Lengyelország_dup – Dánia 19:28 (vége) | Spanyolország – Norvégia 26:29 (vége) | Magyarország_dup – Románia 20:19 (vége)
Spanyolország
26:29 (16:16)
Norvégia
szombat 13.12.2014, 18:15 • Debrecen, Főnix Csarnok • Európa-bajnokság

Valóban a kapusteljesítmény volt a második félidő kulcsa. Silje Solberg szintet lépett a szünetben, és világklasszis teljesítmény tett le az asztalra. Nora Mörknek is jót tett a pihenő, mert a végig kőkeményen fogott jobbszélső az utolsó öt percben fontos gólokkal vitte hátán csapatát. Ezzel együtt hivatalosan a két magyarországi légióst, Heidi Lökét és Nerea Penát választották meg a meccs legjobbjainak. A norvégok nagy lépést tettek az elődöntő felé, de a spanyolok sincsenek rossz helyzetben.

A Főnix Csarnok egyre telik, és egyre hangulatosabb, bő fél óra múlva kezdődik a Magyarország-Románia mérkőzés, maradjanak velünk! (19:50:04)

60
    Mérkőzés vége. (26:29)

60
    Mörk még kilövi Chavezt a falban. (26:29)

60
    12 másodperccel a vége előtt Silje Solberg védi Egozkue lövését, majd lenn marad a szélső. (26:29)

60
    NORA MÖRK lövése a blokkról pattan be! Nyertek a norvégok. (26:29)

59
    Mangue ellen fújnak belemenést. (26:28)

59
    Az utolsó spanyol időkérés jön. Innen nagy bravúr kell: 1:21 van hátra és két gól a hátránya Jorge Duenas csapatának. (26:28)

59
    NORA MÖRK villan. Óriási gól a jobb felsőbe! (26:28)

58
    Egozkue kezéből csúszik ki a labda. Ez ziccer lett volna. (26:27)

58
    Navarro fogja Kristiansen hetesét! (26:27)

58
    Egozkue fogta meg kőkeményen Nora Mörköt. Hetes jön. (26:27)

58
    Oftedalt fogják meg, három perc még. (26:27)

57
    A másik oldalon Solberg tartja előnyben csapatát. (26:27)

57
    Riegelruth most a szélen maradt üresen, de Navarro véd. (26:27)

56
    Pena lő fölé. (26:27)

56
    Jakobsen majdnem labdát szerzett, de a saját hatosán belül volt a lába. (26:27)

55
    BETINA RIEGELRUTH a hetedik gólját szerzi. Ez sem volt kicsi. (26:27)

55
    Öt és fél perccel a vége előtt megint egyenlő. NEREA PENA hetedszer eredményes. (26:26)

55
    Eladja a labdát Norvégia, de Kristiansen visszajöhet. (25:26)

54
    Solberg ezúttal védi Pena ziccerét. Szinte lemásolták az előző akciót, de most nagyobb felületen tudott beleérni a labdába a kapus. (25:26)

54
    Oftedal óriási lendülettel indult meg, de a keresztléc tetejére ejtett. (25:26)

53
    Aguilar, majd NEREA PENA a labda útja. Solberg beleért a ziccerbe, de most átcsúszott a labda a kezén. (25:26)

53
    Kristiansent küldik ki két percre. (24:26)

52
    Navarro védi Koren szélső lövését. (24:26)

52
    Szép játék, remek gól! NAIARA EGOZKUE a bal szélről talál be. (24:26)

51
    Maja Jakobsen bombáz mellé 8 méterről. (23:26)

51
    Fernandez is fölé pattint. (23:26)

50
    Alstad is nagy helyzetet ront: beállóban kapta a labdát, de fölé pattintott. (23:26)

50
    Aguilar lőhetett tisztán hét méterről, de Solberg odaért. (23:26)

49
    Herrem ejtése gyenge, a visszatérő Navarro fogja. (23:26)

49
    MARTA MANGUE lő nagy gólt megint. (23:26)

48
    BETINA RIEGELRUTH nagyot játszik, ez a 6. gólja az irányító-átlövőnek. (22:26)

48
    MARTA MANGUE hozza kicsit közelebb a spanyolokat. (22:25)

47
    Lopez passzol flegmán, a leindítás után pedig CAMILLA HERREM a gólszerző. (21:25)

Most három góllal elmentek a norvégok, ennek pedig egyértelműen Silje Solberg a kulcsa. Nagyot javított teljesítményén a norvég kapus a szünetben, ez pedig egyelőre nem ízlik a spanyoloknak. (21:24)

47
    Spanyol időkérés. (21:24)

47
    A leindítást STINE OFTEDAL fejezi be góllal. (21:24)

46
    Pinedo gyenge szélső próbálkozása hal el Solberg kezében. (21:23)

46
    Rossz bejátszás, ismét a spanyolok fordulhatnak. (21:23)

46
    Solberg parádézik a másik oldalon. (21:23)

45
    JAkobsen szép testcsellel nyitotta meg az utat magának, de Temprano leért. (21:23)

45
    Penától veszik el a labdát a sporik. (21:23)

44
    HEIDI LÖKE kap bejátszást, és tiszta helyzetből Temprano feje fölött lő a spanyol kapuba. (21:23)

44
    CARMEN MARTIN most túljár Sando eszén. (21:22)

44
    A spanyol betörésnél egyértelmű a szabálytalanság. (20:22)

44
    Eladott labda a másik oldalon. (20:22)

43
    Solberg most verve, de a kapufáról kijön az ejtés. (20:22)

43
    STINE OFTEDAL kapja a hosszú passzt, és megint könnyű gólt lőnek a norvégok. (20:22)

43
    Solberg ismét! (20:21)

43
    Solberg megint, de a spanyolokhoz pattan vissza. (20:21)

42
    Chavez kap óriási passzt, Solberg még nagyobbat véd. (20:21)

42
    STINE OFTEDAL szerzi mai első találatát. (20:21)

41
    Labdát szereznek a falban a spanyolok, de szabálytalanságot láttak a horvát játékvezetők. (20:20)

Összekapták magukat a kapusok. Solberg és a szünetben beálló Temprano is nagyokat védett a félidő elején. Továbbra sem tud ellépni egyik csapat sem. (20:20)

41
    Spanyol időkérés. (20:20)

41
    A leindítás után CARMEN MARTIN egyenlít. (20:20)

41
    Riegelruth lövése most kiszámítható volt, Temprano védte is. (19:20)

40
    NEREA PENA szerzi meg az ötödik gólját, hiába reklamálnak lépéshibát a norvég kézisek. (19:20)

40
    Mörk talpról, Temprano véd. (18:20)

39
    Ezúttal rossz a passz a szélre, Koren figyelt és szerzett labdát. (18:20)

39
    Belemenés miatt a spanyolok jöhetnek. (18:20)

38
    A kapufáról jön ki a norvég lövés, de visszaszerzik a labdát a skandinávok. (18:20)

38
    Oftedal közben visszajöhetett, őt fogják meg szabálytalanul. (18:20)

38
    Pena hetesét hatalmas bravúrral védte Sando, aki vissza is ül a kispadra. (18:20)

38
    Martin kapott ismét labdát a szélen, de Herrem betette elé a térdét. Mindketten nagyot estek, de a norvég lány húzta a rövidebbet: hetes lesz, és még ápolni is kell. (18:20)

37
    Herrem ellen fújnak lépéshibát. (18:20)

36
    Solberg! Szépen kijátszott akció végén Martin szélső lövését védte a norvég kapus. (18:20)

36
    Oftedal a kiállított játékos. (18:20)

36
    Temprano most védi Riegelruth lövését. (18:20)

35
    ELISABET CHAVEZ válaszol hamar. (18:20)

35
    BETINA RIEGELRUTH értékesíti a hétméterest. (17:20)

34
    Túl kemények voltak most a falban a spanyolok. (17:19)

34
    Solberg véd nagyot egy átlövésnél. (17:19)

34
    Gyorsan kapott indítást IDA ALSTAD, a szörnyen kimozduló Temprano fölött pedig az üres kapuba helyezett a norvég játékos. (17:19)

33
    Solberg védi Mangue lövését. (17:18)

33
    Mörk passzol az oldalvonalon kívülre, majd kap a kezéhez. Ápolás miatt megáll a játék, de szabálytalanság nem történt. (17:18)

33
    Mangue adja el a labdát. Szabálytalanul, de megállítják a leindítást a spanyolok. (17:18)

32
    BETINA RIEGELRUTH a negyedik gólját szerzi negyedik lövéséből. (17:18)

32
    ELISABETH PINEDO egyenlít a szélről. (17:17)

31
    CAMILLA HERREM elképesztően gyors. Megint lerohanta a spanyolokat a labdaszerzés után, a ziccer pedig már sima volt. (16:17)

31
    Pena a kapufát találja el. (16:16)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:16)

A spanyoloké lesz a második félidő első támadása. (16:16)

A félidő utolsó percében kissé hektikussá vált a játék, és ebből a norvégok jöttek ki jobban. Egy rövid periódust leszámítva végig üldözték az eredményt Lökéék, a szünetre mégis döntetlennel vonulhattak. Nem kifejezetten rossz egyik csapat védekezése sem, de a támadó oldalon olyan klasszisok játszanak, hogy igen sok gól esett eddig. A kapusok eddig nem sokat tettek hozzá a meccshez, amelyik hálóőr előbb tud megújulni, akár a mérkőzés hősévé is válhat. Jelen pillanatban azonban a rohanásról és a remek gólokról szól a meccs, ami a semleges szurkolóknak igen szórakoztató lehet. A mai középdöntő második mérkőzése is döntetlenre áll tehát a szünetben, itt azonban nagy meglepetés lenne, ha a végén kilenc góllal győzne bármelyik csapat is, izgalmas második félidőre van kilátás. (16:16)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (16:16)

30
    Hoppá! Úgy tűnt, már nem jut lövőhelyzethez a norvég válogatott, de BETINA RIEGELRUTH jó 12 méterről bombázott, a labda pedig a hibázó Navarro lábai közt a hálóban kötött ki. Éppen a dudaszó megszólalása előtt. (16:16)

30
    Herrem védekezett nagyot a szélen, még 8 másodperc maradt. (16:15)

30
    Spanyol időkérés 17 másodperccel a félidő vége előtt. (16:15)

30
    Kapott gól után rohanják le a spanyolokat a norvégok! HEIDI LÖKE fejezi be a gyors akciót góllal. (16:15)

30
    NEREA PENA betörése után is gól születik. (16:14)

29
    BETINA RIEGELRUTH hozza fel egy gólra csapatát pontosan egy perccel az első félidő vége előtt. (15:14)

29
    Mintaszerű bejátszás után ELISABET CHAVEZ a gólszerző beállóból. (15:13)

29
    Eladott labda a norvégoktól. (14:13)

28
    MARTA LOPEZ kap labdát a jobb szélen, és Solberg szeme közé lövi a labdát. (14:13)

28
    Breivangot figyelmeztetik, Aguilart aprította a norvég csapatkapitány. (13:13)

27
    BETINA RIEGELRUTH bombája védhetetlen. Remek gól a balátlövőtől. (13:13)

27
    Chavez folyamatosan keménykedett Lökével szemben, most unták meg a játékvezetők. Két perces kiállítás. (13:12)

26
    NEREA PENA szerez gólt ismételten. (13:12)

26
    Solberg ér oda Fernandez lövésére, de aztán túl hosszan indít. A spanyolok fordulhatnak. (12:12)

25
    NORA MÖRK talpról. Klasszis gól. (12:12)

25
    MACARENA AGUILAR volt harcos: betörése után Solberg nem tudott hárítani. (12:11)

24
    Na most! MAJA JAKOBSEN jutott labdához a szélen, és most már nem hibázott. (11:11)

24
    6 perce nem lőtt gólt Norvégia. (11:10)

23
    Lopez lő mellé. (11:10)

23
    Jakobsen a jobb szélről a rövid sarok felé céloz, de a kapufáról az oldalvonalon túlra pattan ki a labda. (11:10)

22
    Norvég időkérés. (11:10)

22
    Aguilar totyogta el a betörést, lépéshiba miatt jöhetnek a norvégok. (11:10)

22
    Mörk méltatlankodik, de aztán rájön, hogy nem belemenést fújtak ellene, hanem maradhat a labda a norvégoknál. Navarro azonban néhány másodperc múlva véd. (11:10)

21
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Chavez (Spanyolország). (11:10)

21
    Aguilar kezéből csúszik ki a labda, fordulhatnak a norvégok. (11:10)

20
    Belemenést fújnak a norvégok ellen. (11:10)

20
    CARMEN MARTIN megint kizökkenthetetlen. A harmadik gólját szerzi, a másodikat hetesből. (11:10)

20
    Löke ellen ítélnek belülvédekezést. (10:10)

19
    Solberg rúgja ki az alsó sarokból Martin lövését. (10:10)

19
    Előbb Solberg véd szépen, majd a lerohanás után Navarro bravúrosan. (10:10)

18
    Többször is majdnem eladták a labdát a norvégok, de a végig teljesen üresen álló LINN-KRISTIN KOREN végül megkapta a labdát és egy ejtéssel be is vette Navarro kapuját. (10:10)

17
    Elisabeth Pinedo a kiállított játékos. (10:9)

17
    CARMEN MARTIN az ítélet végrehajtója ismét. (10:9)

17
    Oftedal keménysége miatt jön a hetes. (9:9)

17
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Oftedal (Norvégia). (9:9)

16
    VERONICA KRISTIANSEN eddig 3/3, ez az átlövése is védhetetlen volt. (9:9)

15
    Herrem kockáztatott védekezésben, de nem tudott labdát szerezni, az így üresen maradt CARMEN MARTIN pedig a jobb szélről magabiztosan lőtt a hálóba. (9:8)

15
    Oftedal mutatja be a passzt, így teljesen megnyílik előtte a fal, de ziccerben a kapufát találja el. (8:8)

14
    MARTA MANGUE betörése végződik góllal. (8:8)

14
    Most Herrem védekezett jól, de az oldalvonalon túlra pattan a labda, így tovább támadhatnak a spanyolok. (7:8)

13
    Újabb szélső gól, először vezet Norvégia LINN-KRISTIN KOREN góljával. (7:8)

13
    Alstad blokkol, a norvégoké a labda. (7:7)

12
    Silje Solberg véd hatalmasat, de marad a labda a spanyoloknál. (7:7)

12
    HEIDI LÖKE is megérkezett a mérkőzésbe egy beállós góllal. (7:7)

12
    CARMEN MARTIN értékesíti a hetest. (7:6)

11
    Túl agresszív volt most a norvég védekezés. (6:6)

11
    CAMILLA HERREM egyenlít a bal szélről. (6:6)

10
    NEREA PENA is jól kezd, újabb átlövésgólt szerez a ferencvárosi játékos. (6:5)

10
    Alstad újabb remek védekezése után CAMILLA HERREM dobhat ziccert. (5:5)

9
    Szép passz után LINN-KRISTIN KOREN szerzi mai első gólját a jobb szélről. (5:4)

9
    Alstad szerez labdát. (5:3)

9
    Kimarad viszont a hetes! (5:3)

8
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Elorza (Spanyolország). (5:3)

8
    Löke harcol ki hetest. (5:3)

8
    ALEXANDRINA CABRAL ismét. (5:3)

7
    Mangue adott remek bejátszást, Herrem volt szabálytalan. (4:3)

7
    Szépen végigjátszott akció végén CAMILLA HERREM húzza be a labdát a rövid alsóba. (4:3)

6
    NEREA PENA lő a blokkba, a kipattanót ő szedi össze, és lő a kapuba. (4:2)

6
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Alstad (Norvégia). (3:1)

5
    VERONICA KRISTIANSEN ezúttal betörésből eredményes. (3:1)

5
    Oftedalt védik meg a játékvezetők. Marad a labda a norvégoknál. (3:1)

5
    MARTA MANGUE jól kezdi a mérkőzést, ismét ő eredményes. (3:1)

4
    Óriási gól! VERONICA KRISTIANSEN lőtte át a spanyol falat. (2:1)

4
    Löke fordult volna be, de szabálytalanul állították meg. (2:0)

3
    ALEXANDRINA CABRAL átlövése jut túl Solbergen. (2:0)

3
    Herrem lépett ki, fél percen belül a harmadik eladott labda. (1:0)

2
    Elveszik a norvégoktól, majd a spanyoloktól is a labdát a horvát játékvezetők. (1:0)

2
    Szép testcsel után MARTA MANGUE szerzi a találkozó első gólját. (1:0)

1
    Nora Mörk útja volt szabad a kapuig, de Navarro óriásit védett. A kipattanóból Mörk megint lőhetett, de abból sem lett gól. (0:0)

1

A norvégok kezdik majd a meccset.

Sárgában a spanyol válogatott, pirosban Norvégia.

Megérkezett a norvég szurkolótábor és egyre több magyar és román szurkoló is tölti meg az arénát, jobb hangulat várható, mint a dánok és a lengyelek meccsén.

A Ferencvárosban játszó Nerea Pena és a győri Heidi Löke hatalmas tapsot kaptak a magyar szurkolóktól.

Érkeznek a csapatok, 8 perc a kezdésig.

Igazi csúcsrangadó várja a kilátogató nézőket már a középdöntő első játéknapján. A két csoport százszázalékos győztese küzd meg. A meccs győztese valószínűleg az elődöntőbe jut, tehát óriási a találkozó tétje. A spanyolok talán valamivel nehezebb csoportot nyertek meg, ez önbizalmat adhat nekik, míg a norvégok abba kapaszkodhatnak, hogy kipihentebbek, miután nem volt igazán szoros meccsük eddig. Mindkét csapat csúcsformában játszik az első pillanattól kezdve ezen az EB-n, így egymás elleni találkozójuk igazi csemegének számít.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:15 - kor kezdődik..

Zoltán Horváth

Spanyolország: Navarro, Temprano – Lopez, Martin, Nunez, Fernandez, Mangue, Aguilar, Chavez, Pinedo, Escribano, Pena, Gonzalez, Elorza, Egozkue, Cabral

Szövetségi kapitány: Jorge Duenas

Norvégia: Silje Solberg, Sando – Riegelruth, Arntzen, Kristiansen, Alstad, Löke, Breivang, Mörk, Oftedal, Karlsson, Koren, Jakobsen, Herrem, Sanna Solberg, Wibe

Szövetségi kapitány: Thorir Hergeirsson

Játékvezetők: Jurinovic, Mrvica (CRO)