MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 0:2 (vége) | Puskás Akadémia FC – Szombathelyi Haladás 1:0 (vége) | Dunaújváros – Paksi FC 1:0 (vége)
Nyíregyháza – Pécsi MFC 4:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Budapest Honvéd FC 1:1 (vége)
FC Lorient
1:0 (1:0)
Lens
szombat 22.11.2014, 20:00 • Stade du Moustoir, Lorient • Ligue 1 Uber Eats

Az első játékrészben gól- és emberelőnybe került a Lorient a kiesési rangadón és ez meg is határozta az egész mérkőzés menetét. Az emberelőnyt gyorsan kihasználták a hazaiak már a 23. percben. Két játékosuk is megsérült, Lavigne, majd Sunu is kényszerű csere áldozata lett.

A Lorient ugyan aktívan támadott az első és a második félidőben is, sok nagy helyzetet kidolgoztak, de az egy szál gólon kívül mindet el is puskázták, ebben Ayew igencsak élen járt. Végül nem fizetett nagy árat érte a Lorient, mert így is megszerezte a három pontot a mai napon kapura teljesen veszélytelen Lens ellen és elmozdult az utolsó helyekről. Ott most már a Lens áll.

Lorient – Lens: 1-0!
    ---- (21:57:25)

90+4

90+4
    Már túl a jelzett hosszabbításon is.

90+3
    Lecomte vetődik ki a labdára messzire kifutva a kapujából.

90+3
    Szabadrúgáshoz jut a Lens, Chavarria került a földre a jobb oldalon, 35 méterre a kaputól. Továbbra is esik az eső igen erősen, meglephetik a kapust egy átlövéssel.

90+2
    Hátul tartja és megbecsüli a labdát a Lorient, a legfontosabb nekik a három pont, az úgy tűnik, teljesítve lesz.

90+1
    Három perc a ráadás.

90
    Touzghar kap indítást a bal oldalon, majd Ndiaye-t szöktetik hosszan.

89
    A piros lap most kezd igazán meglátszani a Lens játékán, a hajrában sem képesek újítani és támadásokat vezetni, így lehet, hogy az az egyetlen egy Lorient gól dönti el a mérkőzést.

88
    Fejpárbaj a felező környékén, végül Guerreiro szerzi sokadik labdáját, a belöbbölt átadása azonban senkinek sem jó.

87
    Az iménti Ayew helyzet óriási gólszerzési lehetőség volt, érthetetlen, miért nem lőtte el a hazai támadó.

86
    Ayew sokadszor kap jó labdát, most a bal oldalon tűnt fel, a kapust szinte már kicselezte, de még befelé húzott, ahol a védők álltak, nem jutott lövéshez, miután elsőre nem tűzte rá, végül visszafelé passzolt. Ebben sokkal több volt!

85
    Sok passzos játékkal próbál operálni a hazai csapat, de a tizenhatoson belül az utolsó átadásokba hiba csúszik sokadszor is, vagy a lövést védi Riou.

84
    A felező környékén építgeti a támadását a Lorient, lassan a mérkőzés hajrájához értünk.

83
    Chavarria most kis híján megkapta a bal oldali beadást, az eddig szinte munkanélküli Lecomte öklözte ki a támadó elől.

82
    Ritka Lens támadások egyike, Chavarria elől Wachter gyűjti be hátul.

81
    Meddő mezőnyfölényben a Lorient, de az utóbbi 10 percben többször is veszélyeztettek komolyabban.

80
    Bourigeaud helyett Touzghar érkezik utolsó csereként.

80
    Újabb lövés, ismét Ayew lőtt, most távolról és középről, Riou hárított.

79
    Ezt a szögletet is elszórakozza a Lorient, a visszapasszolt labda lesen találta a szögletet elvégző hazai játékost. Taktikai hiba.

78
    Ayew húzta meg a jobb oldalon, középen Mesloub és Guerreiro is várta, Ayew a lövést választotta éles szögből, újabb bravúr Riou részéről.

77
    Ayew sárga lap árán akadályozott meg egy Lens kontrát.

76
    A szögletből nem alakult ki veszély, de még mindig a Lorient játékosok lábán vándorol a labda.

75
    Nagyon szép akciót hozott össze a Lorient a jobb oldalon, Barthelmé és Mesloub adogattak, majd utóbbi nagy erejű lövést eresztett meg a tizenhatoson belül, amit Riou hatalmas bravúrral hárított!

74
    A vendégek még egyet cserélhetnek szükség esetén.

73
    Guerreiro tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalon, egészen éles szögből merész dolgot eszelt ki, erővel az egy méteren álló védők közé bombázta a labdát, majd a kipattanót is, bízva abban, hogy a kapuba pattan. Nem sikerült a terve, előbbit Riou kapus, utóbbit egy védő blokkolta.

72
    Jeannot fejelt a sarokrúgás után, veszélytelen. Támadgat a Lorient, de a kapu előtt hiányzik a határozottság.

71
    Ayew vezette a hazaiak támadását középen, majd 18 méterről kapura tűzte, szögletre pattant végül. Nem volt rossz.

70
    Egyelőre nem tud a Lens rátenni egy lapáttal, a hazaiak pedig nem igazán szakadnak meg egy újabb gólért.

69
    Jouffre helyett Barthelme érkezett a hazai csapatba. Nincs több Lorient csere.

69
    Lesen állítják meg Mesloubot.

68
    Ndiaye érkezett Nomenjanahary helyett.

67
    Guerreiro fejelhetett meglehetősen tisztán középen, 7 méteren, Riou azonban jól helyezkedett és védeni tudta a középre tartó fejest.

66
    Ayew cselezget a bal oldalon, de ismét megakadt a támadás, a felezőig kerül vissza Konéhoz.

65
    Na, visszakaptuk a futóórát is végre, de az is azt mutatja, hogy még bő 26 perce maradt a Lens-nak egyenlíteni, vagy a Lorientnek megtartani a vezetést.

64
    Támadgat a Lorient, de közel sem olyan vehemensen, mint az első félidőben, pedig az egy gólos előny nem életbiztosítás.

63
    Sajnos semmit nem javult az iram az utóbbi percekben, az első félidő után ez csalódást keltő.

62
    Jobb oldali sarokrúgással jöhet a Lorient.

61
    Egy óra játékot követően Lorient – Lens: 1-0 továbbra is.

61
    Sunu hagyja el a pályát, helyette érkezik Jeannot.A csere cseréje, kissé meglepő is.

59
    Mesloub és Gassama adogatnak a felező környékén.

58
    Koné fejelte kapura a jobb oldali sarokrúgást, de nem jelentett igazán veszélyt.

57
    Sunu cselezett befelé a jobb oldalon, első lövését Riou hárította, a másodikat is, de ebből már szöglet lett!

57
    Ayew és Cavare harcoltak a labdáért a vendégek tizenhatosa közelében, utóbbi nyert.

56
    Sajnos kissé leült a mérkőzés, az első játékrész ennél lényegesen jobb iramú volt.

55
    Bourigeaud fájlalja a combját egy ütközés nyomán, egyelőre az oldalvonalon túl ápolják, a Lorient pedig a saját térfelén adogat.

54
    Hiába talált szép bokamozdulattal egy indítást követően Ayew, a gólt érvényteleníti a játékvezető les címén.

53
    Jobb oldali hazai akció, Gassama passzát lefülelik a vendégek.

52
    Elhal a Lens támadása a jobb oldalon, kirúgás.

51
    Betört a tizenhatoson belülre Le Goff, majd elesett Cavare belépője nyomán, nincs tizenegyes. Nem lehetett megállapítani, volt-e szabálytalanság.

50
    Jónak tűnő jobb oldali vendég akció, Cavare trükkösen beadás helyett kapura csavarta jobb lábbal, Lecomte tolta szögletre.

49
    Lesen állítják meg a Lens bal oldali akcióját, Bourigeaud helyezkedett rosszul.

48
    Guerreiro bal oldali beadása rettentő mély, Riou könnyű zsákmánya.

47
    Guillaume indítása sikeredik túl hosszúra.

46
    Nem történt csere a szünetben.

46

Már a félidő elején is fölényben játszott a Lorient, amin a kiállítás még csak dobott egyet. A hazai csapat gyorsan ki is használta emberelőnyét az egyébként lendületes, jó találkozón. Sok a támadás, főként a Lorient részéről. A Lens részéről bravúr lenne a pontszerzés is.

Lorient – Lens: 1-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

45+4

45+4
    Kontrázott a Lorient, Mesloub azonban elpuskázta a passzt, pedig még választhatott is, hogy jobbra, vagy balra küldi az indítást. Visszatámadott a Lens, a kapunál ólalkodó Chavarria kis híján meglepte a rövid oldalon Lecomte-ot, egy bal oldali lapos beadásnál.

45+4
    Baalt lökik fel egy fejesnél, szabadrúgás a fekete mezesek javára 35-40 méterre a kaputól.

45+3
    Jouffre indult be üresbe, Guerreiro azonban túl hosszan indítja, kirúgás.

45+2
    Igen szép dolgokat művel a tizenhatos környékén a Lorient és rendben, hogy a Lens az ellenfél, de érthetetlen, hogy állhatnak az utolsó helyen a tabellán.

45+1
    Négy perc a hosszabbítás. Ez várható volt azok után, hogy a piros lapnál nagyjából állt is ennyit a mérkőzés.

45+1
    Kevés híján egyenlíteni tudott a Lens szinte a semmiből, de Le Goff remekül javította azonnal súlyos hibáját.

45
    Hatalmas védelmi hiba miatt Chavarria elé pattant a labda, nagyjából tíz méteren, pont szembe a kapuval, az utolsó pillanatban a lövésbe sikerült belevetődnie az előtte hibázó Le Goffnak!

44
    Jouffre a bal oldalon tűnt fel, majd ballal nagy erejű lövést eresztett meg 22 méterről, de a bal felső mellett elsüvített.
    Lorient

43
    Most kétszer is megúszta az újabb gólt a Lens, de nincs döntő mezőnyfölényben egyébként a Lorient.

42
    Ayew kapott forintos labdát a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd az ötös sarkáról a rövid felsőbe szerette volna bombázni, ehelyett csúnyán az oldalhálóba vágta a nagy helyzetet!

41
    Guerreiro passzolta a bal oldalon Mesloubnak, aki szép átlövést eresztett meg jó húszról, Riou bravúrral tolta oldalra a labdát!

40
    Jouffre szerez labdát hátul, keresztlabdája jó Guerreironak.

39
    Jouffre kapott labdát a jobb oldalon, befelé húzott majd 25 méterről ballal kapura suhintotta. Mellé ment, de nem volt rossz kísérlet.

38
    Guerreiro indítja középen Sunut, aki kénytelen lelassítani. A pálya állapota nem a legjobb, szabad szemmel is láthatóan.

37
    A lövések eddigi száma elég beszédes, 6-0. Az egyetlen Lens kísérletet is még csírájában sikerült elfojtani.

36
    Megélénkült az iram az utóbbi pár percben, rá is fért kicsit a meccsre. Bourigeaud bal oldali beadását Chavarria fejelte egy védő szorításában nagyon mellé.

35
    Chavarria iramodott meg a jobb oldalon, már lövéshez készülődött, a becsúszó Wachter azonban megakadályozta a lövésben végül.

34
    A két fős sorfalon halt el a szabadrúgás, de most kiegyenlítettebb a játék.

33
    Előre merészkedett a Lens és máris szabadrúgáshoz jutnak, nagyjából 30 méter a távolság a kaputól.

32
    Sunu gondolt egyet és miután megtolta a labdát, a bal oldalról, 20 méterről lövésre szánta el magát, kevéssel mellé szállt a bomba.

32
    A felezőnél adogat a Lorient középpályás sora, percek óta nincs helyzet.

31
    Fél óra játékot követően Lorient – Lens: 1-0 és emberhátrányban is a Lens.

30
    Sunu kapott indítást középen, de lesen állítják meg.

29
    Támadásra adta a fejét a Lens, Chavarria keresztlabdája viszont pontatlan a bal oldalra.

28
    Egy kipattanó labdát tűzött volna kapura 8 méterről Ayew, egy Lens védő azonban az utolsó pillanatban blokkolni tudja.

27
    Koné és Gassama lopja a távolságot és araszolgatnak előre. Majd Mesloub unja meg a tétlenséget és betör a tizenhatoson belülre a bal oldalon, a kifutó Riou megakadályozza a gólt, szögletre pattan róla!

26
    Gassama beívelése magas és hosszú is Guerreiro számára, a túloldalon utóbbi szabálytalankodik.

25
    Gassama hozta fel középen, majd visszafelé passzol a hazai csapat a felezőig.
    Lorient 1:0

24
    Gyorsan kihasználja tehát emberelőnyét a Lorient, sokba kerülhet még a Lens számára Landré meggondolatlansága.

23
    A Lorient gólt szerzett!
    A jobb oldalon futott végig az akció, Mesloub átlépős csele kiváló volt, RAPHAEL GUERREIRO pedig nagyjából 15 méterről bődületes átlövésgólt ragasztott a hálóba! 1-0!

22
    Ayew iramodott volna meg a jobb oldalon, de védője nem ette meg a cselt.

21
    Taktikai változtatás "áldozata" Cyprien, Gbamin érkezik a helyére a vendégekhez.

20
    Eddig sem támadott túlságosan sokat a Lens, de így, hogy 75 percig emberhátrányban is lesznek, még nehezebb a dolguk.

19
    Végre mozgásban a labda, de a jobb oldali beadás Mesloubtól nem sikerült túl jóra, Riou könnyedén lehúzta.

18
    Meg is van az első csere, kényszerűségből. Lavigne helyett Sunu érkezett.

18
    Landré lábon, Lavigne hordágyon hagyja el a stadiont.

18
    Hát itt jócskán lesz hosszabbítás, már három-négy perce áll a a mérkőzés.

17
    Hordágyon hagyja el a pályát Lavigne, valószínűleg cserélni kényszerül majd hamarosan a Lorient, a hátát is komolyan megütötte Lavigne, lehet, hogy az a nagyobb baj.

16
    Végül nagy késéssel, de Loick Landré megkapja a piros lapot az iménti belépőért. Abszolút jogosnak tűnik.

16
    Továbbra is tart Lavigne ápolása, szó szerint ollóba is fogta Landré a lábát.

15
    Lavigne-t buktatják nagyon durván, hátulról becsúszva, labda sehol. Úgy tűnik, nincs lap, Landré volt a tettes.

14
    A sarokrúgásból nem alakult ki veszély, a vendég csapat jöhet előre kirúgással.

13
    Ismét sarokrúgást harcol ki a Lorient, Mesloubot tudták szerelni.

12
    Ne feledjük, a szoros hátsó mezőnyben sereghajtó a Lorient, nagyon kellene a hazai csapatnak a három pont.

11
    Lavigne közeli fejesét védi óriási bravúrral Riou!

10
    Ayew elől fejelik ki, Mesloub ismételten beívelné, de ez is sikertelen.

9
    Guerreiro ívelte be balról, Baal inkább a biztonság kedvéért szögletre mentett. Újra Guerreiro jöhet a sarokrúgásnál.

8
    A jobb oldalról jöhetett bedobással a Lens, Kantari labdáját azonban nagyon gyorsan lefüleli a hazai csapat már a felezőnél.

7
    Továbbra sem tudja megtartani tartósan a labdát a Lens, a hazai csapat dominál a mezőnyben.

6
    Többnyire a Lorient birtokolja a labdát, most is kis híján helyzetbe kerültek, végül jobb oldali sarokrúgás lett a dologból.

5
    Bal oldali Lorient támadás, Lavigne számára azonban hosszú lett a labda.

4
    Szabadrúgást végezhetett el a jobb oldalról Jouffre, de gyenge volt a beívelés, kifejelték a Lens védői.

3
    Egyelőre a középpályán folyik a játék, nem estek egymásnak a csapatok.

2
    Fekete mezben a Lens, narancssárgában a Lorient.

1

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Koné, Wachter, Le Goff – Jouffre, Mesloub, Mostefa, Guerreiro – Ayew, Lavigne
    Cserék: Chaigneau – Bellugou, Diallo, Coutadeur, Sunu, Jeannot, Barthelmé

Lens: Riou – Cavare, Landré, Kantari, Baal – Cyprien, Valdivia, Nomenjanahary – Bourigeaud, Guillaume, Chavarria
    Cserék: H. de Pinho – Touzghar, Coulibaly, N'Diaye, El Jadeyaoui, Gbamin, Ba

Játékvezetők: A. Delerue – S. Luzi, P. Jeanne.

Kiesési rangadó a francia bajnokságban. A 14. fordulóban a 19. helyezett Lens látogat a 20. helyezett Lorient otthonába. Rendkívül szoros az alsóház a Ligue 1-ben, a 15. helyen levő Bastia mindössze három ponttal van a Lorient előtt. A Lens egyetlen egységgel előzi meg a hazaiakat, szóval igazi hatpontos összecsapás lesz ez.

A Lorient borzalmas formában érkezik, a legutóbbi négy mérkőzését elvesztette. A Lens sem volt éppen csúcsformában, az utolsó négy meccsből egy győzelem, három vereség, köztük a legutóbbi kettőn is. Mindkét együttesnek létkérdés a pontokat megszerezni, a Lorient esetében a hazai pálya miatt különösen fontos lenne a győzelem. Nagy csatára számíthatunk.

A találkozó szombaton 20 órakor kezdődik, tartsanak velünk!