Fehérvár AV19 – UPC Vienna Capitals 4:3 (vége)
Fehérvár AV19
4:3 (0:1, 2:0, 2:2)
spusu Vienna Capitals
csütörtök 04.12.2014, 19:15 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Hát micsoda meccset követhettünk itt nyomon, hölgyeim és uraim! Két remek csapat összecsapását láthattuk, ahol az diadalmaskodott végül, aki jobban akarta a győzelmet, és jobban tudott sáfárkodni az adódott lehetőségekkel. A légiós sor ismét hozta a formáját, 3 gólt, és két asszisztot hozott össze az a bizonyos első sor. A magyar játékosok pedig rendkívül agilisan, keményen vették fel a küzdelmet, minden tiszteletet megérdemel az összes játékos. A hasonló folytatásban bízva köszönöm megtisztelő figyelmüket, a viszontlátásra! (21:45:44)

60:00

59:34
    Tilos után visszatért a kapus, hatalmas harc folyik a korongért!

59:11
    Nem tudtuk belőni az üres kapuba, hát ez hihetetlen!

59:03
    KAPUS nélkül a Bécs!!

58:45
    Sarauer lövése ment mellé, épp mikor kiegészült a Bécs.

57:50
    Marino elképesztő cselei után kellett Zaba-nak védenie!!

57:32
    És kiegészült a Fehérvár!

57:10
    Felállt a Volán a bécsi kapu előtt.

56:45
    Matt Watkins a kiállított játékos ezúttal, 4 fehérvári kiállítás után ez az első a vendégektől...

55:32
    És Magosit is kiküldik, hihetetlen mennyit fújnak most ellenünk a játékvezetők!

55:20
    A Capitals gólt szerzett!
    Villámgyorsan kihasználja kettős előnyét a Bécs! Iberer passza után BRETT CARSON hozta fel egy gólra csapatát.

55:05
    5 a 3 ellen állnak fel a bécsiek.

54:40
    Robinson véd gyönyörűen, rossz hír azonban, hogy Ejdepalmot kiküldi a játékvezető gáncsolásért.

54:22
    Tokaji visszatérhet, szimpla előnyben a vendégek.

54:14
    Időt kér Rob Pallin, a fehérváriak vezetőedzője.

54:14
    8 másodpercig kettős hátrányba kerülünk sajnos, miután Boivint is kiküldik bottal lökésért.

52:22
    Fehérvári oldalról is születik most egy kis büntetés, Szirányi Bencét ültetik le bottal akasztásért.

51:44
    Tokaji lőtt a kapu előtti tömeg mögül, a korong azonban pont mellkason találta Zaba-t.

51:21
    A Bécs kiegészült.

51:00
    Nagyon jól játsszunk, az utolsó passzok ha egy kicsivel pontosabbak lennének...

49:55
    Ejdepalm lövését most blokkolták, de nagyon szépen játsszuk meg ezt az előnyt is.

49:21
    Potyognak a vendég kiállítások Jamie Fraser szenvedi most el a két perces büntetést.

49:16
    Szépen tartjuk a korongot a bécsi harmadban.

48:58
    Tilosra ütik a vendégek.

48:03
    A Volán gólt szerzett!
    Emberelőnyből növeli előnyét a Fehérvár!! Mintaszerűen megjárattuk a korongot: Szirányi Marinohoz, ő pedig JOHAN EJDEPALMHOZ passzolt, aki biztos kézzel lőtte ki a rövid oldalt! Szép játék, remek befejezés, 4-2 ide!

47:55
    Újabb vendég kiállítás, Rafael Rottert küldik ki magas bottal való játékért.

46:45
    A Bécs kiegészült. Komolyabb helyzetet sajnos nem tudtunk kialakítani, bár fel tudtunk állni a vendég kapu előtt.

44:45
    Itt az esély az újabb gól megszerzésére, Ferlandot küldik ki két percre durva játékért.

44:22
    Gyönyörű góllal veszi vissza a vezetést a Fehérvár!! NÉMETH ATTILA korcsolyázta körbe a kaput, majd egy laza csuklómozdulattal visszahúzta a pakkot a rövidbe! Zaba esélytelen volt, 3-2 ide!

44:15
    LoVecchio adott remek passzt Banhamnek, őt azonban megállították.

43:51
    Saját harmadunkban adtuk el a korongot, Robinsonnak kellett a gólvonalról kipiszkálni a pakkot!

43:32
    Foucault lövését is magabiztosan védi Robinson!

43:14
    Robinsonban akad el a bécsiek lövése.

43:03
    Zaba tenyerel rá a betett korongra.

42:30
    Nem tudtuk most megállítani a bécsi előrenyomulást, a lövés azonban szerencsére mellé ment!

42:09
    Les miatt szakad meg a vendég támadás.

41:48
    Most tud kitörni a Bécs.

41:16
    Feláll egyenlő létszámnál a Fehérvár, a megpattanó lövés azonban centikkel a kapu fölé ment!

40:47
    Beszorult sajnos az elején a Volán, és Ferland passza után FLORIAN IBERER meglőtte csapata egyenlítő gólját!

40:16
    És elkezdődött a záró harmad, a Bécs kezdte jobban a játékrészt.

40:01
    Boivin remekül eltalált lövése!

Nagyszerű, káprázatos, és még lehetne sorolni a jelzőket azt illetően, hogy milyen harmadon vagyunk túl. Pörgősen és szervezetten támad a Fehérvár, a védekezésben pedig ami technikában esetleg hiányzik, azt pótoljuk odaadással és kemény munkával. LoVecchio és Boivin góljai megint azt mutatják, hogy a légiósok ma is jó napot fogtak ki, erősen tolják a csapat szekerét. A hasonló folytatásban bízva mondhatom: maradjanak velünk a folytatásban, szurkoljanak velünk a Fehérvár csapatának!

40:00

39:55
    Most a Fehérvár tesz ugyanígy.

39:38
    Saját harmadában tartja a korongot a Vienna.

39:02
    Újabb hajmeresztő helyzetet hagytak ki a vendégek, épp mikor Sarauer visszatért a jégre.

38:31
    Kellett nekem mondani, hatalmas helyzet maradt ki bécsi oldalon!

38:15
    Magabiztosan, keményen védekezünk, nem jutnak helyzetig a vendégek.

37:02
    Az amúgy is lendületben lévő bécsiek újabb esélyt kapnak, Andrew Sarauert küldik ki két percre testre ütésért.

36:44
    Hatalmas fehérvári helyzet maradt ki, nagyon kéne pedig egy "talált" gól.

36:17
    Szirányi lőtt takarásból, ám lövése nem sokkal bár, de mellé ment!

35:48
    Támad a Bécs, láthatóan magasabb fokozatra kapcsoltak!

35:04
    Peter száméra volt túl hosszú a keresztpassz!

34:55
    Bauer ment oda kellemetlenkedni Robinson védése után.

34:04
    Éles szögből érkező lövést védett Robinson.

33:26
    Tilos után buli a bécsi kapu előtt.

32:59
    Jonathan Ferland lőtte el keresztbe a korongot a fehérvári kapu előtt.

32:17
    Kissé frusztráltan játszanak a bécsiek, megy a szurka-piszka elég erősen.

32:05
    Varga nem hagyta hogy megkerüljék, keményen odalépett a bécsinek!

31:36
    Elképesztően nagy góllal szerzi meg a vezetést a Fehérvár!!! LoVecchio tette le a korongot a kék vonalon álló MICHAEL BOIVIN elé, aki elemi erővel kilőtte a bal felső sarkot! A kapusnak esélye sem volt, 2-1 a Fehérvár javára!

31:13
    Buli a bécsi harmadban, fel tudunk állni utána.

30:25
    Felforrósodott a hangulat, Peter Macarthur büntetése kettő perc testre ütésért.

29:54
    Jól védekeztük ki a bécsi támadást.

28:52
    A Fehérvár is emberelőnyből szerzi első gólját! Frank Banham remek lövését még tudta védeni Zaba, a lecsorgó korongot azonban JEFF LOVECCHIO már a kapuba küldte! 1-1 ezzel az állás!

27:40
    Úgy tűnik csak mondanom kellett, Kevin Puschnik-ot szórja ki a játékvezető.

27:32
    Többször is kiállíthattak volna a vendégektől, a bíró sípja azonban folyamatosan néma maradt – nem úgy a nézősereg.

26:22
    Visszatérhet Banham a jégre, kiegészült a Fehérvár.

26:11
    Szépen blokkolt Ejdepalm egy bécsi lövést.

25:58
    Buli a fehérvári harmadban.

25:30
    Andreas Nödl lövését védte szenvtelenül gyors mozdulattal Robinson!

24:22
    Frank Banham-et küldik ki két percre bottal akasztásért, itt az újabb vendég előny.

24:18
    Nem volt a helyzet magaslatán a fehérvári védelem az elmúlt fél percben, Robinson szerencsére védeni tudta a bécsi lövéseket.

23:41
    A buli után szépen védett Robinson.

23:35
    Gyanús körülmények között, ám a játékvezető végül tilost fúj a Fehérvárnál.

23:07
    Erősen nyomott a Bécs, Robinson inkább rátenyerelt a korongra.

22:19
    Gyenge támadás után szépen védekezett a Volán.

21:49
    Szépen blokkolta Varga Arnold a vendég lövést.

20:58
    Zaba-nak is be kellett mutatnia első védését a harmadban.

20:48
    Újabb vendég próbálkozás, ezúttal Ferland lőtt kapura.

20:06
    Bécsi lövéssel kezdődik a második harmad.

20:01

Sajnálatos, hogy az első harmadot követően vezet a vendég együttes, ugyanis nem játszanak jobban mint a Fehérvár. A nagy különbség azonban ismét a helyzetek kihasználásában van a Volán és ellenfele között: ők az első komoly helyzetüket belőtték, nekünk ez háromból egyszer sem sikerült. Reméljük, ez a folytatásban megváltozik, és beindul a fehérvári gólgyártás. Maradjanak velünk!

20:00

19:35
    Kiegészült a Bécs.

18:59
    Bartalis István lövését védte valami elképesztő bravúrral Zaba, bár ez talán inkább a támadó hibája volt, mint a fekvő kapus érdeme!

18:49
    Boivin lövése pattan a kapu mögötti védőhálóra egy vendég védőről.

18:03
    Gyönyörűen játsszuk eddig az előnyt, de mindkét nagy helyzetünk kimaradt!

17:35
    Itt az esély az egyenlítésre, Patrick Petert küldik ki testre ütésért.

16:30
    Villámgyorsan használta ki előnyét a Vienna! Watkins passza után BRETT CARSON lőtt Robinson kapujába!

16:19
    A Fehérvárt sújtja a mérkőzés első kiállítása, Benk Andrást küldik ki bottal akasztásért.

16:07
    Fel tudunk állni a bécsi harmadban!

15:35
    Felpörgött a meccs, most már a fehérvári harmadban fognak bulit elvégezni.

15:08
    Szirányi Bence bombáját rúgta ki a jobb alsóból Zaba!

14:43
    Éppen hogy csak kicsúszik a korong a bécsi harmadból, pedig ez ígéretes támadásnak indult.

14:05
    Jeff LoVecchio mai első komolyabb lövését magabiztosan védte Zaba!

13:55
    Michael Schiechl korcsolyázott lesre.

12:37
    Keresik a fogást egymáson a csapatok, komolyabb helyzet nélkül.

11:44
    Szirányi hibája után Ferland indulhatott meg, a társak azonban javították a fehérvári védő hibáját.

11:00
    És még egy fontos Robinson védés!

10:55
    Robinson védése után buli a fehérvári harmadban.

10:28
    Benk visszatett korongját Kóger Dániel próbálta meg kapura tenni, de a védők felemelték botját!

09:39
    Nemes Benjámint ütközték le a sportszerűtlenség határaihoz igen közel, a játékvezető sípja ezúttal néma maradt.

09:20
    Kovács Csaba tette be a korongot középre, Zaba azonban lecsapott rá.

08:52
    Kisebb bunyó alakult ki Robinson védése után, a hatvan másodperces reklám szünet jókor jön, le tudnak higgadni a felek.

08:29
    Robinson kapott bele egy villámgyors bécsi lövésbe.

07:37
    Kóger korcsolyázott hatalmasat, hogy elérje a korongot, ám a játékvezető végül tilos felszabadítást fújt.

05:00
    Elnézést a kihagyásért, technikai gondok adódtak. Remélhetőleg mostantól minden simán fog menni.

02:17
    Vendég előretörés után Robinsonnak kell a korongra vetnie magát!

01:55
    Szépen indult meg a Volán, lövésig azonban nem jutottunk el.

01:21
    Dustin Sylvester indult meg a kapu felé, de a fehérvári védők megállították.

00:47
    Tilos után buli a fehérvári kapu előtt.

00:27
    Foucault lőtt Robinson kapujára.

00:05
    A Volán hozta el a korongot, és vezetheti az első támadást.

00:01

Máris jégen a csapatok, mindkét csapat az első sorával vág neki a mérkőzésnek!

Jó formában várhatja a mai, Vienna Capitals elleni összecsapást a Fehérvár AV19 együttese. A legutóbbi mérkőzésen hosszabbításban sikerült legyűrni a Graz csapatát, annak ellenére, hogy már 4-1-re, és 5-2-re is vezetett a fehérvári gárda – ez azonban betudható az utazás fáradalmainak, valamint a feszített tempójú mérkőzés-menetrendnek. A két pont azonban meglett, és ma ugyanezzel az eredménnyel roppant elégedett lenne a székesfehérvári publikum. Ez nem lesz egyszerű a jelenleg második helyet elfoglaló bécsiek ellen, ám joggal reménykedhetünk a pozitív kicsengésben, amiért egészen biztosan mindent meg fognak tenni a játékosok 19:15-kor bedobják a korongot, tartsanak velünk, ha egy fontos pillanatról sem szeretnének lemaradni!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik..

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 29. LoVecchio (Banham), 32. Boivin (LoVecchio), 45. Németh, 49. Ejdepalm (Marino, Szirányi) – 17. Carson (Watkins, Foucault), 41. Iberer (Ferland, Watkins), 56. Carson (Iberer, Foucault)

Fehérvár AV19: Robinson (Kornakker) – Ejdepalm, Boivin, LoVecchio, Sarauer (A), Banham – Orbán, Varga, Benk, Erdély, Kóger – Szirányi, Wehrs, Kovács (A), Bartalis, Marino – Tokaji (C), Reiter, Németh, Nemes, Magosi

Vezetőedző: Rob Pallin

spusu Vienna Capitals: Zaba (Kickert) – Iberer, Carson, Foucault, Watkins, Ferland – Fraser, Lakos, Nödl, Macarthur, Rotter – Klimbacher, Peter, Fischer, Sylvester, Hartl – Hackl, Bauer, Schiechl, Puschnik

Vezetőedző: Tom Pokel

Játékvezetők: Vladimir Babic, Ladislav Smetana, Nagy Attila