Debreceni HK – DVTK Jegesmedvék 1:2 (vége) | Budapešť – Ferencváros Bp. ESMTK 5:4 (vége)
Debreceni HK
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
péntek 28.11.2014, 18:00 • Debreceni Jégcsarnok, Debrecen • MOL Liga

Sokkal simább lehetett volna a mérkőzés, ha a miskolciak jobban gazdálkodnak a helyzeteikkel. Ezzel együtt a stabil védekezés és Bálizs remek teljesítménye meghozta a három pontot a vendégek számára. A DHK remekül küzdött, de ez a Miskolc jobb erőkből áll, és nem is túl kedvező ellenfél a Debrecen számára, ahogy ez már az év során többször bebizonyosodott. A meccs hőse Bálizs Bence volt, de a mezőnyjátékosok közül Matt Boyle két gólpasszát és remek védőjátékát is érdemes kiemelni.

Nem véletlen, hogy mindkét tábor elégedetten tapsolt a meccs végén, hiszen összességében jó mérkőzés volt, ahol nem született meglepetés. A végeredmény: Debreceni HK : Miskolci JJSE 1:2.

Köszönöm megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk a továbbiakban is! (20:12:58)

60:00

59:57
    3,2 másodperc még, de a debreceni kapu előtt lesz buli.

59:44
    Könczei nyer bulit, de kicsúszik a harmadból a korong.

59:44
    Borodin a kispadon, hat mezőnyjátékossal a DHK az utolsó 16 másodpercre.

58:48
    Megint Borodin a helyén.

58:40
    Borodin védi a teljesen tiszta ziccerbe kerülő Becze lövését. Középre jött a gyenge lövés.

58:39
    Nem lesz miskolci kiállítás, én nem láttam, hogy Kaskovnak valóban érte-e az arcát a védő botja.

58:09
    Hazai időkérés.

58:09
    Kaskov kapott az arcához és feküdt a jégen nagy fájdalmak között másodpercekig. A játékvezetők végül megállították a játékot, ezután pedig komoly kakaskodás alakult ki a jégen lévők között.

57:57
    Popovics üt el a korong felett nagy helyzetben.

57:23
    Buli lesz a miskolci harmadban.

57:20
    Megint Berta és Dancsfalvi hozták zavarba Gőz Balázsékat, de ezúttal Bálizs kisegítette védőit.

56:35
    A tetőszerkezetig pattan fel a korong, a debreceni harmadban lesz buli.

56:19
    Becze volt megint veszélyes, de passzára nem számított a társa.

55:35
    Kaskov lövését végig látta Bálizs, ez így könnyű védés a kapusnak.

55:18
    Berta és Dancsfalvi kevergettek, de nem sikerült kapura lövést összehozniuk.

54:36
    Lesen a hazaiak.

54:27
    Bálizs véd nagyot a debreceni létszámfölényes akció után.

54:09
    Becze próbált betörni és lőni, de jó volt most a hazai védekezés.

54:02
    Borodin véd könnyedén.

53:36
    Voronov esik el látványosan, de sem gáncsolást, sem pedig színészkedést nem ítélnek a játékvezetők.

53:19
    Tilosra üt a Miskolc.

52:25
    Emelianov nem találja el a kaput nagy helyzetben.

51:04
    Sokadik ziccerét szórakozza el a Miskolc. Megint három támadó vezette egy védőre a támadást, de még lövés sem lett az akcióból.

50:38
    Könczei keresztpassza éppen elcsúszott Kaskov előtt.

50:25
    Borodin tenyerel rá egy belőtt pakkra. Szusszanásnyi szünetet kap a hazai csapat, de a buli marad Borodin kapuja előtt.

50:10
    Megint feláll a Miskolc.

49:46
    A visszatérő Könczei szabadítja fel a nyomás alatt lévő debreceni kaput.

49:10
    Sijka védekezett jól, és akadályozta meg a ziccert.

48:40
    Borodin véd, buli lesz, amikor még két másodpercig kettős emberelőnyben a vendégek.

48:18
    Sokadszor csúszik le a miskolci ütőkről a pakk, ezúttal Dudas lő nagyon fölé.

47:52
    Tisztázni tudnak a hazaiak.

47:20
    Óriási helyzetben kapott korongot Becze, Könczei hatalmasat csap a miskolci támadó testére, aki elesik, de még így is kapuvas lett az akció vége. Miután a debreceniek hozzáértek a koronghoz, életbe lép Könczei kiállítása is. Kettős emberelőnyben a Jegesmedvék.

46:42
    Borodin kap két percet gáncsolásért, Demensin tölti le a kapus büntetését.

46:22
    Tilos felszabadítás: DHK.

45:32
    Okos becsapja Dósát, de aztán megint kap egy ütközést. Aprítják ma az alacsony debreceni csatárt a miskolciak.

44:26
    Tilosra üt a Miskolc. Popovics visszajöhet.

44:14
    Bálizs ezúttal lehúzza a kapuja elé beemelt korongot.

43:48
    Bálizs volt kicsit bizonytalan egy belöbbölt pakknál.

43:00
    Miskolczi találta meg Okos Csanádot az ütközéssel.

42:00
    Ahogy Cohen visszatér, Bálizs ölel magához egy gyengécske lövést.

41:22
    Egyelőre remekül védekezik a Miskolc emberhátrányban.

Zach Cohen a kiállított játékos durva játékért még az előző harmad végén.

40:01

Debreceni emberelőnnyel kezdődik majd a harmadik harmad, hiszen a második játékrész végén történt egy szabálytalanság. Összességében eseménydúsabb, izgalmasabb harmadot láthatunk, mint az első volt, s most már a gólok is megérkeztek. A harmad közepén gyors ütésváltást hoztak össze a csapatok: Cohen góljára Dancsfalvi hamar válaszolt. Aztán a vendégek tűntek egyre veszélyesebbnek, aminek meg is lett az eredménye: Becze egy kipattanó korongra érkezett jó ütemben. A Jegesmedvék szokásukhoz híven remekül védekeznek, Bálizs is jól véd ma, de nem dőlt még el semmi. Parázs harmadik harmad várható, ahol az esélyesebb Miskolc akár meg is szórhatja a hazaiakat, de valószínűbb, hogy az utolsó másodpercig izgalmas marad a kelet-magyarországi rangadó.

40:00

39:37
    Cohen és Dudas vezették a korongot Borodinra, de az oda-vissza passz után Sadikov visszaért és felszedte Cohen ütőjét. Hatalmas mentés volt.

38:55
    Láda találta meg szépen Nagy Krisztiánt, de Borodin nagyon nagyot védett.

38:02
    Megint Bálizs parádézik a kapuban.

37:58
    Vaszjunyin és Dancsfalvi brusztoltak ki maguknak helyzetet három miskolci közt, de Bálizs bravúrral védeni tudott.

37:36
    Tilos felszabadítás: Miskolc.

36:52
    Báliz tenyerel rá a belőtt pakkra.

36:25
    A Miskolc gólt szerzett!
    Matt Boyle eresztett meg remek lövést, ezt Borodin még védeni tudta, de a kipattanót BECZE TIHAMÉR bekotorta. Gólpasszos még Jesse Ray Dudas.

36:08
    Dudas üt el a korong felett ziccerben.

35:07
    Csíki lövése után alakul ki kisebb kavar a miskolci kapu előtt, de nincs újabb gól.

34:47
    Sijka veszélyes lövését védi Bálizs magabiztosan.

34:22
    Hosszas tanácskozás után Popovics Patrikot 10 perc fegyelmire büntetik sportszerűtlen magatartásért. Emberelőny nincs, hiszen csak fegyelmi a büntetés.

34:22

34:16
    Cohen botja törik bele a lövésbe. Nagy helyzet lett volna.

33:44
    Ismét lesen a Jegesmedvék.

33:15
    Vojtkó és Tóth hoznak össze egy miskolci lest, majd Emelianov kéri számon Tóth Adriánt. Azt senki nem tudja, hogy miért.

32:48
    Most a hazaiak keménykednek kicsit a palánk mellett.

31:59
    Nagy gyönyörűen fűzött be két védőt, és a keresztpassza is remek volt, de saját sortársát is meglepte, így kimarad az óriási helyzet.

31:39
    Nagy Krisztián az alapvonal mögül próbálta Borodinra lőni a pakkot, de figyelt az orosz kapus.

31:15
    A Debrecen gólt szerzett!
    Emberelőnyből egyenlít a DHK! DANCSFALVI NORBERT szépen megjátszott figura után eredményes. Gólpassz: Vaszjunyin Artyom.

31:02
    Boyle volt kemény Csíkivel szemben.

29:30
    Jesse Ray Dudas gáncsolásért ül ki két percre.

29:13
    A tilos felszabadítás utáni bulit a vendégek hozzák el, ZACHARY COHEN pedig remek lövéssel veszi be Borodin kapuját. Gólpassz: Matthew Boyle.

29:09
    Becze került helyzetbe, de szépen védekezett rajta a debreceni hátvéd. Így is tilosra üt a DHK, hogy ne legyen nagyobb baj.

28:16
    Gőz nagyon aktív ma, de ezúttal kiszorítják a debreceni harmadból.

27:30
    Miskolczi teszi kapura a pakkot, de veszélytelen. Borodin azért inkább rátenyerel.

27:01
    Vendégek teljes létszámban.

26:32
    Vaszjunyin fordult be a kapu elé, de leütközték a csatárt a vendégek.

25:44
    Könczei lövése jön ki Bálizs mamutjáról, a miskolciaké a kipattanó, akik fel is szabadítanak.

25:01
    Sijka került óriási helyzetbe, Boyle pedig csak szabálytalanság árán tudta meggátolni a gólszerzésben. Két perc jár a testre ütésért.

24:45
    Voronov kap egy nyílt színi ütközést a semleges harmadban. Látványos bodicsek volt.

24:18
    Berta lő fölé középről, nem túl messziről. Ebben több volt.

23:56
    Dudas irtózatos erejű lövését a botossal tolja fölé Borodin.

23:52

23:39
    Gőz próbálkozott a bal oldali bedobókörből, de nem talált kaput.

23:15

22:53
    Hatalmas kapu előtti kavarodás után tisztázni tudnak a miskolci védők.

22:31
    Megint Bálizs miatt áll a játék. Még 13 másodperc a kettős előnyből.

22:22
    Kaskov tüzel hosszú várakozás után. A lövés nem érte felkészületlenül Bálizst, aki így viszonylag könnyedén védett.

21:44
    Bálizs véd egyet.

21:09
    Hajós Roland testre ütésért áll ki. Nagyon hosszú kettős emberelőny következhet.

Az első harmad egyébként meglehetősen eseménytelenül telt. Ritkán forogtak veszélyben a kapuk.

20:44
    Nagy Krisztián kezdi a második harmadot a büntetőpadon. Fogásért két perc a büntetése.

20:38
    Tilos felszabadítás: Debrecen.

Elnézést az első harmadban tapasztalt technikai problémáért, reméljük a folytatásban nem lesz hasonló megakadás.

20:01

Technikai probléma miatt sajnos nem tudjuk tovább közvetíteni a mérkőzést!

20:00

15:42
    Nagy Krisztián fordult be és lőtt veszélyesen, Borodin védett.

15:18
    Borodin ölel magához egy gyenge lövést.

15:11
    Les: DHK.

15:08

14:39
    Voronov lövése a kapu előtti tömörülésben kifelé pattant.

13:42
    Sadikov lövésébe Sijka tudott beleszúrni, így lett igazán veszélyes, de Bálizs hárítani tudott.

13:06
    Sagert áll ki két percre akadályozásért.

12:35
    Miskolci les.

12:15
    Tilos felszabadításra üt a kiegészülő Debrecen.

11:15
    Hatalmas miskolci helyzet alakult ki, de megúszta a DHK.

10:02
    Vaszjunyin akasztotta hátulról Nagy Krisztiánt. 2 perc.

09:15

08:55
    Nem sok helyzet alakult ki az utóbbi percekben. Mindkét csapat stabil védekezésére épít.

07:09
    Hazaiak teljes létszámban.

06:01
    Kaskov szabadít fel.

05:48
    Gőz került helyzetbe megint, de Borodin ezúttal magabiztos volt.

05:31
    Gőz lövését védi üggyel-bajjal Borodin.

05:21
    Fölé pattan a lövés, marad a buli a hazai harmadban.

05:05
    Könczei áll ki durva játékért.

03:35

01:36
    Dancsfalvi bökte kapura a pakkot, majd Bálizs tenyerelt rá.

00:36
    Nagy Krisztián palánkra lökésért ül ki két percre.

Pirosban a hazaiak, fehér-fekete szerelésében a Miskolc.

00:01

Sokáig fej-fej mellett haladt az élen a Dunaújváros és a Miskolc a MOL Liga tabelláján, azóta a borsodiak kissé leszakadtak, sőt most már a 3. helyen álló Érsekújvárral van azonos pontszámuk. Igaz ugyanakkor, hogy legutóbb éppen az éllovas Dab.Doclert verték 6-0-ra a Jegesmedvék, míg pénteki ellenfelük, a Debreceni Hoki Klub a Brassóban elszenvedett mélyütésből (7:1) próbál felállni. Egyelőre majdnem minden a vendégek sikere mellett szól, hiszen egyenlő létszám mellett a Miskolc egészen elképesztő +25-ös rátával bír, amit még csak megközelíteni sem tud egyik csapat sem. Főleg az 5-5 ellen kapott 25 gól tiszteletet parancsoló adat. Ráadásul a két csapat MOL Liga történelme is elég egyoldalú: a Miskolc 3-1-re nyert Debrecenben, és 5-1 arányban a borsodi megyeszékhelyen. A hazaiak talán emberelőnyös játékukban bízhatnak, illetve abban, hogy a Debreceni Jégcsarnokban egyik csapat sem mehet biztosra. Remek mérkőzésre van kilátás, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 32. Dancsfalvi (Vaszjunyin) – 30. Cohen (Boyle), 37. Becze (Boyle, Dudas)

Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Emelianov, Dancsfalvi, Könczei (A), Sijka – Sadikov, Voronov, Hári, Demensin, Kaskov – Prakab, Tőkési, Vaszjunyin (A), Berta (C), Barabás – Wéber, Okos

Vezetőedző: Jevgenyij Muhin

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas (A), Cohen, Nagy K., Becze – Gőz, Dósa, Hajós (C), Tóth A., Dansereau – Vojtkó, Sagert, Popovics, Láda (A), Miskolczi – Budai, Ritó, Roczanov, Szilágyi, Fliszár

Vezetőedző: Majoross Gergely