csütörtök 30.10.2014, 18:00 • Érd Áréna, Érd • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Félidei és végeredményt tudunk csak erről az összecsapásról közölni.

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Kostiukova, Krpez, Kisfaludy, Klivinyi, Kovács Anna., Signaté, Mester, Nick, Pálos-Bognár, Schatzl, Szekeres, Takács K., Vukcevic

EUbility Group – Békéscsabai Előre NKSE: Kölcze, Sipeki – Bottó, Diószegi, Gávai, Glusica, Kovács Anett, Mézes, Nikolayenko, Sári, Szabó V., Szögi, Tóth S., Török, Walfisch

Játékvezetők: Bacs József, Bóna Szabolcs.

11-7 arányban vezet az Érd az első játékrész kétharmadához közelítve. (11:7) (11:7)

21
    Egyetlen egyszer vezetett eddig a Békéscsaba, 4:5-nél! (11:7) (11:7)

22
    Krpez áll ki két percre. (11:7) (11:7)

22
    Időt kér az Érd együttese. Egyelőre négy gólos előnyben vannak a hazaiak. (11:7) (11:7)

23
    SZEKERES Klára növeli ötre a hazai előnyt. (12:7) (12:7)

24
    GÁVAI válaszol gyorsan a túloldalon. (12:8) (12:8)

26
    Két rontott támadás után NIKOLAYENKO szerez átlövésgólt. Közelebb lopózik a Csaba. (12:9) (12:9)

26
    KLIVINYI Kinga hűti le a kedélyeket, újra négy közte. (13:9) (13:9)

27
    Beindult a gólgyártás, GÁVAI újabb találata után megint csak három. (13:10) (13:10)

28
    VUKCEVIC beállóból, ismét négy közte. (14:10) (14:10)

29
    Hamarosan vége az első félidőnek, 5:5-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, onnantól ugrott meg az Érd. (14:10) (14:10)

30
    SCHATZL Nadine a bal szélről eredményes. Újra megvan az öt gól az Érd javára! (15:10) (15:10)

30
    Az utolsó másodpercekben még WALFISCH zúdítja a kapuba a félidő utolsó csabai gólját. (15:11) (15:11)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (15:11)

A kiállítások aránya eddig 2:4, az Érd pedig vezet négy góllal, köszönhetően a félidő derekánál látható remek sorozatának. A négy találat különbség nem behozhatatlan, de azért a hazaiak nyugodtabban vonulhatnak szünetre.

Érd – Békéscsaba: 15-11, hamarosan folytatjuk a szünet után!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:11)

32
    Két rontott támadás a félidő elején. (15:11) (15:11)

33
    Glusica kap kettő percet, ez az ötödik csabai kiállítás ma már. (15:11) (15:11)

33
    SCHATZL váltja gólra az emberelőnyt. (16:11) (16:11)

34
    Labdát szerez az Érd. (16:11) (16:11)

34
    KLIVINYI újabb góljával az eddigi legnagyobb különbség, hat gól a két csapat között. (17:11) (17:11)

35
    Újabb két perces kiállítást kap Szögi Tímea, de mivel már az elsől 20 percben összeszedett két ugyanilyen büntetést, piros lappal kiáll Szögi! (17:11) (17:11)

35
    Egyik legfontosabb láncszemét, az irányítóját veszíti el a Békéscsaba, innentől nagyon nehéz helyzetben a vendégek, ráadásul újabb emberhátrány. (17:11) (17:11)

36
    KLIVINYI Kinga ismét eredményes, már hét gól a hazai előny! (18:11) (18:11)

37
    Időt kér a Békéscsaba. Kezd nagyon meglépni az Érd. (18:11) (18:11)

37
    Kovács Anett is kiáll kettő percre, a megszokott, nagyon erőszakos csabai védekezés eredménye a nyolcadik kiállításuk. (18:11) (18:11)

38
    Szinte nincs is teljes létszámban a Békéscsaba eddig a második félidőben. (18:11) (18:11)

38
    Emberhátrány ellenére talál be LEPOSAVA. (18:12) (18:12)

38
    KISFALUDY Anett emberelőnyből. (19:12) (19:12)

39
    Gyors támadás végén GÁVAI Szonja még mindig emberhátrányban talál be. (19:13) (19:13)

40
    KLIVINYI ismét eredményes. Kinga lövőformája jó előjel a hazai rendezésű EB előtt! (20:13) (20:13)

40
    LEPOSAVA beindult, egy fault ellenére is betalál már teljes létszámnál. (20:14) (20:14)

40
    Kostiukova áll ki kettő percre, a harmadik érdi büntetés ma. (20:14) (20:14)

40
    Időt kér az Érd. Magabiztos az előny, de még nem lehet hátradőlni. (20:14) (20:14)

41
    Oda az emberelőny a vendégeknek, Bottó is kiállítva két percre. (20:14) (20:14)

41
    PÁLOS-BOGNÁR góllal büntet. Újra megvan közte a hét. (21:14) (21:14)

42
    KLIVINYI tarthatatlan, újabb gól a fiatal irányító-átlövőtől, az eddigi legnagyobb különbség, nyolc közte. Az Érd egészül ki elsőként. (22:14) (22:14)

43
    Tapsvihar jár KLIVINYI Kingának, újabb találat, elképesztően belejött. Kilenc az előny, eldőlt a meccs, lassan rászámolnak a Csabára. (23:14) (23:14)

44
    Időt kér a Békéscsaba ismét. Hatalmas a különbség a két csapat között és a vendégek egyelőre nem találják az ellenszert. (23:14) (23:14)

44
    Vukcevic áll ki két percre. (23:14) (23:14)

45
    Eladja a labdát a Békéscsaba, majd az Érd is. (23:14) (23:14)

46
    Újabb érdi labdaszerzés után KRPEZ talál a hálóba, megvan a tíz közte! (24:14) (24:14)

47
    Szétesni látszik a Békéscsaba, SIGNATÉ góljával már 11 gól a különbség. Ez a félidő eddig 10-3!! (25:14) (25:14)

48
    Sok a pontatlanság, az eladott labda. (25:14) (25:14)

49
    Újabb két elszúrt támadás után heteshez jut az Érd. (25:14) (25:14)

49
    KRPEZ értékesíti a büntetőt, 12 gól a különbség, végképp eldőlt a találkozó már 11 perccel a vége előtt! (26:14) (26:14)

50
    Kicsit kiengedett az Érd, már nem összpontosítanak annyira. (26:14) (26:14)

51
    Nem képes a kapuba találni a Csaba, sorra elszúrja a helyzeteit is. Elveszett a hit a vendégekből. (26:14) (26:14)

52
    Hosszú idő után rezdül a háló, KRPEZ egy hétméterest vág a kapuba! (27:14) (27:14)

53
    KOSTIUKOVA a jobb szélről. Kétszer annyi gólon az Érd, mint ellenfele. Erre vajon ki számított? (28:14) (28:14)

53
    Cserélget az Érd, Mester is a pályán már. (28:14) (28:14)

54
    Mester már mehet is pihenni két percig, kiállították. (28:14) (28:14)

54
    Abszolút gólképtelen a Békéscsaba, az Érd egy másik fiatal cseréje TAKÁCS KITTI növeli tizenötre a hazai előnyt. (29:14) (29:14)

55
    GÁVAI tör meg egy rendkívül hosszú góltalansági sorozatot. 14 perc után (!) talált be ismét a Békéscsaba! (29:15) (29:15)

56
    Nem koncentrál már egyik csapat sem igazán, a 40. perc környékén feladta a Békéscsaba, az Érd pedig már nem igazán motivált. Egyértelműen bejelentkezett az Érd a felsőházi rájátszásba, ha tartja ezt a formáját. (29:15) (29:15)

57
    Akár teniszeredmény is lehetne, 30-15 TAKÁCS Kitti újabb találatával. (30:15) (30:15)

58
    Hetest harcol ki a Békéscsaba. (30:15) (30:15)

58
    Nincs újabb gól, Tóth nem talál a kapuba hetesből sem. (30:15) (30:15)

59
    Az utolsó percekben járunk, a lényegi kérdések már régen eldőltek. (30:15) (30:15)

59
    A második piros lap a meccsen. Kovács Anett is megkapja harmadik két perces büntetését, végleg kiállítva! (30:15) (30:15)

59
    KLIVINYI a megítélt büntetőt is belövi, nagyon megy ma Kingának. (31:15) (31:15)

60
    Az utolsó percben SIGNATÉ is megszerzi második gólját, megalázó a különbség. (32:15) (32:15)

60
    Mérkőzés vége. (32:15)

Hatalmas különbséggel győzött az Érd együttese ezen a találkozón, a 27. percben, három gól különbségnél ez egyáltalán nem volt várható. Szinte mindenki megtette a magáét, a védekezés kiemelkedő volt a hazai csapatban, különösen a második félidőben.
    Kiemelhetően Klivinyi Kinga és az érdi kapusok a meccs hősei a mai napon, de szépen termeltek a csapattársak is. Kinga a 26. percben szerezte első gólját, de végül hat gólig jutott. A csabai csapatban Gávai próbálta tartani a lelket, nem akadt ma igazán társa ebben.

Tegnap a Győr győzte le a Vácot 18 góllal, most egy újabb hatalmas különbségű győzelem, az Érd veri 17 góllal a Békéscsabát, ez kevésbé volt várható. A második játékrészben a Csaba 14 percig nem dobott gólt és az egész félidőben összesen négy találatig jutott, ez borzalmasan kevés.

Két piros lap és rengeteg kettő perces kiállítás is jellemezte a vendégek védekezését, ami a mai napon az átlagosnál is keményebbre sikeredett.

Érd – Békéscsaba: 32-15!
    ---- (19:35:42)

Eubility Group - Békéscsabai Előre NKSE: Kölcze, Sipeki – Bottó, Diószegi, Gávai, Glusica, Kovács Anett, Mézes, Nikolayenko, Sári, Szabó V., Szögi, Tóth S., Török, Walfisch

Játékvezetők: Bacs József, Bóna Szabolcs