Debreceni HK – HSC Csíkszereda 8:2 (vége) | Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 4:3 (2:1 szétlövés után) | Dab.Docler – Budapešť 7:0 (vége)
DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 2:1 (1:0 szétlövés után)
szétlövés vége (1:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Ferencváros Bp. ESMTK
péntek 05.12.2014, 19:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Véget ér tehát a kiélezett mérkőzés, a remekül védekező Ferencváros megérdemelten visz el egy pontot Miskolcról, ám a hazaiak is megérdemelten szereztek két egységet, ezzel továbbra is szorosan követik a Liga éllovasát, a Dunaújvárost! Köszönjük megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk holnap is, amikor a Jegesmedvék a Csíkszereda csapatát fogadják! (21:25:41)

A Miskolc JJSE csapata nyerte a szétlövést.
    A győztes gól szerzője: TÓTH.

3. serie
    1:0
    Miloslav Guren indul meg, de ő sem tudja kicselezni Bálizs Bencét, így a Miskolc nyeri a szétlövést!

2. serie
    1:0
    Dansereau megcsinálja a cselt, de kapu mellé lő!

2. serie
    1:0
    Revák azzal próbálkozik mint Tóth, de Bálizs véd!

1. serie
    1:0
    Tóth rávezeti Martonra, majd elegánsan a kapus lába között csúsztatja a hálóba a pakkot.

1. serie
    0:0
    Kiss Ákos testcsellel próbálkozik, de nem jön be, Bálizs véd!

Szétlövés kezdete.

A játéknap többi mérkőzésén:
    Debrecen – Csíkszereda 8-2
    Érsekújvár – Brassó 4-3 büntetőkkel
    Dunaújváros – Újpest 7-0

A csapatok készülődnek, őket és a közönséget is a Volt egyszer egy vadnyugat című film klasszikus zenéje, Ennio Morricone mesterműve hangolja a szétlövésre.

Vége a ráadásnak is, gól itt sem született, jöhet a szétlövés, amely hamarosan kezdődik!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:30
    Lencsés szabadít fel, Dósa nem tudja lefülelni a korongot a kék vonalnál.

63:48
    Les a másik oldalon is. Ezúttal Hajós volt gyorsabb a kelleténél.

63:37
    Hegyi életerős, lapos lövését másodjára tudta megfogni Bálizs.

63:08
    Kiss Ákos szlalomozik be a hazai kapu elé, de a játékvezető visszafújja, les miatt.

62:53
    Dansereau kínálja meg Martont, aki magabiztosan véd.

62:47
    Nagy és Marton ütköznek, a kapus lent is marad, de a játék nem áll meg. A hálóőr hamar feláll, és folytatja is.

62:20
    Nagy Krisztián lövése megy egy méterrel kapu mellé.

61:35
    Hajós lövését blokkolja Hegyi.

60:50
    Kiss Ákos lő ezúttal tiszta helyzetben hat méterről, Bálizs lábbal véd.

60:15
    Mikusovic löketét fogja Bálizs.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

A jégen a csapatok, négy-négy mezőnyjátékossal, jön a hosszabbítás!

Egy perc még a folytatásig!

Vége a rendes játékidőnek, a hazaiak hiába támadták végig a harmadik harmadot, hiába játszhattak többször emberelőnyben és hiába dolgoztak ki több ziccert is, képtelenek voltak eldönteni a mérkőzést. Jöhet a ráadás és a hirtelen halál! Tartsanak továbbra is velünk!

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:10
    Becze cselébe remekül nyúl bele Hegyi, aki meg is szerzi a korongot és felszabadít.

58:30
    Becze passzol Vojtkónak, aki egyet igazít, majd lő, Marton lábbal véd nagyot.

58:15
    Sagert ágyúz kétségbeesetten majdnem félpályáról, Martonnak kicsit tornáznia is kellett, hogy kiüsse.

57:57
    Kiegészül az FTC.

57:32
    Cohen ragad lesen. Vészesen közeleg a hazai fór vége, ahogy a rendes játékidőé is.

57:13
    Dansereau passzol kapu mögül, Becze lő kapásból mellé.

56:20
    Cohen készíti le a pakkot Boyle-nak, aki hat méterről kapu mellé lő kapásból.

55:54
    Cerny kap két percet gáncsolásért.

55:35
    Miskolczi újra jégen.

55:02
    Tóth takarítja el a korongot a kapu elől, újra építkezhetnek a vendégek.

54:53
    Nagy blokkolja Hegyi lövését, a korong a lelátón köt ki.

54:10
    A vendégek járatják a korongot a támadó harmadban, de most is sok a pontatlanság.

53:29
    Miskolczi kap kiállítást akadályozásért.

53:02
    Tilos felszabadítás Boyle-tól. Ismét kivédekezett közben egy emberhátrányt a Fradi.

52:20
    Hajós passzáról Tóth marad le egy hajszállal.

51:45
    Láda Balázs lőhetett teljesen tisztán négy méterről, de nagyon csúnyán kapu mellé bombázott.

50:55
    Láda Balázs lő, Cerny blokkol, a korong kis híján a közvetítő állásban köt ki. Jól védekezik az FTC, még emberelőnyben is nagyon nehéz a hazaiak dolga.

50:39
    Ismét kiállítás a vendégeknél, Moravec kapja a büntetést bottal akasztásért.

49:29
    A Miskolc kiegészült, Dansereau lő középről, öt méterről, Marton hárít.

49:15
    Hegyi kínálja meg Bálizst egy lökettel, de a kapus a helyén volt.

48:45
    Becze húz balról a kapu elé, de nagyon sokat vár a passzal, vagy a lövéssel, így elcsenik előle a korongot.

47:54
    Kisebb kapu előtti kavarodás után Moravec jut lövéshez három méterről, de a blokkról kapu (és palánk) fölé pattan a löket.

47:39
    Máris egyenlő a létszám, Lencsés hagyja el a pályát bottal lökésért ugyancsak két percre.

47:16
    Bottal akasztásért küldték le egyébként Tóth Adriánt.

47:16
    Tóth kiállításával most az FTC előtt nyílhat meg az esély, hogy a rendes játékidőben kicsikarja a győzelmet.

47:00
    Dubek lép meg egyedül, rávezeti Bálizsra, de képtelen ellőni a kapus mellett.

46:09
    Eközben a Dunaújváros 7-0-ra verte az Újpestet.A Fradi pedig ezekben a másodpercekben kiegészül.

45:30
    Dansereau szerez korongot, Becze pedig lő, Guren blokkjáról mellé.

45:00
    Rákapcsol a közönség is, érzi mindenki, hogy ez az emberelőny nagy esély a szenvedő Jegesmedvéknek, hogy kivívják a győzelmet.

44:28
    Pál Zoltán ül ki fogásért két percre.

44:15
    Cohen, majd Becze lőhetett volna közelről gólt, de a hősiesen védekező Cerny, Marton páros ezt megakadályozta.

43:45
    Tóth lő, Moravec blokkol, a korong a palánkon túlra pattan.

43:20
    Dansereau lő egy csel után nyolc méterről, jócskán mellé.

42:25
    Popovics lő három méterről, Marton véd bravúrral.

41:45
    Becze próbálta befűzni Lencsést a kapu előtt, sikertelenül.

41:15
    Hegyi lő ezúttal messziről, Bálizs lábáról pattan mellé a lövés.

40:35
    Kiss Ákos távoli lövését fogja meg könnyedén Bálizs.

40:01

A második játékrész is miskolci fölénnyel indult, ám ezúttal a hazaiak az emberelőnyt már lőtt, és nem kapott gólra váltották, így egalizáltak. A játék ezt követően kiegyenlítetten folyt, de a harmad hajrájában két nagy ziccerből is vezetést szerezhetett volna a miskolci együttes.

A harmadik felvonás is izgalmasnak ígérkezik, tartsanak hát velünk a folytatásban is!

40:00

39:30
    Dósa gyenge lövését blokkolja könnyen a védelem.

38:10
    A Miskolc kiegyenlített, és már ziccereket is dolgoz ki, de a helyzetkihasználás még mindig nem tökéletes.

37:45
    Ezúttal Miskolczi ziccerben, remek passz után tisztán lőtt két méterről, Marton hatalmasat védett.

37:10
    Dansereau passzol kettő az egyben a ziccerben lévő Hajóshoz, aki a gyakorlatilag üresen álló kapu mellé ütött közvetlen közelről.

36:15
    Cerny lőhetett hét méterről, a bal szélről tisztán, de nem talált kaput.

35:49
    Szilágyi húz jobbról a kapu felé, majd meg is ereszt egy lövést, de Marton eszén nem járt túl.

35:10
    Egy összecsapás nyomán a korong a nézőtérre pattan, ahol egy szurkoló kapja el szép mozdulattal, majd kislányának adja át, akit ez láthatóan nagy örömmel tölt el.

34:30
    Lencsés bombáz a kék vonalról, de eléggé elmérte a lövést, ami a palánk fölötti hálóban köt ki, anélkül, hogy bárki beleért volna.

34:05
    Galló próbálkozik messziről, de nem okoz gondot Bálizsnak.

33:40
    Hegyi cselezi el magát a támadó harmadig, ahol együttes erővel szerelik a hazaiak.

32:50
    Kiss Ákos löketét védi lábbal Bálizs.

31:10
    Letelt a kiállítás, Ritó visszatér a padról, a még tíz percig pihenő Cohen helyére.

30:45
    Nagy birkózás a miskolci kapu előtt, Szilágyi szabadít fel végül.

30:32
    Hegyi szúr kapura a jobb szélről, Bálizs takarásban volt, de magabiztosan védett.

29:50
    Guren lő távolról, Bálizs szépen fogja a löketet.

29:08
    Cohen és Mikusovic ütköznek, utóbbi marad a jégen, előbbit pedig kiállítják palánkra lökésért. Továbbá tíz perc fegyelmivel is "jutalmazták".

28:40
    Láda balról érkező keresztpassza zúg el Hajós előtt.

28:07
    Popovics passzol balról középre, Tóth kapásból tüzel, Marton reflexmozdulattal hárít nagyon nagyot.

27:34
    Horváth lő éles szögből, Bálizs másodjára szelídíti meg a korongot.

26:38
    Ritó lövését blokkolják, a korong a palánk fölé pattan.

26:05
    Becze került nagy ziccerbe a bal szélen, három méterről, tisztán lőhetett, Marton nagyot védett.

25:12
    A Miskolc gólt szerzett!
    Ezt az emberelőnyt már gólra váltják a hazaiak! Hajós Rolad passzol a kapu elé, TÓTH ADRIÁN érkezik és kapásból, másfél méterről a bal felsőbe bombáz!

24:50
    Hegyit állítják ki magas bottal való játékért.

24:40
    Most is a Fradi kapuja előtt folyik a játék, de nagy helyzet nem alakul ki, a vendégek remekül védekeznek.

23:07
    Popovics lő jobbról egy erőset, de Martonnak ez sem okoz gondot.

22:18
    Lencsés kínálja meg messziről Bálizst, aki magabiztosan véd.

21:19
    Cohen fordult be balról a kapu elé, majd estében tüzelt, így már nem okozott gondot Martonnak a védés.

20:50
    Ez a játékrész sem kezdődik öldöklő iramban.

20:01

Csapatok a jégen, jöhet a folytatás!

Az első játékrész tapogatózással indult, majd a miskolci csapat enyhe fölénye bontakozott ki, ám ez is eltűnt hamar, még kettős előnyből sem tudott betalálni a hazai együttes. Sőt, emberelőnyben még gólt is kaptak, egykori játékosuk, Vladimir Dubek talált be egy ellentámadás végén. A tompán játszó Jegesmedvék képtelenek voltak kiegyenlíteni, meddő fölényük igazán nagy helyzetet sem sokat termett. Majoross Gergelynek fel kell ráznia tanítványait a szünetben, hogy a pontszerzés reális lehetőség maradjon a Macik számára.

20:00

19:40
    Dansereau érkezik jó ütemben a kapu elé, Horváth piszkálja el az utolsó pillanatban előle a pakkot.

19:24
    Popovics lő négy méterről, Martonnak könnyű préda.

18:50
    Cohen fordul be jobbról a kapu elé, majd lő, a kapuvasról jön ki a korong, bár egy pillanatra úgy tűnt, mintha be is ment volna, de a kapuhoz közel helyezkedő játékvezető egyértelműen jelezte, hogy nem volt gól.

18:15
    Becze cselezné be magát jobbról a kapu elé, Lencsés azonban figyel és szerel.

18:05
    Ezúttal Cerny az aki tüzel, a kék vonalról leadott lövését Bálizs védi magabiztosan.

17:45
    Miskolczi lő, Cerny blokkol, mellé száll a pakk.

17:05
    Miskolczi körülményeskedik sokáig a vendégek kapuja előtt, Moravec meg is szerzi tőle a korongot.

16:45
    Tvrdek lő közelről, Bálizs van résen.

15:30
    Cohen kerüli meg a kaput, majd passzol vissza Láda Balázshoz, aki azonban már nem tud lőni az elé belépő Horváth miatt.

14:50
    Bálizshoz csúszik a korong, Hegyi támadja, ezért a kapus inkább rátenyerel.

14:04
    Mikusovic lő jobbról, Bálizs kapja el a korongot.

13:10
    Boyle passza nagyon gyenge, Horváth füleli le és vágja ki. Moravec visszatér.

12:50
    Becze megpattanó lövése centikkel megy el a bal kapuvas mellett.

12:15
    Még egy perc a hazai emberelőnyből, de a vendégek vezetnek a korábbi miskolci játékos, Vladimir Dubek góljával!

11:32
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Emberhátrányban szerez vezetést az FTC!! Hardi Richárd szerez korongot a hazaiak harmadán belül, VLADIMIR DUBEK elé passzol, aki rávezeti Bálizsra, majd a kapus mellett a bal alsóba lő két és fél méterről! 0-1!

11:20
    Moravec jut a kiállítás sorsára bottal lökésért.

11:15
    Moravectől csente el a korongot Láda Balázs a kapuhoz közel, de a védő javítani tudott, így a miskolci játékos nem juthatott lövéshez.

10:49
    Boyle próbálta távolról meglepni Martont, sikertelenül, a kapus magabiztosan fogta a korongot.

10:10
    Kiegészül a Fradi.

09:40
    Guren és Pál indulnak meg kettő az egyben a kapu felé, de elrontják az összjátékot, így elvesztik a korongot és a helyzetet is.

08:49
    Tóth lő jobbról, hét méterről, erőtlenül. Közben Tvrdek már vissza is tért.

08:34
    Három másodperc még a hazaiak kettős előnyéből.

08:25
    Hosszas passzolgatás után Boyle hibázik, a korong kicsúszik a támadó harmadból.

08:06
    Galló Illés is kiül két percre, korongfogásért.

07:59
    Dansereau lódul meg, de hosszan szökteti magát, a korongot így Marton fogja meg. A miskolciak légiósa odaszúr a kapusnak, amit Cerny erőteljesen sérelmez is, de bunyó nem alakul ki, a játékvezetők közbelépésének köszönhetően.

07:20
    Tóth passzol a kapu elé, de csak Gurent találja ott, aki felszabadít.

06:35
    Kamil Tvrdeké az első kiállítás.

06:30
    Papp megpattanó lövésébe kell először beleérnie Bálizsnak, aki a kapu mellé tartó pakkot a biztonság kedvéért paskolta oldalra.

05:45
    Popovics tüzel balról, éles szögből, de nem tudta meglepni Martont.

04:40
    Becze lőtt túl hosszú várakozás után, egyenesen bele Cerny blokkjába.

04:20
    Hardi passzolt vissza a kapu mögül pontatlanul, nem volt érkező.

03:45
    Fliszár Zaláné az első lövés, egy szép testcsel után tüzelt hat méterről, nem túl erősen, Marton könnyen védett.

02:50
    Az első három perc nem hozott még csak kapura lövést sem, jobbára a mezőnyben birkóznak a csapatok.

01:50
    Tóth és Borbás küzdöttek meg a korongért, utóbbi látványosan, becsúszva szerelt, mintha csak futballmeccsen lenne.

00:25
    Mikusovic vágja ki a korongot saját harmadából.

00:01

Most már minden rendben, kezdődhet a mérkőzés!

Egyelőre az eredményjelzővel van némi probléma, az órát nem sikerült beállítani jól. Ezért nem kezdődik még a meccs.

Miskolc JJSE: Bálizs (Kiss) – Boyle, Dósa, Láda B., Cohen, Becze – Sagert, Vojtkó, Hajós, Popovics, Tóth – Láda P., Budai, Nagy, Dansereau, Miskolczi – Ritó, Szilágyi, Fliszár, Roczanov
    vezetőedző: Majoross Gergely

Ferencváros Bp. ESMTK: Marton (Budai) – Guren, Moravec, Kiss, Tvrdek, Mikusovic – Cerny, Hegyi, Hardi, Dubek, Pál – Lencsés, Lévai, Galló, Kiss G., Borbás – Horváth, Revák, Németh, Papp, Farkas
    vezetőedző: Szakács Ferenc

Játékvezetők: Sós, Németh – Kormos, Somos.

A csapatok már a jégen vannak, máris kezdődik a találkozó!

A Ferencváros a miskolci rangadóra egy szoros hazai vereséggel hangolt a Dunaújváros ellen, ahol 1-4-ről az utolsó tíz percben álltak fel 3-4-re, egy egyenlíteni már nem maradt idejük.
    A Miskolc majdnem pontosan ezzel egy időben Újpesten aratott 5-1-es győzelmet.

Ami a tabellán elfoglalt helyezéseket illeti, a Miskolc egy győzelemmel – szerencsés kimenetel esetén (vagyis, ha a DAB pontot veszít otthon az UTE ellen) – az élre ugorhat. A Fradi számára azért égetően szükséges a pontok gyűjtése, mert jelenleg négy ponttal van lemaradva a rájátszást érő 6. helyen álló Újpesttől.

Péntek este Miskolcon a Ferencváros vendégszerepel, azaz a Liga 2. helyezettje fogadja a 7. helyen tanyázó együttest.

A párosítás ilyen formában egyszer szerepelt eddig a menetrendben, akkor – még szeptemberben, az első játéknapok során – 4-3-ra a sárga-feketék nyertek.

A Fradi otthonában már háromszor is találkoztak, ott kétszer is a zöld-fehérek nyertek (2-1, 2-0), csak egyszer tudták a miskolciak elvinni a három pontot (1-4).

Az eddigi eredményekből annyi következtetés mindenképp levonható, hogy szoros és kiélezett mérkőzésre számíthatunk, valószínűleg sok szurkoló előtt és jó hangulatban küzdhetnek meg a csapatok.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..