Békéscsaba – Mosonmagyaróvári KCSE 32:21 (vége) | Fehérvár – Siófok 30:26 (vége)
Fehérvár KC
30:26 (11:15)
Siófok KC
szombat 15.11.2014, 18:00 • Köfém Sportcsarnok, Székesfehérvár • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

A női kézilabda NB I 10. fordulójának rangadóján, a 4. helyezett Fehérvár KC a dobogó harmadik fokát elfoglaló Siófok KC csapatát látja vendégül szombat este.
    A hazaiak öt győzelem és egy döntetlen mellett három vereséget szenvedtek eddig. A vendégek hatszor győztek, döntetlent értek el az FTC vendégeként illetve Mosonmagyaróváron, az egyetlen vereségüket pedig a Győr ellen gyűjtötték be.

Fehérvár KC: Kiss Éva, Savko – Szemenyei, Májer, Hrabovszky, Lackovic, Tanabe, Csáki, Tilinger, Horváth B., Bogosavljevic, Becséri, Hajduch, Ishitate, Mayer, Kazai

Vezetőedző: Bakó Botond

Siófok KC-Galerius Fürdő: Pastrovics, Kumpel – Schneider, Piedade, Wörz, Szabadfi, Szekerczés, Szalai, Orbán, Fauszt, Deáki, Németh Cs., Such, Erdősi, Termány, Buzsáki

Vezetőedző: Vlagyimir Golovin

Játékvezetők: Horváth Péter, Marton Balázs.

A székesfehérvári hölgyek tiszta feketében, míg a siófokiak fehér szerelésben lépnek ma pályára.

Október hónap legjobb fehérvári játékosa Kiss Éva lett a hazai szurkolók szerint, egy szép virágcsokor a kapus jutalma.

1

1
    A vendégek kezdik a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1
    ERDŐSI megy be a bal szélről, a labda a földről a felső lécre pattan, onnan éppen csak, de a vonal mögé. (0:1) (0:1)

1
    Kiss Éva és Pastrovics Melinda a két kezdő kapus. (0:1) (0:1)

2
    Szép figura végén Horváth B. ziccerét rúgja ki Pastrovics! (0:1) (0:1)

2
    Továbbra is a hazaiak támadnak. (0:1) (0:1)

3
    Tilinger átlövését fogja Pastrovics. (0:1) (0:1)

3
    Elveszíti a labdát a siófoki csapat, aztán Hajduch rosszul passzol, majd Erdősi lép a ziccernél a vonalra. (0:1) (0:1)

4
    Tilinger bejátszását HORVÁTH B. értékesíti. (1:1) (1:1)

5
    Orbán átlövése száll mellé, támadhat a Fehérvár KC. (1:1) (1:1)

5
    Hajduch átlövése megy fölé, nem bántották a fehérváriak játékosát. (1:1) (1:1)

6
    Kiss Éva védi Szekerczés átlövését, leindulnak a hazaiak, CSÁKI lövi be a ziccert. (2:1) (2:1)

7
    Orbán lövését védi Kiss Éva, a kipattanó a hazaiaké. (2:1) (2:1)

8
    Micsoda gól! Csáki szedi fel a kipattanót az alapvonalnál a vendégek kapusa előtt, majd az üres kapuba lő! (3:1) (3:1)

9
    SUCH marad üresen a jobb szélen, a labda a hosszú felsőben köt ki. (3:2) (3:2)

9
    Hajduch átlövését fölé tolja Pastrovics, ám a leindulásba hiba csúszik, ismét a fehérváriak birtokolják a labdát. (3:2) (3:2)

10
    Csáki megy be a szélről, Pastrovics szépen hárítja a hosszú alsóba tartó labdát. (3:2) (3:2)

10
    Kazai szélről próbálkozik, mellé. (3:2) (3:2)

11
    Szép bejátszás, PIEDADE kegyetlenül belövi a ziccert. (3:3) (3:3)

11
    Erdősi (Siófok) megy ki kettő percre, Horváth Bernadettet rántotta le! (3:3) (3:3)

12
    Sorozatos hibák fehérvári oldalon az emberelőnyös helyzetnél, el is passzolják magukat a fekete mezesek. (3:3) (3:3)

12
    WÖRZ átlövése utat talál emberhátrányban a hazai kapuba. (3:4) (3:4)

13
    Tilinger erős passzát KAZAI szedi össze, majd szélről a hosszú felsőbe bombáz. (4:4) (4:4)

13
    Kiegészülnek a siófokiak, Kiss Éva viszont véd, nincs gól. (4:4) (4:4)

14
    Hajduch bejátszása után Horváth Bernadettet fogják ollóba, hetes a hazaiak javára. (4:4) (4:4)

14
    A Fehérvár KC beállósát a ápolni kell az esetet követően. (4:4) (4:4)

14
    TILINGER vágja be a hetest. (5:4) (5:4)

15
    Orbán átlövését fogja nehezen Kiss Éva, az ellentámadásnál KAZAI eredményes a bal szélről. (6:4) (6:4)

16
    ERDŐSI a bal szélről kilövi a rövidet, Kiss Éva nem zárta elég jól a szöget. (6:5) (6:5)

16
    Tilinger bejátszását MAYER ellentmondást nem tűrően lövi a siófoki kapuba. (7:5) (7:5)

17
    Piedade lépi el, fordulhatnak a hazaiak. (7:5) (7:5)

17
    Passzív miatt elveszik a hazaiaktól a labdát, SUCH begyalogol a kapuig, és Kiss Éva mellett gólt szerez. (7:6) (7:6)

18
    BECSÉRI keveredik ki a jobb szélre, Csáki passza után lő a rövidbe. (8:6) (8:6)

18
    Gyorsan válaszolnak a vendégek, ORBÁN a gólszerző. (8:7) (8:7)

19
    Becséri lépi el passzívnál, a Siófoknál a játékszer. (8:7) (8:7)

20
    Erdősi parádésan ejti át Kiss Évát a bal szélről. (8:8) (8:8)

20
    Eladják a labdát a hazaiak, érik az időkérdés fehérvári oldalon. (8:8) (8:8)

21
    Wörz megy bele Mayerbe. (8:8) (8:8)

21
    Bogosavljevic ígéretes helyzetben Pastrovics combjába lő! (8:8) (8:8)

21
    Szekerczés lapos lövését védi Kiss Éva, ám a kipattanó SZABADFI elé kerül, aki a fekvő kapus mellett könnyű gólt szerez. (8:9) (8:9)

22
    21.21-nél, egy gólos siófoki vezetésnél időt kér Bakó Botond, a hazaiak trénere! (8:9) (8:9)

22
    Lackovic lövését blokkolják, dobhat a Fehérvár KC. (8:9) (8:9)

23
    Kazai dob fölé passzívnál. (8:9) (8:9)

23
    SZALAI szinte a fordulás után gólt szerez. (8:10) (8:10)

24
    Tilinger lövését fogja Pastrovics. (8:10) (8:10)

24
    Erdősi ziccerét bravúrral védi Kiss Éva! (8:10) (8:10)

24
    ERDŐSI most nem hibázik. (8:11) (8:11)

25
    Tilinger passza után CSÁKI ejti át szép mozdulattal Pastrovicsot. (9:11) (9:11)

25
    Pastrovics Melinda, a vendégek kapusa szorul ápolásra az esetet követően. (9:11) (9:11)

25
    SUCH megy be a jobb szélről, a pattintott lövés a hosszú felsőben köt ki. (9:12) (9:12)

26
    Csáki (Fehérvár) kap kettő percet! (9:12) (9:12)

26
    ERDŐSI dobja be a szélről az ötödik, csapata tizenharmadik gólját. (9:13) (9:13)

27
    Tilinger megy bele, a labda a vendégeké. (9:13) (9:13)

28
    SZEKERCZÉS átlövése a rövid alsóban köt ki, Kiss Éva nem ért oda. (9:14) (9:14)

28
    Kazai szélről lőne gólt, Pastrovics lábbal hárít! (9:14) (9:14)

28
    Kiss Éva most leér a rövid alsóhoz, szép védés. (9:14) (9:14)

29
    ISHITATE átlövésébe belekap Pastrovics, a labda pedig nagy nehézségek árán átvánszorog a gólvonalon. (10:14) (10:14)

29
    28.46-nál, négy gólos siófoki vezetésnél időt kérnek a vendégek! (10:14) (10:14)

30
    Eladják a labdát a vendégek, fordul a Fehérvár KC, Kazai passzát CSÁKI használja ki. (11:14) (11:14)

30
    ORBÁN eredményes középről. (11:15) (11:15)

30
    Mayer (Fehérvár) kap kettő percet! (11:15) (11:15)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (11:15)

A 21. percig együtt haladtak a csapatok, ezt követően a vendégek fokozatosan megléptek a fehérváriaktól.
    Nem túl jó a hazaiak támadó játéka, sokszor akadozik a gépezet, és Tilinger átlövései sem jönnek be olyan százalékban, mint ahogyan ahhoz már hozzászokhattunk.
    A vendégek a széleken nyerik eddig a mérkőzést, Erdősi és Such összesen nyolcszor köszöntek be a székesfehérváriak kapujába.

31
    Elkezdődött a második félidő. (11:15)

31
    Tilinger lövését fogja Pastrovics, a vendégek viszont emberelőnyben elveszítik a labdát. (11:15) (11:15)

32
    HAJDUCH átlövésből, emberhátrányban a rövid alsóba. (12:15) (12:15)

32
    Orbán átlövése száll mellé, nem szól a síp, jöhet a Fehérvár KC. (12:15) (12:15)

32
    Kiegészülnek a hazaiak. (12:15) (12:15)

33
    Ishitate szemfüles lövése pattog mellé nem sokkal. (12:15) (12:15)

33
    Elveszik a labdát a játékvezetők a vendégektől. (12:15) (12:15)

33
    Csáki harcol ki hetest a hazaiak javára. (12:15) (12:15)

33
    TILINGER magabiztosan értékesíti a hetest. (13:15) (13:15)

44
    Bogosavljevic csen labdát. (13:15) (13:15)

34
    HAJDUCH bődületesen nagy gólt akaszt átlövésből a rövid felsőbe. (14:15) (14:15)

35
    34.07-nél, egy gólos vendég előnynél időt kér Vlagyimir Golovin, a siófokiak trénere! A második félidőt eddig 3-0-ra nyerik a fehérváriak! (14:15) (14:15)

35
    WÖRZ átlövése talál utat a hazai kapuba. (14:16) (14:16)

35
    Hajduch ketté töri kis híján a kapufát, a kipattanót Mayer lövi Pastrovicsba! (14:16) (14:16)

36
    Such megy be a szélről, Kiss Éva bravúrral hárít! (14:16) (14:16)

37
    Szép kombináció végén KAZAI lövi ki a szélről a hosszú felsőt. (15:16) (15:16)

37
    SZEKERCZÉS középről, nyolc méterről szerez gólt. (15:17) (15:17)

38
    TILINGER húzza vissza a rövid felsőbe. (16:17) (16:17)

38
    Eladják a játékszert a vendégek. (16:17) (16:17)

39
    Szép bejátszás, MAYER ha birtokolja a labdát, megállíthatatlan. (17:17) (17:17)

39
    Kiss Éva bravúr, nagyon pörögnek az események! (17:17) (17:17)

40
    Wörz konkrétan leüti Ishitatet, a japán játékos lent is marad a földön. Nincs kettő perc. (17:17) (17:17)

41
    Passzívnál lőni kellett, Tilinger gyenge próbálkozása nem okozott gondot a vendégeknek. (17:17) (17:17)

41
    SUCH eredményes a szélről. (17:18) (17:18)

42
    Tilinger fantasztikus bejátszását MAYER lövi be. (18:18) (18:18)

42
    Passzívnál Erdősi lő mellé. (18:18) (18:18)

44
    Tilinger passzolja el magát. (18:18) (18:18)

44
    CSÁKI szerez labdát, végig robog a pályán, bedobja a ziccert. (19:18) (19:18)

44
    Közben Kiss Éva véd, újra a hazaiak támadhatnak. (19:18) (19:18)

45
    Mayer harcol ki hetes a hazaiak javára. (19:18) (19:18)

45
    Kumpel kivédi Tilinger hetesét! (19:18) (19:18)

46
    SUCH sokadik gólja a szélről, a rövidbe lőtt a siófoki játékos. (19:19) (19:19)

46
    Hajduch átlövését fogja Pastrovics, belemenés siófoki oldalon, a hazaiak támadnak. (19:19) (19:19)

47
    Orbán harcol ki hetest a vendégek javára. (19:19) (19:19)

48
    ORBÁN értékesíti is a kiharcolt hetest. (19:20) (19:20)

48
    KAZAI egészen magasra emelkedik, és ejti át a szélről a siófoki kapust. (20:20) (20:20)

48
    Orbán átlövése a felső sarok mellé megy. (20:20) (20:20)

49
    Mayer harcol ki hetest a fehérváriak javára. (20:20) (20:20)

49
    TILINGER a lövőcsel után a jobb alsóba lövi a hetest. (21:20) (21:20)

50
    SZEKERCZÉS előtt nyílik üres terület, ki is használja. (21:21) (21:21)

50
    CSÁKI küzdi ki magának a helyzetet, a hosszú alsóba lő a fehérvári szélső. (22:21) (22:21)

51
    Erdősi a kapufára ejt a szélről. (22:21) (22:21)

51
    ISHITATE megy be két ember között, a labda a hosszú alsóban. (23:21) (23:21)

51
    ERDŐSI most nem hibázik, igaz, a kapufa is besegít a szélsőnek. (23:22) (23:22)

52
    MAYER válogatott formában. (24:22) (24:22)

52
    Potyognak a gólok, SZEKERCZÉS hozza közelebb a vendégeket. (24:23) (24:23)

53
    Csáki ejtése ezúttal fölé megy. (24:23) (24:23)

53
    SUCH a szélről Kiss Éva lábai alatt. (24:24) (24:24)

53
    ISHITATE csinálja meg a helyet magának, szép egyéni alakítás. (25:24) (25:24)

54
    Kiss Éva véd egy gyengécske átlövést, támadhatnak a hazaiak. (25:24) (25:24)

54
    TILINGER talpról a hosszú alsóba. (26:24) (26:24)

54
    ORBÁN válaszol átlövésből a hosszú felsőbe. (26:25) (26:25)

55
    54.07-nél, egy gólos hazai vezetésnél időt kér Bakó Botond, a fehérváriak vezetőedzője! (26:25) (26:25)

55
    Such (Siófok) szándékosan ér lábbal a labdába, kettő perc! (26:25) (26:25)

55
    Emberelőnyben, KAZAI a szélről a hosszú alsóba. (27:25) (27:25)

56
    Orbán próbálkozását Kiss Éva üti mellé. (27:25) (27:25)

57
    CSÁKI lő a szélről a hosszú felsőbe emberelőnyben. (28:25) (28:25)

57
    Kiegészülnek a siófokiak. (28:25) (28:25)

57
    56.41-nél, három gólos hazai vezetésnél időt kér a Siófok KC csapata! (28:25) (28:25)

57
    Szekerczés átlövését védi Kiss Éva, a kipattanó a hazai csapaté. (28:25) (28:25)

58
    CSÁKI parádésan ejti át a szélről Kumpelt. (29:25) (29:25)

58
    Elveszíti a labdát a Siófok, ezzel gyakorlatilag elveszítették a meccset a fehér mezesek. (29:25) (29:25)

59
    Tilinger passza után KAZAI lő a hosszú alsóba. (30:25) (30:25)

59
    Kiss Éva fogja Erdősi ziccerét a szélről! (30:25) (30:25)

59
    58.39-nél, öt gólos hazai vezetésnél időt kérnek a fehérváriak! (30:25) (30:25)

60
    Mayer (Fehérvár) szerel, a játékvezetők máshogyan látják, kettő perc a jutalma! (30:25) (30:25)

60
    ORBÁN egy testcsellel megveri Horváth Bernadettet, és szép gólt lő. (30:26) (30:26)

60
    Mérkőzés vége. (30:26)

Remek második félidei játékának köszönhetően megnyeri a mérkőzést a Fehérvár KC!

Elszenvedi szezonbeli második vereségét a Siófok KC együttese, de a Balaton partiak 14 ponttal továbbra is őrzik a harmadik helyüket a tabellán. A Fehérváriak ezzel a győzelem egy pontra közelítik meg riválisukat.
    A második játékrészben nagyot javult a hazaiak támadó játéka, Tilinger, Mayer, Kazai, és Ishitate mellett Csáki is kiemelkedő teljesítménnyel rukkolt elő.
    A vendégeknél Such és Erdősi vitte a hátán a csapatot, ám a második félidőre ez is kevésnek bizonyult, ezt a periódust 19-11-re megnyerték Bakó Botond tanítványai.

Statisztika:

Fehérvár: Csáki 8, Kazai 6, Tilinger 5(3), Mayer 4, Ishitate 3, Hajduch 2, Becséri 1, Horváth B. 1.

Siófok: Erdősi 6, Such 6, Orbán 5(1), Szekerczés 4, Wörz 2, Piedade 1, Szabadfi 1, Szalai 1.

Kiállítások: 6 illetve 4 perc
    Hétméteresek: 4/3 illetve 1/1 (19:41:38)

Nagy Zalán

Siófok KC: Pastrovics, Kumpel – Schneider, Piedade, Wörz, Szabadfi, Szekerczés, Szalai, Orbán, Fauszt, Deáki, Németh Cs., Such, Erdősi, Termány, Buzsáki

Játékvezetők: Horváth Péter, Marton Balázs