1 6 7
Valentina Kulikova
1
6 2 5
csütörtök 11.12.2014, 10:37 • Court 1, Sharm El Sheikh • ITF - Sharm El Sheikh - Jolie Ville Golf Tournament Women`s - Egypt (kemény borítás)

Hatalmas, 160 perces csatában végül Bukta Ágnes legyűrte Valentina Kulikovát. Az első játszmában nem tűnt úgy, hogy Áginak bármi esélye lenne, nagyon gyorsan és simán nyert az orosz 6:1-re, Ági egyszer sem hozta a szerváját.

A második játszma már jobban indult, dupla brékelőnyre tett szert Ági és ugyan egyet elvesztett belőle, de 4:2-nél ismét erősíteni tudott és 6:2-re hozta a második szettet.

A döntő játszma elképesztően lassan, vontatottan zajlott. Áginak kétszer is megvolt a brékelőnye, de mindkétszer eladta könnyedén. A végén bármelyik felére billenhetett volna a mérleg nyelve. Bukta elképesztően sok esélyt kihagyott adogatóként és fogadóként is, dupla bréklabdákat többször is. Végül mégis sikerült a legjobb pillanatban újra brékelnie és 7:5 arányban hoznia az utolsó játszmát, ezzel a meccset is!

Bukta Ágnes – Valentina Kulikova: 2-1!
    1:6, 6:2, 7:5!
    ---- (13:21:07)

Mérkőzés vége

7:5
    Végül sikerül, ez az!! Bukta Ágnes a legjobbkor veszi el hetedszer Kulikova adogatását, ezzel 7:5 arányban megnyeri a döntő szettet, így három játszmában a mérkőzést is és továbbjut az egyiptomi tenisztorna negyeddöntőjébe!

40-15
    Labdamenet győztese Kulikova.

40-0
    Három mérkőzéslabdához jut Bukta Ági, ezt muszáj értékesíteni innen!

40-0
    Labdamenet győztese Bukta.

30-0
    Soha ilyen közel nem volt még a győzelem, közel a bréklabda Áginak!

30-0

15-0

6:5
    Megvan az adogatás Bukta Áginak, 6:5-re vezet! Vagy rövidítés, vagy Bukta győzelem innentől.

6:5
    Játék győztese Bukta.

40-30

30-30
    Simának indult, de nagy harc lesz ebből a játékból is.

30-30

30-15

30-0

15-0

5:5
    Meglehetősen sima szervajáték után 5:5-re egyenlít Kulikova. Ismét Ágin a nyomás adogatóként.