Arsenal FC – Southampton FC 1:0 (vége) | Chelsea F.C. – Tottenham Hotspur 3:0 (vége) | Everton FC – Hull City 1:1 (vége)
Sunderland AFC – Manchester City 1:4 (vége)
Chelsea Football Club
3:0 (2:0)
Tottenham Hotspur
szerda 03.12.2014, 20:45 • Stamford Bridge • Barclays Premier League

Az első félidőbe elpuskázta lehetőségeit a Tottenham. Az első 15 percben három lehetőség is adódott előttük, ebből kettő kiemelendő. Kane érkezett remekül a beadásra, de fejese a felső lécen csattant. Ezt követően ismét ő volt helyzetbe, de passz helyett lőtt. Lövése elment a kapu előtt. A Chelsea ezt követően felébredt, és két perc alatt két gólt lőtt. Hazard kapott remek labdát Drogbától, majd lőtte be a rövid sarokba a labdát. Nem sokkal rá az előbbi gólpasszt adó Drogba fejezte be a támadást higgadtan, remek góllal.

A második félidőben többet volt a labda a vendégeknél, de ezzel nem mentek sokra, előrejutni nem sikerült. Mindössze a 93. percbe sikerült kaput találniuk a második félidőben, előtte csak a Chelseanek sikerült ez. A csereként beállt Remy egy cselt követően kilőtte a bal alsó sarkot beállítva a 3:0-ás végeredményt. Simán nyert a Chelsea, ezzel pedig ismét hat pontra növelték előnyüket a tabellán. Köszönjük figyelmüket! (22:40:41)

90+3

90+3
    Eriksen tette le Chadlinak akinek a lövését Courtois fogta.

90+3
    Chadli kapott szabadrúgást. Jó helyről jöhet a Tottenham utolsó lehetősége.

90+2
    Willian tette be a kapu elé, de Fazio kifejelte a játékszert.

90+2
    Chiriches szabálytalan Hazarddal szemben.

90+1
    Három perc a ráadás.

90
    Willian fejezte be a támadást egy lapos lövéssel. Lloris leért, és fogta a próbálkozást.

89
    Bentaleb vállalta el messziről, de bal lábas próbálkozása gyengére sikerült. Courtois jöhet a kirúgással.

88
    Willian képes folytatni az utolsó percekben is a mérkőzést.

86
    Davies és Willian ütköztek, utóbbit ápolni kell.

85
    Mindösszesen öt perc van már csak, magabiztosan tartja három gólos előnyét a Chelsea.

84
    Eriksen végezte el a szögletet, ami nem volt pontos, kifejelték a védők. Bedobás következik.

84
    Ivanovic tisztázott, szöglet következik.

84
    Remy kezezett, jöhetnek a vendégek ismét.

83
    Szabadrúgást kap a Tottenham, melyet Lloris végezhet el.

83
    Azpilicuetat mintha lökték volna, a büntető elmarad.

81
    Leült a játék, egyik csapat sem szakad meg a gólszerzésért, mindkét csapat várja már a meccs végét.

80
    Tíz perc a mérkőzésből, aligha kérdéses a három pont sorsa.

78
    Paulinho próbálta sarokkal kapura tenni, de nem sikerült igazán, a labda Courtoisnál van.

77
    A labda Terryről ment ki, Spurs szöglet.

76
    Fabregas számára mára ennyi, Mikel folytatja helyette. Nincs több csere.

76
    Chadli beadása pontatlan, a támadásnak vége.

75
    Oscar kapott Williantól remek passzt, majd tört be a tizenhatoson belülre, de lövése elkerüli a jobb alsó sarkot. Kirúgás.

74
    Soldado érkezett Lamela helyére.

73
    Chelsea gólt szerzett!!

A cserecsatár, LOIC REMY is betalált! Remekül cselezte ki Vertonghent, majd pedig jobbal kilőtte a bal alsó sarkot. Micsoda egyéni megoldás! 3:0, eldőlni látszik!

71
    Hamarosan beáll Soldado is, kockáztatni fog Pochettino.

70
    Húsz perc van a mérkőzésből. A második félidőben gólt nem láthattunk.

68
    Kane szerelte Williant. A középcsatár hátul is hasznos, ő a vendégek legjobbja.

67
    A második gólszerző Drogba ment le, helyette Remy folytatja.

65
    A második félidőben a vendégeknél van többet a labda, de nem tudnak vele mit kezdeni.

64
    Drogba próbálkozott lövéssel, de Lloris fogta magabiztosan.

64
    Kane eladta a labdát, nem értették meg egymást Eriksennel.

63
    Eriksen beadására Vertonghen érkezett, akinek a fejese méterekkel fölé szállt.

63
    Ismét szögletet végezhet el a Tottenham.

62
    Chadli nem tudta átvenni a labdát, amit Courtois kaparintott meg.

61
    Fél óra van hátra a mérkőzésből.

61
    Fabregas beadását kivágták a kapu elől.

60
    Drogba nem tudott kapura fordulni, viszont kiharcolt egy szögletet a Chelsea. Ez lesz az első nekik.

56
    Fabregas indítása Oscar felé éppen hogy hosszú lett. Megúszták a vendégek.

54
    Lamela beadása nem talált társat. Fabregas fejelte ki a kapu elől.

53
    Matic nem jól ért bele, szögletre pattant a labda.

51
    A Chelsea a térfelén eladta a labdát, majd Lennon kapott pontos passzt, bal lábbal nem vállalta el, viszont a vissza csel már sok volt, és a védők visszaértek, és kivágták a labdát!

51
    Remek passzt kapott Eriksen, aki úgy döntött, rálövi 22-ről. A próbálkozás nem volt pontos. Kirúgás következik.

50
    Matic koccintotta össze ellenfele lábát. Ő is besárgult.

49
    Chiriches kapott sárgát visszarántásért.

48
    Willian lökte fel Eriksent. Szabadrúgás.

46

Remek félidőt láthattunk. Az elején nagyon nyomott a Tottenham. Kane volt a vendégek legjobb, és legveszélyesebb játékosa. Fejese kis híján beakadt, de pechére csupán csak a kapufát sikerült eltalálnia. Ezt követően passz helyett lövéssel próbálkozott, nem is volt rossz próbálkozás, de elszállt a kapu előtt a labda. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, Hazard, és Drogba két percen belül betalált, és ezzel a két góllal magabiztosan vezet a hazai csapat. Meglátjuk képes lesz-e pontot menteni a Tottenham, vagy bezsebeli-e a Chelsea a három pontot. Tartsanak velünk!

45+3

45+2
    Az átadás hosszúra sikeredett a hazai szurkolók örömére. Courtois végezhet el kirúgást.

45+2
    Chiriches kapott szabadrúgást. A vétkes Oscar volt.

45+1
    Kettő perc a ráadás.

45
    Oscar hámozta át magát a védőkön, majd Williannak passzolt, aki ismét laposan lőtt, de középre tartott a próbálkozás, és Lloris hárított!

44
    Davies megmentette csapatát a szöglettől, csupán bedobással jöhetnek a kék mezesek.

44
    Ismét a hazaiak kaptak szabadrúgást, amit kicsiben, gyorsan végeztek el.

43
    Terry visszafejelt labdáját Cahill estében lőtte rá, a védők blokkoltak.

42
    Vertonghen szabálytalankodott Williannal szemben.

42
    Remek játék. Hazard kapta vissza Fabregastól, aki tálalt Williannak, aki pedig ráküldte laposan. A lövést azonban fogta Lloris.

41
    Kanet is lesen kapta a játékvezető. Nem sokon múlt, de valóban les volt!

40
    Öt perc a félidőből Kedves Nézőink! Magabiztos hazai vezetés.

38
    Az asszisztens zászlaja a magasban! Drogba lesen volt. Szabadrúgás.

37
    Droba lövése fölé szállt jócskán. Lloris jöhet kirúgással.

36
    Vertonghen szabálytalankodott Drogbával szemben. A távolság nagyjából 30 méter.

35
    Chiriches nem tudta átvenni a labdát, amely elhagyta az oldalvonalat. Chelsea bedobás következik.

34
    Mason próbálkozott lövéssel 18 méterről. A lövést Courtois könnyedén fogta.

33
    Drogba labdája nem jó Hazardnak, a védő pedig hazaadta Llorisnak, aki kivágta a mezőnybe a játékszert.

32
    Kane tartózkodott lesen, szabadrúgás kifelé.

30
    Negyed óra van hátra a félidőből.

29
    Lennon labdája nem jutott el Vertonghenhez, Courtois vágta ki a labdát.

28
    Apró, rövid passzokat láthattunk a Tottenham részéről, de előre nem tudnak jutni egyenlőre.

25
    A félidő felén már túl is vagyunk, gyorsan lőtt két gólt Mourinho csapata, és láthatóan megfogta a vendégeket ez a hirtelen bekapott két gól.

24
    Lamela szabálytalankodott Fabregassal szemben.

22

Két perccel az első után itt a második! DIDIER DROGBA duplázta meg a Chelsea előnyét. Remek passzt kapott Oscartól, majd 10-11 méterről tette el a játékszert Lloris mellett. Vertonghen volt, aki lemaradt a csatárról, aki büntetett is! 2:0 a Chelseanek!

21
    Bentaleb lövése nem okozott veszélyt Courtois kapujára.

19

EDEN HAZARD remekül cselezte ki védőjét, majd egy kényszeritő Drogbával, és ezt követően Hazard lövése, mely gólt eredményezett. A kapus bele tudott érni, de védeni nem tudott, erős, közeli lövés volt! Vezetnek a hazaiak!

17
    Remekül készítették le Fabregasnak a labdát, aki 16 méterről eltekerte a kapu bal felső sarka felé, de nem volt kellő erő benne, és Lloris fogta a lövést.

16
    Drogba lesen volt, Michael Dean le is fújta.

15
    Az első negyedóra el is telt Kedves Nézőink. Egyenlőre a vendégek állnak közelebb a gólhoz. Kane kapufája, és lövése volt eddig a legveszélyesebb momentum.

14
    Lamela lövését blokkolták. Jöhet a Chelsea.

13
    Oscar startolt rá a labdára, de Lloris remek ütemben jött, és vetődött rá a játékszerre.

12
    Kane vitte rá a védőkre a labdát, betört a 16-oson belülre, majd ballal tűzte rá. A labda elsuhant a kapu előtt, és elhagyta az alapvonalat. Courtois jöhet kirúgással!

11
    Egy percen belül háromszor is a Chelsea dobhat.

9
    Eriksen átadása Kane felé nem volt pontos, a védők lekapcsolták a passzt.

8
    Hazard beadását blokkolták. Azpilicueta jöhet bedobással.

7
    A jobb oldali beadásra remekül érkezett Kane, akinek fejese a felső lécen csattant!!

6
    Mindkét játékos szerencsére jól van úgy tűnik. Courtois végezhet el kirúgást.

5
    Vertonghen és Cahill is a földön, ápolás következik.

4
    Lamela beadása átszáll Chiricheshez, aki ismét beadta, Vertonghen fejelt centikkel fölé!

4
    Kane kapott szabadrúgást. A 16-os előteréből jöhet a Tottenham.

3
    Lamela beadását Terry fejelte ki a kapu előteréből.

3
    Lamela kicsiben végezte el a szögletet, majd ismét a beadás, és ismét szöglet!

2
    Lennon jobb oldali beadása megpattant. Szöglet következik.

1
    A Chelsea kezdte a mérkőzést.

1
    Kék mezben a Chelsea, fehér mez, sötét nadrágban a Tottenham.

1

A Premier League 14. fordulóját rendezik hét közben. Szerda este 20.45-kor fogadja a Chelsea a Tottenhamet. Igazi londoni rangadót fogunk tehát látni.

A Chelsea nagyon jó formában van, hat ponttal vezeti a bajnoki tabellát, és még veretlen! 13 mérkőzésen tíz győzelem, három döntetlen a mérlegük. Ők lőtték a legtöbb gólt, szám szerint 30-at. A második legkevesebbet kapták, ez a szám pedig 11. Hazai környezetben még nem vesztettek pontot sem, mind a hat meccsüket megnyerték. Ez is egyedülálló a Premier Leagueban idén! A BL-ben is csoportelsőként jutottak tovább, ugyanis a Schalket kiütötték legutóbb 5:0-ra, bebiztosítva az első helyet. Legutóbb viszont a Sunderlandhoz utazott a csapat, ahol meglepetésre csak 0:0-át sikerült elérniük!

A Tottenham jelenleg a 9. pozícióban szerepel. 13 mérkőzésből hatot nyertek, két döntetlen, öt vereség a mérleg, elég ingadozó tehát a csapat formája. Gólkülönbségük 18:18. Idegenben jól megy a csapatnak, a negyedik legjobb mérleget tudják felmutatni. Hat meccsükből hármat nyertek, két döntetlen, és mindössze egy vereség! Az Európa Ligában is sikeres a csapat, a tabellát vezeti a maga csoportjában, és amennyiben a Besiktas otthonába szerez pontot, akkor ők a csoportelsők!

A két csapat tavalyi meccsein a Tottenham otthonában döntetlen született, majd pedig a két csapat másik meccsén, idén márciusban laza 4:0-ás sikert ért el a Chelsea! a meccs esélyese természetesen a Chelsea, de például a 2012/2013-as szezonban tudott pontot menteni a Tottenham, és nincsenek rossz formában ők sem. A meccs minden fontos eseményéről percről-percre közvetítünk Önöknek! Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik..

Gólok: 19. Hazard, 22. Drogba, 73. Remy

Lapok:   50. Matic (CHE) – 49. Chiriches (TOT)

Chelsea Football Club: Courtois – Azpilicueta, Terry (C) , Cahill ( 46' Zouma) , Ivanovic – Matic, Fábregas ( 76" Mikel) – Hazard, Oscar, Willian – Drogba ( 67' Remy )
    Cserék: Cech – Filipe, Mikel, Remy, Salah, Schürrle, Zouma

Edző: J. Mourinho

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Chiriches, Fazio, Vertonghen, Davies – Mason ( 58' Paulinho) , Bentaleb – Lamela ( 74' Soldado ), Eriksen, Lennon ( 58' Chadli) – Kane
    Cserék: Vorm – Chadli, Dier, Kaboul, Naughton, Paulinho, Soldado