Ajka – Újpest FC 1:1 (3:5 bűnt. vége) | Kisvárda – Vác FC 4:0 (vége) | Pécsi MFC – Debreceni VSC 1:0 (vége)
Szolnok – MTK Budapest FC 2:1 (vége) | Gyirmót – Győr 2:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Ferencvárosi Torna Club 0:0 (1:3 bűnt. vége)
Szolnoki MÁV FC
2:1 (0:1)
MTK Budapest FC
szerda 29.10.2014, 17:00 • Tiszaligeti stadion, Szolnok • Magyar Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

A Magyar Kupában a nyolc közé jutásért csap össze az NB II-es Szolnok, az NB I-ben parádézó MTK-val a szolnoki Tiszaligeti stadionban, a továbbjutás egy mérkőzésen dől el.

A találkozó esélyese egyértelműen az MTK, hiszen a fővárosiak szárnyalnak az ősszel. Második helyen állnak az NB I-ben. Sorozatban 11(!) legutóbbi meccsüket megnyerték és az NB I-ben is zsinórban már hétszer diadalmaskodtak. Az előző körben a Magyar Kupában a megyei I. osztályú Jászapáti otthonában 8-0-ás győzelmet arattak Kantáék. Az NB I-ben éppen Kanta a legeredményesebb játékosa a kék-fehéreknek 6 találattal.

A Szolnok is remek sorozatot tudhatott maga mögött az NB II-ben, hiszen sorra aratta győzelmeit a bajnokaspiránsok ellen is, de a legutóbbi fordulóban vereséget szenvedett a Békéscsabától.Ezzel a harmadikról a negyedik helyre csúszott vissza a gárda a tabellán. Az MK legutóbbi fordulójában az NB III-as Nagyatádot verte a MÁV 2-0-ra.

A két együttes legutóbb 2012-ben találkozott egymással Ligakupa mérkőzésen, akkor az MTK győzött 4:2-re.

A csapatok már melegítenek a pályán.

Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC: Pokorni – Vári, Papucsek, Mile, Fritz – Kenderes, Lengyel – Bohner, Nagy I., Rokszin – Zsolnai
    Cserék: Nacsa – Antal, Zvara, Galambos, B. Tóth, Mundi , Tóth D.

MTK Budapest FC: Groppioni – Poór, Vukmir, Kelemen, Hidvégi – Pölöskei, Hajdú – Dr. Horváth, Kanta, Hrepka – Torghelle
    Cserék: Hegedűs – Kálnoki Kis, Deutsch, Thiam, Fernandez, Cseke

Játékvezetők: Berger J., Kormányos II., Szvetnyik.

A csapatok bemutatása zajlik.

Fehérben a Szolnok, kékben az MTK játszik majd.

1

1
    A Szolnok kezdte a mérkőzést.

2
    Rokszin lőhetett 12 méterről egy jobb oldali beadás után, de rosszul találta el a labdát.

3
    Vári mentett remek mozdulattal Horváth elől.

3
    Hajdú lőtt 20 méterről ballal, pattogós lövése mellé ment.

4
    Mile tálalt Zsolnai elé, aki viszont nem tudta átvenni a labdát.

5
    Pölöskei jobb oldali beadását Mile fejelte ki.

6
    Horváth vett át rosszul egy indítást.

7
    Az MTK birtokolta magabiztosan a labdát.

8
    Hajdú löbbölt be egy labdát a védők mögé, de Torghelle nem tudta erősen kapura lőni a labdát.

9
    Fritz bal oldali beadása átszállt a jobb szélre, Vári lőtt 13 méterről felsőlécet az onnan kipattanót még Fritz kapura lőtte, de azt Groppioni könnyedén védte.

11
    Kanta indítása senkinek sem volt jó.

12
    Zsolnait buktatta Vukmir 30 méterre a vendég kaputól.

13
    Hrepka és Poór nem értette meg egymást a jobb oldalon, Szolnok jöhetett bedobással.

13
    Vári vett át jól egy labdát a jobb szélen, Hidvégi csúnyán buktatta.

14
    Fritz kereszt labdája hosszú volt Nagynak.

15
    Hrepka maradt lenn a földön, de ápolni nem kellett.

16
    Kelemen lépett bele Nagy passzába, pedig Bohner már kiugrásra készen várta a labdát.

17
    Horváth remekül játszotta magát tisztára a jobb összekötő helyén és lőtt laposan a hosszú felé,de kevéssel mellé ment a labda.

18
    Rokszin bal oldali beadása elment a kapu előtt, senki sem ért hozzá.

19
    Nagy szögletét Groppioni húzta le magabiztosan.

20
    Horváth indított, de Hrepka lesre futott.

21
    Kanta bal oldali beadását Horváth fejelte fel, Pokorni lehúzta Torghelle elől.

22
    Papucsekről ment ki a labda, a szögletet Kanta rúgta Papucsek kifejelte.

23
    Egy kósza MTK-kísérlet szállt mellé.

24
    Rokszin baloldali beadását bólintotta ki Kelemen.

25
    Hajdú ismét a védők mögé löbbölt labdával kísérletezett, de Vári magabiztosan haza fejelte a labdát.

26
    Hrepka tette ki a kontra végén a jobb összekötő helyén érkező Torghellének, aki 12 méterről alárúgott as labdának, de mellé szállt a játékszer.

27
    Papucsek adta el a labdát a saját 16-osán belül és Kanta átívelt labdája után Horváth lőtt kapásból mellé.

28
    Az MTK gólt szerzett!

Egy MTK kontra végén jobbról kapott remek passzt PÖLÖSKEI ZSOLT középen, aki pár méterről a szinte üres kapuba passzolt.

30
    Kanta lőtt távolról ,Pokorni magabiztosan védett.

31
    Zsolnai cselezgetett a bal oldalon, szögletet harcolt ki végül.

32
    Kelemen fejelte haza a szöglet után a labdát.

33
    Kanta adott remek passzt Horváthnak, aki visszatette Kantának, de középpályás lábáról lecsúszott a labda.

34
    Hrepka tekert, de beleléptek a lövésébe, így fölé szállt.

35
    Az utóbbi percekben átvette az irányítást az MTK, nem véletlen, hogy megszerezte a vezetést.

36
    Veszélyes helyzet volt. Nem értette meg egymást Mile és Pokorni.

37
    Most megtartotta hátul a labdát a Szolnok.

38
    Lengyel adott pocsék labdát Fritznek.

39
    Hidvégi beadása keltett zavart a szolnoki védelemben, végül Papucsek tisztázott.

40
    Rokszin vezette ki a labdát a pályáról.

41
    Vári előzte meg Hrepkát, ezzel megakadt a vendég akció.

42
    Kenderes passzolt ellenfélhez, ígéretes helyzetben.

43
    Hrepka volt lesen a bal szélen.

44
    Lengyel adott egy jó labdát, Rokszin bal oldali beadása azonban a kapu mögött landolt.

45
    Nagy cselezett sokat, túl sokat.

45+1

Sokáig kiegyenlített volt a játék, mindkét oldalon adódtak lehetőségek és labdabirtoklásban sem nőtt a fővárosi csapat a hazaiak fölé. A 25. percet követően az MTK felpörgette a játékot és több helyzetet is kidolgozott rövid időn belül. Az egyikből Pölöskei megszerezte a vezetést. A hátralévő időben már lassan csordogált a játék, az MTK nem erőlködött, a MÁV pedig nem tudta feltörni a vendég védelmet.

46

46
    Az MTK kezdte a második félidőt.

46
    Mundi váltotta Zsolnait.

48
    Vári ismét jól szerelte Hrepkát, Kanta átadását követően.

49
    Hidvégi bal oldali beadása a kapu mögött landolt.

50
    Rokszin adta el a labdát, Horváth szerezte meg.

51
    Hidvégi tört előre, de felborította Milét, szabadrúgás kifelé.

52
    Jobb oldali lapos beadás után Hrepka került hatalmas ziccerbe 7 méterről üresen lőhetett, nagyot védett Pokorni.

53
    Nagy lépett ki a védők mögül, de centerezni akart pedig nem jött középen senki.

54
    Hajdú mutatott be remek cselt Mile szabálytalanul állította meg.

55
    B. Tóth érkezett Bohner helyett.

56
    Hrepka sarokkal játszotta volna meg Torghellét, de pontatlan volt.

57
    Vári lőtt 25 méterről, de Vukmir útját állta a lövésnek.

58
    Szép szolnoki támadás végén Rokszin lőtt messziről méterekkel mellé.

59
    Mile szerelte becsúszva Poórt.

60
    A szöglet után a hosszún lévő Poór bólintott fölé.

61
    B. Tóth passzolt Mundi háta mögé 20 méterre a vendég kaputól.

62
    Torghellét váltotta Fernandez, Torghelle ma nem remekelt.

63
    11-est kapott a Szolnok, B.Tóthot rántotta le Kelemen középen 12 méterre a kaputól egy jobb oldali beadás előtt.

63
    Kelemen B.Tóth lerántásáért kapott sárgát, ezért 11-es is járt a Szolnoknak.

64
    A Szolnok gólt szerzett!

NAGY ISTVÁN a büntetőt a jobb sarokba lőtte ballal. Groppioni a másik oldalra dőlt, nem volt esélye.

65
    Nagy előbb becsapta Vukmirt, majd a védő csak megszerezte a labdát.

66
    B.Tóth nem érte már el Nagy indítását.

67
    Hrepka volt ismét lesen, pedig remek labdát kapott.

69
    Horváth zárt vissza és szerelte Fritzet.

70
    Nagy rúgta rá rutinosan a labdát Hrepkára.

71
    Fernandez került ziccerbe, öt méterről lőtt, Pokorni védett.

72

Kontrázott a Szolnok és ROKSZIN ÁDÁM jobbról húzott befelé és ballal 22 méterről kilőtte a jobb felső sarkot, gyönyörű mozdulat volt.

73
    Hrepka kísérletezett, nem járt sikerrel.

74
    Szépen fejlődött fel a szolnoki támadás. Végül B.Tóth vesztett labdát.

75
    Fernandezt nem tudta átjátszani Milét.

76
    Rokszin húzott el remekül a bal szélen és éles szögből lőtt ballal, de mellé trafált.

77
    B.Tóth kapott indítást remekül játszotta magát tisztáras Kelemen mellett, laposan lőtt 15 méterről Groppioni védett.

78
    Dr. Horváth helyére érkezett a fiatal Cseke.

79
    B.Tóth centerezett jobbról, de csak Hidvégit találta meg.

80
    Mundi pörgette fel feleslegesen a labdát.

81
    Cseke bal oldali beadása centikkel szállt le Fernandez feje fölött.

82
    Cseke következő beadása sem volt pontos.

83
    Rokszin lépett kii a jobb összekötő helyén, de forgolódni kezdett, odalett a lehetőség.

84
    B.Tóthot könyökölte le Vukmir.

85
    B.Tóth maradt lenn, de nem kellett ápolni.

86
    Papucsek nem tudott felszabadítani, Hrepka kevergetett hosszan a kapu előtt.

87
    Mundi lépett ki a védők közül, de Vukmir fellökte.

88
    Lengyel rossz labdája.

88
    Hidvégi bal oldali beadását Papucsek fejelte ki.

90
    Fritz fejelt haza egy előreívelt labdát.

90+1
    A ráadás 3 perc.

90+2
    Papucsek tisztázott ismét a szolnoki kapu előtt.

90+3
    Poór rántotta le a megugró Mundit.

90+3
    Pokorni húzott le egy beadást.

90+4

Nagy meglepetésre az NB II-es Szolnok legyőzte az NB I-ben remeklő MTK. Az első félidőben 10 percig uralta a játékot az MTK egyébként egyenlő erők küzdelme volt. A második félidőben is kiegyenlített volt a játék, de Szolnoknak már több helyzete volt. Előbb egy 11-esből egyenlítettek a hazaiak, majd Rokszin szépségdíjas lövésével megszerezték a győzelmet. Az MTK a mérkőzés végén sem tudta kapuja elé szegezni a Szolnokot. Megérdemelten jutott a Szolnok a Magyar Kupában legjobb nyolc közé.

Szolnok – MTK 2:1

Köszönöm a figyelmet! (18:52:54)