Hamburger SV – Bayer Leverkusen 1:0 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – Werder Bremen 1:2 (vége) | Hannover 96 – Eintracht Frankfurt 1:0 (vége)
VfB Stuttgart – VfL Wolfsburg 0:4 (vége) | Bayern München – Borussia Dortmund 2:1 (vége)
1. FSV Mohuč 05
1:2 (1:1)
Werder Brémy
szombat 01.11.2014, 15:30 • Coface Arena, Mainz • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik..

Az 1. FSV Mainz 05 csapata idén nagyon jól szerepel. A Bundesliga 6. helyén álló gárdája 14 pontot gyűjtött eddig. Figyelemre méltó az is, hogy csak egyszer szenvedtek vereséget.

Az egykor szebb napokat is látott Werder Bremen csapata az utolsó – 18. helyen áll. A zöld-fehér vendégek 4 pontot gyűjtöttek be, viszont 9 lejátszott mérkőzésükön egyszer sem tudtak nyerni!

Megtörik a rossz sorozat és megszerzi első győzelmét a vendég csapat? Vagy a Mainz továbbra is menetel a bajnokságban?
    Kiderül 15:30-kor! Tartsanak velünk!

1. FSV Mainz 05: Karius – Brosinski, Bungert, Bell, Diaz – Geis, Baumgartlinger – Samperio, Malli, Koo – Okazaki

Cserék: Kapino – Allagui, Djuricic, Jara, Park Joo-Ho, Sliskovic, Wollscheid

Vezetőedző: Kasper Hjulmand

Werder Bremen: Wolf – Gebre Selassie, Prödl, Galvez, Garcia – Fritz, Kroos, Junuzovic – Obraniak – Bartels, Di Santo

Cserék: Strebinger – Aycicek, Caldirola, Hajrovic, Mulongoti, Makiadi, Selke

Vezetőedző: Victor Skripnik

Játékvezetők: Wolfgang Stark; Asszisztensek: Mike Pickel, Martin Petersen; Tartalék játékvezető: Thorsten Kinhöfer.

A hazai csapat piros felsőben és fehér alsóban játszik ma délután. A vendég gárda pedig egységes fekete szerelésben.

1

1
    A vendég csapat kezdte meg a mérkőzést

1
    Az agresszív hazai letámadást követően vendég szabadrúgás következik

2
    Prödl akarta felrúgni a labdát, de lecsúszott a védő lábáról, így bedobás a hazai csapatnak.

2
    Labdavesztés, vendég szabadrúgás és fault. Most a Mainz végezhet el pontrúgást – saját térfeléről.

3
    Eddig többet pattog a hazai térfélen a labda.

3
    A Mainz gólt szerzett!

SHINJI OKAZAKI!
    Egy gyors kontra végén, a csatár egy visszahúzós csellel elküldött 2 védőt és kilőtte a kapu bal alsó sarkát!
    Klasszikus kontra, szép befejezéssel!
    Vezet a Mainz!
    OKAZAKI - 1:0

4
    Kroos lépett be keményen. Hazai szabadrúgás!

5
    A beívelést Okazaki fejelte 9 méterről kapura – Wolf óriásit védett!
    Szöglet!

6
    A szöglet veszélytelenül pattogott ki a 16-oson túlra. A visszaívelést Malli kotorta kapura. Wolf biztos kézzel hárított!

7
    Sokkolta a gyors gól a vendég csapatot. Beszorul a Werder saját térfelére.

8
    Továbbra is támadásban maradnak a hazaiak. Malli, Okazaki és Koo eddig nagyon él!

9
    Saját térfelére visszavitte a labdát a hazai csapat és adogatnak a védők egymás között

10
    Diaz beadását fejelte ki Prödl.

11
    Malli ugratta ki Samperiot – de a spanyol lesen volt. Óriási mázlija van a vendég csapatnak!

12
    Kezd ébredezni a vendég csapat – eljutottak a hazai 16-osig.

12
    Fritz került a földre. Werder szabadrúgás – elég messziről

13
    Galvez kísérlete borzalmas volt. Jócskán fölé ment. Kirúgás!

14
    Veszélyesen játszik a vendég csapat. Lépéskényszerben vannak, támadni próbálnak, de ez a kontrából élő hazai csapatnak nagyon fekszik.

15
    Prödl – Galvez játszik össze, adogatnak hátul, majd indítják Di Santot. Hosszan...

16
    Egy vérszegény lövés a vendég csapattól. Kariusnak nem volt különösebben nehéz dolga...

17
    Ismét felpörgette a játékot a hazai csapat. A vendég védők eddig nem állnak a helyzet magaslatán.

18
    Gebre Selassie fejjel ment szögletre. Nagyon kellett, mert érkezett mögötte egy hazai támadó!

18
    Veszélytelen kísérlet volt.

19
    Wolf gyors indítással dobta játékba Di Santot. De a támadó szabálytalankodott védőjével szemben.

20
    Kroos a nyakánál fogva húzta vissza ellenfelét. Besárgult a középpályás

20
    A hazai kapuson kívül minden mezőnyjátékos a vendég térfélen van.

21
    Diaz – Gebre Selassie versenyfutás és párharc végén vendég kirúgás...

22
    Nagyon hamar elveszti a labdát a vendég csapat. Alig-alig van náluk a játékszer

23
    Egy kontra, aminek végén Okazaki elől ment fejjel Fritz.

23
    Galvez hátulról kaszálta el ellenfelét. Sárga lap!

24
    A szöglet végén Malli tekert kapura Kroos szorításában. Alig mellé! Ez a kapustól bemehetett volna!

24
    Ismét Okazaki elől kellett menteni! Most Prödl volt jó helyen!

25
    Bartels vezethette egyedül 3 védőre a labdát. De győzött a túlerő!
    Szabadrúgás a Mainz csapatának!

26
    Továbbra sem találja a fogást a hazai csapaton a Werder.
    Mainz szöglet következik!

27
    Koo fejelt, de jó egy métert tévesztett.

27
    Malli adott egy hajszálnyival hosszabb labdát Koo-nak. Kirúgás...

28
    A hazai védelem jól megjáratta a labdát.

28
    Samperio húzott el a jobb szélen és adott középre. A védők tisztáznak úgy, hogy kirúgással jöhet a vendég csapat.

29
    Okazaki harcolt ki egy bedobást. De nem alakult ki belőle komoly helyzet.

30
    Egy kósza vendég támadási kísérlet. Bartels kísérlete nem volt jó se beadásnak, se lövésnek. Kirúgás!

30
    Di Santo felé ment egy indítás, a támadó azonban lesen volt.

31
    Az utóbbi percekben inkább a mezőnyben folyt a játék. De ez csak annak köszönhető, hogy a Mainz-i támadások utolsó passzai pontatlanok!

32
    Vendég támadás, de győz a hazai túlerő és tisztáznak a bekkek.

33
    Samperio lökte fel Fritz-et. Vendég szabadrúgás!

34
    Egy jobb oldali beadás Bungerttől, de Garcia takarított.

35
    Továbbra is a hazai csapat birtokolja többet a labdát. Bár az utóbbi percekben már nem veszélyeztették Wolf kapuját.

36
    Egy veszélyes vendég támadás. Di Santo passzolt a kapu elé – Bartels egy gondolattal maradt le a labdáról! Kirúgás

37
    Bartels lökte fel Bungert-et. Hazai szabadrúgás!

37
    A beívelést kapu felé próbálta fejelni Okazaki, de ez nagyon gyenge kísérlet volt.

38
    Egy szép támadást indított Malli. Passzát Samperio kapta. Azonban a középre adás Okazaki mögé jött, így oda a helyzet!

39
    Hazai szabadrúgás, amit Bungert végzett el, de elhalt a kísérlet a sorfalban.

40
    Nagyon lassan és pontatlanul építik támadásaikat a vendégek.

41
    Geis tartotta fel ellenfelét. Vendég szabadrúgás.

42
    A felívelés Garciat találta meg, aki nagyon sután ért a labdához. Így a játékszer könnyen Karius zsákmánya lett!

43
    Brosinski harcolt ki csapatának egy szögletet.

44
    A beadást követően a védők és a támadók sem találták a labdát.Nagy kavarodás végén egy vendég szabadrúgás!

45
    A játékvezető büntetőt ítélt.
    Karius húzta el a ziccerben kilépő Bartels lábát!

45
    A Werder gólt szerzett!

FRANCO MATIAS DI SANTO!
    A büntetőt kivédte Karius – bal alsót célozta a támadó. Ám jött az ismétlés a csatártól és fejjel bevette az üres kaput!
    1:1
    Di SANTO - 1:1

45+1
    Még egy kósza hazai kísérlet, de ennyi...

45+1

Igazán élvezetes első félidőt láthatott a közönség. Egy gyors hazai gól, majd a futószalagon kidolgozott és kihagyott helyzetek – Mainz részről. A vendég csapatot megfogta a gyors találat és nagyon tompán játszottak.
    ...és jött a 45. perc, egy teljesen ártatlannak tűnő Werder akció... Bartels elhúzta a labdát a kapus mellett és... Büntető!
    Di Santo másodjára nem hibázott és egalizált.

Kérdés mit hoz a második félidő? Egy leblokkolt hazai és vérszemet kapó vendég csapatot? Vagy behúzza a Mainz a 3 pontot?

Hamarosan jön a második félidő!
    Maradjanak velünk!

Érkeznek a csapatok a második félidőre...

46

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46
    Koo volt szabálytalan. Stark vendég szabadrúgást ítélt.

47
    Hazai szabadrúgással folytatódik a játék. De még Garcia maradt lent a földön.

48
    Gebre Selassie mentett Okazaki elől. Bedobás!

48
    Samperio elől szedte fel a labdát Wolf.

49
    Okazakit faragják a védők. Kétszer egymás után harcolt ki szabadrúgást.

51

A leshatárról lépett ki a támadó, aki bal szélről kicsit kisodródva átemelte a kapust. Fordított a Werder!
    Micsoda teljesítmény!
    Di SANTO - 1:2

52
    Egy kósza hazai támadás – majd egy Wolf kirúgás...

52
    Fel van adva a lecke a Mainznak. Az első félidőben több nagy helyzetet is kihagytak, a vendég csapat kétszer ért fel a hazai kapuig és szereztek két gólt!

53
    Gebre Selassie fejelte hátra a labdát. Szemmel láthatólag el kezdte ölni a játékidőt a vendégcsapat.

54
    Kicsit tanácstalannak tűnnek a hazaiak...

54
    Brosinski beadásába lépett bele Garcia.

55
    A szögletet követően lecsorgó labdát Baumgartlinger szúrta kapura – Wolf biztos kézzel hárított!

56
    Gyors vendég kontra és Di Santo!
    A támadó 3 méterről (üres kapura) hagyta ki – a kihagyhatatlant!

56
    Obraniak-ot váltja Makiadi

57
    Brosinski követett el szabálytalanságot!

57
    Di Santo keményen kapura tekerte a labdát. Karius öklözött látványosan!

58
    Elkeseredetten támad a hazai csapat és nyílik ki hátul. Karius ért le egy Junuzovic lövésre! Szöglet!

59
    A szöglet veszélytelen volt!

60
    Fordult a kocka!
    Most a hazai csapat van lépéskényszerben és a vendég csapat játszhat kontrára!

61
    Támadásban a hazai csapat!

62
    A második félidőben nagyon kínlódik a Mainz.

63
    Okazaki felé egy hosszú indítás... Kirúgás!
    Wolfot figyelmezteti a játékvezető, hogy ne húzza az időt!

64
    Di Santo tálalt Makiadi elé, csak kicsit volt hosszú!

65
    Lesállás miatt vendég szabadrúgással folytatódik a játék!

65
    Bartels esett el megint a büntetőterületen belül. De most nem volt semmi...

66
    Egy szép hazai támadás végén Brosinski ad ismét pontatlanul középre! Wolf húzta le a labdát!

67
    Ilyet is ritkán látni! Szabálytalan dobás miatt elveszi a játékszert a spori!
    Garcia után Brosinski dobhat!

68
    Djuricic a friss ember a pályán. Koo helyén folytatja a támadó!

68
    Gebre Selassie mentett az utolsó pillanatban Okazaki elől. Jól játszik a jobb hátvéd!

69
    Okazaki felé egy beadás. A japán csatár azonban lesen volt!

70
    Wolf! Eddig bírta a játékvezető a kapus időhúzásait! Sárga lap!

71
    A mérkőzés képe sokat nem változott. A hazaiak nem tudják feltörni a vendégek védelmét. A Werder pedig nem szándékozik mindenáron támadni. A kontrákra pedig nem volt gondjuk az utóbbi percekben!

72
    Okazaki lőtte ki a jobb alsó sarkot. De Geis passza már lesen találta a japán támadót!

73
    Malli rógott oda Makiadinak. Sárga lap!

74
    Nagyon brusztolnak a csapatok a pályán. Csak a lesgólon kívül nagyon nem forogtak veszélyben a kapuk!

75
    Djuricic tartott rá Garcia lábára. Csúnya eset, jogos sárga lap!

75
    Egyre jobban kapkodnak a hazaiak és ez meglátszik a pontosságukban, valamint a sok elkövetett szabálytalanságok számában is!

76
    Kakaskodás a pályán! Fritz a földön fekszik.
    Diaz lövése találta fejen...

77
    Di Santo fűzött be 2 védőt, de a harmadik már útját állta.

78
    Allagui érkezett a pályára. Malli kap pihenőt!

79
    Teljesen visszaállt a vendégcsapat a saját térfelére. Így az átlövések és a beadások sem okoznak nagy gondot a védelemnek!

79
    Egy vendég kontra.... Di Santo ad középre, de senki nem érkezett ott.

80
    Bungert szerelt keményen, de szabályosan. Vendég bedobás.

81
    Egy felívelés Di Santo felé. A támadó el is csúszott, a labda is hosszú volt – jöhet a Mainz.

82
    Diaz beadása Fritz kezéről pattant le – szabadrúgás – veszélyes helyről!

82
    Geis szabadrúgása a sorfalról pattant szögletre!

83
    Ismét a középpályás a főszereplő. A szöglete sem jobb, mint a szabadrúgása.

84
    Okazaki lövése pattant le Galvezről! Szöglet!

84
    Hajrovic váltja a két gólt szerző Di Santot!

85
    Sliskovic váltja Baumgartlingert. Szűk 5 perce lesz!

86
    Bartels is pihenőt kap. Mulongoti a friss ember a pályán!

87
    A cserék közben nem volt értékelhető játék. Jobbára mezőnyben járatták a labdát a felek.

88
    Nagyon meddő ez a hazai fölény.
    Diaz unta meg a csatárok játékát és szánta el magát lövésre. A védő felszabadította a vendég kaput! Nagyon csúnyán mellé ment a kísérlete!

89
    Támadásban a Mainz. De nagyon jól védekezik a vendég csapat.

90
    Allagui kapott egy jó labdát Djuricic-től. A támadó nagyon lassan készült lövésre. Így a kísérletébe belevetődött Makiadi.
    Füttyszóval díjazták a nézők!

90
    Sliskovic fejelés közben szabálytalankodott!

90+1
    3 perc lesz a ráadás!

90+1
    Bellék majdnem összehoztak egy gólt hátul! Karius vetődött jó ütemben ki!

90+2
    ...és itt lehetett volna a slussz poén!
    Galvez fejelte ki társai elől a labdát, pont Samperio elé. A támadó egyből lőtt, de nagyon csúnyán fölé ment!

90+3
    Hiába minden úgy látszik! Wolf jön ki kapujából és húzta le a felívelést!

90+3

Két ellentétes félidőn vagyunk túl.
    Az elsőben igazolta a két csapat, hogy miért állnak ott a tabellán, ahol. A Mainz korán vezetést szerzett és Okazaki, Koo és Malli révén folyamatosan veszélyeztették a vendég kaput. A félidő végére azonban alább hagyott a lendület és a semmiből találtak egy tizenegyest a vendégek.
    Így a félidőben egállal mehettek pihenni a csapatok.

A második félidőben egy szimpla kontra végén előnyhöz jutott a Werder Bremen. Di Santoval ma nem bírtak a védők. Hiába volt a nyomás és a cserék sorozata, a labdabirtokláson kívül sokat nem tudtak újítani a piros-fehér hazaiak.
    Az utolsó 20 percre pedig teljesen eltűnt a maradék színvonal is. Bunkerfocit játszó vendégeket és kínlódó Mainz-i támadásokat láthatott a közönség.

Meglepetés eredmény, de a látottak alapján igazságos a Werder sikere.

A hazai csapatból Okazaki, Geis, Koo játszott átlagon felül. A vendégektől pedig Garcia, Kroos, Bartels és Di Santo emelkedett ki!

Köszönjük figyelmüket és tartsanak velünk legközelebb is! (17:33:15)