HSC Csíkszereda – DVTK Jegesmedvék 3:4 (0:2 szétlövés után) | Corona Brasov Wolves – Dab.Docler 3:4 (vége)
Corona Brasov Wolves
3:4 (1:0, 2:2, 0:2)
Dab.Docler
szombat 13.12.2014, 17:00MOL Liga

Fordulatos mérkőzésen nyert az Acélbikák csapata. A meccs hőse Szappanos Dávid volt, aki mesterhármast ért el, és két góllal a záró harmadban megfordította az eredményt. A hazai csapat lehozta Polc kapust az utolsó percben, de már nem sikerült egyenlíteni. Ezzel a győzelemmel 53-ra növelte a DAB pontjai számát. (19:10:13)

60:00

59:10
    Lehozta a hazai csapat Polc kapust, hat mezőnyjátékossal próbál egyenlíteni a Brassó!

58:01
    Elkezdődött a harmadik harmad utolsó két perce.

51:01
    A hazai csapat időt kért!

50:34
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Újabb fordulat a meccsen! SZAPPANOS DÁVID mesterhármast ér el, és először a mérkőzésen megszerzi a dunaújvárosiaknak a vezetést. Gólpassz: Galanisz Nikandrosz.

44:13
    SZAPPANOS DÁVID második góljával a mérkőzésen kiegyenlít és újra visszahozza az újvárosiak reményét a győzelemre. Gólpassz: Galanisz Nikandrosz.

44:02
    Kiegészült a DAB, Gröschl Tamás büntetése letelt.

42:02
    Gröschl Tamás kap újabb két percet a DAB csapatából fogásért.

41:12
    Kiegészültek a dunaújvárosiak Papp Viktornak letelt a büntetése.

40:12
    Papp Viktor büntetése áthúzódott a záró harmadra. Még egy percig kell melegítenie a büntető padot, ha kihúzza kapott gól nélkül a DAB.

40:01

Fordulatos harmadon vagyunk túl! Először a vendégek Eskelinen Ville révén a 27-ik percben egyenlítettek, majd kiváló lehetőségük volt Martin Saluga négy perces kiállítása alatt a vezetést is megszerezni, de a hazaiak voltak azok akik Virág Csanád révén lőtték emberhátrányban a vezető gólt, majd újfent válaszolni tudott Szappanos Dávid révén a 37-ik percben a DAB. De ez még nem volt minden, mert a hazaiak csapatkapitánya Mihály Árpád egy perccel a dudaszó előtt talált a hálóba, így a záró harmad előtt egygólos hazai vezetés mellett vonultak a csapatok a pihenőre.

40:00

39:12
    Papp Viktor a DAB csapatából kap a második harmad utolsó percében két percet testre ütésért.

38:56
    A Brassó gólt szerzett!
    A hazai csapat nem adja fel. A csapatkapitány MIHÁLY ÁRPAD újfent belövi a brassói csapat vezető gólját. Gólpasszok: Virág Csanád, Molnár Zsolt.

36:20
    Fordulatos a mérkőzés, a vendégek ismét kiegyenlítenek SZAPPANOS DÁVID révén. Gólpassz nélkül a találat.

32:24
    Kihúzta kapott gól nélkül a brassói gárda Martin Saluga négy perces kiállítását, sőt Virág révén a vezetést is megszerezték a hazaiak.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 20. Imecs (Petres), 32. Virág (Mihály), 39. Mihály (Virág, Molnár) – 27. Eskelinen (Szappanos, Somogyi), 37. Szappanos, 45. Szappanos (Galanisz), 51. Szappanos (Galanisz)

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Filip, Obšut, Šaluga, Zsók, Péter R.(A) – Hietamaki, Piszarenko (A), Molnár, Mihály (C), Virág – Imecs, Nagy, Fodor, Antal, Petres – Bálint, Péter Zs., Márton.

Edző: Jerry Björn Andersson.

Dab.Docler: Sevela (Kalnins) – Berlisk, Martine, Szepessy, Galanisz, Azari – Hüffner (A), Pozsgai, Somogyi, Eskelinen, Szappanos – Mestyán, Nagy, Gröschl (C), Pavuk, Peterdi (A) – Léránt, Erdélyi, Papp, Magosi, Kovács.

Edző: Donald MacLean.

Játékvezetők: Toparceanu Cosmin, Iliescu Marius – Siko Levente, Keresztes Levente

Nézőszám: 1600.