | Kisvárda – Vác FC 4:0 (vége) | Pécsi MFC – Debreceni VSC 1:0 (vége)
Szolnok – MTK Budapest FC 2:1 (vége) | Gyirmót – Győr 2:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Ferencvárosi Torna Club 0:0 (1:3 bűnt. vége)
Szolnoki MÁV FC
2:1 (0:1)
MTK Budapest FC
szerda 29.10.2014, 17:00 • Tiszaligeti stadion, Szolnok • Magyar Kupa

Nagy meglepetésre az NB II-es Szolnok legyőzte az NB I-ben remeklő MTK. Az első félidőben 10 percig uralta a játékot az MTK egyébként egyenlő erők küzdelme volt. A második félidőben is kiegyenlített volt a játék, de Szolnoknak már több helyzete volt. Előbb egy 11-esből egyenlítettek a hazaiak, majd Rokszin szépségdíjas lövésével megszerezték a győzelmet. Az MTK a mérkőzés végén sem tudta kapuja elé szegezni a Szolnokot. Megérdemelten jutott a Szolnok a Magyar Kupában legjobb nyolc közé.

90+2
    Papucsek tisztázott ismét a szolnoki kapu előtt.

90+1
    A ráadás 3 perc.

90
    Fritz fejelt haza egy előreívelt labdát.

88
    Hidvégi bal oldali beadását Papucsek fejelte ki.

88
    Lengyel rossz labdája.

87
    Mundi lépett ki a védők közül, de Vukmir fellökte.

86
    Papucsek nem tudott felszabadítani, Hrepka kevergetett hosszan a kapu előtt.

85
    B.Tóth maradt lenn, de nem kellett ápolni.

84
    B.Tóthot könyökölte le Vukmir.

83
    Rokszin lépett kii a jobb összekötő helyén, de forgolódni kezdett, odalett a lehetőség.