BFC Siófok – Szombathelyi Haladás 0:4 (vége) | Cegléd – Nyíregyháza 1:2 (vége) | Soroksár – Pécsi MFC 0:2 (vége)
Szolnok – Diósgyőri VTK 2:1 (vége) | Újpest FC – Ajka 4:1 (vége) | Lombard Pápa FC – Sopron 1:0 (vége)
Győr – Gyirmót 1:3 (vége) | – Fehérvár 1:1 (vége)
ETO FC Győr
1:3 (0:1)
Gyirmót FC Győr
kedd 11.11.2014, 18:00 • ETO Park, Győr • Magyar Ligakupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

A Ligakupa D csoportjában városi rangadót rendeznek ma este, ahol a Győri ETO a Gyirmótot látja vendégül.

A mérkőzés presztízs jellegét most nem csak a derby mivolta adja, hanem az is, hogy Magyar Kupa-mérkőzésen két héttel ezelőtt az NBII-es Gyirmót legyőzte odahaza az ETO-t, ráadásul meglepően simán, 2:0-ra.

A kiesés Horváth Ferenc búcsúját is jelentette az ETO kispadjától, a vezetőedzőt most egy ötfős szakember gárda helyettesíti, amíg meg nem találják az utódot.

Tehát az ETO visszavágna a kupakudarcért, más különösebb tétje nincsen a találkozónak, hiszen a csoportban a Honvéd és a Győr egyaránt 10 ponttal áll, vagyis tovább is jutottak már, a Csákvár és a Gyirmót is az egymás ellen elért 1 ponttal állnak a harmadik és negyedik helyen. Persze az ETO számra fontos lenne az első hely megszerzése, ennek nagy valószínűséggel búcsút inthetnének, ha ma nem sikerülne nyerniük. A csoportban vívott első mérkőzésüket idegenben nyerte meg az ETO 4:1-re.

A hazaiak a pécsi idegenbeli győzelem után készülhetnek a mérkőzésre, míg a Gyirmót egy Sopronban elért döntetlennel hangolt, az utolsó percben bekapott gól azt jelentette, hogy elveszítették vezető helyüket a tabellán, a Mezőkövesd és a Vasas is eléjük került, ráadásul szombaton előbbit fogadják az NBII rangadóján, nem lenne meglepetés, ha a mai mérkőzésen Sisa Tibor pihentetné legjobbjait.

1

2
    Farkas M. ível a kapu elé balról, Kamenar gyűjti be a labdát.

3
    Andorka lépne ki középen, hosszú labdát kap, Kamenáré ez is.

4
    Völgyi beadása pattan szögletre a védőkről.

5
    Kambert kell ápolni egy ütközés után közben, áll a játék.

6
    Völgyi íveli be a szögletet balról, kijön a védőkről, Sváb ismételhet, ezt Deli húzza le.

7
    Kamber közben visszatért a pályára.

8
    Kamber majd Svec ível előre, minkét esetben a védőké a labda, a túloldalon Kamenar előzi meg Andorkát középen.

9
    Andric beadását fogja ölre Deli az ötösön.

11
    A hazaiak játszanak nagy fölényben, de igazi helyzetig nem jutnak a gyirmóti kapu előtt.

13
    Völgyi ível be balról az alapvonalról, Deli húzza le ezt a labdát is.

14
    Kákonyi lő 25 méterről középről, Kamenar könnyedén védi a középre tartó labdát.

16
    Az első negyedóra hazai fölényt hozott, de értékelhető gólhelyzet nélkül vagyunk egyelőre.

18
    Illés ível be jobbról, Völgyi kapásból éles szögből, de jócskán a rövid felső fölé.

19
    Andric ível be jobbról, Lengyel fejeli ki az ötösről a labdát.

20
    Völgyi ível be balról, Illés teszi le a labdát lövésre Andricnak, aki 8 méterről bombáz kevéssel a kapu fölé!

21
    Kvilitaiát szereli oldalra Farkas M., dobhat az ETO.

22
    Sváb ível be balról, Deli húzza le Kvilitaia elől a labdát.

23
    Molnár ütközik közben Kelemennel, lenn marad, de nem kér ápolást, folytatja a játékot.

25
    A Gyirmót gólt szerzett!
    Kis szöglet után PAKU ROLAND kapja vissza a labdát a jobb oldalon, a 16-os sarka közeléből élesen adja be a labdát, ami elsuhan Sváb lába mellett, és így akadálytalanul köt ki a jobb alsóban! 0:1

26
    A kupameccs után érik a meglepetés a Ligakupában is?

27
    Kákonyi lő 22 méterről magasan a kapu fölé.

28
    Andorka lép ki középen, rávezeti a labdát Kelemenre, de egy csel után a védőbe lövi a labdát.

29
    Kollárt kell közben ápolni, Svábbal ütközött.

30
    Stieber jó helyzetből, 15 méterről lő, szögletre pattan egy védőről.

31
    Völgyi szöglete jön jobbról, mentenek a védők.

32
    Völgyi újabb szöglete jobbról, ezt is kifejelik a védők.

33
    Andric rajzolja a labdát Kvilitaia fejére jobbról, mellé bólint a támadó.

34
    Kvilitaiát szereli Présinger a jobb szélen, kirúgás jön ráadásul.

37
    A pálya közepén zajlik most a játék, helyzetek nélkül.

37
    Sváb ível be balról, Deli jön a labdáért, megszerzi.

38
    Kamber veszi le mellel a labdát a kaputól 12 méterre, de kikeveredik a helyzetből.

39
    Most Andric beívelését ártalmatlanítja Deli.

40
    Kamenar jön ki egy előreívelt labdára, könnyedén gyűjti be.

41
    Völgyi a 16-os sarkáról lőhet egy szabadrúgást, a rövid sarkot célozza meg, az oldalhálóban köt ki a labda.

42
    A hajrá az ETO-é, folyamatosan ők támadnak most.

43
    Andric beadását Lengyel fejeli ki a kapu elől.

44
    Kamber nagy bedobását szerzik meg a védők, jöhet a kontra.

45
    Andorka ad be balról, Kamenar vetődve szerzi meg a labdát a támadók elől.

45
    Molnár Mátét találja váratlanul nagy helyzetben egy labda, leveszi, de kézzel ér bele, szabadrúgás kifelé.

45

Meglepetés érik a két csapat kupameccse után itt a Ligakupában is, egy kicsit szerencsés góllal ugyan, de vezet a Gyirmót a fölényben játszó, de igazi gólhelyzetet kialakítani képtelen ETO ellen.

46

47
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Présinger (Gyirmót FC Győr), visszahúzásért.

48
    Völgyi lő 25 méterről magasan fölé.

49
    Molnár ad be jobbról, Kamenar húzza le Andorka elől.

50
    Lengyel ér bele szerencsétlenül egy labdába, de a jobb sarok mellé vágódik a játékszer.

51
    A szöglet után Kákonyi fejéről kerül kevéssel a bal sarok mellé a labda, kis híján öngól...

52
    Jobbról jön egy hazai szöglet, utána Stieber lő 18 méterről, de elakad a védőkben a labda.

53
    Stieber beadását Lengyel csúsztatja ki szögletre Kvilitaia elől.

53
    A szöglet után Kamber lő mellé 22 méterről.

54
    Fekete helyett Kiss Máté a pályán.

55
    Illés indul a bal szélen, Lengyel előzi meg, dobhat is a Gyirmót.

56
    Völgyi emel a védők mögé, hosszú a labda, Deli jön érte.

58
    Az ETO gólt szerzett!
    Andric lövi be a labdát jobbról laposan, GIORGI KVILITAIA jó érzékkel ér bele a kapu előtt, így vágódik az a jobb sarokba! 1:1

59
    Kvilitaia ismét! 20 méterről bombáz kapura, Deli véd bravúrral a bal sarok előtt!

60
    Az egyenlítés megvan, de látszik az ETO-n, hogy itt nem akarnak megállni,.

62
    Kákonyit szerelik a bal szélen, majd Molnár passza pontatlan Andorkának, jöhet az ETO.

63
    Kamber ível fel Andric irányába egy labdát, Deli szerzi meg a 16-oson belül.

64
    Völgyi indulna egy megkerülős csellel a bal szélen, szerelik.

64
    Molnár Máté helyett Szegi a Gyirmótban.

65
    Kelemen szereli becsúszva Kákonyit a jobb szélen.

66
    Andorka helyett Tóth Norbert a pályán.

67
    Szögi labdája pontatlan a középen induló Tóth felé.

68
    Sváb ível be balról, Illés tenné vissza a hosszú sarokról, de felszabadítanak a védők végül.

69
    Kvilitaia megy el jó cselekkel a bal oldalon, a lövésre visszatett labdája pontatlan.

70
    Svec labdája hosszú Kvilitaia felé, Deli gyűjti be.

71
    Kollár helyett Csemer a pályán.

72
    Szegi lő 25 méterről, nem talál kaput.

72
    TÓTH NORBERT kap jó labdát középen, a kicsit késve kimozduló Kamenar mellett helyez a kapu jobb oldalába 12 méterről. 1:2

73
    Andric helyén Szabó Bence játszik.

74
    Ismét a vendégek vezetnek, az egyenlítő gól óta vezettek pár ígéretes támadást, a rutinos Tóth Norbert egyet be is tudott fejezni.

76
    Szabadrúgáshoz jut az ETO a kaputól 25 méterre, középen.

77
    Völgyi nagy erővel lő a jobb felső irányába a szabadrúgásból, Deli bravúrral ment szögletre.

78
    A hazai szöglet veszélytelen.

79
    Csere a Gyirmót FC Győr-nél/nál: lemegy Farkas M., bejön Maidics.

80
    Csere a Győri ETO FC-nél/nál: lemegy Völgyi, bejön Vankó.
    Csere a Győri ETO FC-nél/nál: lemegy Illés, bejön Kerékgyártó.

81
    Sváb teker középre balról, Présinger fejeli ki a kapu elől.

81
    Svec teszi laposan középre a labdát, Deli vetődve szerzi meg Kvilitaia elől.

82
    Vankó indul meg a balösszekötő helyén, Lengyel szereli jó ütemben.

83
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szegi (Gyirmót FC Győr), Szabó Bencét buktatta.

84
    Kákonyi megy el a jobb szélen, a középre tett labdáját Kelemen tisztázza a kapu előtt.

85
    Csere a Győri ETO FC-nél/nál: lemegy Kelemen, bejön Medgyes.
    Csere a Győri ETO FC-nél/nál: lemegy Sváb, bejön Tóth D..

86
    Svec ível be jobbról, Dekli húzza le – szokás szerint.

87
    Szegi kap jó labdát a balösszekötő helyén, Svec lép be elé, így Kamenaré a játékszer.

88
    Szabó Bencét állítják meg lesen.

89
    Kvilitaiát szerelik a 16-oson belül, indul a Gyirmót, de Tóth Norbertet lesen állítják meg jó helyzetben.

90
    Maidics ugratja ki a balösszekötőhelyén KISS MÁTÉT, aki higgadtan helyez a kapu bal sarkába 15 méterről! 1:3

90+1
    Vankó ível be balról, a hosszú saroknál elszámítja a labda ívét Tóth Dániel, oda a lehetőség.

90+1
    3 perc a ráadás.

90+3

A győri városi rangadón meglepetés született, az NBII-es Gyirmót a kupameccs után Liga kupameccsen is legyőzte a Győri ETO-t. Ezt a látottak alapján megérdemelte. A teljes képhez hozzátartozik, hogy egyik csapat sem a legerősebb összeállításával lépett pályára, de a "fiatalítás" a Gyirmótnak jött be. A mérkőzés folyamán szinte végig az ETO játszott fölényben, de rendre ívelésekkel próbálkoztak, ezeket Deli illetve a védők szinte kivétel nélkül hatástalanították, míg a Gyirmót kontratámadásaiban végig ott volt a veszély.

A vendégek félidei vezetése után még tudott egyenlíteni az ETO, de a cserékből is a Gyirmót jött ki jobban. Mindkét második félidei góljukat cserejátékos szerezte és mindkétszer szép támadás végén. Ezzel nagy valószínűség szerint elúszott az első hely az ETO számára a csoportban, míg a Gyirmót jó eséllyel pályázik a harmadikra. (20:06:32)

Gólok: 58. Kvilitaia – 25. Paku, 72. Tóth N., 90. Kiss M.

Lapok:   47. Présinger (GYFC), 83. Szegi (GYFC)

ETO FC Győr: Kamenar – Svec, Stanisic, Kelemen (85' Medgyes), Sváb (85' Tóth D.) – Kamber – Illés (80' Kerékgyártó), Stieber, Völgyi (80' Vankó), Andric (73' Szabó B.) – Kvilitaia

Cserék: Pogacsics – Tóth D., Vankó, Szabó B., Medgyes, Farkas Z., Kerékgyártó

Megbízott edző: Fórián Zsolt

Gyirmót FC Győr: Deli – Kovács, Lengyel, Présinger, Farkas M. (79' Maidics)– Kollár (71' Csemer), Paku – Molnár (64' Szegi), Fekete (54' Kiss M.), Kákonyi – Andorka (66' Tóth N.)

Cserék: Somogyi – Szegi, Tóth N., Maidics, Csemer, Lázár, Kiss M.

Vezetőedző: Sisa Tibor