Fehérvár AV19 – UPC Vienna Capitals 4:2 (vége)
Fehérvár AV19
4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
spusu Vienna Capitals
szombat 06.12.2014, 15:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBYSL

Idei 27. győzelmét szerezte meg a mai napon a Fehérvár AV19 U20-as csapata! Remek csapatjátékkal, fegyelmezett védekezéssel, és jó helyzetkihasználással gyűjtötte be a két pontot a Volán, ami egyben azt is jelenti, hogy a három Bécs ellen i meccsből mind a hármat a Fehérvár nyerte ezen a héten. Az AV19 ezzel tovább növelte előnyét a tabellán üldözői előtt, a Bécs pedig maradt csoportja utolsó előtti helyén. Mostanra megköszönöm figyelmüket, legközelebb is tartsanak velünk, a viszontlátásra! (17:43:57)

60:00

59:34
    Ripityára törte ütőjét Sérpátki egy félresikerült lövést követően.

58:44
    Ügyesen bújt ki az ütközés alól Korbuly, a védő nagyot koppant a palánkon

57:54
    Kornakker véd egy éles szögből leadott lövést.

57:30
    Kapujna előtt adogat a Bécs.

56:24
    A Fehérvár kiegészült.

56:23
    Bauer tudott kiugrani, de Kornakker ezt a helyzetet is védte!

56:08
    Rajz Áron telibe lőtte Zopf sisakját, a játékvezető megállítja a játékot.

55:27
    Két ziccert is véd Kornakker Dániel, bravúros mozdulatokkal!

55:05
    Szász Norbert lövését védte Zopf!

54:24
    Nem sokkal azután, hogy végre mindkét csapat öt emberrel volt a jégen, Domink Schönwetter kiállítása után emberelőnybe kerül a Fehérvár.

52:39
    A Capitals gólt szerzett!
    Kihasználja kettős előnyét a Bécs! Hackl passza után JULIAN GROBLERCHER lőtt Kornakker kapujába!

52:26
    Kornakker vált néhány barátságos szót a bécsi támadóval védése után.

52:06
    49 másodpercig kettős előnybe kerül a Bécs, Lengyel Leventét testre ütésért 5 percre küldik ki.

51:40
    Pospisil lövését fogta Kornakker magabiztosan.

50:55
    Szász Norbert ugorhatott volna ki, a bíró azonban befújta késleltetett kiállítást: Sárpátki Tamást küldik ki testre ütésért.

50:11
    A mostani játékmegszakításkor jöhetett vissza a bécsi kapus 10 perces büntetését töltő játékos.

49:30
    Mazzag Dániel is alaposan megforgatott egy-két védőt!

48:51
    Fel tud most állni a fehérvári kapu előtt a Bécs.

48:03
    Hát ez nem volt túl sikeres, lövésig se jutottunk el végül.

47:35
    Saját kapuja mögül indul a Fehérvár akciója.

46:36
    Sárpátki csak akkor nem cselezi át magát a fél pályán, amikor nem szeretné.

46:00
    A Bécs kiegészült.

45:31
    Besül egy fehérvári lövés, oda a lehetőség.

45:13
    Mazzag ért bele gyönyörűen egy távoli lövésbe, ám a lövés végül mellé pattant.

44:52
    Balogh Bence lövését fogta meg másodszorra Zopf.

44:00
    Sárpátki Tamás lendületes megindulását csak szabálytalanul tudták megállítani, Tobias Schönauer ül le két percre térdhasználatért.

43:27
    Tilosra ütötték a vendégek, buli Zopf kapuja előtt.

42:21
    A Volán gólt szerzett!
    Három gólos immár a Fehérvár előnye! Arany Máté tette a korongot a kék vonalon álló LENGYEL LEVENTE elé, aki elemi erővel a kapuba bombázta azt! 4-1!

41:41
    Két védő kellett hogy megállítsák. Znenahlik előretörését, ám végül megoldották a helyzetet a fehérváriak.

40:39
    A Fehérvár kiegészült, nem tudta kihasználni rövid előnyét a harmad elején a Bécs.

40:01

Kiegyenlítettebb volt a játék ebben a harmadban, bár még mindig a Volán a kezdeményezőbb fél, ezt jól mutatja, hogy a Bécsnek 5, a Fehérvárnak 10 kapura lövése volt ebben a játékrészben. Az az egy bécsi gól azonban biztosítja, hogy a Fehérvár még ne érezze zsebben a győzelmet, és ne lankadjon a figyelme, ami akár végzetes is lehetne a győzelmet illetően. Izgalmas záró harmadnak nézünk elébe, maradjanak velünk!

40:00

39:54
    Groblercher lövését kellett Kornakkernek védenie, ami egy bravúrral sikerült is!

39:08
    Szakácsi Ákos lövi ki a pakkot a fehérvári harmadból.

38:38
    Szabó Pál Krisztiánt küldi ki a játékvezető magas bottal való játékért.

38:03
    Korbuly Gergely nem figyelt egy pillanatra, de rögtön javította hibáját a fehérvári védő.

37:29
    Les miatt szakad meg a Volán támadása.

36:47
    Zopf 10 perces fegyelmit kapott, amit a hálóőr helyett Dominik Schönwetter ül le.

36:47
    Tovább növeli előnyét a Fehérvár! A vendégek még egy lökés-gyanús eset miatt háborogtak, mikor SZAKÁCSI ÁKOS a kapu előtti kavarodásban a hálóba lőtte a korongot! 3-1 ezzel már az állás!

35:50
    Kiugorhatott volna Bauer, ha a bíró nem fújt volna a sípjába lest jelezve.

35:01
    Kornakker egész jó indítást adott, a védők azonban megállították a támadást.

34:11
    Zopf kesztyűjében hal el a fehérvári lövés.

33:35
    Szabó Pál akaszkodott össze védőjével, végül a magyar játékos bizonyult határozottabbnak.

32:27
    Sárpátki szórta el majdnem a korongot, után viszont végig szlalomozott a vendég játékosok között, és remekül passzolt Szász Norberthez. A lövést végül Zopf védeni tudta

32:04
    A nézőtérre pattant a korong, buli a bécsi kapu előtt.

31:12
    Mazzag Dániel lövését védte Zopf!

30:18
    A Vienna kiegészült, ennek a hátránynak most ők örülhettek jobban.

29:05
    Emberhátrányos góllal csökkenti hátrányát a Vienna! Felix Maxa szólóját még védte Kornakker, a kipattanóra azonban teljesen egyedül érkezett SASCHA BAUER, aki már a kapuba lőtt!

28:18
    Újabb vendég kiállítás, miután Hannes Kotinsky a nézőtérre emelte a korongot.

28:05
    Mazzag Dániel nemes egyszerűséggel lábbal passzolt csapattársához, látszik a sok meccs előtti focizás eredménye.

27:18
    Vokla Roland lőtt kapura szép cseleket követően.

26:32
    Kiegészült a Fehérvár, remekül védekeztük ki ezt a két percet!

25:58
    Önfeláldozó bevetődéssel akadályozták meg most a védők a bécsi gólt.

25:40
    Ismét felálltak.

25:13
    Felállt a Vienna, de sikerült végül kiütni a korongot.

24:32
    Ahogy kiegészült a Bécs, hátrányba került a Fehérvár: Szabó Pál Krisztián akadályozásért ül ki két percre.

23:32
    Kornakker jött ki jó messzire kapujából a korongért, de ügyesen megoldotta a rizikós helyzetet.

22:56
    Pillók Martin osztott ki egy méretes ütközést.

22:29
    Szász Norberttel szabálytalankodott René Pospisil, jogos a két perces büntetés.

22:15
    Saját cserepadjára emelte ki a pakkot a bécsi, buli a fehérvári harmad előtt.

21:30
    Szabó Pál Krisztián lőtt bivalyerősen, ám a próbálkozás végül mellé szállt.

21:07
    Tilos után buli a bécsi harmadban.

20:29
    Groblecher tört előre szép cselekkel, a fehérvári védelem azonban a sarkára állt végül, és nem hagyta lőni a bécsi csatárt.

20:11
    A Volán hozta el a korongot, és rögtön egy tilossal kezdi a második harmadot.

20:01

A felnőtt csapat csütörtöki teljesítményélhez méltó formában játsszanak eddig az U20-asok is. Mindenféle görcsölés, kapkodás nélkül, magabiztos játékkal vezet két góllal a Volán az első harmad után, ami egyben azt is jelenti, hogy ha kéne, tudna magasabb fokozatba kapcsolni a hazai gárda. A hat szerzett ponton 6 játékos osztozik, ez is mutatja, h mindenki kiveszik a részét az eddigi jó teljesítményből, reméljük a folytatásban sem lesz ez másképp!

20:00

19:52
    Újabb pazar góllal növeli előnyét a Fehérvár! Sárpátki Tamás kiszorított helyzetből, láb között passzolt SZABÓ DÁNIELNEK, aki a hosszún érkezve a kapuba továbbította a korongot!

19:42
    Pillók Martin bődületes erejű lövése száll mellé!

18:38
    Szász ütőjén pattan fel a korong, pedig közvetlen közelről lőhetett volna.

17:49
    Hatalmas játék után végül a bécsi kapuvasról pattan ki a korong! Szemkápráztató figura volt!

17:14
    Egymás után záporoznak a lövések a bécsi kapura, Pillók kétszer is veszélyeztetni tudott!

16:35
    Dominick Hackl kapott 2+2 perces büntetést, a csapattársak biztos nem hálásak meggondolatlanságáért.

16:25
    Hatalmas lendülettel tudnak megindulni a fehérváriak, a védők nem tudják igazán lekövetni őket.

15:48
    Kis híján sikerült korongot csenni a bécsi harmadban, de végül lecsúszott a korong a fehérvári ütőről.

14:58
    Tizenhét másodperc alatt használta ki előnyét a Fehérvár! Szabó Dániel passzolt RAJZ ÁRON elé, aki egy precíz csukló lövéssel megszerezte a vezetést jelentő találatot!

14:41
    Dominic Hackl lökte durván palánkra ellenfelét, jogos a két perces büntetés.

14:17
    Erősen nyom most a Volán, teljesen beszorul a Bécs.

13:36
    Szabó Dániel ért bele egy lövésbe, végül azonban mellé ment.

13:02
    Ismét a kapuvasat találták telibe a vendégek! Kevés helyzetük van, de azok nagyon veszélyesek.

12:50
    Kipattan a korong egy bécsi ütőről.

12:14
    Mazzag Dániel elől tisztáztak az utolsó pillanatban a védők!

11:57
    Sikerült elhozni, és már indulhatunk is.

11:48
    Tilost fúj a játékvezető, a buli a fehérvári kapu előtt lesz.

10:44
    Kiegészült a Capitals is, teljes létszámban tehát a csapatok,

10:17
    Preiser indult meg szépen a vendégektől emberhátrányban.

09:39
    Kiegészült a Fehérvár, és már előnyben is van.

09:31
    Prácser próbált beleérni egy távoli lövésbe, de ez végül nem sikerült.

08:44
    Megérkezett az első vendég kiállítás, Dominick Hackl büntetése kettő perc akadályozásért.

08:22
    Próbál indulni a Capitals, de már a félpályánál megállítják őket a védők.

07:49
    Már csak szimpla a Volán hátránya, Sofron visszatért.

07:39
    Kettős hátrányba kerül Fehérvár, miután Szabó Pál Krisztián is kiül magas bottal való játékért.

07:02
    Ügyesen csaljuk el a másodperceket, nem engedjük közel őket a kapunkhoz.

06:01
    A kapuvasról pattan ki a bécsi lövés, a vendégek pedig már gólt kiáltottak!

05:49
    Látványos szabálytalanság után Sofron Ádám ül ki két percre szabálytalan térdhasználatért.

05:37
    Végül nem jutottunk el lövésig sajnos.

05:12
    Sascha Bauer megindulását állítottuk meg, és már fordulhatunk.

04:41
    Mazzag próbálta meg benntartani a pakkot a bécsi harmadban, ám ez most nem jött össze.

04:19
    Pontatlanra sikerült egy vendég indítás, tilos felszabadítás a vége.

03:49
    Kornakker Dániel védése után buli a fehérvári harmadban.

02:44
    Egy távoli bomba kerülte el nem sokkal a bécsi kaput!

02:11
    A középső harmadban folyik a harc a korongért, egyelőre egyik kapu sincs veszélyben.

01:21
    Hamvai ért bele egy távoli lövésbe, Zopfnak is meg volt a mai első védés.

00:59
    Csúnyán elszórtuk a korongot, Kornakkernek kellett védenie.

00:05
    A Fehérvár hozta el a korongot, és vezetheti az első támadást.

00:01

15:30-kor a héten a harmadik Fehérvár AV19 – Vienna Capitals mérkőzés fog elkezdődni. Csütörtökön a felnőtt csapat diadalmaskodott, a 12:30-kor kezdődő mérkőzésen az U18-as Volán az esélyes, és a papírforma szerint az U20-asoknak is könnyedén kéne venniük a mai meccset. Minden mutatóban (emberelőny kihasználás, emberhátrányos védekezés, stb.) jobb ellenfelénél a Fehérvár, és eddigi két meccsükből is kétszer a Volán távozott két ponttal a helyszínről. Ma az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban is hasonlóra számíthatunk, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik..

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 15. Rajz (Szabó D., Szaller), 20. Szabó D. (Sárpátki, Pillók), 37. Szakácsi, 43. Lengyel (Arany) – 30. Bauer (Maxa), 53. Groblercher (Hackl)

Fehérvár AV19: Kornakker (Plesz) – Szabó D., Pillók, Reisz, Sárpátki – Vokla, Szaller, Kocsis, Szabó P., Hamvai – Arany, Lengyel, Balogh, Mazzag, Szász – Szakácsi, Sofron, Prácser
    spusu Vienna Capitals: Zopf (Haselbacher) – Hackl, Preiser, Schlögl, Groblecher, Szabad – Kotinsky, Schönauer, Bauer, Maxa, Maier – Pospisil, Pelz, Znenahlik, Nibner, Schneider