Siófok – Győr 27:40 (vége) | Békéscsaba – Dunaújvárosi KKA 24:26 (vége) | Vasas SC – MTK-Budapest 25:41 (vége)
Siófok KC
27:40 (10:19)
Győri Audi ETO KC
szerda 05.11.2014, 18:00 • Beszédes József Általános Iskola tornacsarnoka • Magyar kupa

Őrült találkozó lett belőle a végére. Már az első játékrészben is huszonkilenc gólt láthattunk, de a második félidő ezt jócskán megfejelte és végül 67 gólnak (!) tapsolhattak a szurkolók! Az őszi bajnoki fordulóban jócskán megnehezítette a Győr dolgát a Siófok, ma azonban nem tudta. Kettős érzések lehetnek a siófokiakban most. Egyrészt ebben a bajnokságban még egy csapat sem tudott 27 gólt dobni a BL címvédőjének, másrészt azonban 40 gólt senkinek sem tudott eddig lőni a Győr idén.

A védekezések mindkét oldalon erősen szellősek voltak, a Győr azonban kiváló támadójátékkal kompenzálta ezt úgy, hogy Görbicz nevezve sem volt, Löke pedig szintén nem lépett ma pályára. A siófoki csapatból kiemelkedett Szekerczés, főleg az első félidőben, a cserék közül pedig Fauszt nyújtott átlagon felülit, az elején még Such tett hozzá sokat, a kapuban Kumpelnek ment jobban.

A bajnoki éllovasnál is akadtak jócskán kiváló teljesítmények, Herr, Kovacsics, Hornyák Ágnes is remek napot zártak, Szepesinek és Sennek is akadtak bőven jó megmozdulásai. Hornyák Ági az utolsó percekben beálló poszton hihetetlenül jól játszott.

Ezzel a nagyon sima győzelemmel a Győr bejutott a magyar kupában a legjobb nyolc közé, a Siófok a papírformának megfelelően, bár meglepően nagy különbségű vereséget szenvedve búcsúzott.

Siófok – Győr: 27-40!
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (19:31:31)

60
    Mérkőzés vége. (27:40)

60
    Az utolsó másodpercben FAUSZT Éva rendezetlen védelem ellen eredményes. (27:40) (27:40)

60
    Nem kerüli el a Siófok a negyvenet, BARACSKAI a jobb szélről talál a hálóba! (26:40) (26:40)

60
    BUZSÁKI Nikolett a bal szélről lehetetlen szögből lövi a rövidbe. (26:39) (26:39)

60
    HORNYÁK Ágnes mit művel ma! Egy kézzel veszi át a labdát és beállóból bombáz a hálóba! (25:39) (25:39)

59
    Termány lő mellé jobb kettőből. (25:38) (25:38)

58
    HORNYÁK Ágnes rendezetlen védelem ellen talál a hálóba. (25:38) (25:38)

58
    Fauszt lövőkedve megjött, de ez most fölé ment. (25:37) (25:37)

57
    Müller lövését védi Kumpel. A túloldalon Grubisic rúgja ki Buzsáki ziccerét. Marad a Siónál. (25:37) (25:37)

57
    FAUSZT szépen kanyarodott középre és átlövésből eredményes! (25:37) (25:37)

57
    BARACSKAI Patrícia első gólja, a bal alsóba lőtte a hetest! (24:37) (24:37)

57
    Schneider ütött oda Szepesinek, kettő perces kiállítás. (24:36) (24:36)

56
    HORNYÁK Ágnes nem piskóta, beállóban két emberrel a nyakán is bebombázta a bal felsőbe! (24:36) (24:36)

56
    SZABADFI Ágnes is beállóból eredményes, nem unatkozunk! (24:35) (24:35)

56
    HORNYÁK ismét labdát kap középen és ugyanoda, a jobb felsőbe pattintja. (23:35) (23:35)

55
    Továbbra is gólszüret, POLICS Tímea lő gólt a túloldalon gyors támadás végén. (23:34) (23:34)

55
    HORNYÁK Ágnes beállóban kapott labdát majd bepattintja a hálóba. (22:34) (22:34)

55
    A Győr is "fiatalít", a jobb szélre érkezett Baracskai Patrícia. (22:33) (22:33)

54
    FAUSZT ütemtelenül talpról a jobb alsóba lő! (22:33) (22:33)

54
    Termány Rita és Polics Tímea is a pályán. (21:33) (21:33)

54
    AGUILAR lő a hálóba, jobb kettőben tört be sikerrel. Emberelőnyben a Siófok. (21:33) (21:33)

54
    Hornyák Ági a falban beállóként. (21:32) (21:32)

53
    FAUSZT Éva középről, talpról nagyon szép átlövésgólt szerez! (21:32) (21:32)

53
    Két perces kiállítás Korsósnak. (20:32) (20:32)

52
    Cserélget a Siófok is, Buzsáki, Fauszt és Schneider a pályán. (20:32) (20:32)

52
    MÜLLER a jobb szélről a rövidbe talál emberelőnyből. (20:32) (20:32)

51
    ORBÁN távoli átlövése emberhátrányban is beakad! (20:31) (20:31)

51
    KORSÓS újra a bal alsót választja a hetesnél. 12 gól a különbség, az eddigi legnagyobb. (19:31) (19:31)

51
    Két perces kiállítás Deáki Dórának. (19:30) (19:30)

50
    Szalai került ziccerbe beállóban, Grubisic lábbal védett. (19:30) (19:30)

50
    AMORIM lendületből irtózatos erejű bombát ereszt meg a kapuba átlövésből. (19:30) (19:30)

50
    Deákit úgy tűnik lökték, de ellene ítélnek. (19:29) (19:29)

49
    SEN lerohanásgólja újra tízet tesz a két csapat közé, végképp eldőlni látszik a találkozó. (19:29) (19:29)

49
    Lépéshiba Szekerczésnél. (19:28) (19:28)

49
    KORSÓS Dorina magabiztosan lövi a hetest a bal alsóba. (19:28) (19:28)

48
    Deákit blokkolják, Amorim. A túloldalon Aguilar harcol ki egy hetest. (19:27) (19:27)

48
    KORSÓS Dorina szerzi meg hátul, majd magabiztosan viszi végig a lerohanást. (19:27) (19:27)

48
    Orbán nem merte rálőni, majd eladja. (19:26) (19:26)

47
    Müller a jobb szélről belép, de egyébként is védett Kumpel. (19:26) (19:26)

47
    Wörz lövése megpattan a blokkon, majd Grubisic indítása pontatlan. Eladja újra a Siófok is közben. (19:26) (19:26)

46
    Planéta átlövését védi Kumpel lábbal. (19:26) (19:26)

46
    Piedade ziccerét védi Grubisic középről. (19:26) (19:26)

45
    Müller a jobb szélről jó helyzetből csúnyán fölé-mellé dobta. (19:26) (19:26)

45
    Wörz "kétkapufás" lövése végül kijön és a Győr szerzi meg! (19:26) (19:26)

44
    PLANÉTA agresszívan támadta meg a falat és jobb kettőből irtózatos bombagólt lőtt. (19:26) (19:26)

44
    Amorim visszatért a pályára és Müller is. (19:25) (19:25)

43
    Alig 13 perc leforgása alatt 15 gól született, messze átlagon felüli. (19:25) (19:25)

43
    Időt kér a Győr. Az utóbbi 6-8 perc egyértelműen a hazaiaké. (19:25) (19:25)

43
    PIEDADE gyors támadás végén beállóból talál a hálóba. (19:25) (19:25)

42
    Kovacsics ellen fújnak belemenést. (18:25) (18:25)

42
    Végül Erdősire játszották a figurát, Grubisic jól zárta a szöget. (18:25) (18:25)

41
    Hosszú hazai támadás. (18:25) (18:25)

40
    A Siófok támad a mínusz hatért. (18:25) (18:25)

39
    Gyenge lövés, Kumpel könnyedén hárítja. (18:25) (18:25)

39
    Ha most nem talál be a Győr, még akár izgalmas is lehet a meccs. (18:25) (18:25)

39
    SUCH Nelly szép figura végén talál a hálóba a jobb szélről. (18:25) (18:25)

39
    Sen lövését hárítja Kumpel. (17:25) (17:25)

38
    Kontrafault Piedade ellen. (17:25) (17:25)

38
    Kumpel most jobb lábbal hárítja Kovacsics büntetőjét! (17:25) (17:25)

38
    Erdősi kap sárgát, Kovacsics pedig hetest. (17:25) (17:25)

37
    Hét perc alatt 13 találat! (17:25) (17:25)

37
    ERDŐSI a bal szélről talál a hálóba, egészen pontosan a hosszú alsóba. Gólszüret ezekben a percekben. (17:25) (17:25)

37
    PLANÉTA az előbbinél is nagyobb átlövésgólt szerez jobb kettőből! (16:25) (16:25)

36
    Kiváló bejátszás után PIEDADE értékesíti a helyzetet beállóból. (16:24) (16:24)

36
    PLANÉTA 10 méterről lő átlövésgólt a jobb oldalról! (15:24) (15:24)

36
    DEÁKI jobb kettőből nagy ziccerben vihette be, nem is hibázta el a ziccert. (15:23) (15:23)

35
    Milanovic-Litre ellen ítélnek a falban. (14:23) (14:23)

35
    PIEDADE beállóból eredményes Orbán szép bejátszása után. (14:23) (14:23)

35
    SEN szemet gyönyörködtető átlövésgólja középről. (13:23) (13:23)

34
    Újabb siófoki hetes. Ez most kimarad, Grubisic védi Orbán hetesét. (13:22) (13:22)

34
    MILANOVIC-LITRE kiváló húzott lövéssel talál beállóból a kapuba. (13:22) (13:22)

33
    ORBÁN Annamária a kapus lába alatt pattintja be a hetest. (13:21) (13:21)

33
    Hiába veri be Litre a jobb oldalról, belépett már. A túloldalon hetest harcol ki a Siófok. (12:21) (12:21)

33
    ORBÁN Annamária bal kettőben tör be és ezúttal sikerrel fejezi be a támadást. (12:21) (12:21)

32
    SEN jobb kettőből, talpról talál Kumpel lába mellett a hazai kapuba. (11:21) (11:21)

32
    Grubisic védi Wörz lövését. (11:20) (11:20)

32
    Egyébként a győri kapuban időközben Grubisic áll már. (11:20) (11:20)

32
    SZEPESI Ivett a bal szélről ejti át a siófoki kapust. (11:20) (11:20)

31
    SZEKERCZÉS talpról a kapus lába mellett talál a hálóba. (11:19) (11:19)

31
    Törlés miatt áll a játék. (10:19) (10:19)

31
    A Siófok kezdte a második félidőt. (10:19) (10:19)

31
    Elkezdődött a második félidő. (10:19)

Sokáig kiválóan tartotta magát a meccs elején többször még vezetni is tudó Siófok, de a játékrész utolsó tíz percében teljesen leblokkoltak támadásban és védekezésben is. A huszadik percben 8:10 volt az állás, az azt követő időszakot 9:2-re hozta le a Győr úgy, hogy Görbicz nevezve sincs, Löke pedig egy másodpercet sem játszott eddig.

Egyelőre tehát a Mosonmagyaróvár ellen látott formáját hozza a Siófok, nem tudták kiküszöbölni a hibákat, már 10 is volt a két csapat közti különbség. Az őszi bajnoki meccsükből kiindulva, valljuk be, nem erre számítottunk, hanem egy utolsó percekig nyílt csatára. Nem hinném, hogy innen fel tud állni már a Siófok, de talán kicsit még szorosabbá tudják tenni.

Siófok – Győri ETO: 10-19, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (10:19)

30
    ERDŐSI a bal szélről most a hosszú felsőt választja. (10:19) (10:19)

30
    Blokkról megy mellé, sarokdobás a zöld-fehéreknek. Aguilar azonban belemegy. (9:19) (9:19)

30
    A félidő utolsó percébe léptünk. (9:19) (9:19)

29
    Sen harcol ki szabaddobást. (9:19) (9:19)

29
    Az első félidő hajrájára eldőlni látszik a találkozó. Újra eladja a Siófok. (9:19) (9:19)

28
    KOVACSICS lerohanásból TÍZRE (!!) növeli a vendégek előnyét. (9:19) (9:19)

28
    SEN indult el lerohanásból, kilenccel vezet a Győr, brutális különbség alakult ki az utóbbi 10 percben. (9:18) (9:18)

27
    A Győr indulhat, Szalai hibázott. (9:17) (9:17)

27
    Müller játssza be beállóba HORNYÁK Ágnesnek, aki bezúdítja a labdát a kapuba. (9:17) (9:17)

27
    Deáki veszít labdát, de most nem tud gyorsan indulni az ETO. (9:16) (9:16)

26
    Időt kér a Siófok ismét. Görbicz nélkül is robog a Győr, már héttel vezetnek a vendégek és Löke még pályán sem volt. (9:16) (9:16)

26
    KOVACSICS a bal szélről tör be újra, nagyon jó szögből most a hosszú oldalt választja. (9:16) (9:16)

26
    Deáki bombáz fölé középről, nagyon lefékezett a Sió. (9:15) (9:15)

26
    Eladta a Siófok, de a Győr is elszúrja, Bognár-Bódi lábához ér a laszti. (9:15) (9:15)

25
    KOVACSICS ezúttal a bal szélről talál a hálóba, visszahúzta a rövid oldalra. (9:15) (9:15)

25
    Rossz bejátszás Szabadfinak. (9:14) (9:14)

25
    AGUILAR tarthatatlan középen, ha megindul. Ötre nő a Győr előnye, kezd elillanni a Győr. (9:14) (9:14)

24
    Szekerczés pattintott átlövése elkerüli a bal alsót. (9:13) (9:13)

24
    Négy gólon tartja a hazai csapat a hátrányát. Közben Sen lő kapufát, de kifelé pattan. (9:13) (9:13)

23
    Müllert blokkolják középen, de marad a zöldeknél. (9:13) (9:13)

23
    Szekerczést blokkolják, Orbán a felső lécet találja el, Szekerczés újabb lövését Herr tolja oldalra. (9:13) (9:13)

23
    Lassacskán azért el-elszakadgat az ETO ellenfelétől. (9:13) (9:13)

22
    AGUILAR tör be gyönyörű csel után középen, majd a kapu bal oldalába lő. (9:13) (9:13)

22
    ERDŐSI a bal szélről ismét kiszúrt Herr-rel, a rövidbe húzta vissza a lövést. (9:12) (9:12)

22
    KOVACSICS kíméletlenül kihasználja a hazai hibát, rendezetlen védelem ellen talál a kapuba. (8:12) (8:12)

21
    Deáki hibázik elöl, lerohan a Győr. (8:11) (8:11)

21
    Sen harcolja ki magának a lövőhelyzetet, de mellédobja. (8:11) (8:11)

20
    Wörz talpról, Herr ráül a labdára. Megállt a Siófok támadásban. (8:11) (8:11)

20
    PLANÉTA nagyon szép átlövésgólt szerez a bal alsóba középről. (8:11) (8:11)

19
    Szerencsére tudja, arcra kaphatott egyet az imént, de már minden rendben. (8:10) (8:10)

19
    Erdősit kell ápolni, reméljük tudja folytatni. (8:10) (8:10)

19
    Such éles szögből próbálta a jobb szélről átemelni Herrt, de mellé dobja. (8:10) (8:10)

18
    Susan MÜLLER a jobb szélről gyors góllal felel. (8:10) (8:10)

18
    ERDŐSI Ildikó nehéz szögből a bal szélről a rövid oldalra. (8:9) (8:9)

17
    Mindkét védelem felkeményedett. (7:9) (7:9)

17
    Mellé dobja a Győr, a túloldalon Müller kap sárgát. (7:9) (7:9)

17
    Deáki lő talpról, könnyű zsákmány Herrnek. (7:9) (7:9)

16
    Aguilar és Planéta is a pályán a vendégeknél. (7:9) (7:9)

16
    Erdősinek kínaira jött volna, de túl magas. (7:9) (7:9)

15
    Kumpel megfogja Kovacsics büntetőjét, az oldalvonalnál pedig Erdősi vetődött a labdára, meg is szerezte. (7:9) (7:9)

15
    Hetest harcol ki a Győr, erre most Kumpel érkezik a hazai kapuba. (7:9) (7:9)

15
    SZEKERCZÉS középről talpról eredményes, Herr csak beljebb tudta segíteni a lasztit. (7:9) (7:9)

14
    SZEPESI Ivett a bal szélről szépen kivitelezett lövéssel talál a bal alsóba. (6:9) (6:9)

14
    A vonalon futott át Erdősi. (6:8) (6:8)

13
    Siófoki időkérés 12:51-nél, jó ideje gólképtelen a hazai csapat. (6:8) (6:8)

13
    BOGNÁR-BÓDI töri meg a hosszú gólcsendet a jobb szélről. (6:8) (6:8)

13
    Wörz talpról, Herrnek ez nem okozott gondot. (6:7) (6:7)

13
    Amorim durrantott fölé a bal oldalról. (6:7) (6:7)

12
    Piedade két kezes lökése Kovacsics ellen, két perces kiállítás. (6:7) (6:7)

12
    Orbán bejátszása pontatlan, Herr indíthat. (6:7) (6:7)

12
    Wörzöt is blokkolják, de Orbán Annamária megszerzi. (6:7) (6:7)

11
    Kovacsics belemenése középen, jól védekezik most a Siófok. (6:7) (6:7)

11
    Orbánt blokkolják, Herr könnyedén lekapja így. (6:7) (6:7)

10
    Kovacsics bejátszása nem pontos Milanovic-Litrének. (6:7) (6:7)

10
    Időt kér a Győri Audi ETO. (6:7) (6:7)

10
    SUCH Nelly igen nehéz szögből is betalál a jobb szélről. (6:7) (6:7)

9
    KOVACSICS bombáz a kapuba, a jobb alsóba egészen pontosan. (5:7) (5:7)

9
    Hétméterest harcol ki a Győr, Milanovic-Litre harcolta ki. (5:6) (5:6)

9
    SZEKERCZÉS nagyon beindult, jobb kettőben tör be és visszahúzza a rövidbe a lövést. (5:6) (5:6)

8
    AMORIM egy fault ellenére is betalál bal kettőből. (4:6) (4:6)

8
    Sárga lapot kapott Amorim. (4:5) (4:5)

7
    SZEKERCZÉS Luca átlövésből eredményes 10 méterről. (4:5) (4:5)

7
    BOGNÁR-BÓDI sikerrel viszi végig a lerohanást. (3:5) (3:5)

7
    Orbán Annamária átlövését Herr hárítja. (3:4) (3:4)

6
    Hiába védte Pastrovics Amorim lövését, HORNYÁK Ágnes jobb kettőben szedte össze a kipattanót és nem hibázta el a ziccert. (3:4) (3:4)

6
    Orbán Annamária bal kettőből kicsit kapkodva lő fölé. (3:3) (3:3)

5
    KOVACSICS higgadtan emeli át Pastrovicsot. (3:3) (3:3)

5
    Kovacsics tör be, hetes a vendégek javára és sárga lap Wörznek. (3:2) (3:2)

5
    SUCH ismétel a jobb szélről, Herr nem tudott hárítani, ismét Balaton-parti előny. (3:2) (3:2)

4
    KOVACSICS a bal felsőbe lövi a büntetőt. (2:2) (2:2)

4
    Amorim tör be bal kettőben, de büntető az ETO javára. (2:1) (2:1)

3
    SUCH tör be a jobb szélről, jó szögből a hálóba talál. (2:1) (2:1)

3
    KOVACSICS Anikó középről, talpról egyenlít. (1:1) (1:1)

3
    Amorim lő, Pastrovics véd, de közben fault miatt szabaddobás. (1:0) (1:0)

2
    Szekerczés tör be a bal oldalra sodródva, de mellé lövi a ziccert. (1:0) (1:0)

2
    Eladja a Győr, kettővel mehet a Sió. (1:0) (1:0)

2
    SZEKERCZÉS jobb kettőből hatalmas átlövésgólt szerez. (1:0) (1:0)

1
    Kontrafault az ETO ellen. (0:0) (0:0)

1
    A zöld mezes Győr kezdte az első félidőt, a Siófok fekete mezben. (0:0) (0:0)

1

Hamarosan kezdenek a csapatok, már megtörtént a bemutatás. A Győr tehát Görbicz nélkül természetesen.

Siófok KC-Galerius Fürdő: Pastrovics, Kumpel – Buzsáki, Termány, Piedade, Wörz, Szabadfi, Szekerczés, Szalai, Orbán Annamária, Fauszt, Deáki, Németh Cs., Erdősi, Such, Polics

Győri Audi ETO KC: Herr, Grubisic – Löke, Sen, Korsós, Baracskai, Kovacsics, Aguilar, Amorim, Planéta, Szepesi, Milanovic-Litre, Hornyák Á., Bognár-Bódi, Müller

Játékvezetők: Horváth Péter – Marton Balázs.

A magyar kupában a legjobb nyolc közé jutás a tét. A jelenlegi női mezőny egyik legjobb összecsapását láthatjuk, a pillanatnyilag harmadik helyen álló és idén igencsak összeálló Siófok fogadja a kétszeres BL címvédő Győri ETO csapatát.

Az előző fordulóban a Siófok idegenben vívta ki a továbbjutást a Szekszárd ellen magabiztosan, a Győr pedig most csatlakozik csak a kupaküzdelmekhez címvédőként. A mérkőzés esélyese természetesen a Győri Audi ETO KC. Ezt megerősíti a Balaton-parti együttes legutóbbi bajnoki fordulóban mutatott teljesítménye, amikor is a Mosonmagyaróvár ellen csak döntetlenre voltak képesek, sőt, az utolsó percben akár még a győzelmet is megszerezhette volna az Óvár.

A Siófok mindenképpen próbálja majd megnehezíteni az ETO dolgát, a vendégekről tudjuk, hogy Görbicz Anita maximum a hetesek erejéig lép pályára majd, mivel állapotos. A bajnokságban Anitával együtt is megnehezítették a Győr dolgát a hazaiak, most lehet ismételni. Izgalmas összecsapásra van kilátásunk.

A találkozó szerdán 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!