Burnley FC – Southampton FC 1:0 (vége) | Chelsea F.C. – Hull City 2:0 (vége) | Crystal Palace – Stoke City 1:1 (vége)
Leicester City – Manchester City 0:1 (vége) | Sunderland AFC – West Ham United 1:1 (vége) | West Bromwich Albion – Aston Villa FC 1:0 (vége)
Arsenal FC – Newcastle United 4:1 (vége)
Chelsea Football Club
2:0 (1:0)
Hull City
szombat 13.12.2014, 16:00 • Stamford Bridge • Barclays Premier League

Gond nélkül hozta az éllovas ezt a meccset a kieső helyen álló Hull City ellen, a gyorsan megszerzett vezetés után a Chelsea semmit sem kockáztatott. Gyakran átadta a területet a vendégeknek, aki az egész meccs folyamán kétszer tudtak helyzetbe kerülni, de a góllövés közelébe sem kerültek, még ezekből sem.

A második félidőben emberelőnybe került a Chelsea, utána volt egy 10 perc, amit nagyon megnyomtak, egy gól még össze is jött nekik, kijátszott akció végén.

Ezzel a hazaiak megerősítették a vezető pozíciójukat, a Hull még egy helyet visszaesve már a 19. helyen áll a tabellán, egyre nagyobb bajba kerülnek. (17:55:26)

90+3

90+3
    Diego Costa hozná ziccerbe Drogbát, de hosszú a labdája.

90+3
    A Hull City játékosi birtokolják a labdát, ők sem mennek sokra vele.

90+2
    Most a hazaiaknál a labda, de nem jutnak kapuig vele.

90+1
    Brady szögletét kifejelik a védők a rövid sarokról.

90+1
    3 perc a ráadás.

90
    Robertson lapos beadását Terry vágja ki szögletre az ötösről.

90
    Filipe Luis löki fel Elmohamadyt a vonal mellett, szabadrúgás ez is.

89
    Brady ívelne be ismét balról, de szerelik, kihozza a Chelsea a labdát.

88
    Brady szögletét megcsúsztatják, így sem veszélyes.

88
    Brady szabadrúgás megpattan a sorfalon, szöglet balról.

87
    Szabadrúgás jön a Chelsea kapujától 21 méterre, Diego Costa veszélyes játéka után.

86
    Schürrle 20 méteres lövése is elakad a védőkben,

85
    Matic tesz be egy labdát a védők közé, pontatlan ez is.

84
    Drogba tálal Schürrle elé, a 14 méteres lövésbe belelépnek a védők.

83
    Filipe Luis Drogbának passzol pontatlanul a 16-oson belül.

82
    Schürrle indítja hosszú labdával Diego Costát, McGregor gyűjti be.

81
    Mikel helyett Ramires a pályán.

81
    10 perc lehet hátra, eldőlt már ez a meccs, most kedvére csérlgethet Mourinho.

80
    Willian le, Schürrle be.

79
    Willian labdája megpattan középen, így Drogba lemarad róla a kapu előtt.

78
    Oscar helyett Drogba a pályán.

78
    Ivanovic lő jobbról, a 16-os vonaláról kevéssel a jobb felső fölé.

77
    Hazard labdájával Diego Costa fordul kapura, blokkolják a lövését.

76
    Willian elől ad haza Davies 30 méterről, kivágja a kapus a labdát.

75
    Robertson kap vissza egy labdát kényszerítőből a bal szélen, de pontatlanul, jöhet a Chelsea.

74
    Ivanovic ad középre laposan, Diego Costát megelőzik a belső védők.

73
    Jelavic jön le, Gaston Ramirez a helyén.

73
    Oscar két lövése is elakad a védőkben, Cahill is próbálkozik, ez is veszélytelen.

72
    Matic ível a kapu elé, szögletre csúsztatnak a védők.

71
    Ivanovicot rúgja meg Meyler a jobb szélen, szabadrúgás.

70
    Diego Costát előzik meg most a védők a 16-oson belül, felszabadítanak.

69
    Diego Costa a 12. gólját szerezte a PL-ben.
    Diego COSTA - 2:0

68
    Chelsea gólt szerzett!!
    Hazard a 16-os vonaláról indítja a jobbösszekötő helyén kilépő DIEGO COSTÁT, aki 8 méterről ellövi a kiinduló McGregor mellett a labdát, amely így akadálytalanul kerül a jobb sarokba! 2:0

68
    Willian szöglete nem veszélyes.

67
    Willian kapura tekeri éles szögből a labdát, Chester fejeli szögletre.

66
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Chester (Hull City), Oscart buktatta a bal szélen.

65
    Fölényben játszik a Chelsea, de a góllövést különösebben nem erőltetik, a szögletzászlónál elvégzett bedobásuk után Cech kapusig került hátra a labda...

64
    Aluko helyett Brady a pályán.

63
    Davies kap pontatlan labdát a bal szélen, Ivanovic előzi meg.

62
    Hazard 20 méteres, gyenge lövését fogja McGregor könnyedén.

61
    Willian az alapvonalról ad középre laposan, Chester ment a kapu előtt, de mintha kezezett volna.

60
    Piros lapot kap Huddlestone (Hull City), letalpalta Filipe Luist.

59
    Livermore ível be balról, Luis veszi mellre, majd kivágja a kapu elől a labdát.

58
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Diego Costa (Chelsea Football Club), műesésért, de nem volt jogos az ítélet.

57
    Matic emel a kapu elé, Chester fejeli haza.

56
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bruce (Hull City), Wiliannak csúszott be csúnyán, örülhet, hogy nem pirosat kapott.

55
    Willian íveli előre a szabadot, McGregor húzza le a kapu előtt.

54
    Willianrt húzzák vissza a kaputól 30 méterre, szabadrúgás.

53
    Oscar íveli be a szabadot, majd Cahill hozná magát helyzetbe, de feldobja magát, nincs sípszó, de a sárga elmarad.

52
    Meyler ütközi le Ivanovicot a jobb szélen.

51
    Aluko teszi le a labdát lövésre, Livermore 20 méterről durrant a jobb sarok mellé.

50
    Hazard vezeti a védőkre a labdát, majd hosszan szökteti magát, szerelik a 16-os vonalánál.

50
    Robertson adja a el a labdát a túloldalon.

49
    Willian keresztlabdája pontatlan, jöhet a Hull.

48
    Elmohamady ível be jobbról, ezt is mentik a védők.

47
    Diego Costa húzza meg a bal szélen, oldalra szerelik.

47
    Huddlestone lövi be a szabadrúgást középre, a rövid sarokról vágják ki a védők.

46
    Mikel buktatja Meylert a bal szélen, szabadrúgás.

46

Az első negyedórában zajlott értékelhető játék, akkor a Chelsea nagy fölényben játszott, megszerezték e vezetést is az első helyzetükből, és ezt az egy gólos előnyt úgy tűnik, meg is akarják tartani, semmi kockázatot nem vállalnak, a Hullnak pedig nem nagyon sikerült gólhelyzetet kialakítania.

45+2

45+2
    Hazard-t szerelik a 16-oson belül, nincs másra idő.

45+2
    Filipe Luis ad be balról, Huddlestone fejeli ki a rövid sarokról.

45+1
    2 perc a ráadás.

45
    Cech jön ki rosszul a kapujából, a védői kisegítik, majd Elmohamady szabadítja fel a Chelsea kapuját egy borzalmas lövéssel.

44
    Mikel ível be jobból, McGregor húzza le a labdát Diego Costa elől.

43
    Ivanovic ad haza Jelavic elől 30 méterre a kapujától.

43
    Willian szöglete veszélytelen.

42
    Willian íveli be a szabadrúgást, Meyler csúsztatja szögletre McGregor elől.

41
    Williannal szabálytalankodik Davies a jobb oldalon, szabadrúgás.

40
    Jelavic a sorfalba bombáz a szabadrúgásból.

39
    Alekót ápolni is kell a kemény belépő után.

38
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Cahill (Chelsea Football Club).

38
    Alukót rúgja meg Cahill a kaputól 25 méterre, szabadrúgás.

37
    Diego Costa elől ment veszélyes helyzetben Bruce, kivágja a labdát oldalra.

35
    Bal oldali beadást fejel jócskán a kapu mellé Jelavic Terryvel a nyakán.

34
    Ami most zajlik a pályán az sajnos csak nyomokban emlékeztet futballra.

32
    Ivanovic marad le egy Huddlestone-nal való ütközés után, de folytatja a játékot.

31
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Willian (Chelsea Football Club), műesésért.

30
    A pálya közepén zajlik az eseménytelen játék.

28
    Diego Costa indul meg két védő között a bal oldalon, szerelik.

27
    Willian szöglete után Cahill fejel jócskán a kapu fölé.

27
    Ivanovic ad be az alapvonalról, Diego Costa lő a rövid sarokról, de szögletre pattan a labda.

26
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Meyler (Hull City), az előző kezezésért.

26
    Aliko íveli be a szögletet, Meyler kézzel ér a labdához, szabadrúgás kifelé.

25
    Szögletet harcol ki Huddlestone a jobb szélen.

24
    Eltelt a félidő fele, az első negyed órában jó játék zajlott, mostanra alábbhagyott az iram, kiegyenlített a játék.

23
    Elmohamady indul a jobb szélen nagy lendülettel, de kivezeti a labdát.

22
    Matic adja el a labdát, de rögtön vissza is szerzi Alukótól a kezdőkörben.

21
    Jelavic jó labdája után Aluko 14 méterről lő csúnyán fölé.

20
    Filipe Luis játssza be a labdát balról, kivágják a védők oldalra.

19
    Oscar indul nagy lendülettel, de már a felezővonalnál szereli Huddlestone.

18
    Willian vezeti a védőkre a labdát, de pontatlanul indítja Hazard-t.

17
    Matic hozza ki a labdát a kapuja előtt, szerelik, de dobhat a Chelsea.

16
    Willian teker be balról egy szabadrúgásból, kiöklözi McGregor a kapu elől.

15
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Huddlestone (Hull City), Oscart rúgta meg felelslegesen és egyben csúnyán.

14
    Hazard szerez labdát a 16-os előterében, megvárja a többieket, de aztán elpasszolja..

13
    Pár percig a Hull játszott fölényben, most a hazaiaknál a labda.

12
    Mikelről kerül Livermore elé a labda, aki 20 méterről bombáz jócskán a kapu mellé.

11
    Davies veszélyes játéka miatt jár szabadrúgás a Chelseanek, kis híján lerúgta Terry fejét...

10
    Dawson nem folytatja, a helyén Bruce.

9
    Dawson marad lenn közben a gyepen, ápolni kell a combját, csere lesz ebből.

8
    Az első helyzetét értékesíti az éllovas, Hazard zsinórban az ötödik hazai meccsén is betalál.
    Eden HAZARD - 1:0

7
    Oscar ível be balról, EDEN HAZARD érkezik középen két védő között, és az ötösről a kapu közepébe bólint! 1:0

5
    Folyamatosan a hazaiaknál a labda, de helyzetbe még nem tudtak kerülni.

4
    Ivanovic csinál egy cselt a jobb szélen, de hosszan szökteti magát utána, szerelik.

3
    Willian ad középre laposan jobbról, Luis pörget a labda alá, ez is veszélytelen, a kapusé.

2
    Matic lépi át a labdát egy indításnál, McGregor gyűjti be Diego Costa elől.

1
    Ivanovic vezeti a labdát a védőkre a 16-os előterében, szerelik, ahogy Jelavicot is Terry a túloldalon.

1

A Premier League 16. fordulójában járunk, az első helyezett Chelsea a jelenleg kieső helyen álló Hull City csapatát fogadja ma délután.

Vagyis ez a meccs "országos egyes", amire nem csak a két csapat helyezése, hanem a formája is okot adhat. A hazaiak ugyan az előző fordulóban elveszítették az április óta tartó veretlenségüket a Newcastle otthonában, de ezt a hét közben feledtették egy könnyed győzelemmel a BL-ben.

A Hull City ellenben október közepe óta nem tudott nyerni, négy döntetlen és négy vereség van a számlájukon azóta.

A két csapat mérlegében is nagy a fölénye a londoniaknak, az utóbbi nyolc meccsükből hatot ők nyertek, most is nagy az esélyük erre.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

Gólok: 7. Hazard, 68. Diego Costa

Lapok:   31. Willian (CHE), 38. Cahill (CHE), 58. Diego Costa (CHE) – 15. Huddlestone (HLL), 26. Meyler (HLL), 56. Bruce (HLL), 66. Chester (HLL)   60. Huddlestone (HLL)

Chelsea Football Club: Cech – Ivanovic, Cahill, Terry, Luis – Matic, Mikel (81' Ramires) – Willian (80' Schürrle), Oscar (78' Drogba), Hazard – Diego Costa

Cserék: Schwarzer – Zouma, Azpilicueta, Ramires, Drogba, Schürrle, Rémy

Hull City: McGregor – Elmohamady, Dawson (10' Bruce), Davies, Chester, Robertson – Meyler, Livermore, Huddlestone – Jelavic (73' Ramirez), Aluko (64' Brady)

Cserék: Jakupovic – Rosenior, Bruce, Brady, Ramírez, Quinn, Hernández

Játékvezetők: Chris Foy – Harry Lennard, Andy Garratt