Siófok – Győr 27:40 (vége) | Békéscsaba – Dunaújvárosi KKA 24:26 (vége) | Vasas SC – MTK-Budapest 25:41 (vége)
Siófok KC
27:40 (10:19)
Győri Audi ETO KC
szerda 05.11.2014, 18:00 • Beszédes József Általános Iskola tornacsarnoka • Magyar kupa

Őrült találkozó lett belőle a végére. Már az első játékrészben is huszonkilenc gólt láthattunk, de a második félidő ezt jócskán megfejelte és végül 67 gólnak (!) tapsolhattak a szurkolók! Az őszi bajnoki fordulóban jócskán megnehezítette a Győr dolgát a Siófok, ma azonban nem tudta. Kettős érzések lehetnek a siófokiakban most. Egyrészt ebben a bajnokságban még egy csapat sem tudott 27 gólt dobni a BL címvédőjének, másrészt azonban 40 gólt senkinek sem tudott eddig lőni a Győr idén.

A védekezések mindkét oldalon erősen szellősek voltak, a Győr azonban kiváló támadójátékkal kompenzálta ezt úgy, hogy Görbicz nevezve sem volt, Löke pedig szintén nem lépett ma pályára. A siófoki csapatból kiemelkedett Szekerczés, főleg az első félidőben, a cserék közül pedig Fauszt nyújtott átlagon felülit, az elején még Such tett hozzá sokat, a kapuban Kumpelnek ment jobban.

A bajnoki éllovasnál is akadtak jócskán kiváló teljesítmények, Herr, Kovacsics, Hornyák Ágnes is remek napot zártak, Szepesinek és Sennek is akadtak bőven jó megmozdulásai. Hornyák Ági az utolsó percekben beálló poszton hihetetlenül jól játszott.

Ezzel a nagyon sima győzelemmel a Győr bejutott a magyar kupában a legjobb nyolc közé, a Siófok a papírformának megfelelően, bár meglepően nagy különbségű vereséget szenvedve búcsúzott.

Siófok – Győr: 27-40!
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (19:31:31)

60
    Mérkőzés vége. (27:40)

60
    Az utolsó másodpercben FAUSZT Éva rendezetlen védelem ellen eredményes. (27:40) (27:40)

60
    Nem kerüli el a Siófok a negyvenet, BARACSKAI a jobb szélről talál a hálóba! (26:40) (26:40)

60
    BUZSÁKI Nikolett a bal szélről lehetetlen szögből lövi a rövidbe. (26:39) (26:39)

60
    HORNYÁK Ágnes mit művel ma! Egy kézzel veszi át a labdát és beállóból bombáz a hálóba! (25:39) (25:39)

59
    Termány lő mellé jobb kettőből. (25:38) (25:38)

58
    HORNYÁK Ágnes rendezetlen védelem ellen talál a hálóba. (25:38) (25:38)

58
    Fauszt lövőkedve megjött, de ez most fölé ment. (25:37) (25:37)

57
    Müller lövését védi Kumpel. A túloldalon Grubisic rúgja ki Buzsáki ziccerét. Marad a Siónál. (25:37) (25:37)

57
    FAUSZT szépen kanyarodott középre és átlövésből eredményes! (25:37) (25:37)

57
    BARACSKAI Patrícia első gólja, a bal alsóba lőtte a hetest! (24:37) (24:37)

57
    Schneider ütött oda Szepesinek, kettő perces kiállítás. (24:36) (24:36)

56
    HORNYÁK Ágnes nem piskóta, beállóban két emberrel a nyakán is bebombázta a bal felsőbe! (24:36) (24:36)

56
    SZABADFI Ágnes is beállóból eredményes, nem unatkozunk! (24:35) (24:35)

56
    HORNYÁK ismét labdát kap középen és ugyanoda, a jobb felsőbe pattintja. (23:35) (23:35)

55
    Továbbra is gólszüret, POLICS Tímea lő gólt a túloldalon gyors támadás végén. (23:34) (23:34)

55
    HORNYÁK Ágnes beállóban kapott labdát majd bepattintja a hálóba. (22:34) (22:34)

55
    A Győr is "fiatalít", a jobb szélre érkezett Baracskai Patrícia. (22:33) (22:33)

Siófok KC: Pastrovics, Kumpel – Buzsáki, Termány, Piedade, Wörz, Szabadfi, Szekerczés, Szalai, Orbán Annamária, Fauszt, Deáki, Németh Cs., Erdősi, Such, Polics
    Győri Audi ETO KC: Herr, Grubisic – Löke, Sen, Korsós, Baracskai, Kovacsics, Aguilar, Amorim, Planéta, Szepesi, Milanovic-Litre, Hornyák Á., Bognár-Bódi, Müller

Játékvezetők: Horváth Péter – Marton Balázs