Ipress Center-Vác – Szeged KKSE 27:19 (vége)
Ipress Center-Vác
27:19 (16:11)
Szeged KKSE
szombat 22.11.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Megérdemelten győzött a Vác több, mint két hónap szünetet követően az elméletileg leggyengébb csapat ellen. A Szeged sokáig nagyon jól tartotta magát, de a második félidőben a Vác védekezése nagyon összeállt és a továbbra is gyengécske támadójáték ellenére is fokozatosan növelni tudta a különbséget.

A Vácnál Hornyák Dóra jelentette a döntő különbséget, elérte a 10 gólt is, Szondi és Farkas is sokat tettek hozzá a győzelemhez. A védekezésben szinte minden hazai játékos dicsérhető, de Bíró Blanka különösen kiemelkedő volt a második félidőben. A Szegednél Szabó Edina főként hetesgóljaival volt fontos láncszem, rajta kívül még Dajka és a kapus Dobó Mónika dicsérhető igazán. Ezzel a Vác elmozdult a kieső helyről, de még nagyon sok munka lesz a csapattal, kihúzni végleg a gödörből.

Vác – Szeged: 27-19!
    ---- (19:28:40)

60
    Mérkőzés vége. (27:19)

60
    SZABÓ a felső léc alá lövi az időn túli hétméterest. (27:19) (27:19)

60
    Balog védi Lojpur lövését, de ismét hetest kap a Szeged belülvédekezésért. (27:18) (27:18)

60
    Hornyák Dóra is kiáll két percre, kettős hátrányban a Vác. (27:18) (27:18)

60
    KATONA Flóra lerohanásból eredményes a jobb oldalról. (27:18) (27:18)

60
    Hornyák blokkol, Balog megszerzi. (26:18) (26:18)

60
    Passzívnál Hornyák dobja világgá. (26:18) (26:18)

60
    Emberhátrányban támad a Vác az utolsó percben. (26:18) (26:18)

59
    KISS Klaudia pattintja be a hetest a váci kapus lába alatt. (26:18) (26:18)

59
    Balog véd, de Tóth Eszter kap két percet és hetes a Szegednek. (26:17) (26:17)

58
    TÓTH Eszter jobb kettőből talpról szerez átlövésgólt. (26:17) (26:17)

58
    A váci kapuban Balog Judit. (25:17) (25:17)

58
    SZABÓ Edina a rövid sarokba lő a bal szélről. (25:17) (25:17)

57
    Időt kér a Szeged, még az eredményen lehet kozmetikázni, de a váci győzelem biztos. Két hónapja nem történt ilyen a Dunakanyarban. (25:16) (25:16)

57
    HÁMORI Konszuéla fejezi be sikerrel a lerohanást Szondi ügyes labdaszerzése után. (25:16) (25:16)

57
    HORNYÁK Dóra bal kettőben tört be, majd a kapust megfésülve lőtt a felső léc alá. (24:16) (24:16)

56
    Most egészült ki a Vác, innentől emberelőny. (23:16) (23:16)

56
    Bíró védi Mistric lövését. (23:16) (23:16)

56
    Alighanem így már biztos a váci győzelem, hét gól, öt perc, emberelőny a hazaiaknak. (23:16) (23:16)

55
    Zsilák még ki is áll két percre lerántásért. (23:16) (23:16)

55
    FARKAS Vera talált egy nagy rést bal kettőben és a hosszú alsóba lőtt. (23:16) (23:16)

55
    Eddig ez a félidő 6-5, rendkívül kevés gól született eddig a második játékrészben. (22:16) (22:16)

55
    Időt kért a Vác 54:29-nél. (22:16) (22:16)

55
    Ismét nem kapkodja el a támadást a Vác emberhátrányban. (22:16) (22:16)

54
    DAJKA ötödik gólját szerzi, ebből ez volt a harmadik hetes. (22:16) (22:16)

54
    Tóth Eszter kapott kettő perces büntetést, a Szeged pedig büntetővel jöhet. (22:15) (22:15)

54
    Drávai lövését védi Dobó, majd Szondi nem tudja megszerezni. (22:15) (22:15)

53
    Bíró Blanka is belejött, Zsilák nem tudott túljárni a kapus eszén a jobb szélről. (22:15) (22:15)

53
    Közeledik a győzelem a Vác számára, de megint jó ideje gólcsend van. (22:15) (22:15)

52
    Virág jobb kettőből a felső lécre bombázta, ami végül a nézőtéren kötött ki. (22:15) (22:15)

52
    Farkas védekezett jól, de marad a Szegednél, Barján azonban belemegy. (22:15) (22:15)

52
    Lelassultak a támadások, főleg hazai részről, a Szegednek gyorsítania kell. (22:15) (22:15)

51
    Drávai 11 méterről kényszerült lőni passzívnál, nem okozott gondot Dobónak. (22:15) (22:15)

50
    Jó ideje hét gól körüli a különbség. (22:15) (22:15)

50
    Bíró készült Szabó cunderére a bal szélről és ki is védte lábbal. Hornyáké a kipattanó. (22:15) (22:15)

49
    Hornyák átlövését védte Dobó. (22:15) (22:15)

48
    Szondi a bal szélről kínaival próbálkozott, de Dobó remekül védett. A túloldalon Szabó Edina lövését szintén bravúrral védi Bíró. (22:15) (22:15)

47
    DAJKA Bettina a kapust balra, a labdát a jobb alsóba küldte. (22:15) (22:15)

47
    Virág Noémi kapott két percet, a Szeged csapata pedig hétméterest. (22:14) (22:14)

47
    SZONDI Zsófia szép figura végén a bal szélről a hosszú alsóba lőtt. (22:14) (22:14)

46
    Kiegészült a Vác, teljes létszámban támadhatnak a plusz nyolcért sokadszor. (21:14) (21:14)

46
    Barján Bianka kétszer indulást vét. (21:14) (21:14)

45
    HORNYÁK Dóra passzívnál ellentmondást nem tűrően betört és bebombázta jobb kettőből. (21:14) (21:14)

45
    Emberhátrányban támad a Vác. (20:14) (20:14)

44
    DAJKA hetese Bíró jobb lábáról megy be végül a kapuba. (20:14) (20:14)

44
    Bíró véd, de Sterjova kap két perces kiállítást, a Szeged pedig hetest. (20:13) (20:13)

44
    STEFANOVIC középről, felugrás után talál a kapuba. (20:13) (20:13)

44
    Mistric talpról a bal kapufa mellé bombázott. (19:13) (19:13)

43
    Bíró védte Zsilák lövését, oldalt ment ki. (19:13) (19:13)

42
    Szondi ajtó-ablak helyzetben lőhetett középről, de a felső lécre ejtette. (19:13) (19:13)

42
    DAJKA egyéni játék után középről, 8 méteres átlövésből talál be. Ez még csak a második vendég gól a félidőben. (19:13) (19:13)

41
    Időt kér a Szeged 40:58-nál. Nincs gól jó 5,5 perce. (19:12) (19:12)

41
    Vesztergombi jól futott be, de pontatlan labdát kapott. (19:12) (19:12)

40
    Selmeci lövését védte Bíró Blanka. (19:12) (19:12)

40
    Farkas talpról lőtt volna át, de blokkolták, nem okozott gondot Dobónak. (19:12) (19:12)

40
    Megfagyott az eredmény percek óta. (19:12) (19:12)

39
    Remek váci labdaszerzés hátul, Fülöp és Farkas együttes erővel. (19:12) (19:12)

39
    Virág Noémi jobb kettőben belemegy a falba. (19:12) (19:12)

38
    Fülöp adja el a labdát, majd Lojpur lövi fejbe Bírót közelről, szerencsére nincs sérülés, de a Szeged elpuskázta ezt az esélyt. (19:12) (19:12)

38
    Szabó ziccerét fogja Bíró a bal szélről, majd Albert lövését blokkolja a hazai csapat, ez már a váciaké lett. (19:12) (19:12)

37
    Passzívnál Hornyák lő fölé. (19:12) (19:12)

36
    Újra a plusz nyolcért támad a Vác. (19:12) (19:12)

36
    Bíró védi Hárs lövését ismét a jobb szélről. (19:12) (19:12)

36
    FARKAS Veronika bombagólt szerez jobb kettőből, átlövésből. (19:12) (19:12)

35
    A bal szélről SZABÓ talál pörgetett lövéssel a kapuba. (18:12) (18:12)

35
    Szondi ellen ítélnek a falban. (18:11) (18:11)

34
    Bíró védi Barján lövését. Egyelőre rendkívül jól jön ki a Vác ebből az emberhátrányból. (18:11) (18:11)

34
    SZONDI passzívnál befutott beállóba és betalált. (18:11) (18:11)

34
    Nem sieti el a Vác ezt a támadást. (17:11) (17:11)

33
    Bíró védi a jobb szélről Hárs kísérletét, a váciaké a labda. (17:11) (17:11)

33
    Szondi a bal kapufát találja el. A túloldalon pedig Vesztergombi kap kettő perces kiállítást. (17:11) (17:11)

33
    Albertnek túl magas a passz. (17:11) (17:11)

32
    HORNYÁK Dóra átlövésből eredményes 9 méterről. (17:11) (17:11)

32
    Farkast lökték meg két kézzel, de ez most homályban maradt a játékvezetők előtt. (16:11) (16:11)

31
    Szondi passzolt rosszul, Barján azonban a lerohanásnál nem csak a kapust pattintotta át, hanem a kaput is. (16:11) (16:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:11)

A második játékrészt a piros mezes váciak kezdik hamarosan.

Igencsak változatos első félidőt láthattunk. Bekezdett a Szeged, 1:3, majd 2:4 is állt az eredményjelzőn, utána azonban rendre a Vác vezetett 1-1 találattal. Szívósan tartotta magát a vendég együttes, a váciakat a játékvezetők időnként látható téves ítéletei is sújtják, de hibáznak is rendesen, főképp a heteseknél. A Szegednél főképp Dajka és Mistric teremt zavart a váci kapu előtt, a túloldalon Hornyák Dóra már hét találatnál jár, Farkas és Vesztergombi is szépen termelnek.

A mérkőzés még nem dőlt el, de a váciak öt gólos vezetése, tekintve azt is, hogy hosszabb a cserepadjuk, azért a hazai szurkolóknak bizakodásra ad okot.

Vác – Szeged: 16-11, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (16:11)

30
    Dajka lövi a jobb kapufa mellé, de már nincs idő visszatámadnia a Vácnak. (16:11) (16:11)

30
    Passzív a Szegednél. (16:11) (16:11)

30
    Fél perc. (16:11) (16:11)

30
    HORNYÁK Dóra bal szélre sodródva is betalál. (16:11) (16:11)

29
    Bíró Blanka a jobb karjával védi Szabó Edina hetesét! (15:11) (15:11)

29
    Hetest harcol ki Lojpur. (15:11) (15:11)

28
    DRÁVAI Gyöngyi középről, 9 méteres átlövést ereszt meg a jobb felsőbe. (15:11) (15:11)

28
    Hornyák Dóra Futaki kezére dobja a hetest, de a kipattanót Szondi megszerzi. (14:11) (14:11)

27
    Stefanovic tör be és hetest harcol ki. (14:11) (14:11)

27
    Dajka passzát nem tudta megfogni Zsilák. (14:11) (14:11)

26
    VESZTERGOMBI gyors indítás után szép gólt szerez a jobb oldalon. (14:11) (14:11)

26
    Bíró védi Mistric átlövését. (13:11) (13:11)

25
    HORNYÁK Dóra a jobb felsőbe lőtte a hetest. (13:11) (13:11)

25
    Fülöp harcolt ki büntetőt. (12:11) (12:11)

24
    SZABÓ Edina a kapus feje fölött talál a kapuba. (12:11) (12:11)

24
    Hetest harcolt ki Gulyás, nagyon ügyesen fordult be a falban. (12:10) (12:10)

24
    HORNYÁK Dóra átlövésből a bal alsóba talál. (12:10) (12:10)

23
    Passzív a Vácnál. (11:10) (11:10)

23
    Időt kér a Vác. (11:10) (11:10)

22
    MISTRIC nagyon szép átlövésgólt szerez lendületből. (11:10) (11:10)

22
    Hornyák Dóra lő jócskán fölé. (11:9) (11:9)

22
    Bíró védte Zsilák jobb szélről elengedett lövését, Vesztergombi pedig megszerzi a kipattanót. (11:9) (11:9)

22
    Hámori második két percét kapja. Jogos. (11:9) (11:9)

21
    VESZTERGOMBI a jobb szélről jó szögből lőhetett, a hosszú alsóba be is talált. (11:9) (11:9)

21
    SZABÓ Edina emberhátrányban is értékesíti a helyzetet a bal szélről. (10:9) (10:9)

20
    Időt kért a Szeged. Még pontosan egy percig lesznek emberhátrányban. (10:8) (10:8)

20
    HORNYÁK Dóra talál be középről lendületből. Nyaknál fogva lerántották közben, de ezt a két percet is megúszta a Szeged. (10:8) (10:8)

20
    Dajka lövi mellé 9 méterről. (9:8) (9:8)

19
    Vesztergombi a jobb szélről a jobb kapufát találta telibe. Nincs szerencséje a Vácnak. (9:8) (9:8)

19
    Bíró véd bravúrral, Szabó próbálkozott a bal szélről. (9:8) (9:8)

19
    Barjánt blokkolják a váciak, de sarokdobás. (9:8) (9:8)

18
    Hornyák Dóra kapott sárga lapot. (9:8) (9:8)

18
    Dajka megy bele a falba, Szondi elől azonban lehalássza remekül visszafutva az indítást. (9:8) (9:8)

18
    FARKAS tört be bal kettőben és bebombázta a rövid oldalon. (9:8) (9:8)

17
    Négy (!) perces büntetést kap Albert, (2x2 perc) mert előbb lecsapta Farkast, majd visszaszólt a játékvezetőnek. Nagy esély a Vác előtt. (8:8) (8:8)

17
    Virág lövése a jobb kapufán csattan, majd egy szegedi védő lábához ér. (8:8) (8:8)

16
    Albert topogja el, majd eldobja a labdát, de megússza a két percet. (8:8) (8:8)

16
    Farkas hetesét lábbal védi Dobó. (8:8) (8:8)

16
    Szerencsére nincs baj, Tóth már talpon, hetest dobhat a Vác. (8:8) (8:8)

16
    Dajka kapott sárgát, Tóth Eszter maradt a földön. (8:8) (8:8)

16
    Dajka a jobb kapufát találta el lövésével, a kapus verve volt. (8:8) (8:8)

15
    Fej-fej mellett egyelőre a két csapat. (8:8) (8:8)

15
    FARKAS Veronika a kapus lába alatt pattintja be a hetest. (8:8) (8:8)

15
    Virág harcol ki hetest jobb kettőben. Sárgát kapott Barján Bianka. (7:8) (7:8)

14
    BARJÁN Bianka talpról, test mellett felhúzott lövéssel a léc alá. (7:8) (7:8)

14
    SZONDI elképesztően szép és nehéz gólt szerez, pontatlan volt az indítás ismét, de a bal szélről nullszögből is értékesíti! (7:7) (7:7)

14
    Szondi kap pontatlan indítást, majd Farkas szerez labdát. (6:7) (6:7)

14
    Vesztergombi a jobb szélről lőhetett, Dobó védte. (6:7) (6:7)

13
    SZABÓ Edina a kapu bal oldalába lövi ezt a hetest. (6:7) (6:7)

13
    Újabb hetest kap a Szeged, negyedszer a meccsen. (6:6) (6:6)

12
    HORNYÁK Dóra tört be középen és nem hibázta el a ziccert. (6:6) (6:6)

12
    Farkas Vera szerez hátul labdát. (5:6) (5:6)

12
    Hornyák lövését védte Dobó. (5:6) (5:6)

12
    Eddig minden kétes ítélet a Vácot sújtotta, nincs szerencséjük. (5:6) (5:6)

12
    SZABÓ Edina átejtette hetesből Bírót. (5:6) (5:6)

11
    Vesztergombi kapott sárgát, hetest pedig a Szeged. (5:5) (5:5)

11
    Farkas a nehezét megoldotta, betört üresben, de Dobó remekül védte kézzel a ziccert. (5:5) (5:5)

10
    SZABÓ ismét a bal alsót választja a hetesnél. (5:5) (5:5)

10
    Jól blokkolt Farkas, de a játékvezető hetest ítél belülvédekezésért. (5:4) (5:4)

9
    HORNYÁK Dóra a kapus lábai között talál a kapuba, már a Vác vezet. (5:4) (5:4)

9
    Barján Hornyákba lövi, de marad a zöld mezes Szegednél, majd ellépik. (4:4) (4:4)

8
    SZONDI egy hajszálpontos indítást követően nehéz helyzetből is a kapuba talált lerohanásból. (4:4) (4:4)

8
    Dajka ismét talpról próbálkozott, de most mellé. (3:4) (3:4)

8
    HORNYÁK Dóra most nem kegyelmezett, 8 méteres átlövése a bal felsőben. (3:4) (3:4)

7
    Bíró védi Albert ziccerét jobb kettőből. (2:4) (2:4)

7
    Hornyák 10 méteres átlövését védte Dobó Mónika. (2:4) (2:4)

6
    Albert kapott sárgát. (2:4) (2:4)

6
    Ismét akadozik a szekér egyelőre a Vác játékában. (2:4) (2:4)

5
    DAJKA Bettina talpról, 8 méterről átlövésből a bal felsőbe bombázott. (2:4) (2:4)

5
    Hámori kap két perces büntetést, véleményesnek tűnt. (2:3) (2:3)

5
    VESZTERGOMBI Dalma a jobb szélről talál a hosszú alsóba. (2:3) (2:3)

4
    Barján vét lépéshibát. (1:3) (1:3)

4
    Hámori kapott sárga lapot. (1:3) (1:3)

4
    Farkas lövése a felső lécről a gólvonalra vágódik, de nem belülre. (1:3) (1:3)

3
    SZABÓ Edina hetese Bíró lábáról kerül a kapuba. (1:3) (1:3)

3
    Hetest harcolt ki a Szeged. (1:2) (1:2)

2
    FARKAS Veronika talpról, felhúzott átlövéssel talál a hálóba. (1:2) (1:2)

2
    ZSILÁK Katalin lerohanásból eredményes a jobb oldalról. (0:2) (0:2)

2
    Hornyák lövését blokkolják. (0:1) (0:1)

1
    BARJÁN Bianka középen átlövésből eredményes. (0:1) (0:1)

1
    A gyászszünet után kis késéssel kezdődött a találkozó, ahol elsőként a Szeged hozta játékba a labdát. (0:0) (0:0)

1

Már végeztek a csapatok bemutatásával. A Vác szinte teljes fegyverzetben állhat ki, Fülöp és Sterjova is visszatértek.

Ipress Center-Vác: Balog J., Bíró B. – Tóth E., Hámori, Farkas, Pelczéder, Vesztergombi, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Hornyák D., Drávai, Virág, Sterjova, Katona F.

Szeged KKSE: Dobó M., Futaki – Hárs, Cubela, Barján, Albert, Mistric, Zsilák, Gulyás, Selmeci, Dobó A., Szabó E., Dajka, Lojpur, Aron

Játékvezetők: Horváth Péter, Marton Balázs.

Folytatódik a női kézilabda NB I a tizedik fordulóval. Egészen elképesztő kimondani, de a tabella jelenlegi állása szerint a Vác és a Szeged együttese kiesési rangadót játszanak egymással. Ugyanis a 11. és 12. helyezett együttes csap össze.

Óriási csalódás eddig a Váci NKSE teljesítménye ebben a szezonban, mindössze két kibrusztolt győzelem mellett hét vereség a mérlegük, köztük egyáltalán nem várt zakók, mint például a Mosonmagyaróvár, vagy múlt héten az MTK ellen. Kieső helyre zuhantak vissza vasárnap, a szezon előtt a 4-5. hely elérését tűzték ki célul a Dunakanyarban, de jelenleg a szurkolók alighanem aláírnák a biztos bent maradást is, akkora lejtmenetet produkál a Vác.

A sérültek lassacskán felépülnek és már játszanak is (a forma más kérdés). Az októberi edzőváltást követően sem tudott tétmeccset nyerni a Vác, de ebből az MTK elleni kétszeri vereség az, ami nem igazán vállalható. Most már Hornyák Dóra, Drávai Gyöngyi, Tóth Eszter is visszatért a pályára, utóbbinak kell a leginkább formába lendülnie fél éves kihagyását követően. Fülöp és Ertl továbbra is sérült, a jobb szélre tűzoltásra érkezett Vesztergombi Dalma a Mosonmagyaróvártól.

A Szeged azt hozza, amit nagyjából a szezon előtt várni lehetett tőlük, egyetlen pontocskát gyűjtöttek eddig és mínusz száznál is rosszabb a gólkülönbségük a tabella hátulján. Mégsem lehet kijelenteni, hogy esélytelenek idegenben, mert a Vác annyira borzalmas szériát produkál (lassan két hónapja minden tétmeccsüket elveszítik!!), hogy akár meglepetést is okozhatnak a csongrádiak.

A Vácnak most van a legjobb esélye elkezdeni felállni a padlóról és menteni a szezonban, ami még menthető, mert a játékosállomány alapján minimum a biztos középházi tagság elvárható lenne. Sokan Konkoly Csabát okolták az eddigi sikertelenségért, de lassan eltelik két hónap Konkoly nélkül és a Vác helyzete semmit sem javult, sőt...

Vízválasztó lesz ez a mérkőzés mindenképpen. A Szeged megmutathatja, hogy képes a győzelemre, ehhez a Vác kiváló alany lehet. A hazaiaknak pedig most már létkérdés a győzelem. Ha ezt a meccset is elbuknák, akkor bizony kiesési gondjaik lehetnek, mert a középház is elképesztően távolt kerülne. Igen nagy fontosságú összecsapás következik szombaton.

A találkozó szombaton 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!