Debreceni HK – HSC Csíkszereda 8:2 (vége) | Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 4:3 (2:1 szétlövés után) | Dab.Docler – Budapešť 7:0 (vége)
DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 2:1 (1:0 szétlövés után)
szétlövés vége (2:1)
HC MIKRON Nové Zámky
4:3 (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)
Corona Brasov Wolves
péntek 05.12.2014, 18:00MOL Liga

Egy drámai végjátékban tudott fordítani a Zámky egy nagyon jó irámú és színvonalas MOL Liga mérkőzésen. Én elköszönök az érsekújvári csarnokból, köszönöm figyelmüket. (20:35:09)

65:00
    A Nové Zámky csapata nyerte a szétlövést.

TOMÁŠ CHRENKO a döntő gól szerzője. Az Érsekújvár szerzi meg a plusz egy pontot.

Szétlövés kezdete.

A ráadásban sem dőlt el a plusz egy pont sorsa, következnek a büntetők.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:15
    Chrenko elhozza a bulit , de Kowalczyk nem tudja a harmadban tartani.

64:00
    Kiegészült Brassó.

63:45
    Kivágja a Brassó a pakkot, de gyorsan visszahozza a Zámky, Podstavek kereste a rést Polc kapuja előtt.

63:00
    Jól járatja a hazai csapat a korongot, végül Kowalczyk bombáját védi Polc.

62:00
    Molnár kap két percet testre ütésért.

61:45
    Huba lövését védi remekül Polc.

61:10
    Uram viszi be a korongot a támadó haramadba, de már Saluga indul meg vele a másik oldalon. Nagy az iram a ráadás elején.

60:08
    Hazai tilos felszabadítás.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Óriási hajrával visszahozta a Zámky a meccset. A dráma a hosszabbításban folytatódik.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:55
    Faith óriási helyzetben, Polc menti meg a csapatát a vereségtől.

59:20
    Újabb hazai rohamok a gól után, de sikerül kihozni a korongot a vendégeknek.

58:56
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Kiegyenlít a hazai csapat ČALÁDI ERIK révén, aki közelről emeli a kapuba az egyenlítő gólt. Gólpasszok: Marek Uram, Juraj Faith.

58:45
    Cikánek nélkül folytatja a hazai csapat.

58:45
    Brassói tilos felszabadítás, és egyben hazai időkérés.

58:20
    Az utolsó két percben járunk, hazai botokon a korong.

57:45
    Majdnem megindult kontrába a Brassó, de Huba menteni tudott.

57:00
    Uram passzol ziccerebe Caládinak, aki nem tudja jól eltalálni a korongot.

56:20
    Minden erőt bevetnek a hazaiak az egyenlítésre.

55:26
    ERIK ČALÁDI varrja be közelről a felsőbe Tomás Chrenko remek passzát. Izgalmas lesz még a vége. Gólpasszok: Tomáš Chrenko, Pavel Kowalczyk.

55:04
    Újabb lehetőség a hazai gólra, Obsut kap két percet bottal akasztásért.

55:01
    Még öt perce van a hazai csapatnak a felzárkózásra.

54:22
    Jól tartja a korongot a Brassó, időre megy most a játék.

53:40
    Kiegészült a Brassó, a hazai csapat nem tud felzárkózni.

53:00
    Kowalczyk l˜övésébe nyúl bele Polc előtt Dubec, veszélyes helyzet volt.

52:02
    Huba közeli lövését védi Polc. Buli a bal oldalán.

51:37
    Piszarenko megy le ismét bottal akasztásért. két percre.

51:04
    A Brassó gólt szerzett!
    Kijátsza a brassói gárda az akciót, KLOUDA PETER kap kihagyhatatlan helyzetbe korongot, aki közelről helyezi a pakkot a hálóba. Gólpasszok: Filip Richard, Saluga Martin.

50:50
    Nem tud felállni a Brassó, kivágja a Zámky a pakkot.

50:23
    Faith kap két percet magas bottal való játékért.

50:10
    Huba majd Saluga bombáit védik a kapusok mindkét oldalon.

49:20
    Kowalczyk harcol a támadó harmadban, fogy az idő a hazai csapatnak, akik nagyon hajtanak a gólért.

48:30
    Kiegészült a brassói gárda, kihúzták gól nélkül Piszarenko büntetését.

47:55
    Folyamatos hazai nyomás, Ďurčo lövése suhan el a kapu mellett.

46:57
    Hárman újvári Polc előtt, Dubec fonák lövését védi ismét bravúrral.

46:36
    Polc tornázza ki Uram lövését a sarokból.

46:00
    Pontatlan passz Uramra, kimegy a korong a brassói harmadból.

45:30
    Filip újra játékban, négy brassói a jégen.

45:25
    Polc véd remekül egy kemény löketet.

45:00
    Óriási hazai nyomás, sikerül egy pillanatra kivágni a korongot a vendégeknek.

44:28
    Piszarenko kap 2+2 percet magas bottal való játékért, nagy hazai lehetőség az egyenlítésre.

44:00
    Uram óriási helyzetben lövi közelről a pakkot a kapu fölé.

43:27
    Nagy hazai igyekezet, nyomás Polc előtt, Frolíkot vágják fel ziccerben. Filip kap két percet.

42:15
    Chrenko harcol Molnárral a palánknál, csak kivágni tudja a brassói csapat a korongot.

41:30
    A gól után mindkét oldalon alakultak ki kesebb helyzetek.

40:29
    Molnár remekül passzolt MIHÁLY ÁRPÁD botjára , aki a bal felső sarokba varrta fel a vezető brassói gólt. Gólpasszok: Molnár Zsolt, Jevgeni Piszarenko.

40:10
    A záró harmadot előnyben kezdi a brassói gárda.

40:01

Kiegyenlített játékot láthatunk a második harmadban. Egy védelmi hiba után szerzet korongot Molnár és kiegyenlített, így a döntés a záró harmadra marad. maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk.

40:00

39:26
    Még egy kiállítás a harmad végére, a hazai Brandis kap két percet könyökhasználatért.

39:20
    Brandis kemény lövését védte remekül Polc.

39:01
    A harmad utosló perce kezdődik, a hazai harmadban folyik a játék. Kisebb brassói fölény a végére.

38:10
    Ckánek véd rögtön a buli után.

38:00
    Hazai tilos felszabadítas.

37:20
    Megállítja a játékvezető a játékot a hazai támadás közepén, nem tudni miért, talán a nézőtéren sípoltak.

37:00
    Polc véd a kapuvas mellett a lepkéssel, buli a bal oldalán.

36:30
    Piszarenko újra játékban, kimarad a hazai előny.

35:50
    Nyomást gyakorol most a hazai csapat Polc előtt, végül egy kivágódó lövéssel végződik a nyomás. Buli következik.

35:00
    Jól megjáratott korong, Kowalczyk lövését védi Polc a kékről.

34:29
    Piszarenko kap két percet fogásért.

34:20
    Nagy harc folyik a jégen minden korongért.

33:52
    Óriási helyzet Polc előtt, Uram passzolt ziccerbe Podstaveknak aki az üres kapuba ütötte, vagy nem, a korongot, végül a játékvezető nem ítél gólt.

32:50
    Leško vitte be a korongot a brassói harmadba, de gyorsan szerelték a vendégek és megindultak előre. Kissé pontatlan most a játék mindkét oldalon.

32:00
    Kiegészült a brassói gárda.

31:21
    Jól járatták meg a hazaiak a korongot, az akció végén még Dubec piszkált oda Polcnak.

30:39
    Huba emeli a kék vonalról veszélyesen a korongot a kapura, Polc a helyén volt.

29:52
    Virág kap két percet testre ütésért.

29:42
    Podstavek újra játékban, kimarad a brassói előny.

29:20
    Obsut a körök közül vágta Cikánekba a pakkot.

29:00
    Štefanka ment el kontrába Dubeccal együtt, végül nem alakult ki veszély Polc előtt.

28:10
    Sikerül kivágni a korongot a hazai csapatnak, újra indul a brassói támadás.

27:42
    Podstavek kap két percet a hazai csapatból.

27:25
    Cikánek ki megy a kapujából a kapu mögé, de nem tudja jól megjátszani a pakkot, majd MOLNÁR ZSOLT botjára kerül, aki az üres kapuba lövi az egyenlítő gólt. Gólpasszok: Mihály Árpád, Jevgenij Piszarenko.

27:00
    Virág veszélyes lövése takarásból megy el a kapu mellett.

26:32
    Kirepülő korong, buli a hazaiak kék vonalánál.

25:55
    Klouda passzolt Filipnek, aki a bal kör tetejéről lövi keményen Cikánek kesztyűjébe a korongot.

25:10
    Péter Róbert újra játékban, kiiegészült a Brassó.

24:58
    Dubec a körök közül bombáz mellé, majd Ďurčo lövését védi a kékről Polc.

24:20
    Sikerül kivágni a pakkot a vendégeknek a nagy hazai nyomást követően.

23:30
    Rögtön a buli után sorozatban mutat be bravúrokat Polc, Uram majd Čaládi előtt védte a ziccereket.

23:04
    Péter R., kap két percet testre ütésért.

22:37
    Kisebb vendég nyomás után, hazai tilos felszabadítás.

22:06
    Közben kiegészült a Brassó.

21:42
    Polc egy pillanatra nem tudta hol a korong, végül a mamutjai között volt.

21:15
    Folytatódik a hazai nyomás, de most sikerül kivágni a vendégeknek a pakkot.

20:55
    Gyorsan feláll a Zámky, Kowalczyk remek lövését védi Polc

20:10
    A harmad hazai előnnyel kezdődik, Molnár Zsolt még 100 másodpercig a büntető padon.

20:01

A valamivel aktívabb hazai csapat szerezte meg a vezetést az első játékrész utolsó percében egy szép támadás végén. Az első harmad kevés gólhelyzetet hozott, oda figyeltek a csapatok a védekezésre és a kapusok is remekül védtek. Hamarosan folytatjuk a második harmaddal.

20:00

19:47
    Molnár Zsolt kap két percet bottal akasztásért.

19:10
    Áll a játék, mivel most kezdődött el a plüss játékok bedobálása az első érsekújvári gól után. Harmadik alkalommal rendezik meg az érsekújvári téli stadionban a „Dobj egy plüss játékot” elnevezésű jótékonysági akciót a beteg gyerekeknek.

19:10
    Huba lövését még ki tudta spárgázni Polc, de az érkező MAREK DUBEC átlőtte Polcot és megszerezte az újváriak vezető gólját. Gólpasszok: Peter Huba, Juraj Faith.

19:01
    Az utolsó perc elején beköltöztek a hazaiak Polc elé.

18:05
    Leško indítana támadást, de jól letámadják a brassóiak, így nem tud pontosan passzolni.

17:10
    Nagy küzdelem az újváriak harmadában, végül Brandis kihozza a pakkot és kélkről el is lövi.

16:30
    A brassói csapat is teljes létszámban.

15:30
    Kiegészült a Zámky.

15:08
    Čaládi keverget már fél perce a brassói harmadban, majd Frolík botjára varázsolja a korongot, aki közelről eltöri a lövést.

14:19
    Molnár kap két percet, eltöri a botját, majd bele rúg, ezért kiállítják.

14:00
    Virág viszi be a korongot, de gyorsan kivágják a hazai védők.

13:27
    Ismét hazai kiállítás, Chrenko kap két percet testre ütésért, plusz 10 percet sportszerütlen magatartásért.

13:25
    Virág durrant mellé jó helyzetből.

13:00
    Obsut remek bombáját a kékről védi a lepkéssel Cikanek.

12:30
    Kiegyenlített játék eddig, kevés ziccerrel.

11:25
    Gyors hazai támadás végén Frolík cselezi be magát Polc elé, ám szerelni tudták a brassóiak.

10:34
    Péter R., harcol ki egy korongot, majd Filip emeli a kékről a kapura, Cikánek véd.

09:50
    Kowalczyk kap remek korongot a körök közé, de mellé durantott.

08:40
    Hrudík újra játékban, kiegészült a hazai csapat.

08:23
    Nem tud felállni a Brassó, az újváriak kivágják a pakkot.

07:30
    Jól védekezik eddig a Zámky, de most Klouda került helyzetbe, Cikánek bravúrral védett.

06:36
    A meccs első kiállítása, Hrudík kap két percet bottal akasztásért.

05:47
    Jó iramú meccset láthatunk eddig, kevés megszakítással.

04:55
    Uram vitte be szépen a korongot egész Polc háta mögé, majd próbálta meglepni, de Polc a kapuvashoz szorította mamutját.

04:06
    Čaladi kerül majdnem helyzetbe, de Polc időben tenyerel a korongra.

03:27
    Kisebb kavarodás Cikánek kapuja előtt, de megoldják az újvári hátvédek.

02:40
    Virág és Mihály harcolnak a hazai harmadban a korongért.

01:55
    Folyamatos játék megszakítás nélkül, Hrudík bombája csattan a palánkon Polc háta mögött.

01:00
    Nyomás alakul ki Polc kapuja előtt, de sikerül végül kihozni a vendégeknek a korongot.

00:30
    Az első támadást a brassóiak vezették.

00:01

A csapatok már felsorakoztak a kék vonalon hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Nové Zámky: Cikánek (Krajčovič) – Šiška, Kowalczyk, Uram, Čaládi (A), Chrenko – Huba, Ďurčo, Podstavek, Frolík, Faith (A) – Leško, Hrudík, Brandis, Štefanka O., Marek Dubec (A) – Král, Baron, Rejzek, Púchovský, Domian.

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Filip, Obšut, Péter R.(A), Saluga, Klouda – Han, Piszarenko (A), Molnár, Mihály (C), Virág – Imecs, Nagy, Fodor, Antal, Petres – János, Bálint, Péter Zs., Márton.

Játékvezetők: Novák, Štefík – Ozsváth, Palkövi.
    Nem egész egy hét elteltével a brassói meccs után, az érsekújvári téli stadionban csap össze újfent a tavalyi szezon két döntőse. Az érsekújvári csapatot égészen biztos a visszavágás vágya fogja hajtani a nagyarányú brassói vereségért. Negyedik alkalommal találkozik a két gárda péntek este az idei évadban. Az első két összecsapást a Zámky nyerte, 7-2-re Brassóban, és büntetőkkel 3-2-re otthon, de legutóbb Erdélyben egy nagyarányú 7-1-es vereségbe szaladt bele Slavomír Chlebec legénysége. Az érsekújvári gárda a brassói vereséget követően Csíkszeredán játszotta a romániai túra második meccsét, ahol 4-2-es győzelmet arattak. A legfrissebb hír a HC táborában, Erik Weissmann visszatérése Érsekújvárra, aki tavaly a csapat legeredményesebb játékosa volt az alapszakaszban. A brassóiak ellen még nem lép jégre, de a keddi rangadóra a DAB ellen már rendelkezésre állhat.

Polc bravúros védése az első érsekujvári meccsen.

A brassói gárda legutóbb hazai jégen a Csíkszeredával mérte össze erejét, és egy fordulatos rangadón 1-3-ról tudott fordítani 4-3-ra Jerry Andersson legénysége. A brassóiak jó formát mutatnak az utóbbi meccseken, valószínűleg nagy harcban lesznek majd az alapszakasz hajrájában az elődöntőt jelentő helyezésért. A brassóiak húzóembere Martin Saluga, aki 29 kanadai ponttal a csapat legeredményesebb játékosa a 21 pontos csapatkapitány Mihály Árpád előtt. A pénteki összecsapáson behozhatja pontban a brassói gárda az érsekújváriakat és még szorosabbá teheti a harcot a legfelső helyezésekért. Az újváriak bizonyára mindent megtesznek, hogy ismét hat pont legyen a különbség a két csapat között. Szöveges közvetítésünket erről a jónak ígérkező meccsről, pár perccel 18:00 óra előtt kezdjük az érsekújvári téli stadionból.

Blažíček akrobatikus mozdulata.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 20. Marek Dubec (Huba, Faith), 56. Čaládi (Chrenko, Kowalczyk), 59. Čaládi (Uram, Faith), utolsó bünt. Chrenko – 28. Molnár Zs (Mihály, Piszarenko), 41. Mihály (Molnár, Piszarenko), 52. Klouda (Filip, Saluga)