Wil Spencer
Wil Spencer
2
6 2 6
vasárnap 16.11.2014, 18:13 • Court 1, Niceville • Bluewater Bay Pro Circuit Championships - Bluewater Bay Pro Circuit Championships - Niceville (salak)

Jól kezdett Nagy Péter, de 4:2-s vezetését nem tudta megtartani az első játszmában, zsinórban nyert négy játékával Spencer megfordította a gémet és 6:4-gyel hozta a szettet is.

A második játszmában éppen fordított volt a szerep, gyorsan jutott brékelőnyhöz Spencer, de 0:2-ről Péter zsinórban hat játékot hozott (a következő szettet is tekintve hetet összesen) és ezzel 6:2-vel könnyedén húzta be a második szettet.

A döntő játszma is óriási hullámvasút volt. Péter brékkel kezdett, de nem tudta megtartani, sőt, 5:2-re elment az amerikai fiú. (köztük az emlékezetes, 20 perces játék megnyerésével) Nagy még egyszer fel tudott állni, 5:4-re feljött, de nem hozta a saját szerváját, hanem simán bukta, ezzel a mérkőzést is. Így hiába a nagy felzárkózás, egy újabb simán bukott szervával Spencer élni tudott és megnyerte a Niceville-i tornát. Nagy Péter számára a döntő lett a végállomás.

Két érdekes adat. Az egyik, hogy 14-szer nyerte a fogadó a játékot, igen nagy szám. A másik, hogy mindkét játékos 100-100 labdamenetet nyert a mérkőzésen, de a trófea Wil Spenceré.

Nagy Péter – Wil Spencer: 1-2!
    4:6, 6:2, 4:6!
    ---- (21:03:54)

Hatalmas küzdelem, 2 óra 48 perces csata után Wil Spencer végül legyőzi Nagy Pétert a Niceville-i tenisztorna döntőjében három szettben.

Mérkőzés vége

4:6
    Szett győztese Spencer.

15-40
    Labdamenet győztese Nagy.

0-40
    Három bréklabdához jut Wil Spencer, ez egyben három játszma- és mérkőzéslabdát is jelent az amerikainak.

0-40
    Labdamenet győztese Spencer.

0-30
    99 labdát nyert eddig Péter, 98-t Spencer.

0-30
    Ekkora harcnak nem lehet így vége. Semmi-harminc, bajba kerülhet Péter az adogatásánál.

0-30

0-15

4:5
    Életben tartja reményeit Nagy Péter, 2:5-ről már 4:5-re feljött, nincs brékelőnyben és ő adogat. Akár egyenlíthet is, de ez még nagy harc lesz.