10. Pastor Maldonado venezuelai Lotus-Renault 1:47.870 p h.
    11. Romain Grosjean francia Lotus-Renault 1 kör h.
    12. Jenson Button brit McLaren-Mercedes 1 kör h.
    13. Kimi Räikkönen finn Ferrari 1 kör h.
    14. Esteban Gutiérrez mexikói Sauber-Ferrari 1 kör h.
    15. Danyiil Kvjat orosz Toro Rosso-Renault 1 kör h.
    Nico Hülkenberg német Force India-Mercedes 16
    Sergio Pérez mexikói Force India-Mercedes 1
    Adrian Sutil német Sauber-Ferrari 0
    Leggyorsabb kör: Vettel (50. kör) 1:41.379 (23:00:17)

Megérdemelten nyerte a versenyt Hamilton, és ezzel már 22 pont az előnye 2 futammal a vége előtt.
    Ricciardo is dicséretet érdemel, mert a rossz rajt után a 7. helyről jött fel a dobogóra remek sebességgel.

56/56
    Hamilton végül a gyorsaságával megnyerte a futamot!

55
    Vettel előzte meg Buttont és ezzel újra a 10. pontszerző helyen van. Még a 9. Grosjeant is megelőzheti.

54
    Massa is közel van Ricciardohoz, de előzni már talán nem lesz ideje.

53
    Hamilton és Rosberg között pedig 3 mp a különbség.

52
    Grosjean és Räikkönen is megelőzi Kvyatot, aki így nem lesz pontszerző.

51
    Vergne előzött nagyot, agresszíven ment el Grosjean és Maldonado mellett, de Vergne manővere veszélyes volt.

50/56
    Massának jelzik, hogy nyomhatja neki, mert Ricciardot talán még megelőzheti.

49
    Vettel még kijött egy kerékcserére a 7. helyről, így ebből nem lesz pontszerzés.

48
    Kvyat a Ferrarival is harcol és meg is előzi Räikkönent.

47
    A 9. helyen álló Buttonra pedig Grosjean közeledik minden körben.

46
    Rosberg jön fel közelebb Hamiltonhoz, de így is 2 mp a különbség.

45
    A spanyol Ferraris most Vettel mögött van már és támadni is fogja.

44
    Alonso is kijött és a 7. helyre tért vissza a boxból Vettel mögé.

43
    Räikkönen még csak most jött ki az utolsó kerékcserére.

42
    Grosjean mögé Button ért közel, aki támadhatja is a franciát és meg is előzi.

41
    Maldonado kap Stop and Go büntetést, mert a boxban hajtott gyorsan.

40/56
    A jelenlegi pontszerzők: Hamilton, Rosberg, Ricciardo, Massa, Bottas, Alonso, Räikkönen, Kvyat, Magnussen, Vettel.

39
    Maldonado esett vissza az utolsó előtti 14. helyre.

38
    Kvyat a 8. helyen van remek helyen, aki 9 helyet jött előre a rajtpozíciójához képest!

37
    Vettel is visszatért a pontszerzők közé ezzel, a 10. helyen a négyszeres VB.

36
    Alonso mögé feljött Räikkönen újra a 7. helyre, mivel Maldonado is kint volt utolsó boxkiállásán.

35
    Rosberg is kint volt, így az angol visszaáll az élre és az előnye is nőtt.

34
    Kvyat mögött most Magnussen van az utolsó pontszerző helyen, miközben Hamilton volt kint a boxban.

33
    Massa is kijött a friss gumikért, de Ricciardo meg tudta őt is előzni azzal, hogy hamarabb állt ki egy körrel!

32
    Ricciardo és Bottas is kint volt kerékcserén, nekik talán ez volt az utolsó.

31
    Maldonado 7. helye egyértelműen meglepetés, Räikkönen van mögötte, a Ferrainak illene előtte végeznie.

30/56
    Rosberg majd 2 mp-re van lemaradva Hamilton mögött, de ebből még bármi lehet.

29
    Vettel a boxban járt, így a 13 helyre esett vissza egyelőre.

28
    Alonso jön fel a 6. helyre, mivel a célegyenes végén megelőzte a másik McLarent, Magnussent is.

27
    Grosjean és Vergne is megelőzte Vettelt, aki már csak a 11. és szenved az autóval.

26
    Gutierrez továbbra is a mezőny végén versenyzik a 15. helyen.

25
    Alonso megelőzi Buttont, Hamilton pedig a célegyenes végén bebújt Rosberg mellé!

24
    Hamilton ezekben a körökben gyorsabb a csapattársánál, de ez még visszaüthet.

23
    Kvyat is kint volt a boxban, és a 14. helyre tért vissza az utolsó előtti helyre.

22
    Button és Alonso csatázik nagyot a fél pályán keresztül, és még nincs vége.

21
    Hamilton gyorsan közelebb ért a némethez, lefelezte a távolságot.

20/56
    A jelenlegi pontszerzők: Rosberg, Hamilton, Massa, Ricciardo, Bottas, Kvyat, Magnussen, Button, Alonso, Vettel.

19
    Rosberg a kerékcserék után 2.5 mp előnyre tett szert Hamiltonnal szemben.

18
    Hülkenberg adja fel a futamot technikai hiba miatt és félre is állt.

17
    Jönnek ki a többiek is, Hamilton és Alonso is lecserélte az abroncsokat.

16
    Bottas is kijött kerékcserére, de Ricciardo éppen bejött így elé, mivel ő már kint volt az előbb. 4. helyen az ausztrál.

15
    Massa jön a boxba, de Ricciardo is követi a kerékcserére. Más stratégián vannak mostantól.

14
    Ricciardo közel ért Bottashoz, lassan akár támadhatja is majd.

13
    Nagyon elszakadtak már a Williamsektől is a Mercedesek, de Alonsoék már Ricciardotól is nagyon elmaradnak.

12
    Gutierrez és Vergne kap 5 mp-es büntetést, gyorsan hajtottak a Safety Car alatt. A boxban kerékcserénél majd letölthetik.

11
    Mivel a két McLaren kijött a 2. körben a boxba, így Magnussen a 12. jelenleg, Button pedig mögötte.

10/56
    Rosberg és angol csapattársa között továbbra is csak 1 mp körüli a különbség.

9
    Maldonado, Vergne és Grosjean is pontszerző helyen van jelenleg a 8.-10. helyeken.

8
    Rosberg után Hamilton is megfutja a futam leggyorsabb körét.

7
    Vettel a 15. helyen van jelenleg, mögötte Gutierrez az utolsó pozícióban a versenyen.

6
    Két Mercedes, két Williams, Ricciardo és két Ferrari az élen sorrendben.

5
    Rosberg és Hamilton jól kapta el az új rajtot, Ricciardo pedig megelőzte Alonsot a célegyenes végén.

4
    Bejön a Safety Car.

3
    Perez beállt a boxba és Sutil is kiesett természetesen.

3
    Takarítják a pályát és elviszik a pályáról Sutil autóját.

3
    Perez volt a hibás a balesetben, nekiment Räikkönennek is féktávon, majd ezután Sutilnak.

2
    Többen is kijöttek a boxba és a lágyakat lecserélik közepes keverékre.

2
    Bejön a Safety Car, mert Sutil összeütközött néhány autóval.

1
    Rosberg magabiztosan eljött a rajtnál.

1
    Ricciardo két helyet esett vissza az 5. helyről, de megelőzi Magnussent.

1
    A rajt után Massa és Alonso is lerajtolta Bottast, de a finn maradt még a Ferrari előtt.

A verseny elkezdődött.

Elindult a felvezetőkör.

Megérdemelten nyerte az Időmérőt Rosberg, aki a 3. edzésen még fékproblémákkal küzdött. Hamilton tegnap nem tudta felvenni vele a versenyt. Bottas pedig immár a biztos 3. a két Mercedes mögött. Szinte már a dobogóért sem lehet harcolni a Williamsekkel. De így is izgalmas futam lehet a mai, hiszen a rajt az éles kanyarral sok meglepetést tartogathat. Ráadásul most Rosberg indulhat kedvezőbb helyzetből a két Mercedes közül.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A verseny 21:00 - kor kezdődik..