7 6
Szabina Szlavikovics
0
5 1
kedd 02.12.2014, 08:39 • Court 4, Antalya • ITF Antalya - GD TENNIS 10000$ WOMEN'S (salak)

Rettentő rosszul kezdett Szabina, úgy jutott König a meccs elején 3:0-s vezetéshez, hogy mindössze három labdamenetet tudott megnyerni. Aztán nagyot fordult a világ, 3:3-ra egyenlített Szlavikovics és nem állt messze az újabb bréklabdától sem. Itt azonban megint az osztrák húzott el 5:3-ra és három szettlabdája is volt adogatóként. Szabina nem adta fel, egyenlíteni tudott, de 5:5-nél megint megremegett a kéz és 7:5-re bukta az első szettet végül.

A második játszma is ugyanúgy kezdődött, mint az első, csak most König nem került hullámvölgybe, 5:0-ig meg sem állt, Szlavikovics nem tudott nagy ellenállást kifejteni, csak a becsületgém jött össze neki, végül igen könnyen és gyorsan 6:1-re nyerte ezt a szettet König, ezzel a mérkőzést is.

Pia König – Szlavikovics Szabina: 2-0!
    7:5, 6:1!
    ---- (10:00:07)

Mérkőzés vége

6:1
    Pia König végül a szoros első játszmát követően egy igen könnyed második szettel húzza be a mérkőzést és jut tovább két játszmában Szlavikovics Szabina ellen a legjobb 16 közé. 6:1!

40-30
    Játszma- és mérkőzéslabdához jut Pia König.

40-30
    Labdamenet győztese König.

30-30
    Szabina még küzd, most sem adta fel. Bréklabda, vagy mérkőzéslabda?

30-30
    Labdamenet győztese Szlavikovics.

30-15
    Elméletileg két labdára a mérkőzés megnyerésétől König.

30-15

30-0

15-0

5:1
    Szerencsére sikerült elkerülnie Szlavikovicsnak, hogy 6:0 legyen a második szett, 5:1-re szépít, most azonban az osztrák adogathat a győzelemért.