Kaposvári KK – Zalakerámia ZTE KK 88:72 (vége) | Marso Nyíregyházi KK – Naturtex-SZTE-Szedeák 76:93 (vége) | Pécsi VSK-PANNONPOWER – Falco KC Szombathely 89:91 (vége)
Alba Fehérvár – MAFC 98:73 (vége)
TLI-Alba Fehérvár
98:73 (16:11, 42:35, 67:50)
MAFC
szerda 19.11.2014, 19:00 • Vodafone Sportcentrum, Székesfehérvár • Férfi NB I. A csoport

Játékos statisztikák:

TLI-Alba Fehérvár:

Lasan Kromah (Kezdő): 22 pont (8/14 57%, 3PT: 1/2 50%, Büntető: 5/5 100%), 4 lepattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 35 perc
    Dalibor Djapa: 19 pont (7/10 70%, 3PT: 2/3 67%, Büntető: 3/3 100%), 3 lepattanó (TL: 1), 1 gólpassz, 2 szerzett labda, 16 perc
    Cleveland Melvin (Kezdő): 17 pont (8/11 73%, Büntető: 1/2 50%), 7 lepattanó (TL: 2), 24 perc
    Csorvási Milán (Kezdő): 16 pont (8/9 89%, Büntető: 0/2 0%), 7 lepattanó (TL: 1), 3 szerzett labda, 1 eladott labda, 1 blokk, 24 perc
    Kovács Ádám (Kezdő): 11 pont (3/5 60%, Büntető: 5/6 83%), 4 lepattanó, 1 gólpassz, 3 eladott labda, 1 blokk, 18 perc
    Juhos Levente: 5 pont (2/8 25%, 3PT: 0/2 0%, Büntető: 1/2 50%), 5 lepattanó, 2 gólpassz, 2 szerzett labda, 1 eladott labda, 1 blokk, 19 perc
    Supola Zoltán: 5 pont (2/5 40%, 3PT: 1/2 50%), 3 lepattanó (TL: 1), 3 gólpassz, 2 eladott labda, 19 perc
    Simon Balázs (Kezdő): 3 pont (1/6 17%, 3PT: 0/1 0%, Büntető: 1/1 100%), 1 lepattanó (TL: 1), 5 gólpassz, 4 szerzett labda, 2 eladott labda, 34 perc
    Tóth Péter: 0 pont (0/1 0%), 1 lepattanó, 3 gólpassz, 3 eladott labda, 11 perc

MAFC:

Lakosa Zsolt (Kezdő): 19 pont (7/9 78%, 3PT: 1/1 100%, Büntető: 4/8 50%), 2 lepattanó, 3 gólpassz, 1 szerzett labda, 5 eladott labda, 29 perc
    Henry Parrish Brown: 13 pont (5/13 38%, 3PT: 1/4 25%, Büntető: 2/3 67%), 2 lepattanó, 2 gólpassz, 3 szerzett labda, 3 eladott labda, 22 perc
    Stavros Toutziarakis (Kezdő): 12 pont (6/14 43%, 3PT: 0/1 0%), 6 lepattanó (TL: 4), 1 gólpassz, 3 eladott labda, 32 perc
    Neiko Ferrone Hunter (Kezdő): 9 pont (4/11 36%, 3PT: 1/4 25%, Büntető: 0/2 0%), 6 lepattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett labda, 3 eladott labda, 35 perc
    Fekete Csaba: 8 pont (2/2 100%, 3PT: 2/2 100%, Büntető: 2/2 100%), 1 lepattanó (TL: 1), 1 gólpassz, 15 perc
    Misek Levente (Kezdő): 4 pont (0/5 0%, 3PT: 0/4 0%, Büntető: 4/4 100%), 7 lepattanó (TL: 1), 1 gólpassz, 1 szerzett labda, 27 perc
    Timkó Norbert: 2 pont (1/2 50%), 1 lepattanó (TL: 1), 5 perc
    Szabó Tibor: 2 pont (0/1 0%, Büntető: 2/4 50%), 2 lepattanó (TL: 1), 1 eladott labda, 7 perc
    Koncz Péter: 2 pont (0/1 0%, Büntető: 2/2 100%), 2 lepattanó, 8 perc
    Mócsán Bálint: 2 pont (0/2 0%, 3PT: 0/1 0%, Büntető: 2/2 100%), 1 szerzett labda, 3 eladott labda, 9 perc
    Lakits András (Kezdő): 0 pont, 1 lepattanó, 2 szerzett labda, 1 eladott labda, 11 perc (22:26:37)

Csapat statisztikák:

98 pont (39/69 57%, 3PT: 4/10 40%, Büntető: 16/21 76%), 35 lepattanó (TL: 6), 20 gólpassz, 15 szerzett labda, 16 eladott labda, 3 blokk, 27 fault

MAFC:

Az utolsó negyedet ugyan két ponttal nyerte a MAFC, de összességében magabiztos, megérdemelt győzelmet arat az Alba Fehérvár. Ugyanakkor nem felhőtlen az öröm a nézőtéren, sok hibát láthattunk a hazaiaktól, ez egy erősebb csapat ellen nem biztos, hogy belefér. A hazaiaknál öten is tíz pont fölé mentek, Kromah 22 pontot, 5 gólpasszt és 4 szerzett labdát jegyzett, míg a Toutziarakist remekül semlegesítő Csorvási-Djapa páros összesen 35 pontot és 10 lepattanót tett a közösbe. A vendégeknél Lakosa Zsolton (19 pont, 78% mezőnyből) kívül nem hoztak extra teljesítmény. A végeredmény TLI-Alba Fehérvár – MAFC 98:73!

40:00
    Mérkőzés vége. (98:73)

39:59
    Koncz büntetői jók, még a végén Kromah elszórja a labdát, de az eredmény már nem változik. (98:73)

39:55
    Juhos faultja után Koncz is büntetőzhet. (98:71)

39:46
    Kromah mindkét büntetője jó, 22 pontos. (98:71)

39:46
    Djapa passza után Kromaht faultolják, Timkó vitte földre, újabb büntetők következnek. (96:71)

39:32
    Timkó mindkét büntetőjét elrontja. (96:71)

39:10
    Gyors labdaszerzés után Kromah ziccere is jó, ezzel húsz pontos. (96:71)

38:58
    Djapa újabb triplát értékesít! (94:71)

38:49
    Timkó Norbertet faultolják, mindkét büntetőjét értékesíti. (91:71)

38:45
    Simon kísérlete sem jó a hárompontos vonal mögül, de a támadó az Albáé, Djapa triplája pedig már behullik! (91:69)

38:10
    Hunter hagyja ki a hárompontost. (88:69)

37:55
    Juhos első büntetője jó, a második kiszédül a gyűrűről. (88:69)

37:55
    Toutziarakisra fújnak támadót, ez már az ötödik csapatfault a vendégeknél, Juhos áll a vonal mögé. (87:69)

37:37
    Simon büntetője jó, majd Supola újabb labdaszerzése után Juhos könnyű ziccere is a helyén. (87:69)

37:19
    Simon Balázs kiszorított helyzetből, faulttal együtt dobja be a ziccert! (84:69)

37:00
    Parrish Brownn pörköl be egy triplát! (82:69)

36:34
    Supola szerez labdát, majd teszi fel a könnyű ziccert. (82:66)

36:16
    Kromah teszi fel két védő között a ziccert, be is esik, ezzel 80 pontnál az Alba! Időt kér a MAFC! (80:66)

35:59
    Juhos Levente triplája kimarad, Hunter betörése után Djapa szedi le a pattanót. (78:66)

35:30
    Dalibor Djapa közelije behullik, 13 pontnál jár. (78:66)

35:05
    Fekete Csaba hármasa a helyén, a második tripla tőle. (76:66)

34:40
    Lakosa csak a másodikat dobja be. (76:63)

34:25
    Kromah kettőből kettő a vonal mögül. (76:62)

34:25
    Kromah megy fel dobásra, Timkó Norbert faultolja, kettőt dobhat az amerikai. (74:62)

34:11
    Mócsán Bálint büntetői a helyükön, tizenkét pont közte! (74:62)

34:11
    Mócsán forgatja meg Melvint, az erőcsatár odaüt neki, két büntető. (74:60)

34:04
    Toutziarakis és Timkó is kihagyja a ziccert, de Juhosra faultot fújnak, így marad a fővárosiaknál a labda. (74:60)

33:37
    Melvin és Kromah küzd a támadólepattanóért, meg is szerzik nagy nehezen. (74:60)

33:18
    Fekete Csaba süllyeszt el egy hárompontost! (74:60)

32:56
    Kromah labdaszerzése után, Melvin tömi meg a gyűrűt, 17 pontos ezzel. (74:57)

32:42
    Csorvási harmadik személyi hibája egyben a harmadik csapatfault a fehérváriaknál. (72:57)

32:25
    Simon dob homályt, de Melvin leszedi a támadót, ismét eredményes a palánk alól. (72:57)

32:00
    Gyors labdaszerzés után Lakosa teszi fel alley-oop-ra a labdát Hunternek! Hazai időkérés! (70:57)

31:38
    Fekete nem ront, tizenöt pont a különbség! (70:55)

31:37
    Szépen mozgatta a labdát a MAFC, Kovács személyi hibája után Fekete Csaba büntetői következhetnek. (70:53)

31:20
    A másodikat dobja be Kovács. (70:53)

31:20
    Toutziarakis faultja után Kovács Ádám jöhet két büntetővel. (69:53)

31:10
    Toutziarakis áll bele a hárompontosba, kimarad. (69:53)

30:50
    Djapa nem ront a vonal mögül, ezzel ő az ötödik Alba játékos, aki átlépi a tíz pontos határt. (69:53)

30:50
    Mócsán Bálint üt oda Djapának a palánk alatt, kettőt dobhat a center. (67:53)

30:40
    Az első büntető jó, a második már kimarad Lakosa Zsolttól. (67:53)

30:36
    Lakosát faultolják dobás közben, két büntető. (67:52)

30:20
    Mócsán csinálja meg szépen a helyet Toutziarakisnak, asszisztja után tizenkettedik pontját szerzi a görög center. (67:52)

30:01
    Elkezdődött a 4. negyed. (67:50)

Tíz ponttal nyeri az Alba a harmadik negyedet, szintet léptek támadó- és védőoldalon is a fehérváriak, a MAFC nem tudta tartani a lépést.

30:00
    Befejeződött a 3. negyed. (67:50)

29:59
    A vendég támadás nem jó, az utolsó másodpercekben Kromah tör be a festékre, jó a ziccere, ám kétszer indulás miatt érvénytelen. (67:50)

29:40
    Djapa labdaszerzése után Kovács zsákol nagyot, ezzel már ő is tíz pontnál jár. (67:50)

29:15
    Kettőből kettő Kovácstól. (65:50)

29:15
    Hunter személyi hibája után Kovács Ádám dobhat kettőt. (63:50)

29:00
    Djapa középtávolija lejön a gyűrűről, Melvin azonban visszateszi. 13 pont a neve mellett ezzel a kosárral! (63:50)

28:30
    Parris Brown előbb megveri Tóth Pétert, majd futtából szór be egy nehéz ziccert. (61:50)

28:05
    Parrish Brown nem ront a vonal mögül, nyolc pontos. (61:48)

28:05
    Parrish harcolja ki az ötödik fehérvári faultot a negyedben, két büntető. (61:46)

27:55
    Kovács Ádám áll bele a tempóba, lejön a dobása a gyűrűről. (61:46)

27:28
    Djapa fordulásból pörköl be egy közelit, szép pontok a centertől. (61:46)

27:00
    Szabó Tibor szed támadólepattanót, a putbackje azonban nem jó. (59:46)

26:20
    Djapa büntetője a helyén. (59:46)

26:13
    Djapa harcol a palánk alatt, jó a ziccere és még dobhat egy büntetőt is. (58:46)

26:05
    Lakosa a mezőny legeredményesebbje pontok tekintetében, 17 egységnél jár a vendég védő. (56:46)

26:00
    Most Lakosától jönnek a pontok, jó a közelije. (56:46)

25:30
    Lakosa Zsolt triplájára Supola válaszol a sarokból! (56:44)

24:50
    Csorvási óriási blokkja után Melvin viheti fel zavartalanul, nagy zsákolással fejezi be. (53:41)

24:30
    Eladott labda a fehérváriaknál, Lakosa könnyű kosarával ismét tíz ponton a MAFC. (51:41)

24:00
    Csorvási Milán tarthatatlan a palánk alatt, újabb dupla. (51:39)

23:39
    Parrish Brown triplája kimarad. (49:39)

23:20
    Az Alba pontjait Csorvási, a MAFC-ét Toutziarakis szerezte, jelenleg tíz pont a különbség. (49:39)

23:20
    Kisebb technikai hiba adódott a csarnokban, ezért elnézésüket kérjük. (47:39)

20:01
    Elkezdődött a 3. negyed. (42:35)

A vártnál szorosabb mérkőzésen hét pontos előnnyel várhatja a második félidőt a TLI-Alba Fehérvár, a MAFC nagyon megnehezíti Székely Norberték dolgát. Nem túl látványos a mérkőzés, főleg betörésekből és a sokat dolgozó magasemberektől érkeztek a pontok. Toutziarakist eddig leszedték a fehérváriak, hat pontig jutott csak a MAFC centere, a másik oldalon azonban Csorvási sziporkázik, mind a hat mezőnykísérlete sikeres volt, emellett pedig a festék alatt is dominál (12 pont, 6 lepattanó). Rajta kívül Lasan Kromah-nak köszönheti az Alba a hét pontos különbséget, ketten együtt 24 pontot tettek le az asztalra, ugyanakkor a másik oldalon is ki kell emelni Lakosa Zsolt 10 pontját, valamint Misek Levente 7 lepattanóját. A félidőben tehát TLI-Alba Fehérvár – MAFC 42:35!

20:00
    Vége a második negyednek. (42:35)

19:59
    Hunter mindkét büntetőjét elrontja, a lepattanó Kromah-é. (42:35)

19:58
    Melvin faultja után Hunter áll a vonal mögé. (42:35)

19:45
    Lakosát nehezen tudják tartani az utóbbi percekben, újabb pontok érkeznek tőle egy betörést követően. (42:35)

19:20
    Csorvási szerez labdát, Supola azonban eladja. (42:33)

19:05
    Simon remek passza után Melvin zsákol. (42:33)

18:54
    Parrish Brown a bedobás után azonnal faultolja Supolát. (40:33)

18:53
    Parrish Brown-on a személyi hiba, időt kér a MAFC. (40:33)

18:40
    Lakosa állhatott a vonal mögé, kettőből egy büntetőt értékesít, a másik oldalon Kromah duplája zörgeti meg a hálót. (40:33)

18:15
    Melvin válaszol Timkó pontjaira. (38:32)

18:05
    Timkó megy fel ziccerre egy betörés után, jó a kosár. (36:32)

17:43
    Djapa osztja ki a labdát, Simon triplája azonban kimarad. (36:30)

17:24
    Misek Levente dobja be mindkét büntetőjét. (36:30)

17:24
    Hazai időkérés! (36:28)

17:24
    Simonra fújnak védőfaultot, két büntetővel jöhet Misek Levente. (36:28)

17:14
    Kromah betörése után már tíz pontnál jár. (36:28)

17:00
    Lakosa Zsolt duplájával hat ponton a MAFC! (34:28)

16:20
    Hunter keverget az Alba palánkja alatt, jó a ziccere. (34:26)

15:55
    Újabb kettes Djapatól Simon Balázs passza után. (34:24)

15:42
    Koncz Péter faultolja Kromaht, a második csapatfault a vendégeknél. (32:24)

15:33
    Djapa szép középtávolija behullik. (32:24)

15:10
    Misek mindkét büntetőjét elsüllyeszti. (30:24)

15:10
    Supola személyi hibája után Misek Levente állhat a vonal mögé. (30:22)

15:00
    Parrish Brown kettesével nyolc pontra zárkózik a MAFC. (30:22)

14:43
    Supola kap blokkol Toutziarakistól. (30:20)

14:20
    Hunter tripla a sarokból! (30:20)

14:05
    Szép támadás végén Melvin szerez pontokat a festékről. (30:17)

13:40
    Csorvási kettese faulttal együtt is a helyén, a büntetője már nem. (28:17)

13:30
    Kovács Ádám gyönyörű ziccerére Lakosa Zsolt válaszol, szintén egy kettessel. (26:17)

13:00
    A büntetője már kimarad. (24:15)

13:00
    Parrish megy fel dobásra Melvin mellől, faulttal együtt is jó a kettese! (24:15)

12:40
    Parrish remek betörése nem eredményez pontokat, Toutziarakis támadólepattanója után azonban kiharcol egy faultot, Juhos Leventén. (24:13)

12:27
    Kovács Ádám személyi hibája, második fault a negyedben az Albánál. (24:13)

12:15
    Parrish hárompontosa kimarad. (24:13)

11:56
    Tóth Péter labdaszerzése után Kromah tépi meg a gyűrűt, tíz pont fölött a különbség. Vendég időkérés! (24:13)

11:40
    Újabb dupla Csorvásitól, tíz pontnál jár. (22:13)

11:20
    Gyors letámadás végén Juhos kettese a helyén, amire Parrish válaszol egy ziccerrel. (20:13)

10:59
    Juhos személyi hibája után Toutziarakis kettese marad ki. (18:11)

10:40
    Csorvási tolja be Huntert a palánk alá, könnyű ziccert szerez a fehérvári center. (18:11)

10:14
    Lakosa adja el a labdát az első vendég támadásnál. (16:11)

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (16:11)

Mindkét csapatnál akadozva mennek a támadások, ennek köszönhetően nem láthatunk sok pontot, ráadásul a rengeteg fault miatt sokat áll a játék. Az Alba valamivel hatékonyabb.

10:00
    Befejeződött az 1. negyed. (16:11)

09:59
    A fehérvári támadás nem jó a végén, öt pont különbséggel ér véget az első negyed. (16:11)

09:53
    Lakosa csak a másodikat dobja be. (16:11)

09:53
    Tóth Péter második személyi hibája az ötödik csapatfault, Lakosa áll a vonal mögé. (16:10)

09:30
    Hunter hármasa lejön a gyűrűről. (16:10)

09:16
    Remek támadás végén Csorvási faulttal együtt dobja be a ziccert, ám a plusz egy kimarad. (16:10)

09:06
    Hunter adja el a labdát, sok hibával játszik a légiós. (14:10)

08:52
    Csorvási Milán eredményes a palánk alól! (14:10)

08:37
    Lakosa Zsolt ziccere jó a palánk alól. (12:10)

08:14
    Újabb sikertelen támadás a hazaiaknál, Djapa ráadásul begyűjti második faultját. (12:8)

07:58
    Hunter beleáll a tempóba rossz helyzetben, ki is marad a dobása. (12:8)

07:44
    Tóth Péterre fújnak támadót. (12:8)

07:30
    Toutziarakis az utolsó pillanatban engedi el a tempót, bravúros kettest értékesít. (12:8)

07:00
    Szép védekezés az Albától, Lakosa már időn túl engedi el a hármast. (12:6)

06:42
    Toutziarakis csinálja meg magának a helyet, Djapa üt oda neki, második fault a fehérváriaknál. (12:6)

06:31
    Juhos Levente kettese nem jó, a lepattanó a MAFC-é. (12:6)

06:21
    Újabb személyi a vendégeknél, Lakits András ezúttal. (12:6)

06:09
    Parrish passzába piszkálnak bele a fehérváriak, majd Hunter középtávolija kimarad, a támadófault Toutziarakisé. (12:6)

05:30
    Hunter hármasa is lejön a gyűrűről, a támadó a fővárosiaké, azonban Misek könnyű ziccert ront. (12:6)

05:10
    A büntető is jó Kromahtól, Parrish triplája kimarad. (12:6)

04:59
    Kromah lerázza Misek Leventét, majd faulttal együtt dobja be a ziccert. (11:6)

04:50
    Csorvási üti ki Toutziarakis kezéből a labdát. (9:6)

04:30
    Hunter szép középtávolija jó, majd Csorvási veszít labdát a másik oldalon. (9:6)

03:58
    Labdaszerzés után Kromah adja el a labdát a letámadásnál. (9:4)

03:35
    Simon hármasa nem jó, a MAFC-é a pattanó. (9:4)

03:10
    Kromah triplája csont nélkül a helyén, majd Melvin zsákol egyet Lasan passza után. (9:4)

02:33
    Lakosa Zsolt veszíti el a labdát egy betörésnél. (4:4)

02:00
    Kovács Ádám duplája behullik, majd Toutsiarakis középtávolija kimarad. (4:4)

01:30
    Toutziarakis ezúttal is eredményes Csorvási mellől. (2:4)

01:10
    Csorvási közelije is a helyén. (2:2)

00:50
    Toutziarakis szerez könnyű pontokat a palánk alól. (0:2)

00:38
    Kromah személyi hibája. (0:0)

00:18
    Kromah betörése és Melvin hárompontos kísérlete sem eredményez pontokat a fehérváriaknak. (0:0)

00:03
    Melvin hozza el a labdát a feldobásnál. (0:0)

00:01

A fehérváriak frissen kinevezett vezetőedzője, Székely Norbert debütáló mérkőzése az Alba kispadján hamarosan kezdődik!

TLI-Alba Fehérvár: 4 Simon Balázs, 5 Cleveland Melvin, 6 Blaskovits László, 7 Czirbus József, 8 Juhos Levente, 10 Kovács Ádám, 11 Tóth Péter, 12 Csorvási Milán, 13 Dalibor Djapa, 14 Molnár Máté, 15 Supola Zoltán, 21 Lasan Kromah

Vezetőedző: Székely Norbert
    Edző: Góbi Henrik

MAFC: 4 Misek Levente, 5 Lakits András, 6 Neiko Ferrone Hunter, 7 Lakosa Zsolt, 10 Timkó Norbert, 11 Szabó Tibor, 13 Stavros Toutziarakis, 14 Alexander Nikitin, 15 Fekete Csaba, 18 Koncz Péter, 22 Mócsán Bálint, 24 Henry Brown Parrish

Vezetőedző: Stefan Timbus
    Edző: Vavra András

Játékvezetők: Frányó Péter, Boros Tamás, Surányi Gábor.

Szerdán négy bajnokit is rendeznek az NBI. A alapszakaszának nyolcadik fordulójában, a TLI-Alba Fehérvár fogadja a fővárosi MAFC együttesét a Vodafone Sportcentrumban.

A fehérváriak számára nem indul jól a 14/15-ös szezon, hat mérkőzés után 3-3-mal áll a 2013-as bajnokcsapat, legutóbb hazai pályán szenvedtek sima vereséget a Kaposvár ellen. A kudarcok után Marcel Tenter vezetőedző felajánlotta lemondását, amit a vezetőség el is fogadott, a MAFC elleni bajnokira Góbi Henrik készíti fel a csapatot. Nincs tehát minden rendben Székesfehérváron, ám a csapat elszántan dolgozik azért, hogy kárpótolják a szurkolókat és visszatérjenek oda, ahova szerintük tartoznak: az élmezőnybe.

Átlagok:

Lasan Kromah: 18.3 pont, 3.5 lepattanó, 2.5 gólpassz, 2.2 szerzett labda, 0.3 blokk, 2.3 eladott labda, 32 perc
    Cleveland Melvin: 15.8 pont, 6.8 lepattanó, 1.3 gólpassz, 1 szerzett labda, 2.3 blokk, 2.3 eladott labda, 33 perc
    Brandon Wood: 15.5 pont, 4.3 lepattanó, 3.5 gólpassz, 0.5 szerzett labda, 1.3 eladott labda, 30 perc
    Dalibor Djapa: 14.3 pont, 5 lepattanó, 0.8 gólpassz, 0.8 szerzett labda, 0.5 eladott labda, 26 perc
    Csorvási Milán: 13 pont, 3.5 lepattanó, 1.5 gólpassz, 1.8 szerzett labda, 0.2 blokk, 2 eladott labda, 25 perc
    Tóth Péter: 8.3 pont, 4.2 lepattanó, 4.5 gólpassz, 2.5 szerzett labda, 0.2 blokk, 2.8 eladott labda, 27 perc
    Supola Zoltán: 6.3 pont, 2.7 lepattanó, 1.3 gólpassz, 1.3 szerzett labda, 0.2 blokk, 1.3 eladott labda, 21 perc
    Kovács Ádám: 6.2 pont, 3 lepattanó, 1.4 gólpassz, 1 szerzett labda, 0.8 eladott labda, 19 perc
    Simon Balázs: 5 pont, 1 lepattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett labda, 1 eladott labda, 24 perc
    Juhos Levente: 3.6 pont, 3 lepattanó, 0.8 gólpassz, 0.4 szerzett labda, 0.4 blokk, 0.6 eladott labda, 12 perc
    Blaskovits László: 1.5 pont, 0.5 lepattanó, 0.3 gólpassz, 0.3 szerzett labda, 0.3 blokk, 4 perc
    Molnár Máté: 0 pont, 2 perc

A hétszeres magyar bajnok MAFC nehéz sorsolással kezdte az évet, első öt bajnokijukból négyet idegenben játszottak, ám az előző fordulóban megtört a jég: a Nyíregyháza ellen hatalmas csatában és nagy meglepetésre megszerezte első győzelmét a budapesti együttes, ezzel már nincs nyeretlen csapat a bajnokságban. Az élvonal egyetlen fővárosi együttesének nagyon nehéz dolga lesz Székesfehérváron, idegenben eddig átlagosan 21 ponttal kapott ki a műegyetem csapata, ám az előző győzelmükből nagy lendületet meríthetnek Stefan Timbus tanítványai, így akár még meg is nehezíthetik a fehérváriak dolgát.

Átlagok:

Stavros Toutziarakis: 15.7 pont, 10.8 lepattanó, 2.5 gólpassz, 1.3 szerzett labda, 1 blokk, 4.3 eladott labda, 32 perc
    Lakosa Zsolt: 15.2 pont, 2.5 lepattanó, 3 gólpassz, 0.8 szerzett labda, 4.7 eladott labda, 29 perc
    Neiko Ferrone Hunter: 10.8 pont, 5.8 lepattanó, 0.7 gólpassz, 1.3 szerzett labda, 0.7 blokk, 2.7 eladott labda, 33 perc
    Misek Levente: 8 pont, 2.2 lepattanó, 1.7 gólpassz, 1.2 szerzett labda, 1.7 eladott labda, 25 perc
    Fodor Kristóf: 5.6 pont, 2.6 lepattanó, 1.8 gólpassz, 1.2 szerzett labda, 1.7 eladott labda, 28 perc
    Tursics Krisztián: 3.7 pont, 0.7 lepattanó, 0.7 gólpassz, 1 szerzett labda, 0.7 eladott labda, 14 perc
    Koncz Péter: 3 pont, 0.6 lepattanó, 0.2 gólpassz, 0.4 szerzett labda, 0.2 eladott labda, 9 perc
    Timkó Norbert: 2.5 pont, 1.8 lepattanó, 0.5 gólpassz, 0.3 szerzett labda, 0.8 eladott labda, 12 perc
    Szabó Tibor: 2 pont, 1.3 lepattanó, 0.2 gólpassz, 0.7 eladott labda, 11 perc
    Lakits András: 1.5 pont, 1.5 lepattanó, 0.8 gólpassz, 0.8 szerzett labda, 1.2 eladott labda, 13 perc
    Fekete Csaba: 1 pont, 0.8 lepattanó, 8 perc
    Mócsán Bálint: 0.5 pont, 3 perc