Nové Zámky – Dab.Docler 3:2 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Debreceni HK 2:4 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Debreceni HK
kedd 09.12.2014, 19:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

A harmadik harmadot is lendületesen kezdték a hazaiak, de a helyzeteik rendre kimaradtak, elsősorban a remek napot kifogó (ám sportszerűségből rosszul vizsgázó) Borodin miatt. Még kettős előnyt is kapott a hazai együttes, ám ezzel sem sikerült élniük, aztán nem is maradt el a büntetés: jött Voronov és Ladányi, akik kiharcolták a győzelmet a jól védekező és nagyot küzdő DHK-nak. A debreceni csapat ezzel rövid időn belül második komoly skalpján gyűjtötte be, a Dunaújváros után legyőzte a Miskolc csapatát is.
    Ezzel köszönöm figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (21:20:02)

60:00

59:15
    Időkérés hazai oldalon, Bálizs már nem jön vissza a jégre.

59:05
    Tóth mély centerezésére Hajós érkezik, de Borodin gyorsabb nála és kiüti a korongot.

58:13
    A Debrecen gólt szerzett!
    El is döntik a vendégek a meccset! Danil Kaskov passzol vissza a bal szélről, érkezik LADÁNYI BALÁZS, aki két méterről a rövid fölsőbe bombáz! 2-4, ezzel alighanem újabb komoly skalpot gyűjtenek a debreceniek!

57:40
    Berta távoli lövését fogja magabiztosan Bálizs.

56:45
    Popovics jut el a jobb szélről jó lövőhelyzetig, de lövése elkerüli a kaput.

55:50
    Miskolczi ütközik hatalmasat Voronovval, de mindketten mennek tovább. Jön a hajrá és a Miskolcnak minden erejét mozgósítania kell.

54:53
    Megszerzi a vezetést a DHK!! A jobbról Dancsfalvi Norberttől visszacsorgó korongot középről, hat méterről ALEXEY VORONOV tűzte kapura és az be is akadt a bal alsó sarokba! 2-3!

54:22
    Kaskov teremtett magának ügyesen lövőhelyzetet, de középről, négy méterről leadott lövését Bálizs szép mozdulattal védte.

54:03
    Roczanov hátulról elindított passza hosszú lett, olyannyira, hogy icing lett belőle.

53:13
    Gőz lövését szelídíti meg nagy nehézségek árán Borodin, a kettős büntetés pedig letelt, így újra egyenlő létszámban a csapatok.

52:30
    Nagy lőhet középről, de ez is lecsúszik, ráadásul most Emelianov ki is vágja a korongot.

52:10
    Megint Dansereau passzol az üresen érkező Cohen elé, aki ismét rosszul találja el a korongot, így nem tudja bevenni az üres kaput.

51:49
    Hosszas adogatás után Boyle lő, mellé.

51:12
    Csíki és Borodin is két-két percet kapnak durva játékért. Öt a háromban a hazaiak.

51:12
    Nagy Krisztián próbál ezúttal közelről gólt szerezni, de Borodin megfogja a korongot, majd Csíki üti le, de még ezzel sincs vége, a földön fekvő csatárt a kapus rúgja hasba. Komoly felzúdulás és reklamálás veszi kezdetét, a játék áll.

50:50
    Nagy lő középre jobbról, Cohen nem tudja bekotorni.

50:15
    Sadikov és Tóth akadnak össze. Érik már egy verekedés, de ezúttal is időben lépnek közbe a játékvezetők.

50:09
    Folytatódik a meccs, nincs kiállítás.

50:09
    Voronovtól kap egy nagyot Tóth Adrián, megáll a játék.

49:50
    Kiegészül mindkét csapat.

49:02
    Dansereau keresztpassza találja meg Cohent a hosszú oldalon, aki kapásból próbál lőni, de sután találja el a korongot, ami így fölé megy.

48:05
    Boyle ágyúz messziről, fölé megy, majd a palánkról pont a kapu elé pattan vissza, de ott nincs érkező a hazaiak részéről.

47:45
    Gőz is kap két percet, durva játékért.

47:45
    Kaskovot küldik le, kakaskodás és reklamálás közepette. Durva játékért kapott két percet.

47:13
    Dansereau kínálja meg Borodint a bal szélről, de a kapus megint nagyot véd.

46:37
    A meglóduló Vaszjunyint Dósa szerelte remek mozdulattal.

45:35
    Miskolczi próbálta Emelianovot befűzni, sikertelenül.

44:48
    Tóth emeli be messziről a kapu elé a korongot, Borodin szedi fel.

43:34
    Dansereau tüzelhet ezúttal tiszta helyzetben, négy méterről, de hiába nézi ki nagyon a jobb alsót, Borodin ismét zseniális mozdulattal hárít.

42:52
    Nagy lő éles szögből, Borodinról középre pattan a korong, ahol Becze érkezik is tüzel három méterről, de a kapus ismét bravúrt mutat be és kivédi a löketet.

42:39
    Tilos felszabadítás Sadikovtól.

41:58
    Tóth helyzetben a debreceni kapu előtt, közeli lövését bravúrral védi Borodin.

40:58
    Érvényes a találat, kiegyenlített tehát a Debrecen! Vaszjunyin Artyom lövése után DANCSFALVI NORBERT kotorta be egy méterről az üresen maradó rövid sarokra a korongot! 2-2!

40:58
    Még mindig áll a játék, hosszasan vizslatják a felvételeket a játékvezetők.

Szinte azonnal a kiállítást követően egyenlít a Debrecen! Ismét videózás jön azonban, tehát még nem biztos a gól érvényessége!

40:41
    Az első hazai emberhátrány következik: Boyle áll ki két percre bottal lökésért.

40:01

Perceken belül folytatódik a meccs, ráadásul most már az eredményjelzőn is a valóságnak megfelelő feliratok szerepelnek.

A második harmad kiegyenlítettebb játékot és nagy harcot hozott, ezúttal azonban a Miskolc szerezte meg a vezetést, Boyle hatalmas távoli löketével. Az eredményjelző működésképtelensége további zavarokat okozhat még, ám ez nem akadályozhatja meg a csapatokat abban, hogy egy jó iramú és színvonalú harmadik harmadot produkáljanak. Tartsanak velünk a folytatásban is!

40:00

39:10
    A játékvezetők a zsűriasztallal tanácskoznak, valószínűleg a hátralévő idő a téma, ami az eredményjelzőn még 1:16, ám a valóságban már nyilvánvalóan kevesebb.

39:05
    Dancsfalvi tüzel a jobb szélről, Gőz blokkol, a korong a palánk fölé pattan.

38:18
    Dansereau centerez balról, Hajós lő közelről, Borodin véd hatalmasat.

37:49
    Vaszjunyin kerül ziccerbe Berta passzát követően, de három méterről Bálizsba lő, aki remekül zárta a szöget.

36:55
    Sagert lövése pattan fel, majd hullik épp Becze elé, aki két méterről, fordulásból lő, de nem talál kaput.

35:20
    Vojtkó és Hári küzdenek meg a korongért a miskolci kapu előtt, előbbi nyeri a csatát és felszabadít.

34:57
    Sadikov kavargatott a miskolci kapu körül, majd hátrapasszolt Ladányinak, de Miskolczi elcsípte az átadást és felszabadított.

33:59
    Tilos felszabadítás a vendégeknél, a hangosbemondó is közli már, hogy hat perc és egy másodperc van még hátra a harmad végéig.

33:23
    Bár az eredményjelzőn még van másfél perc a kiállításból, de kiegészül a Debrecen, az állás pedig valójában 2-1, míg az eredményjelzőn 147-1.

32:46
    Ezúttal is megszakad az építkezés, a védelem szerzi meg és bombázza ki a korongot a kapu elől.

31:45
    Dansereau passzol hátra és Boyle volt figyelmetlen, a korong pedig így kicsúszott a harmadból, újra építkezhetnek a hazaiak.

31:15
    Testreütésért Tőkési Lajos ül le két percre.

30:13
    Dansereau passzol hátra, Hajós lőne kapásból, de nem találja el a korongot.

29:55
    Sagert bombáz ugyanonnan, mint Boyle, ám az ő lövése nem találja el a kaput.

28:39
    Ismét egy kisebb csetepaté a debreceni kapu előtt, immár a sokadik, de vajon kibírják-e bunyó nélkül a csapatok?

27:25
    Sijka és Dancsfalvi játszanak össze ügyesen a kapu előtt, de még a lövés előtt Gőz lép közbe és szabadít fel.

26:30
    Az eredményjelző elég furcsán működik, az időmérő csak néha-néha vált, és nem másodpercenként, miközben az állásnál 117-1-es hazai vezetést jelez.

26:11
    A Miskolc gólt szerzett!
    Irdatlan kavarodás megint a Debrecen kapujánál, de képtelenek a sárga-feketék begyötörni a pakkot, ami ki is csúszik hátrébb, egész a kék vonalig, ahol MATTHEW BOYLE rákészül és egy bődületes gólt vág a jobb felső sarokba! 2-1!

25:33
    Becze passza után Nagy lő közelről, Borodin véd bravúrral.

24:21
    Kiállítás a vendégekél: Csíki, két perc, fogásért.

23:59
    Megint Kaskov indul meg, ezúttal azonban egyedül, de hiába próbál túljárni Bálizs eszén, a kapus nagyot véd.

23:48
    Kaskov lövése kijön Bálizsról, a kipattanót Sijka elől takarítja el Dósa.

22:35
    Láda Péter lő balról a kapu elé, Borodint kis híján saját védői tréfálják meg, de végül a kapusé a pakk.

22:00
    Voronov tüzel öt méterről, Bálizs fogja meg szépen a pakkot.

21:45
    Vaszjunyin lövése vágódik kapu mellé, Gőz blokkjáról.

21:10
    Becze lövése elakad, Nagy próbál fordulásból ismételni, de nem találja el a kaput.

20:30
    Megint bekezd a Miskolc, Nagy lövését védi Borodin.

20:01

Érkeznek vissza a jégre a főszereplők, még másfél perc és következik a második felvonás.

Ellentmondást nem tűrően kezdte a harmadot a hazai csapat, aztán a hatodik percben egy figyelmetlenséget követően mégis a Debrecen szerzett vezetést. Ezt követően kiegyenlítettebb lett a találkozó, de a Miskolc az első emberelőnyét egy nagy kavarodás végén kihasználta, ezzel egalizált ugyan, de a meccs eleji dominanciát a harmad hátralévő részében már nem tudták produkálni. Érdekes és izgalmas folytatásra van tehát kilátás, tartsanak velünk továbbra is!

20:00

19:20
    Popovics lő középről, a bevetődő Emelianov testéről kapu fölé pörög a korong.

18:59
    Sijka és Sagert csapnak össze, a korong felpörög, majd Bálizs kesztyűjében köt ki.

18:36
    Fliszár viszi le a jobb szélen a sarokig a korongot, majd megpróbál befordulni a kapu elé, de Borodin már ott volt a röviden.

17:14
    Dansereau passzol remekül jobbról a középen érkező Tóth Adriánhoz, aki nagy helyzetben, öt méterről csúnyán fölé lőtte.

16:57
    Vaszjunyin lő balról, éles szögből, de nem találja el a kaput.

15:55
    Csíki lőtte majdnem saját kapujába a pakkot, de Borodin résen volt.

14:23
    Az előrehúzódó Vojtkó és Miskolczi zavarják egymást a jobb szélen, majd el is veszítik a korongot.

14:03
    Ritó passzol balról élesen a kapu elé, Borodin szedi fel a korongot az érkező Roczanov elől.

13:22
    Tóth próbál betörni balról, a kapu vonalából, majd lőni, de Borodin résen volt. Kis híján kitört a balhé a kapus körül, de a játékvezetők elejét vették a bunyónak.

12:35
    Dansereau lekészít, Láda Balázs tüzel, Borodin hárít, másodjára szelídíti meg a korongot, a ráugró Becze előtt.

11:41
    Boyle ágyúz messziről, Borodinról kijön a lövés, de Emelianov felszabadít.

11:22
    Újabb kiállítás, ismét a vendégeknél! Hári Norbert büntetése kettő perc szabálytalan testjátékért.

11:00
    Visszatérnek a játékvezetők és szabályosnak ítélik a találatot! NAGY KRISZTIÁN közelről bekotort korongjával tehát egyenlít a Miskolc!

11:00
    Nagy Krisztián komoly kavarodás után a kapuba kotorja a pakkot, de nem biztos, hogy szabályosan, így a játékvezetők visszanézik az esetet.

10:39
    Emelianov kap két percet bottal lökésért.

10:19
    Becze készül rá nagyon komolyan a lövésre hat méterről, de a bal alsónál Borodin bravúrral véd.

09:35
    Emelianov távoli lövése megpattanva vágódik a kapu melllé.

09:12
    Ritó kereste hosszan a lövőhelyzetet, a kapu előtt keresztbe korcsolyázva, végül hét méterről ellövi, de Borodin megfogja.

08:00
    Láda Péter is a kék vonalról próbálkozik, ám ő sem találja el a kaput.

07:30
    Prakab lő nagyon messziről, sokkal mellé.

06:50
    Hamar kiegyenlítettebbé vált a meccs a gól után, hiába támadott eddig megállás nélkül a hazai csapat, a bekapott találat megfogta őket.

05:45
    Vezet a Debrecen! Első valamire való helyzetüket gólra váltják a vendégek! Gart szerez korongot a Miskolc harmadában, keresztbe passzol, ahonnan Hári Norbert higgadtan lekészít, középen érkezik KÖNCZEI ÁRON és kapásból, négy méterről, a kapu közepébe lő! Szép összjáték, 0-1!

05:12
    Boyle nyomul előre a jobb szélen, el is jut a kapuig és közelről majdnem be is nyomja a pakkot, de végül Borodin és a védők kerekednek felül.

04:50
    Berta lő messziről, szinte vaktában, elszáll a kapu mellett a kísérlet.

03:59
    Ladányi tüzel a jobb szélről, nyolc méterről, Bálizs hárít magabiztosan.

03:16
    Nagy kavarodás a vendégek kapuja előtt, Miskolczi és Láda Balázs se tudta ellőni.

02:48
    Boyle próbálkozik a kék vonalról, a lapos löket a bal alsó felé tartott, Borodinnak ismét nagyot kellett védenie lábbal.

01:57
    Parádés passz Gőztől, remek átvétel és megindulás Dansereau-tól, majd a lövés ziccerben, Borodin hatalmasat védett.

01:36
    Hajós lő balról, éles szögből, Borodin kezében a korong.

00:19
    Máris nagy ziccerek hazai oldalon! Nagy Krisztián fordul be jobbról a kapu elé, majd tüzel, Borodin kétszer is nagyot véd, a kipattanót pedig Cohen lövi el három méterről, de beleér Sadikov, így mellészáll a korong.

00:01

Három perc múlva kezdődik a mérkőzés, a csapatok már a bevonulásra várnak, a játékvezetők pedig már a jégen vannak. A lelátók kissé foghíjasak, de még érkeznek a nézők a Miskolci Jégcsarnokba.

Kedd este, a MOL Liga 12. hetének záró mérkőzésén a Miskolci Jegesmedvék fogadják a Debreceni Hoki Klub csapatát.

A miskolciak immár a Liga éllovasai, s ezt a pozíciót részben épp a debrecenieknek köszönhetik, akik vasárnap este 4-2-re legyőzték a Dunaújváros csapatát. A Jegesmedvék szombat este léptek jégre utoljára és a Csíkszeredát verték meg 6-1-re.

A DHK újoncként jól szerepel, az 5. helyen áll és harcban áll a rájátszásért. Ráadásul hullámzónak mondható formájuk is egy jobb periódusban van most, a DAB előtt a Csíkszeredát is megverték, előtte pedig épp a Miskolctól szenvedtek 2-1-es vereséget otthon. Előtte Debrecenben szeptember végén találkoztak, akkor 3-1-re nyertek a borsodiak, míg a Miskolci Jégcsarnokban október 24-én futottak össze, akkor is Majoross Gergely csapata nyert 5-1-re.

Az előző találkozások és a tabella is a hazaiak győzelmét jósolja, ám a Dunaújváros legyőzése biztosan nagy lendületet adott a DHK-nak, így izgalmas csatát várhatunk kedd este a keleti rangadón.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 11. Nagy, 27. Boyle – 6. Könczei (Hári, Gart), 41. Dancsfalvi (Berta, Vaszjunyin), 55. Voronov (Berta, Dancsfalvi), 59. Ladányi (Sijka, Kaskov)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Duschek) – Boyle, Láda P., Nagy, Cohen, Becze – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth, Dansereau – Vojtkó, Dósa, Popovics, Láda B., Miskolczi – Ritó, Budai, Roczanov, Szilágyi, Fliszár
    Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Csíki, Voronov, Berta, Vaszjunyin, Dancsfalvi – Emelianov, Sadikov, Ladányi, Kaskov, Sijka – Prakab, Tőkési, Könczei, Wéber, Barabás – Hári, Gart, Okos

Játékvezetők: Kincses, Sós – Kormos, Soós