Dunaújvárosi Főiskola - UVSE-Central 5:6 (vége)
Dunaújvárosi Főiskola - UVSE-Central

5:6

(2:2, 1:1, 1:2, 1:1)

vasárnap 07.12.2014, 17:00 • Városi sportuszoda, Szentes • Theodora Női Magyar Kupa

Kedves Olvasóink!

Az UVSE nagy csatában győzi le 6:5 arányban a Dunaújváros csapatát. Elbírták a terhet az újpestiek, jól játszottak és a végén letudták lépni az újvárosiakat.

Köszönjük a figyelmet és gratulálunk az UVSE csapatának! (18:16:35)

32
    Áts Bertalan kér időt.

32
    UVSE szerzi meg a labdát, ezzel akár el is dőlhetett a mérkőzés kimenetele.

32
    Horváth szorongatott helyzetből lőtte el a labdát, nem is lett sikeres.

31
    Mihók Attila kért időt másfél perccel a vége előtt.

31
    Szilágyi kap szabaddobást, amiit rá is lő, de Gangl Edina a helyén volt.

30
    Keszthelyi úszott két méteren belülre a kapu előtt, ezért jöhetnek az újvárosiak.

29
    Horváth Brigitta lő elképesztően nagy kapufát!

29
    KISTELEKI vágja be a rövid sarokba! Látta, hogy Kasó kimozdult a középen érkező játékosra és ezt remekül vette észre!

28
    Remekül védekezett az újvárosi csapat, Szűcs felé érkező labdát tudták elsodorni az UVSE játékosa elől.

28
    Tóth csavarja kapura, de Kósán nem lehet kifogni olyan könnyen ma.

27
    SZILÁGYI lövi meg saját maga harmadik, csapata ötödik gólját!

27
    Szűcs nagy lövését hárítja bravúrral Kasó!

27
    Gurisatti lő távolról, de Gangl Edina nagyot véd.

26
    Tóth Ildikó pattintja felé.

26
    Garda kipontozódott.

25
    Nincs kizárva kedves Olvasóink, hogy büntetőlövésekkel fog folytatódni a mérkőzés.

25
    Az UVSE hozza el harmadszor a labdát.

Vége van a harmadik negyednek.

Ez az első olyan játékrész, amiben megtudott lépni az egyik csapat, ha csak kis előnnyel is, de az UVSE vezeti a mérkőzést!

24
    Áts Bertalan kér időt az UVSE számára.

24
    Gurisatti lő hatalmas gólt, de már letelt a támadóidő így érvénytelen a gól.

24
    Gurisatti kap szabaddobást.

24
    Gurisatti tartózkodott két méteren belül, jöhet az újpesti csapat.

23
    KESZTHELYI szerzi meg újra az Újpest a vezetést!

23
    Keszthelyi harcol ki egy öt méterest!

23
    Menczinger próbálkozott messziről, de ezt Gangl magabiztosan fogta.

22
    Mihók Attila kér időt.

22
    Kisteleki kap kiállítást.

21
    Keszthelyi nagy lóba után lő közelről oldalhálót!

21
    Mihók Attila tüzeli nagyon keményen az újvárosiakat.

20
    KÖVESDI góljával egyenlít az UVSE!

20
    Tóth Ildikó szállítja az emberfórokat most az UVSE-nak!

19
    SZILÁGYI szerzi meg a vezetést!

19
    Kisteleki kezéből csúszik ki a labda így lövés nélkül fejezi be az emberfórt az UVSE.

19
    Gurisatti lő, amikor már csak 3 másodperc van a támadóidőből... hatalmas kapufát lőtt!

18
    Keszthelyi szabálytalan a visszaúszásnál, kiállítást kap.

18
    Garda próbálkozik távolról, de ezt simán védi Gangl.

17
    Az újvárosiak továbbra is remekül védekeznek, az UVSE egyszerűen nem tud kapura lőni!

17
    Keszthelyi lövését blokkolják.

17
    Az UVSE hozza el a labdát a ráúszásnál.

Egyenlőre nincsen döntés a szünetben. A Dunaújváros csapatát érzem kicsit magabiztosabbnak, kétszer is vezettek, míg a bajnokin pont fordítva volt, ott az UVSE ment el 3:0-ra. Nagyon izgalmas mérkőzés gyönyörű megoldásokkal.

Maradjanak velünk!

16
    Garda lő kapura, de Gangl Edina odafigyelt a lövésre.

16

16
    Brávik védekezik remekül középen.

15
    Áts Bertalan, az UVSE edzője kér időt.

15
    A Dunaújváros játékosai remekül védekeznek, az UVSE nem tud kapura lőni.

14
    Gangl véd hatalmasat! Őt sem kell leszídni a teljesítménye miatt az is biztos!

14
    Kasó védései nagyon sokat érnek az újvárosi csapatnak!

13
    Tóth kap egy remek labdát, de a közeli lövését védi Kasó!

13
    TÓTH svédcsavarját védi bravúrosan Kasó!

12
    GURISATTI egyenlít! 3:3! Gyönyörű ejtés volt.

12
    Szépen megjátsszák a fővárosiak az emberfórt, de csak kapufát dobtak.

12
    Menczingert állítják ki.

11
    Tóthnak centerezik a labdát, de nem tud vele befordulni.

11
    Gangl tolja Menczinger lövését kapufára!

10
    KISTELEKI ejti át Kasót! Gyönyörű góllal fordít az UVSE!

10
    Az UVSE tud labdát szerezni a dunaújvárosiak támadásából.

9
    Érkezik egy kapura lövés Kisstől, de Kasó tolja kapufára!

9
    A dunaújvárosiak hozták el a labdát.

Vége van az első negyednek, ami nem kis izgalmakat hozott már most. Mindjárt kezdődik a második negyed.

8
    Dunaújvárosiak kérnek időt.

8
    Csabai lő, de mellé lövi az UVSE játékosa.

7
    Kisteleki lő, de Kasó ma remekül helyt áll a kapujában.

7
    Kasó védi Keszthelyi lövését.

6
    Menczinger nagy lóba után lő egy talán még nagyobb kapufát!

6
    TÓTH szerzi meg a második UVSE gólt!

6
    Gangl jön ki a kapujából egy indításra, nagyon jól élt együtt a játékkal.

5
    Kisteleki lövése vágódik a kapufáról kifelé!

5
    Szűcs lő kapura, de Kasó védi a lövését.

4
    SZILÁGYI ismét vezetést szerez a Dunaújvárosnak!

4
    Sikter lő kapura már, de jó volt a blokk.

4
    Gurisattit küldik ki a kontratámadás akadályozása miatt.

3
    CSABAI góljával egyenlít az UVSE!

3
    Nagy a tömörülés az UVSE kapuja előtt.

2
    Csabainak teszik középre a lasztit, de nem érte el, mert elég pontatlanul jött az.

2
    Gardát kap kiállítást.

2
    GARDA góljával vezet a Dunaújváros!

1
    Tóth Ildikónak centerezik a labdát, de esélye sem volt.

1
    Slagter kapja a szélen a labdát, kapura lövését azonban védi Gangl.

Hamarosan megkezdődik a 15. Női Magyar Vízilabda Kupa döntő Szentesen!

Szép napot kívánok ezen a vasárnap délutánon a kedves Szurkolóknak!

Mi is lehetne jobb egy szép nyugodt vasárnap délutánon, mint egy magyar kupa döntő a női vízilabdások részvételével?

"A Theodora Magyar Kupa első női elődöntőjében óriási csatában, 5 méteresekkel győzött a címvédő.", "Az UVSE-Central simán verte a ZF-Eger-EKF együttesét a szentesi kupaelődöntőben."-- ezeket a címeket lehet olvasni a Magyar Vízilabda Szövetség oldalán, ez alapján gondolom már kitalálták (azon kívül, hogy reméljük végig is követték ezeket a találkozókat nálunk), hogy ma a Dunaújváros és az UVSE csapata fog összecsapni a mai döntőben.

A hölgyek első elődöntőjét azért is várhattuk különös izgalommal, mert a két csapat a bajnokságban is jó meccset játszott, október végén 11-9-re nyertek a zuglóiak, akkor Kisteleki Dóra 4 gólt szerzett, általában is ő a BVSC leginkább gólerős pólósa – nem véletlenül. A túloldalon viszont rendre megoszlanak a gólok, oké, Gurisatti Gréta mindig megszórja magát – az utóbbi időben is ezt teszi, pedig az UVSE elleni rangadón eltört az orra.

Eredmény – Theodora Magyar Kupa, női elődöntő:

BVSC-Wáberer Hungária-Zugló – Dunaújvárosi Főiskola 11-13 – büntetőkkel (4-2, 1-3, 2-2, 1-1)
    Szentes, vezette: Marnitz, Füzesi

BVSC: Doroszlai – Kisteleki D. 5, Takács 1, Leimeter 1 (1), Kele 1, Illés, Gyöngyössy. Csere: Máté, Varga V., Tamás, Bors. Vezetőedző: Petrovics Mátyás

Dunaújváros: Kasó – Menczinger, Szilágyi, Ziegler, Horváth B. 2, Garda, Gurisatti 2. Csere: Vályi F., Vályi V., Brávik, Slagter 4 (1), Hlengiwe. Vezetőedző: Mihók Attila

Gól/emberelőny: 3/8, illetve 3/11
    Ötméteresek: 1/2, illetve 1/1
    Kipontozódott: Kele (21.), Leimeter (29.)

Az UVSE-Central a ZF-Eger-EKF elleni mérkőzést lényegében eldöntötte az első negyedben. Ez volt a papírforma, ezzel mindenki tisztában volt. Minden érintett tudja, hogy a vasárnapi döntőben már egészen más játék lesz a vízben, kíváncsian várjuk mi is.

ZF-Eger-EKF – UVSE-Central 9-15 (2-7, 2-4, 1-1, 4-3)
    Szentes, vezette: Homonnai, Vojvoda

Eger: Wyckoff – Zajácz 3, Szeredi, Takács V., Ráski 1, Czigány 3, Parkes 1. Csere: Szívós, Jenes, Virág, Hornyák 1. Vezetőedző: Kelemen Attila

UVSE: Gangl – Kisteleki H. 1 (1), Csabai 1, Szücs, Sikter 1 (1), Keszthelyi 5 (1), Tóth I. 4. Csere: Kiss A. (kapus), Kiss A. E., Kövesdi, Hertzka 1, Kuna 1, Azumah 1, Miló Sidló. Vezetőedző: Áts Bertalan

Gól/emberelőny: 4/11, illetve 4/8
    Ötméteresek: 0/1, illetve 2/3
    Kipontozódott: Takács (25.), Zajácz (29.), illetve Kiss A. (26.), Szücs (28.), Azumah (32.)

Nem lehet tudni, hogy ki fogja elhozni Szentesről a kupát, de egy biztos... mindenképpen velünk kell tartaniuk, mert óriási rangadóra van kilátás!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 17:00 - kor kezdődik..