Corona Brasov Wolves – HSC Csíkszereda 4:3 (vége)
Corona Brasov Wolves
4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
HSC Csíkszereda
kedd 02.12.2014, 18:00MOL Liga

Két góllal is vezetett a Csíkszereda a meccs 31-ik percében és mégis pont nélkül utazik haza a rangadóról. Sok volt a kiállított játékos a csíkiak csapatából, talán ez volt a döntő a második harmad közepén. A brassóiak ezzel a győzelemmel feljöttek három pontra a tabellán a tavalyi bajnokra. A Csíkszereda továbbra is 11 ponttal a sereghajtó szerepét tölti be az idei bajnokságban. (20:14:24)

60:00

59:35
    Időkérés Csíkszereda!

59:01
    A harmadik harmad utolsó perce kezdődött el.

57:11
    A Brassó gólt szerzett!
    MARTIN SALUGA nem egész három perccel a harmadik harmad vége előtt megszerzi a hazaiak vezető gólját.

53:28
    Kiegészült a hazai csapat, továbbra is marad az egyenlő állás.

51:28
    A vendégek is megkapják a lehetőséget. Piszarenko kap két percet testre ütésért a brassói csapatból.

49:33
    Bíró Gergő második büntetését is megúszta kapott gól nélkül.

47:33
    Bíró Gergő fél perc után ismét a büntető padon, most gáncsolásért kapta a két percet.

47:12
    Virág és Spade újra játékban.

47:02
    Letelt a hazai emberelőny, Bíró Gergő újra játékban.

45:12
    Alig telt el tíz másodperc és újra büntetnek a játékvezetők, Virág Csanád testre ütésért a hazai csapatból, Spady Erik bottal lökésért a vendégektől megy le.

45:02
    A harmadik felvonás első büntető perceit a csíkszeredia gárda kapja. Bíró Gergő bottal akasztásért megy le.

40:01

A második harmad krónikájához még hozzátartozik a csíkszeredai kapuscsere. A 34-ik percben a sérült Ruczuj helyére Kozuch ált a kapuba.

Jól kezdte a második harmadot a Csíkszereda. Salonen révén megszerezték a vezetést, sőt Spade kettőre növelte a vendégek előnyét a 31-ik percben, de nem egész három perc elteltével ismét egyenlő volt az állás, miután kétszer játszhatott a hazai gárda kettős előnyben és mindkétszer kihasználta a lehetőséget. A harmad közepétől kiszakadt a zsák a kiállításokkal, a vendégek öt alkalommal melegítették a büntető padot. A záró harmadra vagy a ráadásra maradt a döntés.

40:00

39:44
    Kiegészült a Csíkszereda.

37:44
    Papp Szabolcs kap két percet gáncsolásért, újabb hazai lehetőség a gólszerzésre.

35:08
    Molnár Zsombor büntetése letelt, kiegészült a Csíkszereda.

33:18
    Második kettős emberelőnyét is kihasználja NAGY CSABA révén a hazai csapat. Gólpasszok: Jaroslav Obsut, Martin Saluga.

33:08
    A sérült Ruczuj Gellért helyére, Kozuch Stanislav áll be a csíkszeredai kapuba.

33:08
    Molnár Zsolt akadályozásért a következő csíkszeredai játékos a büntető padon.

32:06
    VIRÁG CSANÁD a kettős előnyben felhozza egy gólra a hazai csapatott. Gólpassz: Obsut Jaroslav, Martin Saluga

31:24
    Nagy hazai lehetőség kettős előnybe kerül a brassói gárda. Bíró Tamás Áron megy le két percre bottal akasztásért.

30:55
    Papp Szabolcs bottal akasztásért kap két percet a vendégcsapatból.

30:36
    A HSC gólt szerzett!
    Második emberelőnyös helyzetét használja ki a csíkszeredai gárda. ERIK SPADY kettőre növeli a csíkiak előnyét. Gólpassz: Michal Sátek.

30:14
    Mihály Árpád a hazai csapatból kap két percet testre ütésért.

29:41
    Bíró Ottó Attila visszatért a büntető padról, kihúzták a vendégek gól nélkül a kétperces hátrányt.

27:41
    Az első csíkszeredai kiállítás! Bíró Ottó Attila kap testre ütésért két percet.

26:16
    Kiegészült a hazai gárda, most megúszták kapott gól nélkül, Han Ki Hoon újra játékban.

24:16
    Han ki Hoon kap két percet a brassói csapatból magas bottal való játékért.

23:02
    A frissen leigazolt finn légiós PASI PETTERI SALONEN talál a hálóba és megszerzi a vendégeknek másodszor a mérkőzésen a vezetést. Gólpassz: Farkas Tamás.

20:01

A mérkőzés Petres Tivadar kiállításával indult, amit a vendégek nem hagytak büntetlenül és Tranca Daniel révén megszerezték a vezetést. A hazai gárda gyorsan válaszolni tudott, a hetedik perc első másodpercében Mihály Árpád egyenlített. Az első dudaszóig már nem változott az eredmény, így egyenlő állás mellett vonultak a csapatok a pihenőre.

20:00

19:01
    Az első játékrész utolsó perce kezdődött el.

15:01
    Beléptünk az első játékrész utolsó öt percébe, az eredmény továbbra sem változott, és Petres Tivadar a brassói csapatból volt eddig az egyetlen kiállított játékos.

10:01
    Az első tíz perc játék után marad az egyenlő állás.

06:01
    Nem tartott sokáig a vendégek vezetése, MIHÁLY ÁRPÁD révén kiegyenlít a brassói gárda. Gólpasszok: Molnár Zsolt, Jevgenij Piszarenko.

03:42
    Kihasználja a vendégcsapat az emberelőnyt. TRANCA DANIEL talál a hálóba és megszerzi a csíkiaknak a vezetést. Gólpasszok: Bíró Ottó Attila, Papp Szabolcs.

02:00
    Petres Magor Tivadar kap két perc büntetést a hazai csapatból gáncsolásért.

00:20
    A hazai kapuban Patrik Polc, a vendégeknél Ruczuj Gellért az első számú kapus a mai mérkőzésen.

00:01

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Obsut, Filip, Péter (A), Klouda, Saluga – Han, Piszarenko (A), Molnár, Mihály (C), Virág – Imecs, Nagy, Fodor, Antal, Petres – János, Péter, Márton, Bálint.

Edző: Andersson Jerry Björn.

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Kozuch) – Salló, Spady, Salonen, Mihály (A), Farkas – Bors, Papp (C), Sátek, Molnár Zs., Tranca – Szennyes, Nagy (A), Bíró G., Bíró O., Bíró T.

Edző: Dreberg Christer.

Játékvezetők: Lascar Valentin, Iliescu Marius – Mathe István, Peter Vilmos..

A bemelegítés befejeződött, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Brassóban helyi idő szerint 19:00 órai kezdettel rendezik a MOL Liga egyetlen keddi mérkőzését. A negyedik helyezett Corona Brasov fogadja a jelenleg sereghajtó HSC Csíkszereda gárdáját. A brassóiak a legutóbbi két MOL Liga meccsen remek formát mutattak, hiszen egymást követően kétszer küldték haza ellenfeleiket 7-1-es vereséggel. November 23-án a ligaújonc Debrecen, majd a címvédő Érsekújvár kapott hét gólt a brassói csarnokban. Jelenleg hat ponttal az újváriak mögött helyezkednek el a tabellán, de a vesztett pontokat tekintve egyformán állnak a felvidéki csapattal.

A Csíkszereda az utolsó helyen tanyázik gyakorlatilag a bajnokság kezdetétől, és egyelőre nem tudnak kikerülni a gödörből. Eddig 11 pontot sikerült begyűjteniük 20 lejátszott meccs után. A múlt héten szerdán, 4-2-re nyertek a román bajnokságban a brassóiak ellen. A MOL ligában legutóbb az Érsekújvártól szenvedtek hazai pályán 4-2-es vereséget. Menet közben megváltak Sjölundtól, Curillától és Pojkartól, helyükre egyelőre a finn Pasi Salonen érkezett, aki góllal mutatkozott be az érsekújváriak ellen. A papírforma kedd este a brassóiak mellett szól, de hasonlóan mint a román bajnokságban, a MOL ligában is meglepheti ellenfelét a HSC.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik és eredménykövetéssel zajlik a közvetítés..

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 7. Mihály (Molnár Zs., Piszarenko), 33. Virág (Obsut, Saluga), 34. Nagy (Obsut, Saluga), 58. Saluga – 4. Tranca (Bíró O., Papp), 24. Salonen (Farkas), 31. Spady (Sátek)

HSC Csíkszereda: Ruczuj (34.Kozuch) – Salló, Spady, Salonen, Mihály (A), Farkas – Bors, Papp (C), Sátek, Molnár Zs., Tranca – Szennyes, Nagy (A), Bíró G., Bíró O., Bíró T.

Játékvezetők: Lascar Valentin, Iliescu Marius – Mathe István, Peter Vilmos.