Oroszország_dup – Spanyolország 24:25 (vége) | Románia – Dánia 29:29 (vége) | Lengyelország_dup – Magyarország_dup 23:29 (vége)
Ukrajna – Norvégia 23:34 (vége)
Ukrajna
23:34 (13:17)
Norvégia
kedd 09.12.2014, 20:30 • Debrecen, Főnix Csarnok • Európa-bajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:30 - kor kezdődik..

A debreceni csoportkör keddi játéknapjának esti mérkőzésén az EB egyik favoritja, Norvégia találkozik Ukrajnával. Heidi Lökéék vasárnap magabiztosan győzték le Romániát 27-19-re, míg az ukránok önmagukhoz képest jól játszva, szívósan küzdve tartották a lépést a végső győzelemre is esélyes dánokkal. A végére elfáradtak szomszédaink, és kilencgólos vereséget szenvedtek, de játékuk figyelmeztetés lehetett a norvégok számára, hogy nem elég a mezüket kitenni a pályára. Várhatóan Norvégia játszik majd fölényben, és sima skandináv siker várható ezen a meccsen, de számos példát láttunk már rá, hogy női kézilabdában bármi megtörténhet.

Kék-szürke összeállításban játszanak majd az ukránok, tiszta fehérben pedig a norvégok.

A nézőtéren norvég fölény van létszámban és hangerőben is.

2
    Nora Mörk lebirkózásáért jár a hetes. (0:0)

3
    VERONICA KRISTIANSEN az ítélet magabiztos végrehajtója. (0:1)

3
    NATALIA VOLOVNYK eredményes a jobb szélről. (1:1)

4
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Redka (Ukrajna). (1:1)

4
    Kristiansen lövését tolja ki az oldalvonalon túlra Tymoshenkova. (1:1)

5
    NORA MÖRK kap remek labdát, a többi pedig formalitás. (1:2)

5
    Solberg véd a norvég kapuban. (1:2)

5
    A lerohanást STINE OFTEDAL fejezi be góllal. (1:3)

6
    VERONICA KRISTIANSEN szerez labdát, majd egyedül rohan végig a pályán ziccergólig. (1:4)

6
    VIKTORIYA BORSHCHENKO találja magát üresen a kapu előtt, és magabiztosan értékesíti a ziccert. (2:4)

7
    Hiába véd ziccert Tymoshenkova, jár a hetes. (2:4)

7
    Kristiansen lövi kapufára a hétméterest. (2:4)

8
    IRINA GLIBKO átlövésével zárkóznak az ukránok. (3:4)

8
    Labdát szerez Ukrajna, majd szabálytalankodnak a kilépő ukránnal szemben a norvégok. Szabaddobás csak. (3:4)

9
    Ukrán szabálytalanság a falban, fordulhatnak a norvégok. (3:4)

10
    Nora Mörk lövése a blokkról a kapu fölé pattan. A sarokból jöhetnek a skandinávok. (3:4)

10
    A szélről LINN-KRISTIN KOREN köszön be. (3:5)

11
    Ukrán bombagól! IRYNA GLIBKO átlövése kötött ki a jobb felsőben. (4:5)

11
    HEIDI LÖKE kapja meg a labdát a falban, onnan pedig ő ritkán ront. (4:6)

12
    NATALIA VOLOVNYK cselezi be magát gyönyörűen a hatosig, onnan pedig értékesíti a ziccert. (5:6)

13
    Túl kemény volt most az ukrán védekezés. (5:6)

13
    NORA MÖRK váltja gólra a hetest. (5:7)

13
    Nikolayenko lövését védi Solberg, de a kipattanó pont a hatoson álló VIKTORIYA BORSHCHENKO elé pattan, aki megint egy gólra hozza fel csapatát. (6:7)

14
    Tymoshenkova véd egyet, de visszapattan a norvégokhoz a labda. (6:7)

14
    Megint Tymoshenkova, ezúttal ziccert véd az ukrán kapus. (6:7)

14
    Egyenlít Ukrajna. OLHA PEREDERIY tört be ziccerig és gólig. (7:7)

15
    CAMILLA HERREM átlövése talál utat az ukrán kapuba. (7:8)

16
    Wibe rántja le Perederiyt a falban. (7:8)

16
    Silje Solberg védi a hetest bravúrral. (7:8)

16
    Mörk próbált álló helyzetből felugorva lőni, de Tymoshenkova résen volt és az alapvonalon túlra ütötte a labdát. (7:8)

17
    IRINA GLIBKO lő gólt. (8:8)

17
    Natalia Volovny volt túl kemény, két perc a jutalma. (8:8)

18
    SANNA SOLBERG eredményes a jobb szélről. (8:9)

18
    OLHA NIKOLAYENKO egyenlít emberhátrányban. (9:9)

18
    Villámgyorsan visszaveszik a vezetést a norvégok: megint SANNA SOLBERG talál be szélről. (9:10)

19
    Labdát szerez Norvégia. (9:10)

19
    Perederiy blokkolja Alstad lövését. Norvég sarokdobás. (9:10)

19
    NORA MÖRK előtt nyílt meg a fal, a zseniális átlövő ezt ki is használta. (9:11)

19
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Löke (Norvégia). (9:11)

20
    A Békéscsabán játszó jobbátlövő, OLHA NIKOLAYENKO góljával zárkózik Ukrajna. (10:11)

20
    Norvég időkérés. (10:11)

20
    Norvág középkezdéssel folytatódik a játék. (10:11)

20
    Balátlövőből NORA MÖRK szerzi negyedik gólját. Csodálatos volt ez is! (10:12)

21
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Wibe (Norvégia). (10:12)

21
    Megint IRINA GLIBKO tört be szépen. (11:12)

22
    Előbb Tymoshenkova, majd Solberg véd. (11:12)

22
    LINN-KRISTIN KOREN használja ki az ukrán védelem rendezetlenségét Solberg védése után. (11:13)

23
    Megint Solberg parádézik a norvég kapuban. (11:13)

23
    Koren mutatott be remek indulócselt, de két ukrán védő megállította szabálytalanság árán. (11:13)

24
    Fenn a játékvezetők keze, passzívak most a norvégok. (11:13)

24
    NORA MÖRK kapott még egy pattintásnyi lehetőséget a sporiktól, ez pedig elég volt, hogy megverje emberét és jó lövőhelyzetbe kerüljön. (11:14)

25
    Pernille Wibe áll ki, és még hetes is lesz. (11:14)

25
    Nikolayenko lövi. (12:14)

25
    OLHA NIKOLAYENKO magabiztos végrehajtó. (12:14)

25
    SANNA SOLBERG ejti át a szélről Tymoshenkovát. Emberhátrányos gól. (12:15)

26
    Ukrán időkérés. Megállt most a tudomány támadásban az emberelőny dacára. (12:15)

26
    Szép játék. ANNA REDKA a befejező ember a bal szélről. (13:15)

27
    Kiegészültek a norvégok, és náluk a labda. (13:15)

27
    Tymoshenkova tolja ki a gyenge átlövést. (13:15)

27
    Redka lő az oldalhálóba szélről. (13:15)

28
    A beforduló Lökét bántják. (13:15)

28
    Iryna Glibko volt a vétkes, 2 perc a jutalma. (13:15)

28
    NORA MÖRK dobja be a hetest. Ez a balkezes játékos hatodik gólja. (13:16)

29
    Breivang birkózza le Laiukot. Csak szabaddobás. (13:16)

29
    Borshchenko megpróbálta az alapvonalról is, Solberg védett, de a kipattanó maradhat az ukránoknál. (13:16)

29
    Most viszont már elveszik a játékvezetők az ukránoktól a labdát. (13:16)

30
    SANNA SOLBERG is nagyon hatékony eddig, ezúttal is betalál a szélről. (13:17)

30
    Silje Solberg véd két hatalmas ziccert, de harmadszor is az ukránokhoz pattan a labda. (13:17)

30
    És a félidőt is Solberg védése zárja. (13:17)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (13:17)

Megnyugtató fölénnyel vonulhatnak pihenőre a norvégok. Vezetésüket igazából egy percig sem fenyegette veszély, az ukránok tartják magukat, főleg támadásban, de ahhoz nem elég erősek, hogy közel kerüljenek a világ egyik legjobb válogatottjához. A kényelmes vezetés kicsit kényelmes játékot eredményezett, hiszen sok hibával is 17 gólt lőtt az első játékrészben Thorir Hergeirsson csapata. Silje Solberg is hozzátette a magáét az első félidőben, de főleg Nora Mörk (6 gól) és Sanna Solberg (4 gól) brillírozik. Várhatóan tovább nő majd a norvég fölény a fordulás után, hiszen az ukránok a dánok ellen is a második félidőben szakadtak le inkább.

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:17)

31
    OLHA LAIUK átlövése pókhálózza ki a bal felsőt. (14:17)

31
    Irina SHUTSKA volt túl kemény most. (14:17)

31
    A jobb szélről SANNA SOLBERG lő gólt megint. (14:18)

31
    A gól után a hevesen reklamáló ukrán szövetségi kapitány, Leonid Ratner kap sárga lapot. (14:18)

32
    Silje Solberg véd megint két bravúrosat egymás után. (14:18)

32
    Most elkapkodták a norvégok a lerohanást, lépéshiba miatt veszik el a labdát a játékvezetők. (14:18)

33
    Solberg megint, ezúttal átlövést fog. (14:18)

33
    Újabb gyorsan eladott labda a norvégoktól. Szokatlan hibák most egymás után a norvégoktól. (14:18)

34
    Belül védekezésért jön a hetes. (14:18)

34
    OLHA NIKOLAYENKO lövi be a hetest. (15:18)

34
    Sorozatban a harmadik norvég támadás végződik eladott labdával, de a bravúros labdalopás után rossz passz miatt visszakerül a labda a norvégokhoz. (15:18)

35
    VERONICA KRISTIANSEN büntetett. (15:19)

35
    ANASTASIA PIDPALOVA válaszol gyorsan. (16:19)

36
    Fél percen belül mindkét csapat eladta a labdát. (16:19)

36
    IRYNA GLIBKO góljával kettőre zárkózik Ukrajna... (17:19)

37
    HEIDI LÖKE gólja miatt nem sokáig tart az öröm ukrán oldalon. (17:20)

37
    Szép labdaszerzés után SANNA SOLBERG fejezi be a gyors indítást góllal. (17:21)

38
    OLHA PEREDERIY kap labdát a falban, és szerez gólt. (18:21)

39
    Megint a Győr klasszisát sikerült megjátszani: HEIDI LÖKE beállóból eredményes. (18:22)

39
    Most ritmust váltott Norvégia: újabb labdaszerzés után LINN-KRISTIN KOREN lő ziccergólt. (18:23)

40
    Permille Wibe másodszor kap két percet. (18:23)

40
    Borshchenko ejti ki Glibko passzát a szélen. Fáradnak az ukránok. (18:23)

41
    Mörk lő fölé. (18:23)

41
    Gyors ukrán ellentámadás végén elveszik a labdát a játékvezetők szomszédainktól. (18:23)

42
    Gyönyrű testcsel után emberhátrányban növeli a norvég előnyt KAROLINE BREIVANG. (18:24)

42
    Volovnyk ejtése Solberg kezei közt landol. Gyatra próbálkozás volt. (18:24)

43
    Támadó szabálytalanság a másik oldalon, megint jöhetnek az ukránok. (18:24)

43
    Perederiyt birkózzák le a falban, de csak szabaddobás lesz. (18:24)

43
    Hiába jut el a jobb szélen tisztán álló Laiukhoz a labda, Silje Solberg nagy bravúrral véd. (18:24)

44
    HEIDI LÖKE kap labdát a falban, ami szinte automatikusan gólt jelent. (18:25)

44
    Ukrán időkérés. (18:25)

45
    Rossz bejátszás, de norvég lábat ért a labda, ami így marad az ukránoknál. (18:25)

45
    Pernille Wibe a büntetett játékos megint. (18:25)

45
    Ez volt a harmadik kisbüntetése a norvég játékosnak, így ma már nem jöhet vissza. (18:25)

46
    Perederiyt talán lökték a levegőben, Solberg mindenesetre védett, a játékvezetők sípja pedig néma maradt. (18:25)

46
    Natalia Parkhomenko jött az ukrán kapuba, és ha már beállt, védett is egyet. (18:25)

47
    12. alkalommal adják el a labdát az ukránok, ezúttal a játékvezetők veszik el tőlük. (18:25)

47
    Kiegészültek a norvégok. (18:25)

47
    Nem sokáig volt hat-hat mezőnyjátékos a pályán: Anna Redka a kiállított játékos ukrán oldalon. (18:25)

47
    LINN-KRISTIN KOREN negyedszer eredményes ma. (18:26)

48
    Három norvéggal küzd a falban Perederiy az emberhátrány miatt. Lenn is marad egy ütközés után. (18:26)

48
    Ez most szép támadás volt, de Perederiy Solberg lábát találta el közvetlen közelről. (18:26)

49
    BETINA RIEGELRUTH is pályára lép, lő is egy hatalmas gólt átlövésből. (18:27)

49
    Nikolayenko ellen fújnak belemenést. (18:27)

50
    Labdaszerzés után IRINA GLIBKO rohanta le a norvégokat. (19:27)

51
    MAJA JAKKOBSEN is kap játéklehetőséget, oda is adták neki a labdát, hogy lőjön egy gólt. (19:28)

51
    Solberg véd szépen, majd a hosszú passznál nem figyel eléggé, így a jó ütemben kilépő Parkhomenko kezeibe passzol. (19:28)

52
    Pidpalova gyenge passzára CAMILLA HERREM csap le, a gyors irányító útja pedig egészen a másik kapuig szabad. A ziccer végén közte tíz. (19:29)

53
    Szép átlövés: ANNA REDKA szépít. (20:29)

53
    Löke kap labdát beállóban, de a hatost érintette a cipője, így elveszik tőle a labdát. (20:29)

54
    Pontatlan ukrán átlövés száll mellé. (20:29)

54
    Fejben és lábban is elfáradtak az ukránok. Egy mellélövés után rohanják le őket a norvégok: CAMILLA HERREM a gólszerző megint. (20:30)

55
    Rossz bejátszás, újabb eladott ukrán labda. (20:30)

55
    TAMARA SMBATIAN most megtalálta az utat átlövésből. (21:30)

56
    Labdát szereznek az ukránok, de Emily Sando is véd egyet. (21:30)

56
    Lerohanás a másik oldalon is: HEIDI LÖKE szerez gólt. (21:31)

56
    Glibko kap két percet a gól után. (21:31)

57
    OLHA NIKOLAYENKO eredményes emberhátrányban. (22:31)

57
    Löke megbirkózik három emberrel is. Belül védekezés árán tudták csak megfogni a beállót. (22:31)

57
    BETINA RIEGELRUTH kapta meg a labdát a heteshez. A bal alsóban kötött ki a labda. (22:32)

58
    Smbatian lövését blokkolták a norvégok a hosszú ukrán támadás végén. (22:32)

59
    BETINA RIEGELRUTH nagyon belejött: ezúttal akcióból eredményes az átlövő. (22:33)

59
    Ukrán időkérés. (22:33)

59
    Borshchenko kiszorított szögből próbál cunderezni, de Sando véd. (22:33)

60
    Ida Karlsson volt túl lelkes: belemenés miatt fordulhatnak az ukránok. (22:33)

60
    IRINA GLIBKO 10 másodperccel a vége előtt lövi meg a 23. ukrán gólt. (23:33)

60
    CAMILLA HERREM állítja be a végeredményt a dudaszó előtt 1 másodperccel elengedett bombájával. (23:34)

60
    Mérkőzés vége. (23:34)

Semmi meglepő nem történt a mérkőzésen: Norvégia magabiztos győzelmet aratott a második félidőben elérve a tízgólos különbséget. A norvégok legjobbjának a hivatalos szervek a hatgólos Nora Mörköt választották, aki főleg a meccs elején alkotott maradandót, az ő (és Solberg kapus) teljesítménye elég is volt a megnyugtató előny kiépítéséhez, ami aztán jó alapot jelentett a második félidő gálájához.

Az ukránoknak ismét a szimpatikus vesztes szerepe jutott, a norvég válogatott pedig a dánok és a románok egymás elleni döntetlenje miatt lépéselőnybe került a csoportban.

A debreceni Főnix Csarnok lassan kiürül, én pedig meg is köszönöm mai, megtisztelő figyelmüket. Kövessék nálunk továbbra is a női kézilabda Európa-bajnokság eseményeit! (22:04:26)

Zoltán Horváth

Ukrajna: Hilyazetdinova, Tymoshenkova, Parkhomenko – Laiuk, Pidpalova, Shutska, Borshchenko, Nikolayenko, Umanets, Zoria, Redka, Glibko, Smbatian, Stelmakh, Volovnyk, Perederiy

Szövetségi kapitány: Leonid Ratner

Norvégia: Silje Solberg, Sando – Riegelruth, Arntzen, Kristiansen, Alstad, Löke, Breivang, Mörk, Oftedal, Karlsson, Koren, Jakobsen, Herrem, Sanna Solberg, Wibe

Szövetségi kapitány: Thorir Hergeirsson

Játékvezetők: Schulze, Tönnies (GER)