Spanyolország – Lengyelország_dup 29:22 (vége) | Norvégia – Románia 27:19 (vége) | Magyarország_dup – Oroszország_dup 29:29 (vége)
Dánia – Ukrajna 32:23 (vége)
Magyarország_dup
29:29 (14:15)
Oroszország_dup
vasárnap 07.12.2014, 20:30 • Győr, Audi Aréna • Európa-bajnokság

Összességében azt kell, hogy mondjuk, igazságos a döntetlen még úgy is, hogy két perccel a vége előtt két góllal vezettünk.

Az első félidőben már öttel is vezettek az oroszok, de a szünetre fel tudtunk zárkózni, Planéta és Mayer beállásával feljavult a játékunk, Bíró is jól védett, ennek köszönhettük, hogy előnyben várhattuk a végjátékot, amit Tomori kiállítása miatt nem tudtunk jól megoldani, így a vége 29:29, egy pontot szereztünk, kedden a lengyelek jönnek, nézzünk előre.

Az oroszoknál Szent, Dmitrijevát és Makejevát lehet kiemelni, nálunk a fent említett két újonc mellett Triscsuk dicsérhető a hetesek tökéletes értékesítésével, Tomori és Kovacsics is megtette magáét. (22:11:29)

60
    Mérkőzés vége. (29:29)

60
    Szucsánszki lő a szaggatottról az utolsó másodpercben, de a labda elakad a blokkban, vége... (29:29)

60
    8 másodperc van hátra, időt kérünk. (29:29)

60
    MAKEJEVA átejti a szélről Bírót, egyenlítenek... (29:29)

60
    Szucsánszki fölé lő passzív alatt, emberelőnyben támadnak az oroszok. (29:28)

59
    Eladja a labdát Triscsuk, indulnak az oroszok, SZEN nem rontja el a ziccert. (29:28)

59
    1 perc 53 másodperc a végéig, emberhátrányban támadunk. (29:27)

59
    Bíró fog ismét egy ziccert, után belemenés az oroszoknál. (29:27)

58
    Láb Szucsánszkinál, szabaddobás, még mindig passzív alatt játszanak, de Tomorit kiállítják... (29:27)

58
    Trefilov kikéri a második idejét is. (29:27)

58
    Passzív alatt dobhatnak szabadot az oroszok a vége előtt 2 perc 45 másodperccel. (29:27)

57
    KOVACSICS a jobb felsőbe bombázza a labdát a büntetőből! (29:27)

57
    Triscsukot rántják le a hatoson, büntető jön! (28:27)

56
    Planéta átlövése nem talál kaput, jöhetnek az oroszok, de belemenést fújnak Bobrovnyikovánál. (28:27)

55
    Passzív játék az oroszoktól, támadhatunk. (28:27)

55
    Planéta remek bejátszását MAYER értékesíti, vezetünk! (28:27)

54
    Bíró Blanka fog egy ziccert, támadhatunk a vezetésért! (27:27)

54
    PLANÉTA átlövése a hálóban! (27:27)

53
    Erdősi ront lerohanás végén, Makejeva is megteszi ezt a túloldalon. (26:27)

53
    TRISCSUK pattintott lövése a büntetőből, egy gól a hátrány. (26:27)

53
    Erdősit rántják le, hetes! (25:27)

52
    Időt kér Németh András, elúszhat ez a meccs, ha nem változtatunk. (25:27)

52
    MAKEJEVA talál be a lerohanásból,Bulath állt a kapuban vészkapus mezben... (25:27)

52
    Emberhátrányban elveszítjük a labdát, indíthatnak az oroszok. (25:26)

51
    DMITRIJEVA újabb gólja, betörésből. (25:26)

51
    Trefilov időt kér, emberelőnyben a csapata, támadhatnak a vezetésért. (25:25)

50
    KOVACSICS betalál a büntetőből, beleér a kapus, de így is megvan az egyenlítés. (25:25)

50
    Planéta betörésénél szabálytalankodnak az oroszok, hetes jön. (24:25)

50
    Triscsuk szabálytalankodik a gólnál, kiáll... (24:25)

50
    DMITRIJEVA talál be. (24:25)

49
    KOVACSICZ kap indítását, belövi a ziccert. (24:24)

48
    Planéta betörés után lő, Szidorova véd, a túloldalon Bíró védi Szen lövését (23:24)

48
    PUNKÓ előtt nyílik szét a fal, belövi a ziccert. (23:24)

48
    PLANÉTA test melletti átlövése a jobb sarokban. (23:23)

47
    Bobrovnyikova lő passzív alatt, védi Bíró, de a kipattanót megszerzik az oroszok, Davigyenkó azonban ellépi, támadhatunk. (22:23)

46
    Bíró véd egy ziccert, marad ott a labda. (22:23)

45
    TRISCSUK nem tud büntetőt hibázni. (22:23)

45
    Szamoránskyt rántják le ziccerben, hetes jön! (21:23)

45
    SZEN talál be a lerohanás végén. (21:23)

44
    Emberhátrányban támadunk, a kínai figura nem jön be, indulnak az oroszok. (21:22)

44
    Szucsánszki lövését blokkolják, sarokdobás jön. (21:22)

43
    DAVIGYENKÓ belövi ezt a büntetőt is. (21:22)

42
    Planéta lövését védi Szidorova, a túloldalon hetes jön Planéta védekezett belül. (21:21)

42
    BOBROVNYIKOVA mintha ellépte volna, megállunk, ő betalál hét méterről. (21:21)

42
    BÓDI ismét eredményes a szélről. (21:20)

41
    DMITRIJEVA egyenlít betörésből. (20:20)

41
    Labdát szerzünk, Tomori indítja ERDŐSIT? aki belövi a ziccert! (20:19)

40
    TRISCSUK egyenlít ismét! (19:19)

40
    Planétával szabálytalankodnak a hatoson belül, hetes! (18:19)

39
    BOBROVNYIKOVA találja meg a rést a falon. (18:19)

39
    TRISCSUK egyenlít a büntetőből. (18:18)

39
    Tomorival szemben védekeznek belül az oroszok, hetes jön. (17:18)

38
    USKOVA talál be a lerohanás végén. (17:18)

38
    Szucsánszki lövése lejön a blokkról, Planéta megszerzi a kipattanót, de utána eladjuk a labdát. (17:17)

37
    DMITRIJEVA betörésből egyenlít. (17:17)

37
    Bobrovnyikova éles szögből nem tud betalálni, a túloldalon Tomori lő a kapusba. (17:16)

36
    Támadnak az oroszok, ki is egészülnek, passzív jelzés alatt zajlik a játék. (17:16)

35
    Planéta átlövése a kapufáról kerül a vonalon túlra. (17:16)

35
    DAVIGYENKÓ lő a léc alá a büntetőből. (17:16)

35
    Dmitrijevával szemben szabálytalankodik Bulath, hetes jön. (17:15)

34
    KOVACSICS a szélről talál be! (17:15)

34
    Mekejeva rántja le Mayert, kiáll ő is! (16:15)

33
    Tomori szerez labdát, támadhatunk a két gólos vezetésért! (16:15)

33
    BÓDI BERNADETT talál be a szélről, még emberelőnyből! (16:15)

33
    Kiss Éva védi Punkó átlövését, fordulunk! (15:15)

32
    Tomori átlövése kijön a felső lécről, jöhetnek az oroszok. (15:15)

32
    Emberhátrányból nem talál be az orosz csapat, támadhatunk! (15:15)

31
    TRISCSUK egyenlít a büntetőből! (15:15)

31
    Zsilinszkajte áll ki, Mayert rántotta le, hetesért cserébe. (14:15)

31
    Mi kezdjük a játékot, Planéta és Mayer is a pályán. (14:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:15)

A magyar csapat nagyon beragadt a rajtnál, gyorsan három gólos előnybe kerültek az oroszok, 13 perc alatt csak két gólt tudtunk lőni. Folyamatosan az orosz csapat vezetett, hol kettő hol három góllal, de a 25. percben már öttel mentek...

A félidő hajráját már a magyar lányok hozták le jobban, az egyenlítésért is támadhattunk, de most örüljünk annak, hogy csak egy gól a hátrányunk, ez bőven ledolgozható, de nem lesz könnyű a folytatás sem, ez garantálható, keményen védekeznek az oroszok, érett csapat benyomását keltik.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (14:15)

30
    Triscsuk ellövi talpról, a kipattanóval indulnak az oroszok, de Dmitrijeva távoli lövését védi Kiss Éva. (14:15)

30
    Bliznova lő mellé, támadhatunk az egyenlítésért, 25 másodpercünk van. (14:15)

30
    SZUCSÁNSZKI visszahúzott átlövése a hálóban. (14:15)

29
    SZEN betörésből növeli az előnyt. (13:15)

29
    ERDŐSI veszi át Mészáros labdáját, betalál a hatosról. (13:14)

28
    Támadó fault az oroszoknál, támadhatunk, de eladjuk a labdát, elrontják e leindítást az oroszok! (12:14)

27
    MÉSZÁROS Klivinyi remek passza után talál be. (12:14)

27
    DMITRIJEVA betörésből eredményes. (11:14)

27
    TOMORI találja meg a rést a falon, ez is benn van. (11:13)

27
    Bobrovnyikova kiáll két percre. (10:13)

26
    BULATH talál be a lerohanás végén. (10:13)

25
    Eladott labda az oroszoktól. (9:13)

25
    KLIVINYI átlövésből tud szépíteni. (9:13)

25
    Kovacsics lövés kijön a kapusról, PETROVA indul, átejti Hert. (8:13)

24
    BLIZNOVA betörésből talál be. (8:12)

23
    BÓDI beállóból szépít. (8:11)

23
    BOBROVNYIKOVA klasszikus átlövés gólja a hálónkban. (7:11)

22
    Bulath elhajlásból lő csúnyán fölé. (7:10)

22
    Jól védekezünk, kapufát talál Makejeva, nálunk a labda. (7:10)

22
    Trefilov mester is időt kér, megtorpant a csapata, amit nem nagyon bánunk. (7:10)

21
    Tomori bejátszását SZAMORÁNSKY értékesíti, még emberhátrányból. (7:10)

21
    Bobrovnyikova lép a vonalra, támadhatunk. (6:10)

20
    TRISCSUK a jobb sarokba lövi a labdát a büntetőből Szedojkinának. (6:10)

20
    Kovacsics lerántása után heteshez jutunk. (5:10)

19
    PUNKÓ a jobb alsóba lövi a büntetőt. (5:10)

19
    Bulath kiáll, hetes is jön sajnos. (5:9)

19
    Erdősi szélről a kapufát találja el, Herr védi Kuznyecova lövését, marad ott a labda. (5:9)

18
    Szamoránsky szerez labdát, támadhatunk, Kovacsicsot löki fel Punkó, de csak szabaddobás jön. (5:9)

18
    BULATH lövése megpattan, szépítünk. (5:9)

17
    Dmitrijeva indítja KUZNYECOVÁT, aki belövi a ziccert. (4:9)

17
    Csernoivanyenkó beállóból növeli az előnyt. (4:8)

16
    Bulath lő talpról, Szidorova véd lábbal. (4:7)

16
    KUZNYECOVA kanyarodik fel a szélről, betalál. (4:7)

15
    TOMORI betörésből szépít! (4:6)

14
    DMITRIJEVA betörésből használja ki az emberelőnyt pár másodperc alatt. (3:6)

14
    Szucsánszki rántja le Makejevát, két perc a büntetés. (3:5)

14
    TOMORI hatalmas átlövését nem tudja védeni Szidorova. (3:5)

13
    Triscsuk szerzi vissza a labdát Makejevától, támadhatunk. (2:5)

13
    Makejeva lövését blokkoljuk, jöhetünk előre, de Bódi éles szögből Szidorovába lő. (2:5)

12
    KOVACSICS kapja az indítást, végigviszi, belövi. (2:5)

12
    Támadó szabálytalanság, Tomori indíthat. (1:5)

12
    Tomori adja el a labdát, Szucsánszki megfogja Szent, szabaddobás. (1:5)

11
    SZEN test melletti átlövés a bal kapufáról kerül a hálóba. (1:5)

10
    Piroska is talpon, folytatódik a játék. (1:4)

10
    Most Szamoránsky szorul ápolásra. (1:4)

10
    Klivinyi test mellől lő, véd a kapus, Szamoránsky vonalra lép, jöhetnek az oroszok. (1:4)

10
    Klivinyi tör be, szabaddobást kap a lerántásért. (1:4)

9
    Folytatódik a játék, az oroszok támadnak, de Triscsuk labdát szerez. (1:4)

8
    Makejevát kell ápolni, Tomori keze találta arcon. (1:4)

8
    Tomori lövésébe beleérnek a védők, Szidorova kaparintja meg a labdát. (1:4)

8
    Németh András kér időt, az eredmény indokolja is. (1:4)

8
    Ilina lövi Szucsánszki szabálytalansága után a hetest, de a bal kapufát találja telibe. (1:4)

8
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szucsánszki (Magyarország). (1:4)

7
    Herr is véd egy átlövést, Triscsuk fölé lő a túloldalon. (1:4)

6
    Szucsányszki lő talpról a szaggatottról, Szidorova tolja fölé. (1:4)

6
    Orosz labdaszerzés után KUZNYECOVA lép meg egy indítással, betalál. (1:4)

5
    Tomori átlövését blokkolják, de visszaszerezzük a labdát a túloldalon, Tomori volt szemfüles. (1:3)

4
    Szucsánszki passzív alatt lő, eredménytelenül, SZEN kapja az indítást, belövi. (1:3)

3
    KUZNYECOVA indul az eladott labdánkból, betalál. (1:2)

3
    DMITRIJEVA egyenlít. (1:1)

3
    KOVACSICS be is talál a ziccerből. (1:0)

2
    Belemenés Klivinyitől, de Kovacsics visszaszerzi a labdáz! (0:0)

2
    Tomori betörésből találja el a kapufát, marad nálunk a labda. (0:0)

1
    Herr fogja Szen lövését, támadhatunk. (0:0)

1
    Az oroszok kezdték a játékot. (0:0)

1

-8
    Telt ház lesz hamarosan, félelmetes hangzavar és fergeteges hangulat fogadja a csapatokat, egy ízben tapasztalhattunk ilyet eddig a nemrégiben átadott Audi Arénában, amikor két hete az ETO KC fölényesen verte BL-meccsen a Savehof csapatát. Az ötezer-ötszáz néző most is valami ilyet vár a magyar válogatottól, reméljük nem csalódnak.

-20
    Az EB már megkezdődött, hiszen itt Győrben a spanyolok már legyőzték Lengyelországot, míg Debrecenben a norvégok Románia válogatottját, de a hivatalos megnyitó ünnepség ezekben a percekben ért véget.

Látványos koreográfiával lepték meg a közönséget a Győri Balett táncosai, majd az EHF elnökének videoüzenetét vetítették le, ezt követően Vetési Iván, a magyar szövetség köszöntötte a játékosokat és a közönséget.

A magyar-horvát közös rendezésű kézilabda EB csoportmeccseinek első fordulójában járunk. Magyarország első ellenfele az orosz csapat lesz ma este.

A magyar lányok a legutóbb világversenyen nem szerepeltek rosszul, hiszen a tavalyi vb-n a negyeddöntőig jutottak, és ott a későbbi győztes Brazília ellen szenvedtek vereséget, olyan mérkőzésen, amelyet bőven meg is lehetett volna nyerni.

Az oroszok ellenben ki sem jutottak a világbajnokságra, mert igaz, hogy a kijutásért zajló párharc első mérkőzésén nyertek Hollandiában egy góllal, de odahaza csúnyán,
    nyolc góllal kaptak ki. Az EB-re Macedónián keresztül vezetett az útjuk, két sima győzelemmel tudták le ezt az akadályt.

A magyar csapat rendezőként biztos résztvevője a viadalnak, idén felkészülési mérkőzéseken bizonyította erejét. Legutóbb Románia, Ausztria, Szlovákia és Csehország volt az ellenfelünk egy erőfelmérő tornán, mind a négy csapatot magabiztosan verték a lányok.

Válogatottunk csoportkörének mérkőzéseit a győri Audi Arénában rendezik, itt is játszott két edzőmeccset a csapat, Ausztriát könnyedén vertük, a franciák ellen azonban csak egy döntetlenre futotta, reméljük a nem túl sikeres főpróbát a babona szerinti sikeres előadás követi ma este. Az esélyek egyértelműen a magyar győzelem mellett szólnak.

A csoport másik két tagja Spanyolország és Lengyelország csapata, akik e mérkőzést megelőzően találkoznak egymással, itt a hispánok esélyesek.

A papírforma is a magyar és a spanyol gárda biztos továbbjutását ígéri, a harmadik helyért várható igazán nagy küzdelem, de van mit tenni ebben az ügyben a magyar lányoknak is, szurkoljunk, hogy gond nélkül lépjenek tovább!

És lássuk, hogy a keretszűkítésnek áldozatul esett Temes Bernadett és Tóth Gabriella kiválásával hogyan fest a magyar keret:

Kapusok: BÍRÓ Blanka (Ipress Center Vác), HERR Orsolya (Győri Audi ETO KC), KISS Éva (Fehérvár KC)

Balszélsők: ERDŐSI Ildikó (Siófok KC Galerius Fürdő), KOVACSICS Anikó (Győri Audi ETO KC)

Balátlövők: BULATH Anita (Dunaújvárosi KKA), KLIVINYI Kinga (Érd), TRISCSUK Krisztina (Dunaújvárosi KKA)

Irányító: SZUCSÁNSZKI Zita (FTC Rail Cargo Hungária),

Beállók: MAYER Szabina (Fehérvár KC), MÉSZÁROS Rea (FTC Rail Cargo Hungária), SZAMORÁNSKY Piroska (FTC Rail Cargo Hungária)

Jobbátlövők: PLANÉTA Szimonetta (Győri Audi ETO KC), TOMORI Zsuzsanna (FTC Rail Cargo Hungária)

Jobbszélsők: BÓDI Bernadett (Győri Audi ETO KC), KOVACSICZ Mónika (FTC Rail Cargo Hungária)

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:30 - kor kezdődik..

Magyarország_dup: (12) Herr, (16) Bíró, (21) Kiss – (5) Triscsuk, (7) Szucsánszki, (8) Kovacsics, (10) Bulath, (15) Klivinyi, (18) Szamoránsky, (22) Bognár-Bódi, (24) Mayer, (30) Planéta, (34) Mészáros, (44) Erdősi, (83) Kovacsicz, (87) Tomori

Szöv. kap.: Németh András

Oroszország_dup: (1) Szedojkina, (16) Szidorova – (2) Kuznyecova, (8) Szen, (15) Uskova, (17) Bobrovnyikova, (18) Davigyenkó, (19) Makejeva, (21) Zsilinszkajte, (22) Marennyikova, (23) Punkó, (24) Bliznova, (25) Csernoivanyenkó, (27) Dmitrijeva, (33) Ilina, (77) Petrova

Szöv. kap.: Jevgenyij Trefilov

Játékvezetők: Peter Brunovsky – Vladimir Canda (szlovákok)

Nézőszám: 5.100